0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #100 -: Март 24, 2011, 16:00:39 pm »
За шофирането и аз да се включа - най-често се изумявам от високите токчета, с които съм виждала да сядат на шофьорското място дори мои познати. Как се кара с такова оборудване на краката идея си нямам! Няма да скрия и че по-рядко, да не кажа почти никога, път ми дават жени - било то на светофар, при пристрояване или на пешеходна пътека...арогантното поведение на пътя е характерно за жените, особено на тези с джипове. Другата категория "умели" жени-шофьори са пълните шемети - не знаят и не разбират какво се случва на пътя, управляват автомобила на късмет, изобщо не забелязват какво се случва край тях, понякога се движат така, сякаш няма други освен тях на пътното платно. По отношение на шофирането с мъжа ми - смея да твърдя, че най-полезните неща за поведението и умението на пътя ги знам именно от него, а не от инструктора. Винаги ми е обяснявал какво и как се прави и съм му благодарна за това!
Шубето обаче си го имам. Винаги съм го имала, защото знам какво може да се случи на пътя. Иначе в София шофирам по-спокойно  :lol:, смея да твърдя, че там всички са по-колегиални. Тук, в СЗ, 10 пъти по-малко движение и 10 пъти по-прави улици, но не ми се размина удар с тролей  :oops:

Поразсъждавах си...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #101 -: Март 24, 2011, 16:12:33 pm »
:flower: Благодаря ви за съветите, чета и се надъхвам ...
За мен ще е голямо изпитание, надявам се да се справя!
Ако успея ще е моя малка победа!

Цвете  :hug2:, радвам се да те "видя" отново!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #102 -: Март 24, 2011, 17:36:10 pm »
а ако наистина те вълнуват тия въпроси, дето ги задаваш - хвани първата съвременна книга за отглеждане на бебета и прочети главата за приучване към гърне. тези книги обикновено са писани от педиатри, не от козметички, но мисля, че горе-долу ще свършат работа.

п.п. ако отглеждах детето си без наличие на памперси наоколо, и аз щях да го уча от 5-тия месец на гърне.

Коментара точно илюстрира казаното от мен преди няколко поста...

Не ми е дошло до главата, поради тази причина не съм чела.
Щеше ми се да чуя мнения от опит, но получих съвет да отворя книга. Е, направих го...колко е съвременна - 2009 г е . Написана е от Проф. Д-р .
Пише след 6 м възраст, ако детето седи стаболно да се слага на гърне и т.н. Подробно е обяснено.

А от послеписа се подразбира, че това идва само от липса на желание .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #103 -: Март 24, 2011, 17:55:06 pm »
не, Раиске, не....

1. ти търсеше не мнения от опит (ние такива дадохме и даваме постоянно). ти сама написа, че търсиш дискусия - мама и козметичката ми казват така, а в книгите пише онака - айде вие ми кажете кое е вярното и защо. това е различно от търсенето на мнения за личния опит. много различно. затуй те пратих към книгите.

2. това, че книгата е издадена 2009-та, не значи, че тогава е написана. освен това е важно кой я е писал. ако е проф.д-р бг педиатър - със сигурност отразява схващания от преди 30-40 години, гаранция. аз ти казах да прочетеш книга съвременна, от специалист педиатър. има такива преведени на български. подробно е обяснено.

изобщо, ако искаш да докажеш, че тук се заяждаме с новите мами, аз съм готова да послужа за доказателство, упражнявайки се точно и специално върху теб.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #104 -: Март 24, 2011, 18:16:24 pm »
Здравейте :)

Цветенце, добре дошла обратно :)

Фифа, успех с памперса! :)

Днес купихме люлка за Никол от продавалника. Хубава е като конструкция  като цяло и съм доволна. Но, малко се разочаровах от жената, която ми я продаде. Културна жена, с дете на 3-4 години, чист апартамент, а люлката безобразно мръсна! Цялото меню на детето за година две се виждаше върху ръкохватката на люлката. Не знам, защо така правят тези хора. Мен би ме било срам да продам на някого нещо толкова мръсно. Толкова ли е трудно да го тръкне малко с четката и малко прах за пране, еххх!  :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #105 -: Март 24, 2011, 18:40:25 pm »
Успех на плашливите,начинаещите и бъдещи шофьори и безварийно каране.:)

Аз днес излизах без деца и без кола:)
Оказа се, че е нещо нормално на червено да пресичат майки с колички. Поглеждат дали идва кола, виждат, че хората стоят и чакат да светне зелено, но те понеже са безсмъртни тръгват смело по платното. на третия светофар не се стърпях и тъкмо бяха две на куп им казах, че акъла им е по-малко и от този на бебетата в количките им.

Странна работа.

Цвети, радвам се да те видя:)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #106 -: Март 24, 2011, 18:41:58 pm »
Но, малко се разочаровах от жената, която ми я продаде. Културна жена, с дете на 3-4 години, чист апартамент, а люлката безобразно мръсна! Цялото меню на детето за година две се виждаше върху ръкохватката на люлката. Не знам, защо така правят тези хора. Мен би ме било срам да продам на някого нещо толкова мръсно. Толкова ли е трудно да го тръкне малко с четката и малко прах за пране, еххх!  :)

Аз ако бях на твое място, щях да се откажа, без да си премълча причината. Като продавам нещо, на което дори една драскотина или точица-лекенце да има предупреждавам, пък какво остава да не си почистя предлагания артикул! Трябва да се научат хората!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #107 -: Март 24, 2011, 19:42:26 pm »
не, Раиске, не....

1. ти търсеше не мнения от опит (ние такива дадохме и даваме постоянно). ти сама написа, че търсиш дискусия - мама и козметичката ми казват така, а в книгите пише онака - айде вие ми кажете кое е вярното и защо. това е различно от търсенето на мнения за личния опит. много различно. затуй те пратих към книгите.

2. това, че книгата е издадена 2009-та, не значи, че тогава е написана. освен това е важно кой я е писал. ако е проф.д-р бг педиатър - със сигурност отразява схващания от преди 30-40 години, гаранция. аз ти казах да прочетеш книга съвременна, от специалист педиатър. има такива преведени на български. подробно е обяснено.

изобщо, ако искаш да докажеш, че тук се заяждаме с новите мами, аз съм готова да послужа за доказателство, упражнявайки се точно и специално върху теб.

Не даде мнение.
А някакъв коментар със заядливо критичен тон. И не си прочела това което исках да кажа, а това което си искала да видиш, за да напишеш коментара си.

Търсех дискусия, да, по въпроса защо отричате старите методи.
Но другото не е вярно...не съм чела книги, че да правя съпоставка между тях и между това, което съм чула.
Освен това изказването ти за козметичките беше грубо. Все едно е някаква проста и селска жена, която дава компетентни мнения по всички въпроси...Това изобщо не е вярно и жената ми е разказала как са протекли нещата при нея, не ме е съветвала аз как да постъпвам.

"мама и козметичка ми казват така" ... грозно и фамилиарно ми звучи, но как да е. Аз не бих се обърнала към някого така.
И преди съм казвала, приятелки с деца нямам. Ако слушам нечии опит ще е или на мои роднини или на далечни познати.
 
А за "айде вие кажете кое е вярно и защо" ... никога не бих задала такъв въпрос. Разчитам на своята лична предценка . Мога да питам за мнение и опит и чак тогава, на база последното да изградя своя.

Автора е специалист, педиатър, с дългогодишен опит. Не съм чела друга книга, но от четеното тук разбрах че схващанията са остаряли. Точно това беше идеята на въпроса ми.
Защо се отхвърля нещо, което е работело .

Нямам никакво намерение да доказвам каквото и да било. Това би било загуба на време и не би довело до нищо. Този който не иска да слуша - не чува. 
Не е нужно да доказвам нещо, което е ясно.

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #108 -: Март 24, 2011, 19:47:17 pm »
Да разведря малко темата...Току-що открих, че какото на прах действа отровно на хлебарките.
За втори път ми се случва да забравя пакетче обикновено какао и след 2 дни вътре има към 50 умрели хлебарки :lol: Явно ги привлича, обаче умират от консервантите.
[/url][/url]
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #109 -: Март 24, 2011, 20:32:42 pm »
Раиса, не съм сигурна дали наистина е работело. Тогава е нямало памперси, и хората са "издържали" децата по 20 пъти на ден.  И ти ако издържаш малката през  половин час, най-вероятно ще ползваш по 1-2 памперса на ден, което не означава че имаш осъзнато "ходене" до тоалетна.
И според мен седенето на гърне няма нищо общо със стабилното седене, а със възможността да се контролират пикочния мехур и сфинктера. Физиологично муслулите, които контролират последните две, съзряват между 18 и 36 месеца. За мен поставяне на гърне преди 18 месеца си е чиста загуба на време, и предпоставка да травмираш детето, и да си усложниш живота сама.
Естествено винаги има изключения.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #110 -: Март 24, 2011, 21:01:54 pm »
Да, със сигурност си е загуба навреме...
Единственото, което виждах ( и точно затова ми беше интересно да чуя мнение )
като преимущество е, че децата свикват с идеята, че това не се върши в гащите. В смисъл, отрано да свиква какво се върши в гърнето. Че не е за игра и т.н. А не да стане на две години ( примерно ) и аз изведнъж да я сложа и да гледа стреснато. Да си е свикнала толкова време с едно нещо и аз изведнъж да налагам/изпробвам друг метод.

Под "работело" имам предвид, че повечето деца след година са знаели що годе за какво става въпрос. Ние със сестра ми сме си носели гърнетата преди да можем да говорим.
Как е ставало това, ако осъзнатото ходене започва след 2 години.
Ей такива неща си мислех, когато започнах въпроса.

А иначе, ако знам че ще помогне бих опитала, поне доколкото имам възможност.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #111 -: Март 24, 2011, 21:08:16 pm »
Фифа, благодаря ти.

Раиса, ужасно съжалявам, че съм била така груба по адрес на твоята козметичка. :lol: :lol: :lol:  а заядливо-критичния тон ще го преглътнеш - която мома не иска да я щипят, да не се хваща на хорото. така казва българската поговорка.

ако трябва да съм сериозна - огледай си постинга. в него има поне 4 негативни коментара с изрази като "грозно и фамилиарно", "грубо", "заядливо-критично". в моя постинг такива неща няма. мисля, че е добре да си направиш преоценка на изразите, начина на аргументиране и изобщо да се запиташ - с каква цел пускаш даден постинг.

и изобщо - слагай си детето на гърнето когато си решиш и не се терзай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #112 -: Март 24, 2011, 21:09:36 pm »
jasi, щом си наловила толкова екземпляри, май е време да викате фирма да напръска.
безвредно е за хора и е ефективно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #113 -: Март 24, 2011, 21:20:33 pm »

Раиса,


А аз мисля, че е крайно време да спреш да ми казваш какво трябва да направя, какво ще направя и т.н.
И изобщо, не знам защо се чувстваш отговорна да отговориш на всеки въпрос  :wink:

А относно жената която споменаваш, обиждаш само себе си .  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #114 -: Март 24, 2011, 21:28:11 pm »
ааааа, Раиска, така не се говори на хората по дискусионните форуми.  :D поиска съвети, получаваш ги :)

чувствам се длъжна да ти отговарям, защото само преди 1 ден бяхме обвинени старите кучета, че игнорираме младите майчета и не им забелязваме въпросите. е, аз те забелязвам, Раиса.

да се върнем ли на въпроса с козметичката? с какво я обидих, милата?


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #115 -: Март 24, 2011, 21:48:43 pm »
Аааа Раиска, недей така мила, нямаш изгода да се дразниш с пишещите от години тук, все можеш да научиш нещо полезно. Не че много знаем, напротив, мноого сме чели, ама наистина много, повярвай ми :D

Никой тук не казва какво да се прави, опазил бог, както се казва, аз на собствените си деца не мога да кажа какво да правят, а на теб ли :lol: Просто чети и "купувай", както казваше един мой професор от студентските години.
« Последна редакция: Март 24, 2011, 21:53:50 pm от StefiZ »
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #116 -: Март 24, 2011, 22:32:14 pm »
jasi, щом си наловила толкова екземпляри, май е време да викате фирма да напръска.
безвредно е за хора и е ефективно.

Бе аз се зачудих що зачезнаха напоследък , а то какво било :lol:
Сериозно - ще търся фирма, Но..няма да спим тук тази нощ, в която пръскат. Не ми хваща вяра това безвредно.

Раиска е млада мама и се чуди към кого да се ориентира. Наистина е трудно, когато четеш и получаваш различни съвети.
Гърнето, захранването, сокчетата, водичките ще са все теми задавани тук от някой потребител и предизвикващи дискусия. В случая обаче дискусията е провокирана като отражение на едни други не много приятни дискусии, които, за вас не знам, но за мен избиха на махленски истории а-ла-бг-мама.
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #117 -: Март 24, 2011, 22:35:22 pm »
Ей, не можете да се сдържите значи :wink: Не разбирам защо винаги трябва да се стига до такива ситуации, наистина. Бяга ми логиката нещо...

Между другото, докато такива теми продължават да се изписват предимно със спам и подобни разговори, хората ще продължават да не четат, щото то докато намериш нужната ти информация сред всички постове, то детето ще го докара до абитуриентската...
« Последна редакция: Март 24, 2011, 22:37:45 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #118 -: Март 24, 2011, 22:54:52 pm »
Да разведря малко темата...Току-що открих, че какото на прах действа отровно на хлебарките.
За втори път ми се случва да забравя пакетче обикновено какао и след 2 дни вътре има към 50 умрели хлебарки :lol: Явно ги привлича, обаче умират от консервантите.

Ами аз нямам хлебарки, ама след това което прочетох, ще взема да махна какаото от шкафа и менюто си изобщо  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #119 -: Март 24, 2011, 22:59:16 pm »
Раиска, постингът ти от вчера ме навя на същите мисли, каквито ти написа Jam...е, не толкова деликатни, но се учим в движение  :lol:. Това, което ме спря да ти отговоря, беше че все още не си се сблъскала с този "проблем". Аз моето дете го слагах на гърне от 7 месечна възраст. После баба му /даскалица по математика/ реши, че не съм достатъчно настоятелна, щом детето само си играе, а не прави нищо по същество и абсолютно успешно го накара да го намрази.
Някои деца се приучават лесно, други по - трудно, дано твоето детенце е от първите   :).