0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #20 -: Март 21, 2011, 15:22:47 pm »
наистина, замислете се
тук има момичета с деца на по 6 години
колко седмични теми трябва да има в случая- според календарната година, според това в ясла, в градина или в предучилищна ли са ...
не мисля, че трябва постояно да искаме, нужно е да сме благодарни на това, което имаме
ако за доста от вас всичко вече е само разстройство или запек има детето, с какво мляко да го храни и кога да излиза на разходка, има момичета които все още мечтаят и се борят, представете си, че ще дойде момента в който като натиснат бутона Непрочетени публикации, цялата първа страница ще е с нови отговори в различни теми на подфорум Дългоочаквана бременност ...
благодаря, че ме прочетохте



Подкрепям Мини! Учудих се като видях още една тема освен седмичната и я прегледах за модска благословия :lol:
Аз не ви разбирам...съвсем сериозно не ви разбирам. И аз съм с малко бебе, това никога, ама съвсем никога не ме е спирало да пиша тук. Това, че има доста по-големи деца не пречи тук да се дават адекватни съвети и мнения. Никога не съм имала притеснения да пиша за бебешки неща тук, независимо, че бях една от малкото току-що родили май месец.

Илейни
, защо да ти липсва тема, в която да споделяш?Има такава, твой е изборът дали ще го правиш или не, дали сама ще се отцепиш и ще си вмениш усещане за пренабрегнатост или не. Аз ще се радвам да чета по-често твои постове тук :)

Абе верно като родим и почваме да вършим щурутии.
[/url][/url]
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #21 -: Март 21, 2011, 16:03:01 pm »

тук има момичета с деца на по 6 години
колко седмични теми трябва да има в случая- според календарната година, според това в ясла, в градина или в предучилищна ли са ...

Ааа, и училищна, що ме дискриминираш ся, лоша модераторке!?
Ето, днес дъщеря ми има две шестици и няма на кого да се похваля, тюх.
Ще си отворя една тема аз, само да ми я търнете!

И мен,и мен!Елфова отваряй бързо темата да има с кого да си обменям опит,че и съвети да ми даваш.Май започваме трудната възраст.
Да и ние днес имаме шестица-на контролното по математика-детето перфектно умножава с двуцифрено число.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #22 -: Март 21, 2011, 16:11:11 pm »
jasmin_veni точно напротив не искам да се отцепвам, а да се приобщя  :lol:
За споделянето имам предвид, че почти всички са с по-големи деца и едва ли толкова ги вълнуват нещата които в момента вълнуват мен. Иначе ви чета с интерес независимо дали пиша или не. Така или иначе и ние сме тръгнали по вашия път  :D

И нещо друго искам да споделя надявам се никой да не реагира остро за това, нали идеята е да споделяме  :D Много остро реагирате. Ето сега този едва ли не подигравателен тон и аз и аз и пр. Ами по този начин наистина отбълсвате новите момичета. Отварят темата,погледат реакциите и си казват "ами наистина не сме за тук". Кофти си е. Вие си се познавате пишете си от години и е нормално да се шегувате така помежду си, но за един нов човек във форума...


*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #23 -: Март 21, 2011, 16:15:46 pm »
 Това, че има доста по-големи деца не пречи тук да се дават адекватни съвети и мнения.
По-логично е точно тук да се дадат адекватни съвети от мами с по-големи деца, отколкото от такива на същата възраст.
Да си признаем, че ако се чете повече, отколкото да се пита първо, ще отпаднат доста теми. Миналата седмица в 2 теми се дъвчеше крем за слънце, крем за лице, дуфалак и т.н. Отделно през 2 страници едни и същи въпроси.
Елфи, отваряй темата, аз догодина ще се включа като ми дойде племеницата ученичка тук. Или тогава ще пусна отделно за племеници ученици  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #24 -: Март 21, 2011, 16:19:37 pm »
Ами толеранс трябва да има, аз винаги внимавам...
Всеки има трудни моменти и те са съизмерими по и най от неговата си камбанария!
Но има едно голямо НО, понякога забравяме кое ни е събрало тук ...
Защото преди четири години всичко давах за да пиша тук...а не само да чета...
И ще съм безкрайно щастлива, момичетата които още са в молитвите ми сутрин,
да пишат и споделят в тази тема като всички нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #25 -: Март 21, 2011, 16:22:04 pm »

тук има момичета с деца на по 6 години
колко седмични теми трябва да има в случая- според календарната година, според това в ясла, в градина или в предучилищна ли са ...

Ааа, и училищна, що ме дискриминираш ся, лоша модераторке!?
Ето, днес дъщеря ми има две шестици и няма на кого да се похваля, тюх.
Ще си отворя една тема аз, само да ми я търнете!

И мен,и мен!Елфова отваряй бързо темата да има с кого да си обменям опит,че и съвети да ми даваш.Май започваме трудната възраст.
Да и ние днес имаме шестица-на контролното по математика-детето перфектно умножава с двуцифрено число.
Ай ся не ме забравяйте и мен.Нищо че моят ученик носи напоследък тройки :lol:.

Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #26 -: Март 21, 2011, 16:32:28 pm »
Илейни, не взимай навътре "подигравателния" тон. Не мисля, че съм се изкала остро, нито аз нито Мини. Идеята е, че тук се споделя всичко за всякаква възраст. Аз искам да те чета, искам да чета за вълненията свързани с малки бебчовци. Тук пишем предимно аз и Раши, и двете сме влизали чат-пат в спорове с модовете  (да ти кажа, последната дума така или иначе има мода :lol:). Моментното настроение не бива да влияе на дълготрайното ти мнение за форума.
Ето, аз искам да чета постове на повече мами с бебета тук, ама няма. И не модовете или дългогодишните потребители са виновни за това, а самите мами, които не пишат.
Пишете, никой не ви спира, обещавам, че лично аз ще се опитвам да отговарям на всякакви питания.

П.С. Когато пишеш пост заедно с идеята, че трябва да храниш ревящо бебе, вместо "дългогодишните потребители" пишеш "дълготрайни потребители" :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #27 -: Март 21, 2011, 16:56:21 pm »
Здрава и слънчева седмичка пожелавам на всички! Нашата започна с огроооомна тенджера боб чорба, сготвена от мен за улеснение и новината, че в яслата на Вероника има варицела, с обявена карантина до 05.04. Та се чудя и мая, да я водя ли -  хем сърби, хем боли е малко при мен сега, нищо че си имаме застраховка!  Относно точките за класирането - аз пък не съм съгласна с дескриминацията по отношение на това, какъв вид ясла е посещавало детето последните 6 месеца! Какво като не е на територията на столична община! Да вземат да ме питат, защо аджеба, кисна вече цяла година в СЗ и пиля нервите на шефа, като вече над три години не съм се вяслвала на работа и кретам с мизерните 240лв "помощ"...
А по отношение на това, кои деца се гледат по-лесно - близнаци или тези с малка разлика, верояно и двете категории си имат специфичните особености, но е ясно едно - от собствената камбанария, гледката е по-различна. Що се касае различният режим - с търпение и постоянство усях да синхронизирам нещата и тактиката ми е следната - приспивам малкия, после лягам с "каката" да чета приказка и, ако рекъл Господ, се радвам на 2 часа спокойствие

Понеже доскоро коментирахте зъболекарски неволи, ето ви една офертичка, току виж, е звършила работа на някого:
http://www.promomax.bg/index.php?p=100057


И да не забравя - евала на Дивата розичка за ябълките!

Докато пиша тук, слушам, Вероника "чете" приказки на "децата си". "Децата" са кукли, плющени мечета и други животни - абе над 10 бр :) Обръщам се, питам я:
- Рони, това всичко твои деца ли са?, а тя:
- Да, това са ми дечицата.
- И какво ще ги правиш толкова много?
- Ами ще им давам хляб.
Аз от своя страна не се сдържах и казах:
- Ами много ясно, с хляб ще ги храниш, то толкова много с какви друго  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #28 -: Март 21, 2011, 17:23:11 pm »
И нещо друго искам да споделя надявам се никой да не реагира остро за това, нали идеята е да споделяме  :D Много остро реагирате. Ето сега този едва ли не подигравателен тон и аз и аз и пр. Ами по този начин наистина отбълсвате новите момичета. Отварят темата,погледат реакциите и си казват "ами наистина не сме за тук". Кофти си е. Вие си се познавате пишете си от години и е нормално да се шегувате така помежду си, но за един нов човек във форума...

аз пък мисля, че понякога новодошлите реагират прекалено остро и търсят обиди там, където ги няма. погледни си изразите - "подигравателен тон", казваш... защо? защото Елфи с лека горчивина отбелязва, че тя пък има голямо дете и е редно и за такива потребители да има форум, ако ще тръгнем да правим отделен форум за всеки набор деца, за стари, нови и средни потребители... не е ли права? тя къде да споделя, например, като има голяма дъщеря? и къде е подигравката?!

знаеш ли, ileini - и в живота е така. като се включваш във вече изградена компания, нормално е отначало да си малко по-неуверен, по-свит, първо да се поослушаш, поогледаш, да свикнеш с хората и начина им на мислене и изразяване, пък полека-лека се адаптираш, престрашаваш и се отваряш и ти - ставаш част от средата. същото е и във форумите. защо с обвинителен тон се оплакваш, че ние тук се познаваме и сме лоши към новаците? аз определено не виждам такова нещо, просто си внушавате. но не може да искате цялото внимание на света, само защото сте новаци. единствените случаи на раздразнение от новаците се показват, когато те идват и започват да задават животрептущия им въпрос на деня, без да си направят труд малко да прочетат преди това - защото може да се окаже, че въпросът е обсъждан подробно десетки пъти. същото раздразнение ще наблюдаваш и в подфорумите за стерилитет. форумите са направени за това, за да остане писмена следа от въпросите и отговорите, за да могат идващите по-късно да намерят знанието вече написано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #29 -: Март 21, 2011, 18:20:56 pm »
знаеш ли, ileini - и в живота е така. като се включваш във вече изградена компания, нормално е отначало да си малко по-неуверен, по-свит, първо да се поослушаш, поогледаш, да свикнеш с хората и начина им на мислене и изразяване, пък полека-лека се адаптираш, престрашаваш и се отваряш и ти - ставаш част от средата. същото е и във форумите. защо с обвинителен тон се оплакваш, че ние тук се познаваме и сме лоши към новаците? аз определено не виждам такова нещо, просто си внушавате. но не може да искате цялото внимание на света, само защото сте новаци. единствените случаи на раздразнение от новаците се показват, когато те идват и започват да задават животрептущия им въпрос на деня, без да си направят труд малко да прочетат преди това - защото може да се окаже, че въпросът е обсъждан подробно десетки пъти. същото раздразнение ще наблюдаваш и в подфорумите за стерилитет. форумите са направени за това, за да остане писмена следа от въпросите и отговорите, за да могат идващите по-късно да намерят знанието вече написано.
Абсолютно същото и аз имам предвид! Но за оплакването не си ме разбрала, може пък и аз да не съм се изразила правилно, но не се оплаквам нито искам изцяло вниманието ви.
Може пък и на вас да ви е омръзнало да повтаряте и обяснявате едно и също десетки пъти, ама за един новак една такава остра забележка в началото го кара да си прави погрешни изводи. Един пример с мен самата. В началото на бората. Правиха ми стимулации с клостил сигурно 5-6 месеца. В един момент чета в профила ти не пийте.... и ти писах на лични. Веднага ми отговори, благодаря за което, ама ако ми беше писала ами я чети във форума и не ме занимавай с вече писани неща какъв извод щях да си направя? Щом един модератор ми отговаря по такъв начин какво търся в този форум!? Това си е мое разсъждение де и май е време да спра с разсъжденията , че стана дълго а и едва ли ви вълнува толкова  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #30 -: Март 21, 2011, 19:02:13 pm »
а, разсъждавай си, не пречиш- дори напротив
аз съм ЗА да се казват нещата, не да си правим на пук
защото не е вярно, че модератора има последната дума, има култура на писане в Интернет пространството и е редно, ако искате да ви уважават и вие да уважавате
ясно е, че ще ви вълнуват различни неща от майките с 5 и 15 годишни, всички сме го минали това, но се замислете до колко важен е въпроса, който задавате и дали наистина искате отговори, или просто понеже бебето ви спи в момента можете да използвате темите във форума за спамо-чат
защото ако сега вашето бебе спи по 5-6 часа през деня и по 8 през нощта и вие сте в майчинство, то има родители, които децата им спят по час и половина, ходят на работа и нямат време да пишат през две страници, че например слънцезащитни продукти за бебета се прилагат след 6 месечна възраст
сигурна съм, че Смарайди /на която наложих тридневен бан, само да не може да пише, но може да чете, заради наглото й държание/ няма да ме разбере какво се опитвам да кажа, но се надявам по-голямата част от вас да са разбрали същината на предългият ми постинг

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #31 -: Март 21, 2011, 19:24:39 pm »
ileini,  когато зададеш въпрос, който те вълнува ще ти се отговори. Аз не пиша особено често, просто защото няма какво да кажа, но винаги пиша, когото мога да помогна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #32 -: Март 21, 2011, 20:45:08 pm »
Правиха ми стимулации с клостил сигурно 5-6 месеца. В един момент чета в профила ти не пийте.... и ти писах на лични.

оффтопик, но съм радостна, че e имало смисъл от тоя подпис, пък дори и за един човек да е :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #33 -: Март 21, 2011, 21:27:42 pm »
Момичета, някой от Вас ползва ли домашен въздухопречиствател?
Много хубави неща пише за тях, ама се чудя дали си струва да давам 800 лв. :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #34 -: Март 21, 2011, 21:33:29 pm »
Момичета, някой от Вас ползва ли домашен въздухопречиствател?
Много хубави неща пише за тях, ама се чудя дали си струва да давам 800 лв. :?
В нас ползваме такъв от около 2 месеца. Преди време бях писала за влагата, плесента и ужасната миризма. Всичко това ме притесняваше доста защото го дишат децата. Откакто имаме уреда миризмата изчезна. Мухъла живот и здраве лятото ще го затрия:))))))
Премахва и всякакви други миризми-готвено, цигари.
Доволна съм много.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #35 -: Март 21, 2011, 22:40:18 pm »
Слънчева и спокойна пролетна седмица!
Лис, за мухъла някакъв специален способ ли ползваш? Защото ние живеем в апартамент със скосявания и покривът ни, явно, е започнал да тече и сме завъдили мухъл. Част от него унищожих с "Астониш", но дали е добър избор....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #36 -: Март 22, 2011, 01:48:19 am »
Днес японците за пореден път ме оставиха без думи.

Якудза развърза кесията в Япония
Мафията смайва с благотворителност часове след трагедията, но не иска публичност
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-22&article=361576

http://www.thedailybeast.com/blogs-and-stories/2011-03-18/japanese-yakuza-aid-earthquake-relief-efforts/#
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #37 -: Март 22, 2011, 08:53:42 am »
Мда, Япония си е Япония, какво да каже човек друго...

Да ви споделя малко да се посмеете, имаме си обожател в ДГ, едно момченце Митко, харесвал Ели, дори си менкали памперсите на обед, той искал от нейните с делфинчето, а тя от неговите :lol: Любов, какво да се прави :lol: :lol:
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #38 -: Март 22, 2011, 09:05:17 am »
ха ха Стефи, току виж на млади години, баба си станала.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #39 -: Март 22, 2011, 09:24:24 am »
Лелей, Стефи!  :D

И на моята щерка един младеж и казал, че ще се ожени за нея! Отговорът бил - няма да се оженя за тебе, ще се оженя за татко си! :oops: :D

Вики утре ще има празник в градината и много се вълнува! Ще бъде пролетта! Иска да бъде с дълга рокля, която да кляка!  :oops: Научи стихчето докато се приберем до в къщи! За съжаление след 2 дни в бацилника носа и е запушен, опитва се и да прикашля, дано не се разболее съвсем до утре! :(

Здрави дечица, спокойни майки и приятни разходки на всички, които могат да се възползват от хубавото време!