0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #200 -: Февруари 25, 2011, 20:03:53 pm »
Забраниха ни секса от първия ден на стимулацията до теста за бременност.
Наредиха да се спазва режим на еякулация всеки 2-3 дни до пункцията.
И двамата пихме антибиотик 10 дни по време на стимулацията.

Основната идея на тая схема е да се предотврати възникване или пренасяне на инфекция в матката. А инфекцията е причина да не настъпи имплантация.

Нашите бяха само една идея по-либерални :D Забраната влезе в сила 4-5 дни преди пункцията, като 2 дни преди нея поискаха да има еякулация. После 3 дни преди трансфера казаха, ако сме правили секс, да не правим повече. След трансфера дават едни напечатани инструкции в които пише, че е желателно полови контакти да се избягват до теста. Предупредиха ме особено за първите няколко дни.
Имаше антибиотик за двамата, но някакъв вид само с по две таблетки (по 1 на ден)
 
И аз мисля така, че ограничаването е първо заради риска от инфекции, а после (след трансфера) също и заради риска от предизвикване на контракции.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #201 -: Февруари 28, 2011, 14:36:40 pm »
Мили момичета, много ни ограмотихте, благодаря за което.Имам няколко питания за проблемния трансфер.
1. Кое е по-меродавно - сондаж или хистерометрия за да знам за кое да настоявам, ако трябва и за двете.
2. Кое е по-болезнено, не че има значение но за нагласа все пак.
3. Разбрах че е добре да се правят в предния цикъл. Но... ако са необходими  манипулации, дилатации или др. от сорта не е ли по-целеобръзна два цикъла по-напред?
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #202 -: Февруари 28, 2011, 16:17:07 pm »
Свет,
1. и двете са ми правени, сондажа е "по-леката" процедура. Като цяло ако е много проблемна шийката - вероятно ще ти направят и хистерометрия, но ако клиниката в която ще е ЕТ правят ЕТ под УЗИ, тогава хистерометрията идва излишна.
2. и двете са еднакво приятни :lol:
3. в "Надежда" правят сондажа в самия месец на ин витрото, но ако имаш инфо за предишни проблемни трансфери, тогава осведоми възможно най-скоро лекуващия си, ако е необходимо да се вземат мерки о време.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #203 -: Февруари 28, 2011, 20:52:53 pm »
 Еврото го е написала съвсем обстойно,само мога да добавя,че да,ако се наложи хистероскопия е твърде вероятно да е в месеца преди опита.Има се предвид,че може да се наруши лигавицата...
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #204 -: Февруари 28, 2011, 20:58:16 pm »
ако се наложи хистероскопия е твърде вероятно да е в месеца преди опита.Има се предвид,че може да се наруши лигавицата...

хистерометрия !

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #205 -: Февруари 28, 2011, 21:10:34 pm »
 оооооо,Извинявай ! Грешно съм го прочела !
 За съжаление за това не мога да отговоря.Непонятно ми е!
*
Здравейте  момичета.

На 02.03 ми беше последният 4 трансфер, а вчера теста... за съжаление отрицателен,но ме притеснява и друго.
Всичките ми ЕТ и истероскопии   винаги са били много болезнени тъй като имам едно-рогова матка разположена силно в дясно,но при този ЕТ за първи път на втория ден след процедурата имах 2/3  капки кръв,  а и до сега продължава да ме боли.Усещах ужасно болезнено всеки един милиметър от преминаването на инструмента и имах чувството че ме дупчат някъде в страни.Умрях от срам от доки и сестрите,защото според тях матката ми е чиста и не би трябвало да усещам нищо ...виках все едно ме колят и се притеснявах че те си мислят че се преструвам.А болката наистина беше прорязваща. И при другите ми трансфери ме болеше , но не чак толкова силно  и толкова време обикновено преминаваше за около 1/2 часа докато матката ми се върне обратно в дясно,а този път дори сега след 10 дена все още усещам тежест и остър бодеж.Моля
ако има някоя от вас с подобен проблем моля да сподели.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
но при този ЕТ за първи път на втория ден след процедурата имах 2/3  капки кръв, 

Ярко червена ли беше кръвта или кафява? 10и ден не е ли рано да отписваш процедурата, колко ти беше теста?

Не мога да ти кажа нищо за положението на матка, според мен трябва да се обърнеш към лекар за това и ако те боли сериозно - възможно по-скоро.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Болката премина вече,само от време на време усещам моментно остро боцкане от вътре навън.Кръвта беше червена т.е розова от лекарството.Момичета при вас сондирането болезнено ли беше?
10и ден не е ли рано да отписваш процедурата, колко ти беше теста?
Ембрионите бяха на 5 дена и ми ги върнаха на 20 от началото на МЗ,може би затова ми казаха да го направя на 9.
*
Момичета,имам еднорогова матка разположена в дясно.Има ли някоя с подобен проблем?
Или поне някакъв съвет...Според вас кои е наи подходящия вид трансфер за моя случаи?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не знам нищо за подходящото място за трансфер при твоята особеност, но това че има кръв и нетърпима болка хич не работи в полза на успеха. Да, права си че при трансфер на бластоцисти - тест на 10 ден е достатъчен за крайния резултат.
Според мен трябва да помислите за специални катетри или техники за трансфер. 
Болките в яйчниците вероятно са от пункцията, ще отминат.
Сондажите не са ми били особено болезнени, само хистерометрията, но предвид самия спекулум...

Поискай разговор с лекуващия си за адекватно решение за добър трансфер, иначе риска да тъпчете на едно място е огромен.

Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Аз със сигурност имам малформирана матка и предполагам че при последния трансфер мекият катетър се е забил някъде в страни.Болката беше пронизваща ,много по различна от тази при  сондажа.
Вие какво мислите,възможно ли е да са ме перфорирали по време на процедурата newsm78
*
аз смятам ,че не
Аз със сигурност имам малформирана матка и предполагам че при последния трансфер мекият катетър се е забил някъде в страни.Болката беше пронизваща ,много по различна от тази при  сондажа.
Вие какво мислите,възможно ли е да са ме перфорирали по време на процедурата newsm78
не може да бъде, ако ЕТ е бил коректен под ехогравски контрол. Просто слаба техника на док. съжалявам.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Ивнед, мекият катетър е доста мек, за да се забие където и да е. Подобно бодящо усещане съм имала, когато ми правиха първата инсеминация, но си изпротестирах и спряха. Предполагам, че са бодяли шийката на матката, но катетъра за инсеминациите е в пъти по-твърд от този за за ембриотрансферите. При теб, вероятно положението е по-специфично, не мога да срявнявам двата случая.

Следяха ли те с ехограф, догато правиха трансфера?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Здравейте момичета.Току що се прибирам от лекар и ми е гадно и затова на бързо ще си излея мъката.Този месец ще прескочим трансфера на ЗЕ.Доки ми каза че първо трябва да направим дилатация за да разшири шийката на матката или нещо подобно...шашнах се и не можах да проследя половината от нещата които ми обясни.А също така спомена че това моето е нещо невъзможно, матката ми е недоразвита и не се знае дали плода ще може да се задържи/ама толкова бях блокирала че не разбрах дали имаше в предвид без дилатация или по принцип/.
Представете си колко мисли ми минаха за секунда през главата :cry:
Каза че след нея трансфера ще бъде безпроблемен.
Може ли някои да ми обясни по точно какво представлява тази дилатация,и до колко ще добият представа за формата и големината на матката.Нещо от рода на истероскопия ли е,с камера ли ще проникнат вътре за да огледат??????

*
Да Zai следяха ме с екограф и по някое време смениха катетъра.Доки каза че матката ми е чиста и имам много хубава лигавица и не би трябвало да ме боли.Да ама не,крещях като луда.
До колкото разбрах и моят проблем е със шийката на матката ама така и не разбрах какъв е точно,ще напиша подробностите в петък/тогава ми е дилатацията/.
Дилатацията се прави с упойка и е разширяване на цервикалния канал, така после ЕТ ще ти е лесен. Радвай се че ще ти я правят, прави се в месеца преди ЕТ.
*
Здравейте момичета,вчера ми мина дилатацията.
Доки каза че някъде в матката имам нещо като стеснение /преграда/ видяла го е къде е, но за всеки случаи ще направим следващия трансфер с упойка за да са по отпуснати мускулите.
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #219 -: Октомври 07, 2013, 12:25:23 pm »
Здравейте,момичета!Имам въпрос ,относно успеха на трансфера.В една статия четох,че за успешен трансфер се прави примивка на цервикса преди самият трансфер.
 На вас правили ли са промивка преди трансфера?На мен не и се тревожа,сондаж също не ми е правен...
« Последна редакция: Октомври 07, 2013, 12:30:55 pm от baby_galq »