0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #160 -: Февруари 21, 2011, 14:57:57 pm »
Струва ми се, че тук описвате пробния трансфер като задължителна манипулация, а моите наблюдения са, че не е таква. По-скоро е въпрос на избрана практика от лекаря/клиниката - някои го прилагат по индивидуална преценка само при някои пациентки.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #161 -: Февруари 21, 2011, 16:55:15 pm »
разбира се, че не е задължителна, много добро уточнение, plumeria!


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #162 -: Февруари 21, 2011, 17:18:40 pm »
Записвам се, за да следя темата. Много ми е интересна и определено при следващото си посещение при д-р Владимиров ще обсъдим нуждата от сондаж. :wink:
Мишле д-р Владимиров не прави сондаж  :) използва някакви по-специални катетри.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #163 -: Февруари 21, 2011, 19:10:44 pm »
Записвам се, за да следя темата. Много ми е интересна и определено при следващото си посещение при д-р Владимиров ще обсъдим нуждата от сондаж. :wink:
Мишле д-р Владимиров не прави сондаж  :) използва някакви по-специални катетри.
Така разбрах и аз от всичко прочетено? А защо? Само заради катетрите или пред някоя от вас се е аргументирал и с други причини? Предполагам сте го питали.
Мен ме притеснява това, че имам два пъти обгаряне на ранички и се чудя възможно ли е да имам някакви изменения на шийката, които да възпрепятстват трансфера. На това искам отново да съсредоточа вниманието му, допускам, че може и да е пропуснато като информация. Вярвам му за всичко и в никакъв случай, ако ми каже, че не е необходимо, няма да се почувствам неуверена :)

*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #164 -: Февруари 21, 2011, 20:13:57 pm »
Не се е аргументирал просто го попитах дали ще се прави сондаж, защото първия ми опит беше във Варна а там правят такъв и той ми отговори, че няма да се прави сондаж. Не съм разпитвала защо - просто му се доверих  :). Ти естествено ще споделиш притесненията си сигурна съм, че всичко ще е наред  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #165 -: Февруари 21, 2011, 21:26:46 pm »
Само заради катетрите или пред някоя от вас се е аргументирал и с други причини? Предполагам сте го питали.
Мен ме притеснява това, че имам два пъти обгаряне на ранички и се чудя възможно ли е да имам някакви изменения на шийката, които да възпрепятстват трансфера.

Едва ли едните ползват по-специални катетри от другите. :) Поскоро всеки лекар си има предпочитана практика.
Аз не съм при Владимиров, при други лекари. Първият каза само "При теб не се налага да правим пробен трансфер" (дори не знаех тогава какво означава :wink:). Явно е, че за други пациентки е преценявал, че се налага...
Същият лекар ми беше горил ранички на доста голяма площ. Мисля, че няма защо да се тревожиш за това.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #166 -: Февруари 21, 2011, 23:04:41 pm »
Дано! Благодаря ви  :D  :bighug:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #167 -: Февруари 22, 2011, 00:26:55 am »
Плумерия, това обяснява защо в Щереви не са ти правили сондаж. Оператора обработвал раничката ти е наясно с анатомичноста на шийката ти. В едно обаче си права, едва ли вида на катетрите са енигмата защо едни правят сондажи, други не.

Нека си представим следната ситуация: попадам в дадена клиника, стигам до стадий бластоциста, предстои ми трансфер и тъй като оператора ми не е наясно с анатомията ми – не може да направи трансфер и ембрионите ми загиват, защото преди това не е сметнал за необходимо да добие представа за кривата ми шийка (искам да изясня нещо, образа от цветната снимка съвсем не дава добра представа за цервикса, там той е защипан и опънат). Коя от вас ще оправдае действията или бездействията му?
   
Понеже много от нас са споделяли проблемните си трансфери ще ги изборя по памет: аз, джия, джазибейби, fci, rozovelka, jingle_bell, Danny S... никак не сме малко кривите.

Мишле82, мисля че обработването на раничките не е причина за изменения. Виж кюртажи, несръчни дилатации..., но ранички не мисля.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 00:29:47 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #168 -: Февруари 22, 2011, 19:00:42 pm »
А, не е така :D На мен и турците не ми правиха пробен. Дори не са го споменали, а знаеш, че за другото са педанти. И при Стаменови аха да стигна до трансфер, но не споменаха нищо за пробен.... Три клиники, общо 5 доктора и нито един не е искал сондаж. Не съм изключение, защото при Щереви си общувах с другите пунктирани и трансферирани пациентки в стаята и не съм попадала на някоя с пробен трансфер. По-скоро трябва да има нещо, по което лекарите да преценяват. ЦС примерно, знам ли..?!

Иначе съм чела тук доста за проблемните трансфери, знам, че има такива. :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #169 -: Февруари 22, 2011, 19:14:58 pm »
Не знам дали има общоприета дефиниция за проблемен трансфер... чудя се. Защото за мен е проблемен всеки трансфер, при / след който има кървене. Но каква информация достига до лекаря, извършил този проблемен трансфер, е друг въпрос. Дали веднага разбира, че е имало проблем? Дали би сметнал за необходимо да прави пробен трансфер преди следващ опит, ако първият е бил проблемен? Дали ще се съгласи с пациентката, че трансферът е бил проблемен, ако трябва да разчита само на думата й, че след него е имало кървене?

Задавам си тези въпроси, защото се замислих, че не знам какво щеше да се случи, ако бях решила да правя следващ опит в Щеревата клиника (само там имам повече от един трансфер, а всъщност последният ми беше проблемен).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #170 -: Февруари 22, 2011, 19:46:58 pm »

Дали ще се съгласи с пациентката, че трансферът е бил проблемен, ако трябва да разчита само на думата й, че след него е имало кървене?

Ако лекар подмине с лека ръка такава информация от пациент, това си е престъпна небрежност. :?
Не мисля, че въпросът опира въобще до това, вярва или не вярва. Не е нещо, което пациентката може да си самовнуши, а лекарят да прецени, че не е вярно. Той просто е длъжен да се съобрази с такъв вид информация. Иначе попада в групата на лекарите, заради които съществува тази тема...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #171 -: Февруари 22, 2011, 21:13:38 pm »
 Никога не съм имала сондаж в смисъла,пробен трансфер...
 В Щерев , трансферите дори не ми бяха под контрол на УЗ и без пълен пикочен мехур.
 При д-р Владимиров същото , без УЗ и пълен пикочен мехур
 При д-р Стаменов - поставяне на лепило,което като манипулация е същата като трансфера,имам предвид влиза се с катетър. Трансфер на следващия ден с пълен пикочен мехур.Опит успешен
 
 Според мен този пробен трансфер не е задължителен и се прави при някакви съмнения от страна на доктора за затруднено проникване през шийката.
 От анализа на моето лечение преди последния опит бих могла да стигна до извода,че съм имала достатъчно предшестващи изследвания и манипулации,които са дали отговор,че трансфера се очаква да бъде безпроблемен ...
 Поне така разсъждавам аз

 А,сетих се ,инсенинацията според мен има една особеност,а именно ме добро таймериране.В този случай, в деня на вкарване на трансфера може да се случи така,че положението на шийката да не е благоприятно за самата манипулация.При мен се случи точно това,на докторката и се наложи да издърпа шийката,което беше болезнено и мисля,че болките довеждат и до контракции...
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #172 -: Февруари 22, 2011, 21:43:05 pm »
Поставянето на лепило е пробен трансфер, то реално си е точно това, с разлика, че вместо да се влиза и само да се огледа, се поставя и лепило.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #173 -: Февруари 22, 2011, 21:53:38 pm »
Поставянето на лепило е пробен трансфер, то реално си е точно това, с разлика, че вместо да се влиза и само да се огледа, се поставя и лепило.

 Да , именно, за това казах ,предшестващи процедури,който дават яснота по въпроса за трансфера...И все пак не на всички момичета слагат лепило.Тогава може би нещо друго дава яснота...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #174 -: Февруари 22, 2011, 22:12:52 pm »
Поставянето на лепило е пробен трансфер, то реално си е точно това, с разлика, че вместо да се влиза и само да се огледа, се поставя и лепило.

 Да , именно, за това казах ,предшестващи процедури,който дават яснота по въпроса за трансфера...И все пак не на всички момичета слагат лепило.Тогава може би нещо друго дава яснота...

Добре, ако лепилото ти го слага един доктор, а трансфера го прави друг?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #175 -: Февруари 22, 2011, 22:58:19 pm »
 Има резон във въпроса ти,но поне в клиниката, в която аз правих опита,съм останала с впечатление,че се работи в екип и нещата се обсъждат...та сигурно ако има нещо ще се разбере или трансфера ще ти направи този,който ти е слагал лепилото...знам ли  :?
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #176 -: Февруари 23, 2011, 09:05:41 am »
plumeria, да, права си, че лекар не би трябвало да подмине подобна информация. Проблемът е, че не мога да кажа какво щеше да се случи, тъй като след двата проблемни трансфера се получи така, че не съм повтаряла при същия лекар...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #177 -: Февруари 23, 2011, 22:17:32 pm »
Екип, екип ама като сложи 10-15 лепила днеска дали ще си спомни коя как беше, защото този който сложи лепилото беше различен от този, който направи трансфера...../записки не съм видяла да са водели/.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #178 -: Февруари 24, 2011, 00:51:07 am »
При мен първия трансфер ми го прави д-р Пресенска, мина без проблем, изобщо не усетих нищо. Втория ми го прави д-р Шефкетова, тя ми слага и лепило. Още като ми слагаше лепилото влезна много трудно, даже ме пита имала ли съм проблем при първия тренсфер.Аз отговорих - не . Втория трансфер пак д-р Шефкетова, пак доста трудно стана всичко. Незнам нещо може ли да се промени за 1 г. време ?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #179 -: Февруари 24, 2011, 09:43:06 am »
Екип, екип ама като сложи 10-15 лепила днеска дали ще си спомни коя как беше, защото този който сложи лепилото беше различен от този, който направи трансфера...../записки не съм видяла да са водели/.
Анджък!

И аз на всяка инсеминация обяснявам, че съм с крива шийка, ама нъц. Единственият път, когато не съм усетила, че ми се вкарва катетър беше, когато Владимиров дойде да спасява Димитрова след половин час ръчкане по мен. Пак прокървих вероятно заради първоначалното ръчкане. При Шефкетова и двете инсеминации бяха с дискомфорт и прокървяване. По-лесно вкара катетъра от Димитрова, но пак си беше с дискомфорт за мен. Ако инсеминацията се брои за пробен трансфер, до сега имам три неуспешни.

С две думи има значение кой ти прави трансфера и колко опит има. Ако си вярва толкова, че да не прави пробен - добре, но ако ако си проблемен случай хич няма да е зле да си върже гащите с пробен трансфер.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!