0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #60 -: Февруари 15, 2011, 12:15:16 pm »
Момичета, аз лично за себе си се ориентирах какво искам  и то е , че аз ще си поискам сондаж, ще си платя каквото трябва, но за мен е важен. Цветната снимка също е важна, но на мен ми тказа да  правя, ако ми откаже и за сондажа, пак няма да мога нищо да направя, не бих се отказала от опита си, но ако не дай Боже е неуспешен, ще отчета това като грешки, които няма да повторя!
 Иначе писаното тук е и ще бъде много полезно, ако не се нападаме.
Все пак това са форуми за взаимопомощ и дискусии.
Hatching не е ли също един от факторите за успешно импалнтиране на ембриони в 3-4 ден?
А колко време е добре да се лежи след ембриотрансфера - някъде казват 15 мин, някъде 30 мин.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 13:17:22 pm от gabura »
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #61 -: Февруари 15, 2011, 12:28:04 pm »
gabura, хачингът се препоръчва, когато зоната (обвивката на ембриона) е дебела и това не позволява нормално излюпване и имплантация. Препоръчва се в този случай и оснвоно при по-възрастни жени над 38, жени с ИЯР или ендометриоза. Тоест прави се, когато има показания за него.
Цветната снимка се прави за да изключи наличието на хидросалпинкс и затова се препоръчва преди АРТ. Хидротубация правена ли ти е под УЗ контрол?
За лежането препоръчват 30-40 мин, макар че съм чела че в САЩ стават и тръгват веднага.
Успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #62 -: Февруари 15, 2011, 12:29:50 pm »
ако ми откаже и за сондажа, пак няма да мога нищо да направя, не бих се отказала от опита си, но ако не дай Боже е неуспешен, ще отчета това като грешки, които няма да повторя!

тоест, ако не ти се направи сондаж и опитът ти е неуспешен, ще приемеш, че причината е в ненаправения сондаж?

о, не - това би било неправилен извод. факторите за успех или неуспех на една инвитро процедура са толкова много, че да се опростяват толкова нещата е погрешно и дори вредно.

но, ако държиш на тези неща, които споменаваш, защо не отложиш с 1 месец процедурата и не си направиш абсолютно всички предварителни манипулации и изследвания? сигурна съм, че има и други неща, които могат да се направят (нищо, че за повечето от тях си има показания кога и кому да се правят!). така поне ще знаеш къде да не търсиш причината при евентуален неуспех.

в крайна сметка, дори и да се вземе една двойка с идеално репродуктивно здраве и върху нея се приложи инвитро процедура на оплождане, резултатът няма да е 100% бременност, износване и раждане на живо дете. нали не си мислите това? процентът на бременност ще е около 50%, а живораждане - около 30%. припомняма това, защото много хора си мислят, че IVF е гаранция за успешно забременяване и ако опитът е неуспешен, значи причината е в сондажа, лепилото, промивката, неправилната поза, лошият лекар, миенето на чинии след трансфера и т.н.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #63 -: Февруари 15, 2011, 12:39:51 pm »
ако ми откаже и за сондажа, пак няма да мога нищо да направя, не бих се отказала от опита си, но ако не дай Боже е неуспешен, ще отчета това като грешки, които няма да повторя!

тоест, ако не ти се направи сондаж и опитът ти е неуспешен, ще приемеш, че причината е в ненаправения сондаж?


Опасявам се че си ме разбрала буквално, а не бива! „
Не разбира се че това няма да е причината, но ако трансфера ти се провали - да!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #64 -: Февруари 15, 2011, 12:56:09 pm »
Поставянето на "среда" в деня преди същинския ЕТ, не може да се брои за "сондаж", нали?
Напротив. Средата/лепилото се поставят на избрано място в матката, на което на следващия ден ще бъдат поставени ембрионите.

При мен именно при поставянето на лепило се установи, че шийката ми прави спазъм и образува ръбче, което затрудняваше преминаването на катетъра. За ембриотрансфера, освен но шпа ми поставяха и атропин. Така трансферите ми бяха безпроблемни.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #65 -: Февруари 15, 2011, 12:56:23 pm »
Май вие ме разбрахте неправилно, да, за неуспешен трансфер бих винила ненаправения сондаж, а за другото jam e права, опита и без друго може да си е успешен или неуспешен, недобро беше изказването ми, като цяло исках да кажа, че в случай на неуспешен опит има шанс именно това да са причините да е такъв, а не че със сигурност те водят до неуспешни опити.
Cygnus, не ми е правена хидротубация. Освен през декември 2007, когато ми беше правена лапароскопия за отстраняване на извънматочна, но това е доста стара информация.
В чужбина съм чувала че поставят лепило, не знаех, че и тук го практикуват.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 13:11:57 pm от gabura »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #66 -: Февруари 15, 2011, 13:10:20 pm »
gabura, извинявай не съм наясно със ситуацията при теб, но ти сега си в процедура без прясна цветна снимка след извънматочна ли?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #67 -: Февруари 15, 2011, 13:13:03 pm »
Ми да, така излиза...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #68 -: Февруари 15, 2011, 13:16:15 pm »
Без да излагам претенции за достоверност и миродавност, но аз не бих направила Ин витро без цветна снимка, при положение че имаш една извънматочна. Още веднъж ти се извинявам за колебанията които оставам у теб след постовете си.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #69 -: Февруари 15, 2011, 13:20:27 pm »
Габура, аз имам извънматочна, отстранена е едната тръба с лапароскопия декември 2009 г. Февруари 2010 г. си направих цветна снимка - всичко беше наред, останалата ми тръба пропускаше. В месеца на цветната снимка забременях отново извънматочно, последва лечение с метотрексат. Май 2010 г. направих нова цветна снимка - отново показа проходима тръба. Хидро съм нямала никога. Процедурата беше октомври 2010 г.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #70 -: Февруари 15, 2011, 13:44:07 pm »
Наличие на хидросалпингс обикновено е свързано с прекарано тазо-възпалително заболяване,  хламидийна или друга инфекция. Не е задължително да има хидро след извънматочна бременност.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засяга
« Отговор #71 -: Февруари 15, 2011, 13:45:15 pm »
Да се включа и аз по темата.
Всичките ми опити с бремненности са били в АГ - Варна. И преди трите имам правен сондаж и цветни снимки!

Искам да добавя все пак нещо - при първия ми опит там, сондажа беше извършен от един лекар, а трансфера - от друг! При което д-р Александров на трансфера ме попита: Имам ли правен сондаж? След като разбра, че имам, каза че е трябвало да го направи той! Но аз тогава не знаех реда, та нямаше как да си издействам от него сондаж. Та малко по-дълъг и труден беше трансфера ми - първия!
Та - мисълта ми е - нека лекаря, който ще прави трансфера - той да ви прави и сондажа! Макар и всички "писания в картоните ни"!
При този същия ми опит имаше защипване и съответно кървене след трансфера! Но бях предупредена, че ще се изчисти за 2-3 дни и това няма да е пречка! Така и стана - бременност имаше, но не до края за съжаление!

И после при всички следващи трансфери съм имала опасения мънички за трансфера, но всичко е било огледано предварително и такива неуредици повече е нямало!

По въпроса за проверка на тръбите:

ПРЕДИ ВСЯКА ПРОЦЕДУРА ИН ВИТРО/ИКСИ - ПРАВЕТЕ ЦВЕТНИ СНИМКИ, МОМИЧЕТА!

Не е страшно толкова, колкото се пише в интернет пространството, но може да ви спести много неуспешни опити, а и финанси естествено!
Още се сещам за единия ми доктор, при който имах неуспешен опит - как му подавам цветната снимка, направена от преди, а той ми я върна с думите: Не ми трябва - аз ако има нещо - ще го видя на апарата! Да ама кога?!?!?! Като ме стимулират едно хубаво с медикаменти и по някое време да ми каже:Ами има хидросалпикс - спираме! Ами това хич не ми хареса!

Извинявам се за дългия пост /обикновено не съм чак толкова многословна/!

Но и едно момиче да убедя да си направи цветна снимка преди процедура - все е нещо!
Успех на всички пожелавам!
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 13:59:38 pm от barbaron0708 »
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #72 -: Февруари 15, 2011, 13:55:46 pm »
добре, единственото което ме интересува е дали ако направя цв. снимка, след 1 седмица ще може да съм на стимулация, колко време се чисти организма след контрастното вещество, което се слага? Иначе аз съм убедена за цветната снимка, но незнам как да убедя доктора да ми я направи, да не реши, че подлагам на съмнение професионализма му, още повече, че веднъж вече ми е казал, че няма смисъл...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #73 -: Февруари 15, 2011, 13:57:54 pm »
Ако мине 1 мензис - няма никакъв проблем.
Но за да напрвиш цветна снимка ти трябва чиста микробиология (вкл. микоплазми).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #74 -: Февруари 15, 2011, 14:35:06 pm »
deep, много често причините за хидросалпингс и извънматочна са едни и същи. Просто след всяка една извънматочна ми е правена цветна снимка, това исках да кажа. Микробиология преди цветните снимки не съм правила.


Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #75 -: Февруари 15, 2011, 14:40:09 pm »
Значи доколкото разбирам ако я направя на 21-22 февруари и после мензисът ми дойде на 4-5-6 март, когато ще ми започне и стимулацията, няма проблем, така ли?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #76 -: Февруари 15, 2011, 14:43:00 pm »
Значи доколкото разбирам ако я направя на 21-22 февруари и после мензисът ми дойде на 4-5-6 март, когато ще ми започне и стимулацията, няма проблем, така ли?
Най-добре синхронизирай всичко с лекуващия си. Каквото и да си говорим тук е само на база собствен опит, чуто, видяно, преведено...

п.п. още нещо, цветна снимка (с рентген) е за предпочитане от хидротубации. 

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #77 -: Февруари 15, 2011, 14:45:19 pm »
Да, може би предният ми пост беше малко объркан, но все пак някои успяха да ме разберат :)
имала съм предвид т.н. "имплантационен прозорец" и не съм съгласна, че в стимулирания цикъл няма никакво значение "нормалния" - може и да не съм права - но съдейки поне по дължината му стимулираният беше точно толкова дълъг колкото естествения ми - 26 дни.
Подкрепям Евро за това, че сондажът е необходим преди трансвер, ако ми беше направен такъв, то дори и да беше спазъм на мускулатурата можеше да се знае по-рано и да се въздейства с някакви медикаменти.

Аз съм се доверила на лекарите напълно и щом продължавам да ходя в същата клиника значи разчитам на тяхната компетентност, което не ми пречи да имам собствени разсъждения по въпроса, та даже и да си поискам нещо следващия път:)

Желая успех на всички :)

" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #78 -: Февруари 15, 2011, 15:07:53 pm »
циник, и все пак не се самонавивай :D.
Аз съм с цикъл 24-26 дни.
Стимулираният ми по къс протокол беше 30 дни, какъвто никога не съм имала.
Права е евро, че въпросите най-добре към лекар да задаваме, ние тук само може да си гадаем.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #79 -: Февруари 15, 2011, 15:10:15 pm »
циник, при плануване на следваща процедура поискай си сондаж, ако е необходима дилатация (за нея съм писала доста, ако имаш нужда пак ще пиша). Изкоментирайте и необходимостта от специален катетър.
Д-р Стаменов не започна нова процедура (последната ми) преди да му доставят "специалния" катетър, който аз шеговито наричах РобоКоб (защото е метален).

А ако е било спазъм, лесно ще го разпознае опитния оператор - при следващо проникване не би трябвало да имаш проблеми.


Друго нещо се сетих: сетивността по време на трансфер.

Винаги, ама винаги усещах самото проникване, усещането е като припарване от финна жичка ток, за части от секундата. Стаменов винаги ме питаше дали съм усетила болка, не, болка не съм усещала от самото преминаване. Виж защипванията разни, ламинарии и т.н. да, но те са други усещания. И още нещо, въпреки че не вярвах особено на иглотерапията винаги я правех, но това е друга тема.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com