0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #60 -: Март 23, 2011, 00:23:46 am »
Аз съм навъртяла 80 000 км, но в България ме е страх да карам. Тук, където съм, поне знам от кого да се пазя и го правя. В София е страшна джунгла. Нямам нерви.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #61 -: Март 23, 2011, 01:09:28 am »
но не можеш да очакваш, че някой ще ти даде път не защото си с предимство, а защото си жена :) макар че по-умните го правят, защото знаят, че от жена-шофьор може да се очаква всичко.

 :) Аз не съм на това мнение. Шофирам ежедневно в София и ми се случва по много пъти на ден - да се включвам в главен път, в задръстване или постоянен поток - тоест ще се вмъкна само ако някой ме пусне...
Шофирала съм в доста чужди държави и когато пусна мигач - задния, в платното в което искам да вляза веднага намаля ( или поне в болшенството случаи ). В БГ нарочно дават газ ! Няма такава тъпотия, а е масово явление.

ако ми беше прочела целия постинг, щеше да видиш какво съм написала и да разбереш, че твоите думи само го потвърждават. в България всички шофьори са нетолерантни към колегите си, а не само мъжете-шофьори към жените. пускали са те с мигача в чужбина не защото си жена, а защото са толерантни към колегата.

По повод това, което каза Илейни...факт е, че много жени, които пишеха редовно, след като родиха - спряха. Това за мен е достатъчно показателно.
Иначе съм съгласна, че едни и същи неща се казват по ен на брой пъти и ако се чете назад това ще се избегне...но тук се намесва и фактор "свободно време", който оказва своето влияние.

показателно е единствено за това, че просто майките на новородени имат нови грижи и тревоги, дето да им запълват времето. жени, дето пишеха редовно и изчезваха след раждането знаем много - още години преди ти да дойдеш тук :) и второто ти изречение доказва тезата ми - факторът "свободно време" го няма.

аз обичам логиката в мисленето.... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #62 -: Март 23, 2011, 08:54:09 am »
Слънчева и спокойна пролетна седмица!
Лис, за мухъла някакъв специален способ ли ползваш? Защото ние живеем в апартамент със скосявания и покривът ни, явно, е започнал да тече и сме завъдили мухъл. Част от него унищожих с "Астониш", но дали е добър избор....
Теди, мухъла досега го обработвах 2 пъти през зимата със Саво. След напръскване, до 2 месеца не се появяваше. Но тази година сме решили да направим ремонт на покрива (голяма борба ще е със съседите, които са на долните етажи и нищо не им тече) да санираме сградата и тогава ще направя частичен ремонт. Ще мина таваните с грунд, който запечатва и не позволява да се появява мухъл и отгоре с боята.

Аз обожавам да карам. Мога да живея в колата. Добър шофьор съм. Внимавам. Откакто ги има децата обаче, съм повече напрегната когато трябва да тръгна на път отколкото спокойна.

Моля, кажете ми с какво да почистя лепило от стикер на дървена врата. След като разменихме спалнята и детската останаха белезите от украсите на майка им навсякъде:)))Стените ще заличим с ремонта но вратите как да почистя:)?
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #63 -: Март 23, 2011, 09:03:20 am »
Нормално е повечето като родят и да изчезнат - вече нямат нужда от помощ и имат с какво да си запълват времето.
Пък ние с близнаци и тризнаци сме ги научили сами да се гледат, нали са с един режим  :wink: и имаме свободно време колкото си искаш  :lol:
Карам кола вече 15 години (преди това 10г.картинги  :lol: ), минала съм хиляди, хиляди километри (преди да се преместя във Варна по 10хил. за 3 месеца), най-много ме е страх от "майстори" - такива, които си мислят че са перфектните шофьори. Винаги искат другите да се съобразяват с тях и да им дават път. Факт е обаче, че не си ли и ти малко нахален в БГ, никой няма да ти даде път.
Лис, не помня бяха ли ви боядисани вратите, ако да - Циф (лилаво-син) супер мисля беше. С него пробвай. Пък какво ти пречи да си имаш украса на спалнята  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #64 -: Март 23, 2011, 09:12:24 am »
Лис, не помня бяха ли ви боядисани вратите, ако да - Циф (лилаво-син) супер мисля беше. С него пробвай. Пък какво ти пречи да си имаш украса на спалнята  :lol:
Боядисани не са Мими но са масивно дърво, което е лакирано. Притеснявам се да не повредя лака инъче и лакочистител щях да вкарам в употреба:))))))))))))
Но пък като се замисля, той Мечо Пух си идва след месец, така, че спокойно мога да върна лепенката на спалнята:))))))
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #65 -: Март 23, 2011, 09:15:38 am »
Има препарати специално за почистване на лакирано дърво (ползвала съм, но не помня името, че беше отдавна - кафяви тубички). Но по принцип можеш да пробваш с цифа някъде където не се вижда и ако не се нарани лака, тогава на лепилото.
Пък какво против имаш Мечо "Мух"  :lol:
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #66 -: Март 23, 2011, 10:10:56 am »
Лис, не помня бяха ли ви боядисани вратите, ако да - Циф (лилаво-син) супер мисля беше. С него пробвай. Пък какво ти пречи да си имаш украса на спалнята  :lol:
Боядисани не са Мими но са масивно дърво, което е лакирано. Притеснявам се да не повредя лака инъче и лакочистител щях да вкарам в употреба:))))))))))))
Но пък като се замисля, той Мечо Пух си идва след месец, така, че спокойно мога да върна лепенката на спалнята:))))))

Опитай с Meglio обезмаслителя и с мек парцал. Това нещо го използвам за всичко. Много добре чисти всички шкафове.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #67 -: Март 23, 2011, 10:18:03 am »
Моля, кажете ми с какво да почистя лепило от стикер на дървена врата.

има едни малки шишенца с препарат за почистване на лепила и дъвки. марката, мисля, беше Dr.Beckmann - те имат и други препарати за дома. предполагам, че в добре снабден магазин за битова химия или железария ще ги има. ако не тази марка, то нещо друго подобно със сигурност съществува.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #68 -: Март 23, 2011, 10:34:37 am »
Аз предлагам да издигнем на лисицата паметник на майка-героиня.  :wink: Шегата настрана, но ако понеча да се оплаквам, веднага се сещам за нея и се спирам. Сигурна съм, че всеки има трудни моменти в живота си. Важното е, че след това винаги има и хубави.

туто, мъжът ми твърди, че най-трудно било, докато станат на 6 г. После било по-лесно. Отгледал е три момчета с разлика от по 3 години. Така че, знае добре  какво говори. Сам ги е гледал заедно с жена си, която често е страдала от депресии. Извън България рядко има баби и дядовци, които активно да отглеждат внуци. Казвал ми е, че през лятото родителите му са взимали за по седмица-две само две от децата. Не искали и трите наведнъж да ги гледат. Ами, разбирам ги хората. Сега са на по 77 г. и сме ги оставили да си гледат старините. Иначе майка ми би била голяма помощ, ама е на 2000 км. Но това сме го знаели винаги. Важното е да сме здрави (и най-вече мъжът ми, че гони 50 и почват да му се обаждат къде по-леки, къде по-тежки болежки).
Така че, още няколко години трябва да постискаш зъби. Иначе и аз съм по-голяма паника от мъжа ми и той ми обяснява, че нищо му няма понякога, а на мен ми се струва, че е зле детето. В крайна сметка, като преценя, обаждам се и запазвам час за лекарката и го водя.

И сега да се похваля - най-малкият ни батко е абитуриент в петък.  :D

Тук пролетта дойде и децата ги изкарват навън. Аз не бързам да ходя да си го прибирам. Нека играе на въздух! Днес така се беше заиграл, че ме забеляза след около 4-5 минути. Но така се втурна към мен, ухилен от ухо до ухо, че направо се размекнах.  :heartbeat:

Сега ще ви оставям, че кюфтета ме чакат.  :wink:


Приятна вечер и всички болни деца и родители да оздравяват!

Абе аз като забременявах и раждах знаех, че няма на кой да оставям нито за 1 ден. На баща ми за 2 часа и толкова. За седмица да оставя няма на кого.. Свекървата не иска. За това си знам, че ще ми е нанагорно, но искам да питам нещо. От както родих малкия, баткото се промени и като че ли много ревнува. Уж го обича, отива прегръща го, но после го блъска. Много често го удря по главата. Малкия плаче понякога, но за сега още не разбира явно, че баткото го тормози и търпи. Обяснявам на баткото, че му е братче, че трябва да го обича, да го прегръща. Той ме гледа, хили се, казва, че го обичал, но в следващия момент отново се надвесва отгоре му и го бута или удря. Направо не знам вече какво да го правя баткото! Дайте някакъв съвет. Не мога да ги оставя за минута заедно. Понякога се заиграват, но обикновено баткото преминава пак към "бойни" действия и се заиграва доста опасно-хвърля се и се търкаля по леглата, по пода. Страх ме е да не нарани малкия. Даже го е удрял с играчки. Опитвам се да го ангажирам с разни други занимания, но ме притеснява отношението му към малкия. Даже на 2 пъти баткото ми казва: "Ти си моя!" Явно иска да каже, че съм само негова. Мисля, че обръщам достатъчно внимание, целувам го, прегръщам го, играя с него и гледам да не ме ревнува, но явно не се справям с ревността му. Не само това, но взима абсолютно всяка една играчка на малкия и заявява, че била негова. Малкия реве.. Надявам се това да е период и да премине. Другия вариант май е консултация с детски психолог.. Не само това, но преди си казваше, че има ако, а сега спря да си казва и всичко си върши в памперса. Като го изловя и започва да ми вика: "Не съм готов! Не съм готов!". Като свърши работата си разперва тетрално ръцете настрани и вика: "Аз съм готоооов!" Юни месец става вече на 3 години, а сме си с памперс. Иначе го слагаме на тоалетна, но проблема е май заради малкия. Една приятелка имам, която имаше аналогичен случай, но те бяха махнали памперса и заради малкия, дъщеря и започна пак да ака в гащите и пак отначало..



Адашче, време му е на Криси за Детската градина. Изпращай го. И той ще има разнообразие, и ти ще живнеш.
Дъщеря ми от 01.04 ще остава 1 час повече :D :D :D :D. По нейно желание. Напоследък като отида да си я прибирам, ни се сърди че отивам толкова рано. Изобщо не и се тръгва, особено ако са отвън в градината с многото забавления.  :D
Да си призная, ако можеше и до 19 бих я оставила. :D :D :D

Поздрави

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #69 -: Март 23, 2011, 10:41:06 am »



Джам,
за чужбина се сетих понеже имам пресен пример от Турция.
А идеята за жени/мъже ми беше, че според мен нетолерантността на шофьора мъж, трябва да се преустанови, в момента в който види, че се "състезава" с жена . А твърде често се случва точно обратното. Не се съгласих с това което каза за предимството...не си мисля, че щом съм жена всички коли трябва да спират за да ми правят път.

И аз обичам логиката в мисленето, както обичам математиката. Но тук логиката не е точно същата...И това не си го "смуча от пръстите", а го казвам на база това което казват жените.
И ето, Илейни каза нещо и думите и веднага бяха опровергани, без да мине мисъл - има ли изобщо нещо вярно в тях.  
Но както и да е, не искам да споря. Всеки си има мнение .
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #70 -: Март 23, 2011, 12:54:02 pm »
Лис, много ти благодаря за отговора! Знам си аз ,че само ремонт на покрива ще е трайно решение, но се опитвам да мина метър...Аз пробвах "Астониш"-а преди около месец и засега има ефект, но ще видим колко ще изтрае.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #71 -: Март 23, 2011, 13:39:06 pm »
Аз предлагам да издигнем на лисицата паметник на майка-героиня.  :wink: Шегата настрана, но ако понеча да се оплаквам, веднага се сещам за нея и се спирам. Сигурна съм, че всеки има трудни моменти в живота си. Важното е, че след това винаги има и хубави.

туто, мъжът ми твърди, че най-трудно било, докато станат на 6 г. После било по-лесно. Отгледал е три момчета с разлика от по 3 години. Така че, знае добре  какво говори. Сам ги е гледал заедно с жена си, която често е страдала от депресии. Извън България рядко има баби и дядовци, които активно да отглеждат внуци. Казвал ми е, че през лятото родителите му са взимали за по седмица-две само две от децата. Не искали и трите наведнъж да ги гледат. Ами, разбирам ги хората. Сега са на по 77 г. и сме ги оставили да си гледат старините. Иначе майка ми би била голяма помощ, ама е на 2000 км. Но това сме го знаели винаги. Важното е да сме здрави (и най-вече мъжът ми, че гони 50 и почват да му се обаждат къде по-леки, къде по-тежки болежки).
Така че, още няколко години трябва да постискаш зъби. Иначе и аз съм по-голяма паника от мъжа ми и той ми обяснява, че нищо му няма понякога, а на мен ми се струва, че е зле детето. В крайна сметка, като преценя, обаждам се и запазвам час за лекарката и го водя.

И сега да се похваля - най-малкият ни батко е абитуриент в петък.  :D

Тук пролетта дойде и децата ги изкарват навън. Аз не бързам да ходя да си го прибирам. Нека играе на въздух! Днес така се беше заиграл, че ме забеляза след около 4-5 минути. Но така се втурна към мен, ухилен от ухо до ухо, че направо се размекнах.  :heartbeat:

Сега ще ви оставям, че кюфтета ме чакат.  :wink:


Приятна вечер и всички болни деца и родители да оздравяват!

Абе аз като забременявах и раждах знаех, че няма на кой да оставям нито за 1 ден. На баща ми за 2 часа и толкова. За седмица да оставя няма на кого.. Свекървата не иска. За това си знам, че ще ми е нанагорно, но искам да питам нещо. От както родих малкия, баткото се промени и като че ли много ревнува. Уж го обича, отива прегръща го, но после го блъска. Много често го удря по главата. Малкия плаче понякога, но за сега още не разбира явно, че баткото го тормози и търпи. Обяснявам на баткото, че му е братче, че трябва да го обича, да го прегръща. Той ме гледа, хили се, казва, че го обичал, но в следващия момент отново се надвесва отгоре му и го бута или удря. Направо не знам вече какво да го правя баткото! Дайте някакъв съвет. Не мога да ги оставя за минута заедно. Понякога се заиграват, но обикновено баткото преминава пак към "бойни" действия и се заиграва доста опасно-хвърля се и се търкаля по леглата, по пода. Страх ме е да не нарани малкия. Даже го е удрял с играчки. Опитвам се да го ангажирам с разни други занимания, но ме притеснява отношението му към малкия. Даже на 2 пъти баткото ми казва: "Ти си моя!" Явно иска да каже, че съм само негова. Мисля, че обръщам достатъчно внимание, целувам го, прегръщам го, играя с него и гледам да не ме ревнува, но явно не се справям с ревността му. Не само това, но взима абсолютно всяка една играчка на малкия и заявява, че била негова. Малкия реве.. Надявам се това да е период и да премине. Другия вариант май е консултация с детски психолог.. Не само това, но преди си казваше, че има ако, а сега спря да си казва и всичко си върши в памперса. Като го изловя и започва да ми вика: "Не съм готов! Не съм готов!". Като свърши работата си разперва тетрално ръцете настрани и вика: "Аз съм готоооов!" Юни месец става вече на 3 години, а сме си с памперс. Иначе го слагаме на тоалетна, но проблема е май заради малкия. Една приятелка имам, която имаше аналогичен случай, но те бяха махнали памперса и заради малкия, дъщеря и започна пак да ака в гащите и пак отначало..



Адашче, време му е на Криси за Детската градина. Изпращай го. И той ще има разнообразие, и ти ще живнеш.
Дъщеря ми от 01.04 ще остава 1 час повече :D :D :D :D. По нейно желание. Напоследък като отида да си я прибирам, ни се сърди че отивам толкова рано. Изобщо не и се тръгва, особено ако са отвън в градината с многото забавления.  :D
Да си призная, ако можеше и до 19 бих я оставила. :D :D :D

Поздрави

Адашче, аз отдавна съм го записала, но няма никакви места. Направо не знам какво ще правим. Ако съм много на зор и започна работа ще трябва да търся частна. В момента от първия възможен ден, в който можех да го запиша/28 февруари/ от 37 място е на 52-ро. Свободните места за септември за ДГ са 50. За ясла местата са 0. До септември подозирам, че ще отиде още по-назад в класацията.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #72 -: Март 23, 2011, 14:12:52 pm »
Момичетааа, дайте някакви съвети за махането на памперс. Имам чувството, че ще ходим с памперс до 1ви клас.
След престоя ни в болницата, нещата тотално се влошиха. С пикането се оправяме, но дойде ли време за акане, се крие и после идва и иска чисти гащи. Клечи на гърнето по половин час, слагам й памперса и до 2 минути се е изакала.
Няколко пъти успях да я издебна и свърши работата в гърнето, аз естествено плясках, поощрявах я, а тя милата беше толкова стресната, че се разплака и не спираше да повтаря "хвърли л*йното".
Подозирам,че нещо се е случило в яслата, но според тях всичко било наред, и там си сядала на гърнето 8O.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #73 -: Март 23, 2011, 14:40:11 pm »
Чест и почитания пред майките с близнаци,тризнаци и породени деца!Направо не знам как се оправяте.Аз например без бой си признавам че ми е трудно,защото Митко е много мрънклив и постоянно ми виси на крачола.Баткото уж голям,но и той си е дете при това вече с друсащи го хормони и една въртележка от настроения,криене и лъжи.И все казвам -само да са живи и здрави :).
Относно шофирането,аз съм с книжка от 13г.,която до момента не е влязла в употреба.Много ме е страх и толкова ме е яд на себе си когато ми се наложи,а трябва да разчитам на мъжа ми дори и за кратко разстояние.Ще видя кога ще се престраша...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #74 -: Март 23, 2011, 15:02:43 pm »
Момичетааа, дайте някакви съвети за махането на памперс. Имам чувството, че ще ходим с памперс до 1ви клас.
След престоя ни в болницата, нещата тотално се влошиха. С пикането се оправяме, но дойде ли време за акане, се крие и после идва и иска чисти гащи. Клечи на гърнето по половин час, слагам й памперса и до 2 минути се е изакала.
Няколко пъти успях да я издебна и свърши работата в гърнето, аз естествено плясках, поощрявах я, а тя милата беше толкова стресната, че се разплака и не спираше да повтаря "хвърли л*йното".
Подозирам,че нещо се е случило в яслата, но според тях всичко било наред, и там си сядала на гърнето 8O.

Fifa, остави детето, а и себе си на мира. сериозно. няма да ходите до първи клас с памперса, спокойно. след известно време ще станат нещата - най-вероятно изведнъж, лесно и неусетно. не напъвай сега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #75 -: Март 23, 2011, 15:10:20 pm »
Раиса, ако сте очаквали да е поредната лигава тема с вирусчета, цуни гуни и сутрешни кафенца, обилни обеди и следобедни закусчици- еми няма да ви е много присърце да пишете, естествено  :wink:
Аз се гордея пък, че във виртуалното пространство се смята, че майките от Зачатие са много начетени, аргументират всяко твърдение и са извор на страхотно полезна информация за отглеждането на деца
много се надявам с новите попълнения това да не се променя, а да си запазим този имидж
« Последна редакция: Март 23, 2011, 15:44:14 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #76 -: Март 23, 2011, 15:40:38 pm »
...сутрешни кафенца, обилни обеди и следобедни закусчици...

 :lol: е не, само като си го представих и така се смях...
Това и във френския кралски двор не го е имало.
На фона на Изаура 2 (съдомиалната) дето ме изостави и мъка,
мъка с тези пиршества дето Мини описа и множеството съдове след тях за миене!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #77 -: Март 23, 2011, 15:41:45 pm »
Момичетааа, дайте някакви съвети за махането на памперс...

Колкото и да се мъчехме със сина ми, резултатът беше точно обратен. Накрая се примирих с мисълта, че съм "лоша майка" и детето само си хвърли памперса /на около 2 години и половина/.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #78 -: Март 23, 2011, 16:25:44 pm »
Ние пак сме в очакване на лабораторни резултати и покрай детски сополи и конюктивити, зеленото ще ми стане любим цвят  :lol:

Включвам се по един много неприятен повод и тъй като не ми хрумва къде е най-правилно да си задам въпроса, пиша тук, а и повече глави може по-добри идеи да дадат! Кажете как се действа най-правилно при смърт на бебе 24 след раждането, тъй като е родено с половин сърце, а този факт не е бил установен своевременно от съответния специалист по ФМ ? Раждането е протекло не в болницата, в която е била ЖК, като по време на самата ЖК не са установени отклонения (питам се възможно ли е изобщо такъв дефект да не се забележи до 9 месец! 8O ). Историята е щяла да приключи с успешен край, ако е била направена операция веднага след раждането, но това за съжаление не се е случило, тъй като "светилото по ФМ и кардиология" е сметнало, че "всичко е наред".

Майката не е в състояние да мисли, затова близките и опитват да помогнат с каквото могат. Присъда за лекаря, за "добре свършената работа", е само началото на техните желания!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #79 -: Март 23, 2011, 16:38:03 pm »
Оххх....момичета, голяма мъка с тези памперси. Мен как ме натискат, бедна ви е фантазията. Карам се, цитирам д-р Додсън, обяснявам за нощтно напикаване на по-късна възраст, карам се, казвам, че аз съм майката и аз решавам, пак обяснявам... всичките баби ме натискат да го държа над легенче, да го дресирам...Не знам какво да правя.

Аничка, не знам какво да кажа, темата е ужасна, много ми е мъчно за родителите на бебето.
Не разбирам присъдата на кой лекар - на специалиста по ФМ ли? Не знам дали може да се каже името му тук, но щом говорим за светило такъв пропуск за мен говори, че е започнал да си гледа работата през пръсти и че вече гледа на пациентите като касичка-прасенце, която иска да изпразни. Но със сигурност има протокол от ФМ, епикриза след раждането...мисля, че специалист адвокат трябва да се намеси.
Смятам, че и гинекологът водил ЖК има голяма вина. Да, говорили сме, че трябва да се ходи при специалист, но не всеки може да си позволи и повечето мами хходят при кварталния гинеколог. Който пък как би пропуснал такова нещо е голяма загадка, според мен на всеки монитор се вижда.
А този, който я е израждал не е ли следил тоновете последния месец, не е ли правил прегледи с видеозон? И той би трябвало да е видял.


Майката И бащата имат нужда от професионална помощ на психолог и адвокат. Мисля, че близките биха им помогнали като намерят тези два специалисти.
[/url][/url]