0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2011, 11:02:42 am »
прочети това
http://www.medscape.com/viewarticle/410891_3

Цитат
The results of these studies suggest that pinopodes are accurate markers of the implantation window in women. Pinopodes last for less than 2 days in all cases, and the timing of their formation depends both on the hormone treatment applied and on the patient's individual response. On average, they form on days 20-21 in natural, days 19-20 in COH, and days 21-22 in HC cycles (Fig. 5). Such short duration and discrete timing of the window of receptivity could significantly affect the outcome of assisted reproduction treatments. In natural cycles, we may assume that there is an inherent synchrony between the maturing uterus and the developing embryo, ensuring that both will meet at the right stage. In IVF cycles, embryonic development is probably delayed because of the in vitro conditions[21] while the uterus may be advanced,[15,22] resulting in an early closure of the nidation window before the zygote eventually reaches a stage capable of initiating implantation



Странно линкът не се отваря.

прикачвам го във файл
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 11:18:30 am от cygnus »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2011, 11:06:05 am »
Имплантационния прозорец сега лесно може да се проследи с ежедневното изследване на хормоните. Високия Прогестерон преди пункция говори за "затворен" имплантационен прозорец.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #42 -: Февруари 15, 2011, 11:07:45 am »
При моя сондаж в АГ Варна, д-р Александров също направи описание в досието ми. Също забелязах, че е практика там преди трансфер досието да е на масата.

deep, нещо необичайно ли има в това? във всички клиники по света пациентите имат досиета и те са, за да се ползват от лекаря по време на работата му с пациента. на мен ми стана весело как evro картинно описваше пътя до матката като GPS навигация, затова я попитах шеговито дали са записвали "изминете 4 см и завийте наляво". не се спичайте толкова, де...

Не, разбира се, дори е нормално, по-скоро за мен беше интересно, че непосредствено преди трансфера доктора обърна внимание на описанието от сондажа.   :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #43 -: Февруари 15, 2011, 11:17:03 am »
Като цяло в световен мащаб се връщат по 1-2 ембриона, използват се ултра меки катетри, трансфери под УЗИ...

апропо, в момента има предложения и в България да се регулира чрез наредбата връщането на 2 ембриона най-много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #44 -: Февруари 15, 2011, 11:19:15 am »
прочети това
http://www.medscape.com/viewarticle/410891_3

болдираното в цитата се отнася за всички IVF цикли, следователно - каквото за всички, това и за "циник". който я лекува, със сигурност е запознат с това, което ми цитираш.
нейните съмнения са от по-различен характер, както ги схващам аз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #45 -: Февруари 15, 2011, 11:25:06 am »
Като цяло в световен мащаб се връщат по 1-2 ембриона, използват се ултра меки катетри, трансфери под УЗИ...

апропо, в момента има предложения и в България да се регулира чрез наредбата връщането на 2 ембриона най-много.

Щом е в интерес на пациентите - Амин!

Аз мисля че "замерянето" с непреведени статии е по-скоро объркващо за един начинаещ.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 11:27:30 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2011, 11:28:14 am »
Добре, смятам, че трансфера като фактор за успеха, горе долу го изяснихме.
Предлагам ви да минем на една друга голяма тема - хидросалпингса.
И по-конкретно - при хидросалпинг може ли да се получи изобщо имплантация, зависи ли от нещо - като разбира се добре е да се види какво казват световните статистики по въпроса.
И нямам никакви претенции кой с какви букви пише, много по-важно е какво пише! :lol:
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2011, 11:29:43 am »
Има google преводач евро - който прояви интерес, а не ползва езика. Вече 7 години се "замеряме" с такава информация и не виждам проблем! Който не му е интересно да не я чете. Някои не сме си изтрили букмарковете, напротив - добавяме нови в браузъра си.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 16:34:10 pm от cygnus »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2011, 11:33:02 am »
Ок,cygnus. Щом мислиш че е так е по-добре за потребителите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2011, 11:35:08 am »
Като имам време ще ги преведа. Не подценявай потребителите. Вече всеки знае как да се ориентира в чуждоезична информация дори и да не ползва езика.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #50 -: Февруари 15, 2011, 11:36:29 am »
Извинете ме, но не разбрах до какъв извод стигнахте- за задължителен ли смятаме т.нар. сондаж, извършен в цикъла преди стимулацията в случаите, когато лекарят е правил и преди трансфери на дадена пациентка?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2011, 11:37:38 am »
Цитат
И по-конкретно - при хидросалпинг може ли да се получи изобщо имплантация, зависи ли от нещо - като разбира се добре е да се види какво казват световните статистики по въпроса.

Танче, по спомени - 3-4% е % постигнати бременности с доказан хидрос. Т.е. риска пир съмнение за такъв и трансфер е огромен.

cygnus, не ги - но он лайн преводачките понякога ще те обесят в превода.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #52 -: Февруари 15, 2011, 11:37:54 am »
Добре, смятам, че трансфера като фактор за успеха, горе долу го изяснихме.
Предлагам ви да минем на една друга голяма тема - хидросалпингса.
И по-конкретно - при хидросалпинг може ли да се получи изобщо имплантация, зависи ли от нещо - като разбира се добре е да се види какво казват световните статистики по въпроса.

Да, Танита може да се стигне до имплантация. При първата си процедура имах имплантация и категорично имах и хидросалпингс. Не се разви бременността причините освен хидродалпигс биха могли да бъдат и други. Възможно е и ембрионите да не са имали потенциал.
След направена лапароскопия и прекъсване на тръбите и 3 годишен период от време се повтори случката, положителен тест и неразвиваща се бременност се усъмних да не би да не е наред нещо с тръбите. Направих цветна снимка и се оказа, че в остатъците на тръбите се е образувал отново хидро, разбира се последва нова лапароскопия.

Стимулациите са отключващ фактор и трябва да се следи състоянието на тръбите.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #53 -: Февруари 15, 2011, 11:38:03 am »
Аля, зависи от случая. Ако има нужда от дилатация се прави наново, или ако се налага наново да се направи пробен ЕТ. Преценя се индивидуално.
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #54 -: Февруари 15, 2011, 11:41:07 am »
Чела съм, че при имплантация с наличен хидросалпингс, е възможно плодът да бъде увреден. За съжаление, не помня източника.
Мисълта ми е, че рискът не е само от липса на имплантация и неуспешна ин-витро / ИКСИ процедура.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #55 -: Февруари 15, 2011, 11:41:41 am »
Извинете ме, но не разбрах до какъв извод стигнахте- за задължителен ли смятаме т.нар. сондаж, извършен в цикъла преди стимулацията в случаите, когато лекарят е правил и преди трансфери на дадена пациентка?
Аля, моето мнение е че сондажа е задължителна практика при първия/втория чист ден в цикъла със стимулация, независимо колко трансфера ти е направил въпросния лекар.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #56 -: Февруари 15, 2011, 11:43:19 am »
Извинете ме, но не разбрах до какъв извод стигнахте- за задължителен ли смятаме т.нар. сондаж, извършен в цикъла преди стимулацията в случаите, когато лекарят е правил и преди трансфери на дадена пациентка?
Аля, моето мнение е че сондажа е задължителна практика при първия/втория чист ден в цикъла със стимулация, независимо колко трансфера ти е направил въпросния лекар.
А ако е на ЕЦ?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #57 -: Февруари 15, 2011, 11:44:18 am »
Извинете ме, но не разбрах до какъв извод стигнахте- за задължителен ли смятаме т.нар. сондаж, извършен в цикъла преди стимулацията в случаите, когато лекарят е правил и преди трансфери на дадена пациентка?
Аля, моето мнение е че сондажа е задължителна практика при първия/втория чист ден в цикъла със стимулация, независимо колко трансфера ти е направил въпросния лекар.
А ако е на ЕЦ?
Пак. От много глава не боли.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #58 -: Февруари 15, 2011, 11:48:40 am »
Поставянето на "среда" в деня преди същинския ЕТ, не може да се брои за "сондаж", нали?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #59 -: Февруари 15, 2011, 12:10:15 pm »
Всъщност Аля, не знам Док, как го прави. Но до колкото съм осведомена "лепилото" се поставя там където трябва да се постави ембрионалната капка. Така че да, според мен да!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com