0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #40 -: Март 22, 2011, 09:26:37 am »
Аууууу...немоЖ ви изчете човек! :D Викам си аз айде включих се този път в началото на седмицата а то!
За нас седмицата започна добре - почти приключвам с годишните отчети /за пръв път правя такова чудо сама, ама тя неволята как учи.... :oops:/. Вчера ми похвалиха Даруна в яслата, че вече се храни сама и я преместили на маса с по-големите дечица, за да може да взема пример, защото малките я дърпали "назад" :wink: Освен това дошло някакво ново детенце и решили да го сложат на леглото на Дара, а нея да преместят на някакво друго легло. Познайте - последвал рев, тръшкане и нашата пак отишла и си легнала на нейното легло, а госпожата се предала и сложила новото детенце на друго легло. А аз й обяснявах как вкъщи си е припознала нашата спалня и вече за нищо на света не иска да си спи в леглото, даже не ми дава да си лягам на възглавницата. Превзе ни това дребното, ей! А аз понеже се изморявам много напоследък и гледам поне нощта да минава без драми и да мога да се наспивам съм я оставила да прави каквото си иска, та после как ще я превъзпитаваме незнам :?
Пожелавам на всички здрава и слънчева седмица! Чакам с нетърпение края й, когато го дават 20 градуса и ще можем да тичаме из парковете! Дано само не ни мине котка път!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #41 -: Март 22, 2011, 09:41:07 am »
Стефи, уби ме с разменянето на памперсите  :lol:
Мен сутринта ме питаха как се казва бабата дето била мин.седмица тук, защото като ги питали казвали баба П... и не разбирали какво е това име с П. А те са си кръстили майка ми "Бабата на принца"  :lol: тя им казва че са принцове и сега е не баба Дими, а бабата Пинца  :lol: Така че да не се чудите коя е кралицата-майка  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #42 -: Март 22, 2011, 10:16:58 am »
Мда, Япония си е Япония, какво да каже човек друго...

Да ви споделя малко да се посмеете, имаме си обожател в ДГ, едно момченце Митко, харесвал Ели, дори си менкали памперсите на обед, той искал от нейните с делфинчето, а тя от неговите :lol: Любов, какво да се прави :lol: :lol:
Хахаха,ама се смях от сърце.
При нас пък баткото се тръшна от нощес да повръща та ще се гледаме и с него 2-3 дни.Само дано и Митко да не прихване...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #43 -: Март 22, 2011, 10:30:45 am »
Да не остана по назад и аз... Мони вчера се прибра с хрема и кашлица. За мен най-удивителното беше, че вечерта, през ноща и сутринта докато тръгнахме нямаше никаква индикация нито за едното, нито за другото.  8O Та я оставих на дядо и днеска да се гледат и следобяд ще отидем до педиатърката да я погледне. Вече взе да ми писва от този вирус, повтаря, потретва, а нас ни подесетва вече. Само с капки и сиропи минаваме, на крак, обаче вече ми дотегна.

И ние си имаме приятелче. Юбо се казва  :lol:. С него ходят за ръчичка на английски, за да не се изгуби Моника по коридора  :lol:
Сега ни е забавно, ще видим след 10 години как ли ще изглежда седмичната тема на тема приетел...?  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #44 -: Март 22, 2011, 14:19:10 pm »
 Относно точките за класирането - аз пък не съм съгласна с дескриминацията по отношение на това, какъв вид ясла е посещавало детето последните 6 месеца! Какво като не е на територията на столична община! Да вземат да ме питат, защо аджеба, кисна вече цяла година в СЗ и пиля нервите на шефа, като вече над три години не съм се вяслвала на работа и кретам с мизерните 240лв "помощ"...
Aничка, преглеждай страстната тема в мамата, когато ти остане време. Има голяма вероятност К5 да отпадне като дискриминационен. На КЗД не и харесват К2 и К5 и може да бъдат отменени още за тази кампания. В момента текат дела и в тази тема момичетата от СНБМ дават информация за хода им.

Колкото за породените деца и близнаците - и двете се гледат трудно, ама нали за това се борят всички в този форум! Аз се прекланям пред Лиско - не мога изобщо да си представя колко и е трудно сама с тримата, но веднъж не съм видяла да се е оплакала от нещо. Въпреки че напоследък страшно много и се насъбра. Така че, момичета, може да взимате пример от нея!

Здрави дечица и мами!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #45 -: Март 22, 2011, 14:57:37 pm »

Колкото за породените деца и близнаците - и двете се гледат трудно, ама нали за това се борят всички в този форум! Аз се прекланям пред Лиско - не мога изобщо да си представя колко и е трудно сама с тримата, но веднъж не съм видяла да се е оплакала от нещо. Въпреки че напоследък страшно много и се насъбра. Така че, момичета, може да взимате пример от нея!

Здрави дечица и мами!

Подкрепям  :good_post: nikitali

В моменти на тревога и умора винаги е пред очите ми,
с усмивката и нестихваща енергия!
А цената я знае само тя, затова е в сърцето и мислите ми винаги
с много възхищение и обич!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #46 -: Март 22, 2011, 15:43:01 pm »
nikitali,
Мерси за инфото! Обаче хич нямам време и нерви да чета Мамата, едва успявам тук да изчитам седмичната тема, камо ли тамощните безкрайни дискусии да следя! Ще се опитам все пак да наваксам ;)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #47 -: Март 22, 2011, 19:59:11 pm »

Колкото за породените деца и близнаците - и двете се гледат трудно, ама нали за това се борят всички в този форум! Аз се прекланям пред Лиско - не мога изобщо да си представя колко и е трудно сама с тримата, но веднъж не съм видяла да се е оплакала от нещо. Въпреки че напоследък страшно много и се насъбра. Така че, момичета, може да взимате пример от нея!

Здрави дечица и мами!

Подкрепям  :good_post: nikitali

В моменти на тревога и умора винаги е пред очите ми,
с усмивката и нестихваща енергия!
А цената я знае само тя, затова е в сърцето и мислите ми винаги
с много възхищение и обич!


Ако наистина се грижи сама за 3-те деца това е достойно за възхищение! Аз да питам, понеже бяха на 2 пъти в болница се чудя и с 3-те деца ли ходи там? Няма ли някой, на който да остави здравите дечица, че то е направо ад! Някак си е доста притеснително да ги вземе и 3-те в инфекциозно отделение.. Не знам, но изживяха наистина голям кошмар с тези болести..
« Последна редакция: Март 22, 2011, 20:05:04 pm от Tutto_bene »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #48 -: Март 22, 2011, 21:47:50 pm »
Туто, досега сама си гледах децата с изключение на двата месеца когато баща им си беше ваканция и си беше в БГ. Отсега нататък започвам малко по-малко да свиквам да ги оставям на баба им или на жената, която ще ми помага.
В болницата бях и с тримата защото и тримата бяха за болница. Майка ми изкара в болницата с нас и 10-те дни защото нямаше как да обслужвам и тримата и да ги пазя да не си дърпат системите. Втория път когато се наложи да вляза само с Никол, Алекс и Дани останаха в нас с майка ми но добре, че влязохме в петък и в неделя си тръгнахме защото иначе наистина трябваше да ги взема с мен. Освен на майка ми, на друг не мога да разчитам да остане с тях и за през ноща а и да се справи цял ден с грижите. А тя си живее в Шумен и все още работи, което пък е проблем да я ангажирам непрекъснато.
Свекърва ми много започна да ми помага откакто Дани се разболя сега последния път но за съжаление и нямам доверие да ги оставя сами с нея за повече от 2 часа. Дано се промени това защото и за мен ще е улеснение и то голямо.

Никитали, благодаря ти:)
Мише...много ви прегръщам всички:)

Туто, не ме разбирай погрешно, аз не съм се засегнала от поста ти за близнаците и детските градини. Приятелите ми са свидетели, че доста често съм казвала, че има майки с по едно или породени деца, на които вероятно им е доста трудно. Но не зная колко, как и дали е така. Трудно ли ми е? Беше ми трудно, много, ама много, докато бяхме в болницата, или по-скоро 4 часа преди да ни приемат и първите 3 дни, После като видях, че децата се оправят си позволих да се скрия, да си поплача. Факт е, че бях много изплашена, повече отколкото беше необходимо. Тежи ми, че съм винаги сама и, че след месец Алекс и Дани ще плачат от страх като видят баща си. Никол предполагам веднага ще го привика да си играят:)
Много ми е дебела главата и много сила и енергия имам когато са здрави. Обратното ме изкарва извън релси ако ще и за малко да е.
Еми...похвалих се, мога да изведа Бари:)
Спокойна и лека вечер на всички:)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #49 -: Март 22, 2011, 22:07:41 pm »
Лис  :bighug:
Няма такава друга жена!
Да взема за някой уикенд лисетата у нас, да се понаспиш  :lol: Като нищо ще научат някоя беля  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #50 -: Март 22, 2011, 22:09:32 pm »
след 10 години ще издигнем Лиско за президент!  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #51 -: Март 22, 2011, 22:20:09 pm »
Туто, досега сама си гледах децата с изключение на двата месеца когато баща им си беше ваканция и си беше в БГ. Отсега нататък започвам малко по-малко да свиквам да ги оставям на баба им или на жената, която ще ми помага.
В болницата бях и с тримата защото и тримата бяха за болница. Майка ми изкара в болницата с нас и 10-те дни защото нямаше как да обслужвам и тримата и да ги пазя да не си дърпат системите. Втория път когато се наложи да вляза само с Никол, Алекс и Дани останаха в нас с майка ми но добре, че влязохме в петък и в неделя си тръгнахме защото иначе наистина трябваше да ги взема с мен. Освен на майка ми, на друг не мога да разчитам да остане с тях и за през ноща а и да се справи цял ден с грижите. А тя си живее в Шумен и все още работи, което пък е проблем да я ангажирам непрекъснато.
Свекърва ми много започна да ми помага откакто Дани се разболя сега последния път но за съжаление и нямам доверие да ги оставя сами с нея за повече от 2 часа. Дано се промени това защото и за мен ще е улеснение и то голямо.

Никитали, благодаря ти:)
Мише...много ви прегръщам всички:)

Туто, не ме разбирай погрешно, аз не съм се засегнала от поста ти за близнаците и детските градини. Приятелите ми са свидетели, че доста често съм казвала, че има майки с по едно или породени деца, на които вероятно им е доста трудно. Но не зная колко, как и дали е така. Трудно ли ми е? Беше ми трудно, много, ама много, докато бяхме в болницата, или по-скоро 4 часа преди да ни приемат и първите 3 дни, После като видях, че децата се оправят си позволих да се скрия, да си поплача. Факт е, че бях много изплашена, повече отколкото беше необходимо. Тежи ми, че съм винаги сама и, че след месец Алекс и Дани ще плачат от страх като видят баща си. Никол предполагам веднага ще го привика да си играят:)
Много ми е дебела главата и много сила и енергия имам когато са здрави. Обратното ме изкарва извън релси ако ще и за малко да е.
Еми...похвалих се, мога да изведа Бари:)
Спокойна и лека вечер на всички:)
Като се оплака последния път, че пак сте болни направо не знам какво ми стана.. Като знам как изживявам и аз тези неща... Аз се паникьосвам малко повече, защото няма на кой да разчитам-мъжът ми е малко как да кажа..ми аз си се паникьосвам, а той ми вика-добре е детето, а то дриска вече не знам за кой път. Свекървата не ми помага, защото не можела. Баща ми много не може да помага-само да дойде и да стои при децата, а той каквото може помага-храни баткото и го извежда. Но когато са болни децата е ад! Хубаво е, че все пак майка ти може да идва, че с 3-те деца е направо невъзможно! Дано няма вече такива боледувания и да си изградят имунитет, че когато са болни е гадно. То и ние цяла зима си караме най-различни вируси. Първо единия, после другия-нон стоп. Накрая изкарахме даже някакъв вирус само температура-няма сополи, няма кашлица.. Какво беше това не знам.

За таткото, че вероятно няма да го познават сигурно ще е така. Аз като родих малкия и баткото и мъжът ми дойдоха на 5-я ден в болницата да ме видят/имаше карантина заради епидемията от морбили и за това не пускаха преди това/. Баткото беше на 1г. и 10 месеца. Аз се показах по нощница, а той не ме е виждал само 4 дни. Като ме видя баткото ме гледаше много странно-все едно не ме познава, а на мен ми се стори много пораснал и променен.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 22:31:43 pm от Tutto_bene »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #52 -: Март 22, 2011, 22:25:04 pm »
Лис  :bighug:
Няма такава друга жена!
Да взема за някой уикенд лисетата у нас, да се понаспиш  :lol: Като нищо ще научат някоя беля  :lol:

Има, има. Нали от тях се уча:) добре поне, че всички са събрани тук на куп:)

Никол ще ги строи и четиримата:)

след 10 години ще издигнем Лиско за президент!  :)
Няма нужда:)
От тази година започвам да сея тикви на вилата. тъкмо след 10 години ще съм станала специалист и ще са голееееееми за големи тиквени медали:)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #53 -: Март 22, 2011, 22:42:57 pm »
Аз предлагам да издигнем на лисицата паметник на майка-героиня.  :wink: Шегата настрана, но ако понеча да се оплаквам, веднага се сещам за нея и се спирам. Сигурна съм, че всеки има трудни моменти в живота си. Важното е, че след това винаги има и хубави.

туто, мъжът ми твърди, че най-трудно било, докато станат на 6 г. После било по-лесно. Отгледал е три момчета с разлика от по 3 години. Така че, знае добре  какво говори. Сам ги е гледал заедно с жена си, която често е страдала от депресии. Извън България рядко има баби и дядовци, които активно да отглеждат внуци. Казвал ми е, че през лятото родителите му са взимали за по седмица-две само две от децата. Не искали и трите наведнъж да ги гледат. Ами, разбирам ги хората. Сега са на по 77 г. и сме ги оставили да си гледат старините. Иначе майка ми би била голяма помощ, ама е на 2000 км. Но това сме го знаели винаги. Важното е да сме здрави (и най-вече мъжът ми, че гони 50 и почват да му се обаждат къде по-леки, къде по-тежки болежки).
Така че, още няколко години трябва да постискаш зъби. Иначе и аз съм по-голяма паника от мъжа ми и той ми обяснява, че нищо му няма понякога, а на мен ми се струва, че е зле детето. В крайна сметка, като преценя, обаждам се и запазвам час за лекарката и го водя.

И сега да се похваля - най-малкият ни батко е абитуриент в петък.  :D

Тук пролетта дойде и децата ги изкарват навън. Аз не бързам да ходя да си го прибирам. Нека играе на въздух! Днес така се беше заиграл, че ме забеляза след около 4-5 минути. Но така се втурна към мен, ухилен от ухо до ухо, че направо се размекнах.  :heartbeat:

Сега ще ви оставям, че кюфтета ме чакат.  :wink:


Приятна вечер и всички болни деца и родители да оздравяват!

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #54 -: Март 22, 2011, 23:02:47 pm »
Аз предлагам да издигнем на лисицата паметник на майка-героиня.  :wink: Шегата настрана, но ако понеча да се оплаквам, веднага се сещам за нея и се спирам. Сигурна съм, че всеки има трудни моменти в живота си. Важното е, че след това винаги има и хубави.

туто, мъжът ми твърди, че най-трудно било, докато станат на 6 г. После било по-лесно. Отгледал е три момчета с разлика от по 3 години. Така че, знае добре  какво говори. Сам ги е гледал заедно с жена си, която често е страдала от депресии. Извън България рядко има баби и дядовци, които активно да отглеждат внуци. Казвал ми е, че през лятото родителите му са взимали за по седмица-две само две от децата. Не искали и трите наведнъж да ги гледат. Ами, разбирам ги хората. Сега са на по 77 г. и сме ги оставили да си гледат старините. Иначе майка ми би била голяма помощ, ама е на 2000 км. Но това сме го знаели винаги. Важното е да сме здрави (и най-вече мъжът ми, че гони 50 и почват да му се обаждат къде по-леки, къде по-тежки болежки).
Така че, още няколко години трябва да постискаш зъби. Иначе и аз съм по-голяма паника от мъжа ми и той ми обяснява, че нищо му няма понякога, а на мен ми се струва, че е зле детето. В крайна сметка, като преценя, обаждам се и запазвам час за лекарката и го водя.

И сега да се похваля - най-малкият ни батко е абитуриент в петък.  :D

Тук пролетта дойде и децата ги изкарват навън. Аз не бързам да ходя да си го прибирам. Нека играе на въздух! Днес така се беше заиграл, че ме забеляза след около 4-5 минути. Но така се втурна към мен, ухилен от ухо до ухо, че направо се размекнах.  :heartbeat:

Сега ще ви оставям, че кюфтета ме чакат.  :wink:


Приятна вечер и всички болни деца и родители да оздравяват!

Абе аз като забременявах и раждах знаех, че няма на кой да оставям нито за 1 ден. На баща ми за 2 часа и толкова. За седмица да оставя няма на кого.. Свекървата не иска. За това си знам, че ще ми е нанагорно, но искам да питам нещо. От както родих малкия, баткото се промени и като че ли много ревнува. Уж го обича, отива прегръща го, но после го блъска. Много често го удря по главата. Малкия плаче понякога, но за сега още не разбира явно, че баткото го тормози и търпи. Обяснявам на баткото, че му е братче, че трябва да го обича, да го прегръща. Той ме гледа, хили се, казва, че го обичал, но в следващия момент отново се надвесва отгоре му и го бута или удря. Направо не знам вече какво да го правя баткото! Дайте някакъв съвет. Не мога да ги оставя за минута заедно. Понякога се заиграват, но обикновено баткото преминава пак към "бойни" действия и се заиграва доста опасно-хвърля се и се търкаля по леглата, по пода. Страх ме е да не нарани малкия. Даже го е удрял с играчки. Опитвам се да го ангажирам с разни други занимания, но ме притеснява отношението му към малкия. Даже на 2 пъти баткото ми казва: "Ти си моя!" Явно иска да каже, че съм само негова. Мисля, че обръщам достатъчно внимание, целувам го, прегръщам го, играя с него и гледам да не ме ревнува, но явно не се справям с ревността му. Не само това, но взима абсолютно всяка една играчка на малкия и заявява, че била негова. Малкия реве.. Надявам се това да е период и да премине. Другия вариант май е консултация с детски психолог.. Не само това, но преди си казваше, че има ако, а сега спря да си казва и всичко си върши в памперса. Като го изловя и започва да ми вика: "Не съм готов! Не съм готов!". Като свърши работата си разперва тетрално ръцете настрани и вика: "Аз съм готоооов!" Юни месец става вече на 3 години, а сме си с памперс. Иначе го слагаме на тоалетна, но проблема е май заради малкия. Една приятелка имам, която имаше аналогичен случай, но те бяха махнали памперса и заради малкия, дъщеря и започна пак да ака в гащите и пак отначало..
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #55 -: Март 22, 2011, 23:18:22 pm »
Добра вечер  :)

Аз предлагам да издигнем на лисицата паметник на майка-героиня.  :wink: Шегата настрана, но ако понеча да се оплаквам, веднага се сещам за нея и се спирам. Сигурна съм, че всеки има трудни моменти в живота си. Важното е, че след това винаги има и хубави.

Деси, и аз като теб, винаги за Петина се сещам и не смея да се оплача ..

Диляна от няколко дни е много крива, а последните два дни е ужас ... Непрекъснато мрънка, плаче, трудно заспива през деня, буди се често, включително и през нощта. Започва пищене в момента, в който изляза от стаята и се ухилва до уши като ме види. Едва успявам да свърша нещо в кухнята. Като е по-топло я вземам при мен /понеже нямаме печка там/, слагам я в паяка за 20тина минути и така.

Онзи ден падна за втори път от дивана, този път с главата напред ... хем бях в стаята, за секунди стана, както се търкаляше и .. успокоих я сравнително бързо, но аз колко време треперех след това .. ужас. Че и бях сама, мъжът ми беше наряд, молех се да не се случи нещо сериозно с детето. Но нищо й нямаше де. Мими26 ме успокои, че бебетата знаели как да падат  :lol:

Аз отново съм на антибиотици, те свършват де, възпалението си го имам още. Слава Богу, че цитонамазката е добра. Лекарката каза, същата рецепта, като предишния път. Помолих да ми изпише нещо на по-нормална цена, че не ми се дават отново 70 лева .. колкото и безотговорно към собственото ми здраве да е  :? На този етап всичко обръщам в храна, памперси и дрехи за детето.


Оплаках ви се, отивам да поспя :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #56 -: Март 22, 2011, 23:27:42 pm »
Ели, има такъв период, в който направо са като залепени. Случвало се е да отиде някой от нас до тоалетна и веднага се надава вой. Минава обаче.
А за другото - само мога да предположа, че са зъби.

Добре, де, но щом антибиотиците не са ти помогнали, защо ще ги пиеш пак или аз нещо не разбирам?  :?

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #57 -: Март 22, 2011, 23:34:28 pm »
Който ме знае отидох да спя  :) Досега се приспивахме пак.

Ами Деси какво да ти кажа, болката не е както преди, но си я имам, нещо остатъчно явно .. и затова пия пак. Но това ще да е.

Значи пак период ... Аз също си мислех, че са зъби, горният венец, отляво е много подут .. знам ли.

Мдам, днес и аз едва успявах да отида до тоалетната, единия път я сложих в коридора с паяка, нямаше как просто. Пък много се радва като ходим в банята да я мия, или като ме види там  :lol: Та мина номера де. А аз се наливам с вода, че ме болят и бъбреците тия дни. Утре ще пия по-малко  :lol:

Лека нощ, вече наистина отивам да спя  :)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #58 -: Март 22, 2011, 23:52:03 pm »
Божеее, няма друга такава жена като Лиса, всекипът щом някоя майка ми се размрънка навън за това, как не можела да изпие едно кафе й казвам да млъкне и разказвам за лиса-героиня с три лисета.
Туто, ревност е това, но ми звучи опасна ревност. Не съм компетенция, не мога нищо да кажа, освен, че щом не отминава този период мисля, че трябва да потърсите компетентна помощ. Не знаете кога на баткото ще му щукне да хване по-тежък предмет.

Блу, ще искаме свежи абитурентски снимки :)

Аз пък хиляди пъти в повече бих предпочела да мога да си позволя бавачка, отколкото да трябва да викам свекито. Последния път остана да спи в нас, че искала да си гледа сериала, пък станало късно. Няма лошо. На сутринта взе бебето, за да поспим и малкия до 10ч. беше натъпкан с бисквити (той яде в 7 мляко и в 12 обяд). Днес детето не искаше обяд и се отказах да давам след 6тата лъжичка, тя продължи да го кани половин час. Накрая на него му писна, погледна я и изплю навсякъде яденето. После за да компенсира ми дала два пъти закуска по 190 гр. за 4 часа 8OВинаги държа едно бурканче в чантата, в случай че се наложи навън да се храним и й казах, че има, ако стане 16-16:30 и е хубаво времето навън да го храни. Да, ама тя не ме била разбрала правилно и в 14 му дала цяло бурканче навън, в 16:30 още едно в нас. А да кажеш, че не й обясних...

С две думи, не ме слуша. Мисля си, е бавачката ще ме слуша щом й се плаща.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #59 -: Март 23, 2011, 00:13:02 am »
но не можеш да очакваш, че някой ще ти даде път не защото си с предимство, а защото си жена :) макар че по-умните го правят, защото знаят, че от жена-шофьор може да се очаква всичко.

 :) Аз не съм на това мнение. Шофирам ежедневно в София и ми се случва по много пъти на ден - да се включвам в главен път, в задръстване или постоянен поток - тоест ще се вмъкна само ако някой ме пусне...
Шофирала съм в доста чужди държави и когато пусна мигач - задния, в платното в което искам да вляза веднага намаля ( или поне в болшенството случаи ). В БГ нарочно дават газ ! Няма такава тъпотия, а е масово явление. Но да не се отплесвам, че по тази тема мога да говоря до утре.
И да, на пътя най-много ме е страх от жени шофьори, възрастни шофьори и велосипедисти/мотористи.
( на червен светофар 90% от жените ако им свирнеш зад тях - тръгват  )

Ние имаме пречиствател на въздуха, на Цептер е, но е стар модел и не знам колко струват. Много съм доволна. Изобщо продуктите им ми харесват много.

По повод това, което каза Илейни...факт е, че много жени, които пишеха редовно, след като родиха - спряха. Това за мен е достатъчно показателно.
Иначе съм съгласна, че едни и същи неща се казват по ен на брой пъти и ако се чете назад това ще се избегне...но тук се намесва и фактор "свободно време", който оказва своето влияние.
Когато пишех редовно в бременната тема и за стотен път се питаше едно и също - или отговарях или не. Излишен ми се струва отговор "еми чети и виж...това е обсъждано стотици пъти" .

« Последна редакция: Март 23, 2011, 00:36:58 am от Raissa777 »