0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2011, 23:54:46 pm »
При моите инсета се влизаше с обикновен твърд катетър, без проблемно между другото, не си спомням Стаменов да е записвал в досието ми: остър завой на ляво, 4 см до фундус... от тук изхождам че доставянето на сперма е различно от сондиране.

а при сондажа записваше ли такива неща в досието?  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2011, 00:25:41 am »
При моите инсета се влизаше с обикновен твърд катетър, без проблемно между другото, не си спомням Стаменов да е записвал в досието ми: остър завой на ляво, 4 см до фундус... от тук изхождам че доставянето на сперма е различно от сондиране.

а при сондажа записваше ли такива неща в досието?  :lol: :lol: :lol:


О да, съвсем сериозно! Да не ти разправям какви неща записваха при хистерометрията и колко специалиста бяха върху долната част от тялото ми, а пък инструментариума... драматична гледка, важното че имА ефект! И дай Боже всеки му!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2011, 00:38:07 am »
Аз имам следния въпрос - заглавието на темата е "Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха", но в темата се говори само за сондаж. Ако съм пациент, незапознат с материята и попаднал случайно във форума, ще взема да си помисля, че това е основният фактор за успеха на една процедура. А това, според мен, съвсем не е така.

Та, с оглед полезността на темата, е добре да се разгледат и другите фактори, засягащи успеха на ембриотрансфера. В противен случай е редно да се промени заглавието.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2011, 00:51:24 am »
ами евро, казах ти - явно твоят случай е бил силно специфичен и труден. нека да не плашим хората, все пак. такива случаи не са чести, за щастие. и да не обобщаваме на база на един конкретен случай, пиша го за трети път.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2011, 08:47:55 am »
Добро утро,

отдавна съм чела за патилата на evro, при нейните трансфери.
Ровех се за хормоните по време на стимулация, мъжкия фактор....

В крайна сметка, по време на моята процедура постоянно дебнех  :lol:,  и пак всичко се случи, според моя случай конкретно.

Забелязах, че по време на стимулация, д-р Стаменов, мереше набързо с нещо като сламки :)., не съм питала, но си помислих, че е точно свързано с транфера.
Може на много момичета да са им го направили без дори да са разбрали.

Към деня на трансфера съм сигурна, че е имало кръв от пункцията /крвенето продължи дълго-5-6 часа преди ЕТ виждах розово/.
След трансфера, на сутринта имаше кръв по утрогестана.
Извода за мен беше, че въпреки "гладкия" трансфер, наличието на кръв и тя да попадне върху катетъра си е равно  на "пробвайте пак"

Преди трансфера, и за да има такъв, при нас е тежък мъжки фактор.


За мен нещата не бива да се конкретизират, защото фактори и случки много.
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2011, 08:59:26 am »
Извинявайте, че не е по темата, която е изключително интересна, но  jam , не може ли да започваш новите изречения с главна буква? Благодаря ти предварително :)


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2011, 09:49:02 am »
Аз имам следния въпрос - заглавието на темата е "Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха", но в темата се говори само за сондаж. Ако съм пациент, незапознат с материята и попаднал случайно във форума, ще взема да си помисля, че това е основният фактор за успеха на една процедура. А това, според мен, съвсем не е така.

Та, с оглед полезността на темата, е добре да се разгледат и другите фактори, засягащи успеха на ембриотрансфера. В противен случай е редно да се промени заглавието.
Отговарям на въпроси за които са ме запитали, а че това е за СОНДАЖА, обърнете се към питащия, моля!
Моя зор отдавна е друг и изобщо не тикам историята си, нито се жалвам. Споделям опита си, за което бях помолена!

А втория ти абзац?!
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=45094.msg799881#msg799881

Аз започнах, нека който е препатил да каже дали и защо му е направен трансфер с хидроси!
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 09:52:28 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2011, 09:55:14 am »
Ами, аз съм препатила - между 1 и 5 от трансферите са ми правени при наличен двустранен хидросалпингс. Както казах вече, при мен факторите за неуспеха бяха много и комплексни. Дори и трансферите да бяха перфектни, бременност пак нямаше да се получи при това положение.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2011, 10:05:15 am »
Моля ви, темата ми е много полезна, но нека да не се превръща в място за лични нападки, МОЛЯ ВИ!

Не искам да се заключи и после пак да трябва да ходя да търся в n на брой теми на кой как му е минал трансфера и да пиша лични.

Като човек, който в момента това му е на главата ви казвам най-ясно и отговорно, че темата за трансфера, сондажа, дилатациата и т.н. ми е ВАЖНА!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2011, 10:22:40 am »
При моите инсета се влизаше с обикновен твърд катетър, без проблемно между другото, не си спомням Стаменов да е записвал в досието ми: остър завой на ляво, 4 см до фундус... от тук изхождам че доставянето на сперма е различно от сондиране.

а при сондажа записваше ли такива неща в досието?  :lol: :lol: :lol:


О да, съвсем сериозно! Да не ти разправям какви неща записваха при хистерометрията и колко специалиста бяха върху долната част от тялото ми, а пък инструментариума... драматична гледка, важното че имА ефект! И дай Боже всеки му!

При моя сондаж в АГ Варна, д-р Александров също направи описание в досието ми. Също забелязах, че е практика там преди трансфер досието да е на масата.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2011, 10:37:57 am »
Много полезна тема, аз лично си отговорих на един въпрос, а именно трябва ли да правя нова цветна снимка или не. Имам такава от 2007г., която показа двустранно проходими тръби и след поредния неуспех си зададох въпроса не е ли старичка тази снимка вече. Тук получих отговор, за което благодаря. Колкото до трансферите при мен са минавали безпроблемнно, дори не ги усещах.
*

    циник

  • *
  • 18
  • циникът е бивш оптимист :)
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2011, 10:38:54 am »
Здравейте.
Искам и аз да споделя мисли относно трансфера и факторите за успеха му въпреки, че нямам такъв голям опит като пишещите преди мен - имах само един трансфер през октомври м.г.
От тогава не ме напуска мисълта, че не бяхме уцелили точния момент на трансфера - в смисъл, че денят не беше съобразен с моя естествен цикъл, което създаде трудности при самия трансфер.
Бях по къс протокол, без блокаж от предния цикъл и мисля, че въпреки лекарствата за подтискане на някои нива на хормони - на LH - естествената дължина на цикъла ми не можеше да бъде променена.
Трансферът ми беше направен на 14 ден от цикъла както би било при 28 - дневен, но дължината на моя е 25 - 26 дни. Считам, че това доведе до затруднение - наложи се смяна на катетрите на място и отне доста време да се "проправи път" на катетъра. Лекарят, който ми правеше трансфера само ипъшка, че "всичко се е затворило", което мисля, че е естествената реакция на организма ни след овулация - да се "затвори" за да съхрани това, което е попаднало в матката.
Опитът ми беше неуспешен. Не казвам, че само поради тази причина, но мисля, че и това е допринесло.
Написах всичко за да изразя моето мнение, че е важно и да се направи трансферът до определен ден на естествената дължина на цикъла за да се избегнат някои трудности. Ако при мен беше направен на предния ден мисля, че нямаше да се наложи да се "проправя път".
" ...Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи..."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2011, 10:41:43 am »
При моя сондаж в АГ Варна, д-р Александров също направи описание в досието ми. Също забелязах, че е практика там преди трансфер досието да е на масата.

deep, нещо необичайно ли има в това? във всички клиники по света пациентите имат досиета и те са, за да се ползват от лекаря по време на работата му с пациента. на мен ми стана весело как evro картинно описваше пътя до матката като GPS навигация, затова я попитах шеговито дали са записвали "изминете 4 см и завийте наляво". не се спичайте толкова, де...

mgstra, опитвах, но не мога. съжалявам.

по темата - надявам се да видя в тази тема повече научни материали и статии по темата за ембриотрансфера, които сте намирали, докато сте си правили своите проучвания. конкретният опит също е интересен, но както спомена Tapa - той си е конкретен и не може да се обобщава. при един станало така, а при друг - обратното. именно затова са по-интересни изследванията, проведени върху големи групи пациенти. интересно е да разберем и каква е практиката по света и у нас. а патилата на някои от форумките ги знаем наизуст, защото сме ги чели многократно и задълбочено.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2011, 10:45:10 am »
От тогава не ме напуска мисълта, че не бяхме уцелили точния момент на трансфера - в смисъл, че денят не беше съобразен с моя естествен цикъл, което създаде трудности при самия трансфер.

нещо не разбирам аз... как така да се съобрази трансферът с естествения ти цикъл?  8O

трансфер се прави на определен стадий на зрялост на ембрионите и няма никаква връзка с това кога обичайно имаш овулация при естествен цикъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2011, 10:50:08 am »
Циник, аз също не разбрах почти нищо!
*
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2011, 10:50:21 am »
трансфер се прави на определен стадий на зрялост на ембрионите и няма никаква връзка с това кога обичайно имаш овулация при естествен цикъл.
Ами не е така :)
В асистираната репродукция съществува понятие, наречено "имплантационен прозорец", който е свързан точно с репродуктивния цикъл при жената. Той се свързва с рецептивността на лигавицата в определен отрязък от време.

Цитат
What is the "window" of implantation?

After sufficient estrogen hormone exposure, initiation of progesterone hormone starts a "clock" - and the uterine lining passes through a receptive "window" of time when implantation can occur. Before, or after this window - implantation can not occur.

Rosenwaks et al, in 1987 published a study looking at donor embryo transfers done in natural cycles. They got good results when transferring 4-6 cell embryos with day 17-19 endometrium (the day of the LH surge was called day14).

Цитат
Is there such a thing as "late implantation" after IVF?
There seems to be some variation in the timing of implantation, based on blood levels of the pregnancy hormone (hCG) and variations in ultrasound development at 4 to 6 weeks of pregnancy. However, in humans there is not much leeway for late implantation because the "window of implantation" closes.
Материалът е от advancedfertility - много полезен сайт
http://www.advancedfertility.com/implantation.htm
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 10:53:17 am от cygnus »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #36 -: Февруари 15, 2011, 10:52:48 am »
Цинк, съжалявам за неуспеха ти...
100% не е това причината която те гризе. Ако (вероятно) не ти е правен СОНДАЖ преди пункцията, това е причината. Проблемния трансфер е по-скоро изключение и за това някой специалисти не го практикуват. В твоя случай сигурно става въпрос за спазъм на канала или просто проблемна шийка. Ако е първото - това е непрогнузируема реакция на мускулатурата и хубавото е че с подходяща премедикация може да се подпомогне (но шпа, атропин..., има случаи и на трансфер под упойка), но ако е проблемна шийка, тогава ще трябва дилатация, поставяна на ламинария и задължителен СОНДАЖ преди предстоящ трансфер. Вероятно избора на катетър при теб ще е от голямо значение. Бях пратила запитване до една от водещите фирми вносители, ако изровя мейла им ще ти го пусна.
Въпреки че забременях на дълъг протокол, за мен слабост си остана късия. Ката че ако си реагирала добре на къс, това също не би трябвало да те притеснява. Успех и кураж!

Аз лично имам много статии и адреси за пустите проблемни трансфери, но са английски но сега нямам време да превеждам, а и нищо радикално ново няма.
Като цяло в световен мащаб се връщат по 1-2 ембриона, използват се ултра меки катетри, трансфери под УЗИ...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #37 -: Февруари 15, 2011, 10:53:53 am »
трансфер се прави на определен стадий на зрялост на ембрионите и няма никаква връзка с това кога обичайно имаш овулация при естествен цикъл.
Ами не е така :)
В асистираната репродукция съществува понятие, наречено "имплантационен прозорец", който е свързан точно с репродуктивния цикъл при жената. Той се свързва с рецептивността на лигавицата в определен отрязък от време.

Цитат
What is the "window" of implantation?

After sufficient estrogen hormone exposure, initiation of progesterone hormone starts a "clock" - and the uterine lining passes through a receptive "window" of time when implantation can occur. Before, or after this window - implantation can not occur.

Rosenwaks et al, in 1987 published a study looking at donor embryo transfers done in natural cycles. They got good results when transferring 4-6 cell embryos with day 17-19 endometrium (the day of the LH surge was called day14).

Материалът е от advancedfertility - много полезен сайт
http://www.advancedfertility.com/implantation.htm

да, разбира се. но този прозорец, при КОХС цикъл се управлява от медикаментите, вижда се кога е и не съвпада с естествения такъв. (освен ако "циник" не говори за donor ET done in natural cycles.)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #38 -: Февруари 15, 2011, 10:54:09 am »
Всеки, който се "открие" в определена споделена история, може да се разрови и да сподели намерените по въпроса материали. За тези от нас, които започнаха темата, въпросът е приключен. Лично аз съм чела такива количества литература, че трудно ще ви ги опиша и структурирам. В момента, в който забременях, ритуално изтрих линковете от Favorites. А търсенията ми са били продиктувани от моите лични проблеми и от проблемите, споделени от други потребителки. В този смисъл, смятам, че споделянето на личен опит е полезно.

Разбира се, няма как да се мине, без да бъде направена забележка кой какво да пише. Аман.

циник вероятно реферира към т. нар. "имплантационен прозорец"?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ембриотрансфер: техники и фактори, засягащи успеха
« Отговор #39 -: Февруари 15, 2011, 11:00:32 am »
Цитат
Считам, че това доведе до затруднение - наложи се смяна на катетрите на място и отне доста време да се "проправи път" на катетъра. Лекарят, който ми правеше трансфера само ипъшка, че "всичко се е затворило", което мисля, че е естествената реакция на организма ни след овулация - да се "затвори" за да съхрани това, което е попаднало в матката.

Ето тук е отговора - смяна на катетъра
- травмиран цервикс, вероятни контракции
- вероятно увреждане на ембрионите (това се забелязва в стадий бластоциста)


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com