0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #160 -: Март 25, 2011, 13:42:03 pm »
Фифа, каква терапия имахте за гъшата кожа? Аз все очаквах, че ще се израсте този проблем, но на Мони ръцете са вече като шкурка.

За слинговете - носих Симеон до 6 месеца в слинг с халки - просто не се усещаше тежест, нито гърба ме е болял. Но си трябва свикване при поставянето и регулирането на затягането. Добре, че попаднах на доста клипчета, в които подробно беше описано.
После сме ползвали обикновено кенгуру, определено беше по-неудобно. Търсихме да купим и туристическо, за носене на гръб, че често ходехме по баирите, но цените ни отказаха.
Ще ми се да пробвам и слинг-шал, за лятото ще ми е по-удобен от моя слинг...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #161 -: Март 25, 2011, 13:56:03 pm »
... каква терапия имахте за гъшата кожа? Аз все очаквах, че ще се израсте този проблем, но на Мони ръцете са вече като шкурка.
...

Ха-ха, Ани, очаквай, очаквай. :wink: Да те успокоя, че аз съм си като шкурка, от как се помня. :lol:
На времето майка ми категорично отказала да ми спазва диета, за нея е по-важно детето да се храни, пък на кожата - майната и. :lol:
И сега често ги чопля тия пъпчици по ръцете си.

А в нашего града няма ОДЗ-та, представете си! Има само чисти ясли и целодневни ДГ. Надявам се да ни огрее за общинска градина от 15-ти септември.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #162 -: Март 25, 2011, 14:06:02 pm »
Ясно, аз признавам, нищо не съм чела по въпроса. ще съм ти благодарна, ако ме насочиш какво да чета. Например за диета нищо не знаех :oops:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #163 -: Март 25, 2011, 14:14:40 pm »
Хм, ами то и аз не съм чела. :oops: Както казах, свикнала съм да си се гледам такава. Знам от разкази на майка ми, че някога са ме водили при дерматолог, който казал да изключат млечните храни и яйцата от менюто ми. Но майка се възмутила, че детето няма да поема нужната "ранЪ". Това е.

Единственото неудобство е, че често са ме питали: "Защо си настръхнала?" и не ми вярват, че не съм. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #164 -: Март 25, 2011, 14:23:46 pm »
Кокиче, градините приемат юни/септември, но яслите целогодишно като отпишат дете.

Мимс, не е така. При нас твърдо и категорично - само септември. И аз на тая кълка лежех, ма найсе.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #165 -: Март 25, 2011, 14:24:16 pm »
Момичета, вие кога пробихте ушите на вашите момиченца?
Питах и нашия педиатър ни каза, че обикновено след годинката им продупчват ушенцата. А баба й е купила такива сладурски нежни обички и аз вече си представям как съм я накичила.  :lol:
Знам, че после пак ще изчакаме определен период с медицински обици. :)

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #166 -: Март 25, 2011, 14:35:48 pm »
ако имах момиченце, не бих му пробила ушите на такава крехка възраст. не бих му пробила ушите дотогава, докато то не порастне достатъчно, за да е наясно дали наистина иска да са му пробити ушите.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #167 -: Март 25, 2011, 14:40:04 pm »
абе аз бях сигурна, че ще ги пробия много рано, но май тук се разискваше темата и четох, че не е хубаво докато са по-малки, защото точно там минавали някакви центрове и така сега сърби, боли драго ми е.
хем ми се иска, хем ми не стиска.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #168 -: Март 25, 2011, 14:46:13 pm »
Привет и от мен в края на седмицата - то не мога да ви изчета че да се включа ;)

Кенгуруто ми беше любимо превозно средство и на мен и на децата. Ели спеше само в него, а като го видеше, ами нямаше по щастливо бебе от нея. Стефан ми беше малко по терсене, защото постоянно ме обритваше, но въпреки това за мен кенгуруто означаваше свобода на движение - можех да се кача безпроблемно в градския транспорт  8). Аз имам обикновено бертони за 15-16 лева, но е с твърдо гръбче и има колан за през кръста което е много важно. И съм с две дискови хернии и не съм имала проблеми с носене на бебе в кенгуру, виж като трябваше да вдигна количката с голямото вътре, а малкото в кенгуруто ей тогава идваха проблемите за кръста ми ;)

Шофирането ми е болна тема, записах се на курс през 2008, 2009 ме късаха 5 пъти на кормуване, после ми изтекоха листовките, миналата година така и не намерих сили да се явя пак на листовки, а тази още събирам смелост...  :oops:

Аз си имам момиченце, но и аз съм решила, тя когато реши да си ги пробива. Мен ми ги пробиха на 9 като бях по мое желание.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #169 -: Март 25, 2011, 14:51:34 pm »
Мдаа, аз си имам 2 момиченца, но не мисля да им пробивам ушите, поне докато те не пожелаят и то не на крехката възраст от 2-3г., защото на другарчето са му ги пробили :lol:
А и честно да си призная, нямам мерак за такова нещо, още повече че ми е ужасно грозно малко, сладко, гологлаво 6м. бебенце например, а на ушите му се мъдрят две червени камъчета-обици :P
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #170 -: Март 25, 2011, 15:01:07 pm »
това с пробиването на ушите на бебета не го разбирам  :? не би ли трябвало дупките по тялото сами да си избираме къде и кога да ги правим? много ми е странно да видя бебе с обици, малко едно такова наконтено ми изглежда ... нужно ли е?
някоя ползвала ли е този аспиратор за носле http://eruditabg.com/?pid=31&NewsID=183
класическите аспиратори явно не мога да ги уцеля нещо, та се чудя дали този, с всмукване, ще върши работа. много секрети се събират в нослето на малкия, направо в чудо съм се видяла. промивам с водата на маример, почиствам с клечка за уши и през нощта отново сумти, като че му е запушено нослето, диша трудно.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #171 -: Март 25, 2011, 15:20:01 pm »
Viketo, за аспиратора за нос не знам, но вече на 2 пъти с моите деца се случва Маример да няма никакъв ефект, а Стеримар пресушава лигавицата за известно време. Уж е все тая...

За обиците - аз много харесвам, има и малки и съвсем нежни, но не съм пробила ушите на Димана поради 2 причини - 1. страх ме е от инциденти в детската; 2. това решение не е мое, а нейно.  Като стане ученичка, ще й дам избирателни права по този въпрос...

Вижте каква новина срещнах - яслите вече няма да изписват на 3г http://news.ibox.bg/news/id_1938124629
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #172 -: Март 25, 2011, 15:28:36 pm »
Мдаа, аз си имам 2 момиченца, но не мисля да им пробивам ушите, поне докато те не пожелаят и то не на крехката възраст от 2-3г., защото на другарчето са му ги пробили :lol:
А и честно да си призная, нямам мерак за такова нещо, още повече че ми е ужасно грозно малко, сладко, гологлаво 6м. бебенце например, а на ушите му се мъдрят две червени камъчета-обици :P
абсолютно подкрепям! моето момиче е на 2г и околните много ме натискат да й пробивам ушите...малко ориенталски, да не кажа цигански ми стои цялата работа с киченето в тази ранна възраст. смятам, че когато тя е готова е поиска сама това да стане ще го направя. все пак са бижута.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #173 -: Март 25, 2011, 16:06:54 pm »
Тез обици са ми болна тема! Аз нямам дупки на ушите си и не ми липсва това украшение! За детето -моето мнение е като на момичетата горе! Когато тя реши! Да, хубаво ама разните бабички, лели и тем подобни вече и промиват мозъка, че чак и ме обвиняват пред нея! 8O Един ден ми изтърси "мамо ти защо не си ми пробила ушите да имам обици?!?!" 8O 8O 8O Да не говоря, че свекървата искаше още на 40 тия ден да сме и слагали! Не че е купила такива, да не си помислите, че не съм уважила подаръка й, но това е съвсем друга тема!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #174 -: Март 25, 2011, 16:13:18 pm »
Днес е Благовещение - честит празник мили мами  :D. За обеците на мене ми харесва пък  :P ..... като порасне да си ги маха  :P
Лек ден
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #175 -: Март 25, 2011, 16:16:45 pm »
Викето, такъв аспиратор ползвам и аз. Доволна съм много.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #176 -: Март 25, 2011, 16:26:43 pm »
Кокиче, градините приемат юни/септември, но яслите целогодишно като отпишат дете.

Мимс, не е така. При нас твърдо и категорично - само септември. И аз на тая кълка лежех, ма найсе.
Мари, явно всяка община си решава приема за яслите кога да записва/отписва.
При нас си има и заповед от отдела в общината, залепена в групата, че децата се отписват при навършване на 3 години, а виждам че приемат, защото отпишат ли някое веднага взимат ново детенце. Ние година и половина сме вече в яслата, доста нови дечица са дошли и то по всяко време. Не сме в ОДЗ, а в чиста ясла.
Вчера дори попитах едната учителка, дали ако говоря с директорката ще можем да останем до септември. Тя ми каза "Няма смисъл да говориш, защото има много желаещи и навършат ли 3 години ги отписват и веднага взимат друго дете".
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #177 -: Март 25, 2011, 16:29:18 pm »
Лиде,  :) много ми харесва аватара ти  :D Преди малко, докато държах Диляна да заспи хубаво, го гледах поне 5 минути и му се радвах  :D , което ми напомня, че трябва да махна тая мартеница :lol: че гледай дошъл другия 1 март  :lol: и без това днес закачихме нашите с Диляна на цъфнало дърво  :D [/i][/color]
Ако си рибешка зодия като мен, как няма за моренце и пляскане да си мечтаеш. Аз отсега надушвам мириса на морска вода... :lol:
Мартеницата си ми седи, ще я махна като видя дългоклюния ми приятел  :)

За телефона и Моника, въпреки, че е голяма кобила вече, още като ме види с телефон и вика колкото глас има... По този повод е наказвана стотици пъти.. Представете си как ми протичат служебните разговори, идва ми да я обеся на моменти.
Да ви кажа какво се случи преди време по този повод, съседа извика, че се е отвързал нашият пес. С мъжа ми хукваме да го гоним по улицата. В един момент мъжа ми го хваща, обаче без повод няма как да го прибере. Аз тичам да взема повода и се засичам с Моника на вратата. Държи ми телефона естествено. Докато аз си гонех кучето, тя е записвала заявката на един от клиентите ни..., на вратата вече ме уведоми, че му е записала заявката и му затвори... :oops:
Мммм смених боята около 8 пъти докато се обяснявах и извинявах, добре, че човека беше с малко дете и цялата тази ситуация му беше адски забавна...

Jam шегувах се за какаото, то да ни е проблема, влиза в употреба много рядко... :)

За обиците бях твърдо решена да не и слагам, докато самата тя не реши. Свекърва ми и свекър ми и купиха златни обички за кръщенето и ме изядоха да и ги продупча. Последваха сцени и драми, най-накрая мъжа ми се предаде и и продупчихме ушите. Още се ядосвам и още му трия сол на главата.... Незнам какво ще ги правя тези хора вече, то обиците да са проблема, колкото повече остаряват, толкова по зле става.
Засега все си мълча и гледам да водя политика и всичко да е наред, но и това има граници...

За шофирането, Ани аз карам с токчета, но съм шофъор от 10 години, като карам всеки ден. Тока не ми пречи.. с изключение на едни ботуши, чиито ток е много тънак и се пъха в дупките на стелката. като съм с тях махам стелката.. Хубаво е някой ТЪРПЕЛИВ да седне да обясни някой неща, като кои са опасните участъци, къде се гледа и какво може да се очаква при завой на ляво или на дясно, за пешеходните пътеки и видимостта и така. Един човек с опит може много да даде и младият шофъор да се подготви добре за извънредни ситуации...такива има всеки божи ден, при този натоварен трафик, нама начин...
Мое мнение, допреди две години, сякаш беше модерно да си агресивен шофъор. Да покажем, колко много сме над...това на нас Българите ни е привилегия. Незнам, кой какво си доказва, но си отиват хора от точно едно такова малоумие и един глупав комплекс...жалко е..
А нахалните жени с джипките няма да ги коментирам  :lol:

Аз отивам в Козлодуй за уйкенда и там най-вероятно няма да хвана интернет, така, че гледам предварително да си наваксам  :oops: от мен приятен уйкенд..

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #178 -: Март 25, 2011, 16:50:28 pm »
Обеците не ме впечатляват толкова,но да си призная наскоро видях момиченце колкото Митака с нежна гривна на ръчичката-много ми хареса.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #179 -: Март 25, 2011, 17:38:21 pm »
Изобщо не го разбирам това с пробиването на уши. За мен не е естествено, и не мисля, че децата имат нужда от допълнителни украшения, точно в най-сладката си възраст. То не са гривни, ланци, еми... не ми допада.