0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #180 -: Февруари 24, 2011, 10:18:59 am »
При мен първия трансфер ми го прави д-р Пресенска, мина без проблем, изобщо не усетих нищо. Втория ми го прави д-р Шефкетова, тя ми слага и лепило. Още като ми слагаше лепилото влезна много трудно, даже ме пита имала ли съм проблем при първия тренсфер.Аз отговорих - не . Втория трансфер пак д-р Шефкетова, пак доста трудно стана всичко. Незнам нещо може ли да се промени за 1 г. време ?

първо, различните лекари имат различен опит и степен на сръчност и умение.

второ, аз си мисля, че е възможно да се променят нещата. аз съм била винаги при един и същи лекар. още помня първата ми хидротубация - много, много трудно вкарване на катетъра, нещо разширяваха, сменяха катетри, боля... след това през годините имам направени при същия лекар още 1 хидротубация, поне 6-7 инсеминации, един ембриотрансфер - всичките безпроблемни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #181 -: Февруари 24, 2011, 11:12:54 am »

Ако инсеминацията се брои за пробен трансфер, до сега имам три неуспешни.

Дa, вътрематочната инсеменация като манипулация много прилича на трансфер, само дето при нея прецизността на поставяне на материала няма такова значение.
Но, освен това, пробен трансфер се прави не само заради преминаването през канала, а и за да се провери дълбочината на матката. Катетърът при трансфера не трябва да опира в дъното. Предполагам сте наблюдавали, как преди да "изсипят" ембриончетата, поставят края на катетъра в точно определена зона. Даже се учудвам, че в днешно време още се правят трансфери без УЗИ. Аз си мислех, че УЗИ-то е задължително?!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #182 -: Февруари 24, 2011, 11:53:06 am »
А след ембриотрансфер изписват ли имуносупресор някакъв? Аз понеже скоро преболедувах гнойна ангина и пих АБ и бях решила да си позасиля имунната с-ма с Цитросепт, фрешове и витамини, но четох , че това не е добре преди инвитро.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #183 -: Февруари 24, 2011, 11:56:28 am »
 не мога да кажа за фрешовете,но да споделя,че при предишните опити никой не ми беше казал да няма полови контакти след трансфера и винаги е имало , до последния път.Също пълния мехур по време на самия трансфер.При предишните пъти не съм пила вода.Третото ,за което се сещам е ,че си пиех и кафе,а последния път ми казаха за забрава кафето,кофеина изобщо до деня на теста
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #184 -: Февруари 24, 2011, 12:25:16 pm »
А след ембриотрансфер изписват ли имуносупресор някакъв? Аз понеже скоро преболедувах гнойна ангина и пих АБ и бях решила да си позасиля имунната с-ма с Цитросепт, фрешове и витамини, но четох , че това не е добре преди инвитро.

Като че ли модата на имуносупресорите отминава. Зависи лекуващия на коя школа е привърженик, отвъдокеанските например дават някакъв КС. Аз имах Преднизолон, защото имам завишени АФА. Общо взето при автоимунни е добре, за останалите... преценка на лекуващия.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #185 -: Февруари 24, 2011, 12:28:43 pm »
Като че ли модата на имуносупресорите отминава. Зависи лекуващия на коя школа е привърженик, отвъдокеанските например дават някакъв КС. Аз имах Преднизолон, защото имам завишени АФА. Общо взето при автоимунни е добре, за останалите... преценка на лекуващия.

а, добър израз, evro - "мода" :)

апропо, и аз имам завишени АФА, но кортикостероиди не съм приемала никога. не знам да третират АФС с Преднизолон. доцент Конова предписва друго.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #186 -: Февруари 24, 2011, 12:41:53 pm »
да споделя,че при предишните опити никой не ми беше казал да няма полови контакти след трансфера и винаги е имало , до последния път.
Това, за половите контакти преди и след трансфера, май трябва да го включим при факторите?
Не, че задължително те ще провалят опита. При едно нормално забременяване, кой ти мисли, кога е оплождането, кога импалнтацията... Ама ние нали се стремим всички рискове да изключим. :)

Цитросепт, фрешове и витамини, но четох , че това не е добре преди инвитро.
Фрешове и витамини не би трябвало да е проблем. Цитросепта е друго нещо.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #187 -: Февруари 24, 2011, 12:48:54 pm »
Това, за половите контакти преди и след трансфера, май трябва да го включим при факторите?
Не, че задължително те ще провалят опита. При едно нормално забременяване, кой ти мисли, кога е оплождането, кога импалнтацията... Ама ние нали се стремим всички рискове да изключим. :)
Когато бях бременна, (по естествен път) при полов контакт усетих контракции, спазми или нещо подобно. Повече не повторих. Мисля, че трябва да се избягват.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #188 -: Февруари 24, 2011, 12:54:26 pm »
При нас дори и семеизпразването преди пункция не е било с полов акт :), да не говорим за след това. Винаги сме се въздържали, без да съм сигурна че това е противопоказно, но предвид затрудненото забременяване, това е нещото от което се отказвах доброволно.

А иначе пак за имунна с-ма, като цяло съм против заиграването с нея, без да има нужда. Въпреки че и сега ако ми е изписан след трансфер - ще го приемам безропотно.
За всички ни е ясно че в тази сфера медицината се развива революционно и то в полза на успеха и здравето на пациента, така че приемането на КС е обвързано с много изследвания и последствия и е добре премерена практика за рискове, ползи и резултати.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #189 -: Февруари 24, 2011, 13:05:24 pm »
На трансфера не са ми казвали да спирам нито кафето нито половите контакти. Кафе пих до теста, а полови контакти не съм имала от страх да не би нещо да стане и да получа контракции. Единственото, което лекарят ми каза, е да продължавам да водя нормален начин на живот...Еееми аз умрях от притеснения, страх ме беше да стана от леглото, на всичкото отгоре имах и хиперстимулация...никак не ми беше нормален животът  :)

Но всички тези неща не знам до колко влияят на успеха. След трансфера ме оставиха да лежа само 5 минути  8O , имало други чакащи  за трансфер... Бях на пълен мехур, но без следене с УЗИ. После ходих превита на 4 докато стигна до вкъщи, и до дупка бях убедена, че ембрионите ми са изпаднали...Е, все пак едно от двете се захвана въпреки всичко  :)
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #190 -: Февруари 24, 2011, 13:13:06 pm »
 На мен точно след трансфера ми правиха акупунктура и д-р Ликсов ми каза всичко това.По-късно,вече след положителния тест,на първия преглед,бях в 6та седмица ми се падна д-р Стаменов и той ни каза "вече разрешаваме кафето и секса"  8O .Та аз вътрешно си се усмихнах,защото не ми го беше забранил той,но ми го разреши...хихихи
 Успех на всички,които са в очакване на трансфер.Нека това да е техния път
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #191 -: Февруари 24, 2011, 13:17:21 pm »
При нас дори и семеизпразването преди пункция не е било с полов акт :), да не говорим за след това. Винаги сме се въздържали, без да съм сигурна че това е противопоказно, но предвид затрудненото забременяване, това е нещото от което се отказвах доброволно.
Мисля, че бях чела някъде, че секса преди трансфер е препоръчителен, даже повишава успеваемостта. А май имаше и нещо за растежа на яйцеклетките, но може и да бъркам. Но пък след трансфер не бих пробвала.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #192 -: Февруари 24, 2011, 13:32:32 pm »
При нас дори и семеизпразването преди пункция не е било с полов акт :), да не говорим за след това. Винаги сме се въздържали, без да съм сигурна че това е противопоказно, но предвид затрудненото забременяване, това е нещото от което се отказвах доброволно.
Мисля, че бях чела някъде, че секса преди трансфер е препоръчителен, даже повишава успеваемостта. А май имаше и нещо за растежа на яйцеклетките, но може и да бъркам. Но пък след трансфер не бих пробвала.
:D може би си права, добър секс - добро ниво на серотонин - добро настроение - положително мислене..., кой знае още каква биохимия има скрита в секса. А иначе при нас беше немислимо защото бях с по 12-15 яйца всеки път, дискомфорта е ясен, но ме побъркваше натрапливата (неоснователна разбира се) мисъл че ще ги изпопукам. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #193 -: Февруари 24, 2011, 13:36:11 pm »
Мисля, че бях чела някъде, че секса преди трансфер е препоръчителен, даже повишава успеваемостта. А май имаше и нещо за растежа на яйцеклетките, но може и да бъркам. Но пък след трансфер не бих пробвала.
И аз съм чела, че се препоръчва. Но, ако си със стимулация и те боли корема... и ти се гади от някои лекарства,...
А и доста често мъжът си е в къщи, а жената е "командирована на стимулация" на 400 км.  :lol:

Евро, не е само от серотонина.
Логиката на това, което четох е, че в спермата има някакви белтъци, които подпомагат имплантацията. А по принцип сексът води до засилено кръвообръщение в областта на малкия таз, респ. яйчниците, което подпомага развитието на яйцеклетките. :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 13:39:36 pm от alia_alia »
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #194 -: Февруари 24, 2011, 13:57:36 pm »
Специално ме предупреждаваха "сега спирате секса", "до едикогаси не може", "сега вече може". Особено в Турция, няма да ви казвам как се потеше и изчервяваше девойчето, докато ни даваше инструкциите :D точни и подробни :wink:
В теорията за серотонина има много логика :wink:, но предполагам, че средата във влагалището и матката е по-важна за докторите. Поне за съвременните. Някой ден може да се разбере, че всъщност е обратното :D

докато стигна до вкъщи, и до дупка бях убедена, че ембрионите ми са изпаднали...
но ме побъркваше натрапливата (неоснователна разбира се) мисъл че ще ги изпопукам. :)

Аааа, да.... тези наши страхове са си достойни за отделна тема. :D  Май не сме правили такава?? Или съм забравила... Ако няма, дайте да направим, ще е голям смях :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #195 -: Февруари 24, 2011, 14:16:26 pm »
Специално ме предупреждаваха "сега спирате секса", "до едикогаси не може", "сега вече може". Особено в Турция, няма да ви казвам как се потеше и изчервяваше девойчето, докато ни даваше инструкциите :D точни и подробни :wink:

Моля те за повече подробности - кога се спира секса според тях и до кога не може.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #196 -: Февруари 24, 2011, 14:30:23 pm »
Забраниха ни секса от първия ден на стимулацията до теста за бременност.
Наредиха да се спазва режим на еякулация всеки 2-3 дни до пункцията.
И двамата пихме антибиотик 10 дни по време на стимулацията.

Основната идея на тая схема е да се предотврати възникване или пренасяне на инфекция в матката. А инфекцията е причина да не настъпи имплантация.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #197 -: Февруари 24, 2011, 16:19:00 pm »
 само да вметна,че инфекция в матката е твърде вероятна и от много маточни манипулации.Аз лично имам две хистероскопии преди процедурата...и имах съвсем наскоро инфекция,но нали за това даваме ПКК и стерилни урини...
 
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #198 -: Февруари 24, 2011, 17:57:29 pm »
Момичета,изивнявам се за отклонението от тънкостите за успешен ембриотрансфера - които са много важни. Благодаря Ви за споделените неща, но съм доста притеснена, че ми откриха бактерии S.aureus - в гърлени секрет /нещо ми се стича от носа в гърлото уж/ - НЯМА ДА ПИЯ АНТИБИОТИЦИ, НОООО ще стартираме процедура другата седмица и незнам до колко тия бактерии там в гърлото биха били проблем за процедурата и положителен тест за бременост.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #199 -: Февруари 25, 2011, 17:55:44 pm »
Защо не звъннеш на лекаря, питай го, ако не пречи пий АБ, а ако не ти се влошава състоянието, може би не ти пречи толкова тази бактерия, все пак ние в гърлото бъкаме от бактерии, сега ти е паднал имунитета и тя се е развихрила.