0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #280 -: Май 25, 2011, 23:22:09 pm »

- никой не може да ти откаже да ти го даде - все едно по кое време на денонощието. Това го казвам, заради употребата на думата "дават" във въпроса ти. Нямат право да не ти "дават" бебето, понеже ги мързяло и твоето желание им разстройва "вътрешния ред" и "болнични правилници".

 :lol: Много се извинявам, ама това не е вярно. В МД, на седмия етаж, ти дават детето по часове. И ако закъснееш с връщането - има мъмрене. Там където стоят бебетата - дори нямаш право да влизаш. Може само когато връщаш бебето.
А да го поискаш за през нощта ми звучи малко като виц  :lol:

Аз в началото бях много ядосана, защото хем плащам за ВИП хем - условията за съвсем съвсем други ! Но после ми мина и видях че е добър вариант...добре си починах.


Раиска, аз го казах точно по този повод, който описваш ти. Мърморят, не мърморят, изнася им, или не - ако държиш детето ти да е при теб - нищо не могат да направят. Това, че родилките им се плашат на мърморенето и им "седят мирно" си е проблем на родилките ;) Детето си е мое и това, че сме в болнично заведение не дава на персонала повече права над детето МИ от моите собствени, знаеш го, това учиш все пак.
И няма особена разлика, дали си в частна, или държавна болница по този въпрос точно. Разликата е в това, че в частната - на никой не му минава през ум да ти мърмори и да ти се троска за каквото и да било. Пробват учтиво да те убедят за нещо, ако не щеш - не щеш и толкова. Абсолютно същите права имаш и в държавна болница, нека не го забравят бъдещите майки това.

На мен ми се прииска да се върна в болницата първата нощ у дома. Истински оцених екстрата "аквариум" тогава, ама нямааааа  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #281 -: Май 26, 2011, 06:39:26 am »
Да и аз така мисля като Жбрул. Те може да мърморят,ама бебето си е твое - не могат да ти откажат да ти го дадат, а и да го вземат след това пак не могат да откажат. Могат да мърморят, ама време е хората да си упражняват правата и да престанат да се съобразяват с този сестрински терор, който съществува из болниците.

Боби


  
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #282 -: Май 26, 2011, 09:11:12 am »

- никой не може да ти откаже да ти го даде - все едно по кое време на денонощието. Това го казвам, заради употребата на думата "дават" във въпроса ти. Нямат право да не ти "дават" бебето, понеже ги мързяло и твоето желание им разстройва "вътрешния ред" и "болнични правилници".

 :lol: Много се извинявам, ама това не е вярно. В МД, на седмия етаж, ти дават детето по часове. И ако закъснееш с връщането - има мъмрене. Там където стоят бебетата - дори нямаш право да влизаш. Може само когато връщаш бебето.
А да го поискаш за през нощта ми звучи малко като виц  :lol:

Аз в началото бях много ядосана, защото хем плащам за ВИП хем - условията за съвсем съвсем други ! Но после ми мина и видях че е добър вариант...добре си починах.


И аз бях там където описва Раиса. МД 7 етаж и за съжаление е точно така. Аз опитах да се карам заплашвах, че ще пусна жалба, но на никой не му пукаше. Те се чустваха недосегаеми. Те смятат, че щом си там нямаш право на глас или на "лиготии", а ще правиш това, което било вътрешния правилник на болницата. Т.е. ти нямаш права. Като в казарма си, имаш часове да го взимаш и да го връщаш и чакаш в кордора да го изнесат на опашка като в супера. :x
Мисля, че много време трябва да мине и да се промени из основи манталитета на обществото ни, за да разберат мед. прерсонал, администрация и какви ли не още, че те работят за нас!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #283 -: Май 26, 2011, 09:44:03 am »
Еми...аз до известна степен го разбирам. Те си имат правила на етажа и щом си решил да си там - трябва да ги спазваш. Ако искаш друго - плати си и готово. На 7мия етаж има малко персонал и не могат да хвърчат из стаите и да угаждат на всички капризи...Аз това го разбирам и не роптая. За мен изнервящото беше, че не са си уредили схемата с ВИП стаята - понеже е само една за целия етаж - няма кой специално с теб да се занимава, нищо че си плащаш.
За мен например беше доста дразнещо, голям % от майките там - 100 % не са си платили нито една здравна осигуровка. Познайте кой плаща техния престой...

Аз не съм се карала, просто влизах когато поискам в отделението с бебетата и винаги закъснявах с връщането  :lol: Те мрънкаха нещо, но аз с едното бях глуха, а с другото не чувах.
А друго се сетих. Един ден отидох й им казах че искам да гледам как правят тоалета  :lol: Отвориха очи като палачинки...казаха че за пръв път някой иска подобно нещо.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #284 -: Май 26, 2011, 10:14:48 am »
Ми защо не отидохте на 12 етаж, там бебето не го вземаш и връщаш защото е при теб. Само първия ден е в обща стая, но там можеш да влезеш, в часовете за кърмене майките ходят в стаята на бебетата и там се кърми, можеш и да постоиш. Тоалета на бебето всеки път се прави в средните стаи за визитация и ако искаш можеш да го наблюдаваш всеки път, едно стъкло ви дели, но на 12 етаж се плаща, това е разликата.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #285 -: Май 26, 2011, 15:23:00 pm »
Макар,че ми е рано да раждам много ще се радвам да прочета мнения на майчета родили във Велико Търново или Горна Оряховица. Дано има такива зада си помогна в ориентирането къде да родя след няколко месеца :)
Бих искала да попитам и за екип, който да препоръчате или поне да споделите мнение :) Благодаря!



*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #286 -: Май 26, 2011, 16:44:42 pm »
Ми защо не отидохте на 12 етаж, там бебето не го вземаш и връщаш защото е при теб.

За съжаление на 12 етаж не винаги има свободни места. И както Раиса е написала и на 7 етаж се плаща за ВИП.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #287 -: Май 26, 2011, 17:55:14 pm »
Да...нямаше места. Казаха ми че мога да избирам между
- безплатна стая, тройка, на 7мия етаж
- платена Вип стая, еденична, пак на 7мия етаж ( тя е само една ! )

Та така...аз не обичам наложената комуникация и избрах еденичната.
И тъй като е на 7мия етаж - трябва да се съобразяваш с правилата. И това което казва Жбрул е много хубаво, но само написано...в действителност - няма такова нещо. Никой няма да ти ойдисва на капризите. На 7мия етаж има правила, различни от 12тия. Като не ти харесва - Ци !  :lol:
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #288 -: Май 26, 2011, 18:31:54 pm »
Мисля, че Жбрул визира правила, които стоят малко над вътреболничните. Не виждам точно как някой ще ми ограничава правото да бъда с детето си (при положение, че родителските права не са ми отнети) или да кърмя на поискване, примерно, защото е решил, че трябва да се съобразявам с някакъв си негов вътрешен ред. Това не е каприз, според мен, а нормално желание. Не нарушавам някакъв учебен или друг важен процес...
Друг е въпросът, че за да не си развалям настроението, реших да раждам другаде. Кисели патки бяха последното, което ми се гледаше в най-чакания ден в живота ми. Не че и такива не видях, но бяха в пъти по-малко ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #289 -: Май 26, 2011, 20:40:48 pm »
Раиска - "болничният правилник", "правилник на етажа", или каквато дивотия още си измисли някой - не стои над ничиии конституционни права, хайде сега. ;)

Това, че ти и други родилки се съобразявате с "наложени правила" от този вид - си е лично ваш избор. Аз казвам само, че никой не може да принуди мен, теб, или друга родилка, да си дава и взима детето "под час" някъде, на някого и ако откаже - точно могат да си гледат работата и да съскат безсилно. Какво? Ще ме ошамари акушерката и ще ми вземе детето, ако аз не съм съгласна ли?  :lol:

Това, че на майките не им се разправя с персонала и не им се чупят нерви в този точно момент -  е основната причина да има подобни "болнични правила" и те да се реализират с пълна пара. И ако говорим за чиста проба капризи на някои родилки /понеже и такива има/ - аз не виждам къде е точно каприза в това бебето ти да си стои при теб през целия ден щом желаеш, особено пък в самостоятелна стая...


На мен не ми се разправяше с "кисели патки" дето казва Камбозола - за това отидох в частна болница и бях в самостоятелна стая. Ако нямах тази възможност, примерно по финансови, или медицински наложени причини - нямаше в държавната болница да си кютам, да мигам на парцали и да "козирувам" на някаква акушерка, която да ми дава собственото ми дете "под час" все едно съм на свиждане в затвора. При това живо и здраво дете, без здравословенн проблем все пак. Това е нелепо. И баш такива практики "наливат вода в мелницата" на едни други хора, в една друга тема. :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #290 -: Май 26, 2011, 21:17:15 pm »
И аз си  мисля, че докаот има „разбиране“ от страна на пациентие нищо няма да се промени. Никой не е луд да тръгне сам да се променя от по-удобното, към по-неудобното. Освен това не виждам за какво съскат като ти не ги караш да се разкарват, а сама отиваш до там да го вземеш и върнеш.

Б.


  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #291 -: Май 26, 2011, 21:54:33 pm »
Абе хайде стига собствени желания и прочие...Не виждам как се управлява болница, ако няма никакъв ред. Що за анархия ще настъпи, ако всеки прави каквото си иска в родилните отделения. Разбирам правото на избор, обаче трябва да има и някакъв ред. Българина за съжаление много често бърка правото на избор с анархията.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #292 -: Май 26, 2011, 22:09:54 pm »
shanoar , ами явно има начин да се управлява болница и когато не си виждаш детето с "нечие позволение". В "моята" болница - се справят с управлението ВЪПРЕКИ, че детето си беше при мен когато пожелая, та даже сами си "създаваха затруднения" с предложението да идват да го взимат когато реша да спя и да ми го носят пак когато е глаеден и така по 10 пъти на нощ. Та не е да не може, ами е въпрос на организация и мотивация на персонала.

И ако за много други неща - мога да се съглася, че пациентите капризничат и искат да си "развяват байряка", без оглед кого и с какво затрудняват и не се съобразяват с нищо и никой, както е редно да постъпват възпитаните хора... То в посочените от Раиса и от Натали примери - иде реч за чиста проба простотии, мързел и закостенялост. Ако някоя родилка настояваше да й инсталират кувьоза с бебето в собствената й стая и да й седят неонатолозите диван чапраз, защото така я кефело нея - ОК, казприз е. Ама да си плащаш за самостоятелна стая дори, да си добре физически, бебето - също и да ти налагат "часове за свиждане", понеже така им било удобно на тях - да ме извиняваш. Няма никакво разумно основание за подобна практика и резон персонала да ти се муси, че искаш да си с детето си.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #293 -: Май 26, 2011, 22:20:59 pm »
И ти да ме извиняваш, ама прекалените претенции докарват до изгъзици като това за неасистираното раждане.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #294 -: Май 26, 2011, 22:36:24 pm »
И ти да ме извиняваш, ама прекалените претенции докарват до изгъзици като това за неасистираното раждане.

Прекалените - да. Разумните, които ИМЕННО обсъждаме тук, предотвратяват точно изгъзици като неасистираното раждане. И сериозно лишават групичка като последната, от възможности да аргументира безумията, които върши ;)

Както и да е, темата е за друго, нямам какво да добавя по този въпрос точно повече. А и да нямаш нищо против, да те подритват, навикват и да ти "разрешават" да бъдеш с детето си, понеже си в болница - все пак също е право и аз го уважавам. Моите коментари бяха за тези жени, които не приемат подобно отношение към себе си - все едно къде.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 23:26:06 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #295 -: Май 26, 2011, 23:03:12 pm »
Какво пък му е толкова прекаленото да искаш детето да е при теб?
Плюс това като е при теб означава, че ти си се грижиш за него, а не те т.е. на тях им е по-лесно. Те на Ивана са сменили точно един памперс в болницата и са я хранили един път - как точно това им разваля реда?
От опит мога да ти кажа, че следродилното отделение е едно от най-лесните места да се работи като мед. сестра. Пациентите ти здрави,няма какво да ги мислиш. Като работех на контракт винаги преппочитрах там да ме пращат. Също и в аквариума ( там само на стаж съм била, че да работиш там се иска допълнително обучение)- това е едно много приятно местенце да работиш със здрави бебета. Преслушваш ги ,храниш ги и им сменяш памперсите- по-лека работа от това, здраве му кажи. Аре да престанат да се оплакват, все едно в интензивно отделение работят.


  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #296 -: Май 26, 2011, 23:41:00 pm »
Както винаги се извъртя въпроса на кой както му е угодно. Аз съм написала именно това-искаш да бъдеш с детето си, ок плащаш на 12 етаж и си с детето си, не искаш да си непрекъснато с него, оставаш на 7 етаж-къде е проблема?
Проблема е в нежеланието да се спазват правилата. Е докато всеки дава акъл и не иска да се съобразява с нищо и с никой, такава ще ни е оправията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #297 -: Май 27, 2011, 00:17:25 am »
Абе хайде стига собствени желания и прочие...Не виждам как се управлява болница, ако няма никакъв ред. Що за анархия ще настъпи, ако всеки прави каквото си иска в родилните отделения. Разбирам правото на избор, обаче трябва да има и някакъв ред. Българина за съжаление много често бърка правото на избор с анархията.

 :good_post:
Да, и аз съм на това мнение.
Има си правила в болницата, те не са създадени случайно...Ако не ти харесва - избери си друга.
А и фактът, че места много често няма - значи наплив има на богато. На никой няма да накривиш шапката, че не си избрал да раждаш там. Има платено - там са с претенциите, има безплатно - там се съобразяваш.
Представям си на какви заплати работят сестрите в МД. И аз доколкото видях, много често в залите при бебетата имаше само 2-3 жени ( а от тях и стажантка ) !
Е как тези жени да имат график за обгрижване на бебетата и в същото време да се съобразяват с твоите желания и да търсят децата по стаите. Да речем че в 15 часа ги къпят, ама половината липсват...Значи една жена трябва да остане да варди, другата да чака или къпе...Глупости.
Изобщо не смятам че става въпрос за мързел и простотия. Не съм видяла някой в детскот отделение да си седи и чете книжка...постоянно бръмчаха.
Както има часове за хранене и всички се съобразяват, така и с това. Или да седна аз да кажа, че си плащам, а те не ме хранят в 10 часа ! Ми аз в 7 не ям...е как, гладна ли да стоя после..
А и Жбрул, болницата за която говориш все пак е частна ! Различен е стандарта, броя на персонала, заплатите...всичко! Нормално е да има и разлика в обслужването.
Все едно да сравняваме МД с Токуда.

Всичко в този живот трябва да е балансирано. В крайна сметка не е чак такава драма, че да се прави проблем от това.

Боби
не знам какво ти харесва в такава работа...детското отделение - ама то само рев !  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #298 -: Май 27, 2011, 06:13:44 am »

Боби
не знам какво ти харесва в такава работа...детското отделение - ама то само рев !  :lol:
:-)
Ами това са единствените две отделения в болница, в които реално работиш със здрави хора. Няма по-лесно от това. За новородените няма кой знае какви специални грижи и е една от най-приятните работи.

За графика - разбира се, че не могат да се съобразяват с теб за графика.  Ако не го доведеш за къпене, оправяй се ти да си го къпеш или си го дръж некъпано - твоя си работа. Но не могат да те задъжат да го водиш или да ти забранят да си го вземеш.


Боби


  
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #299 -: Май 27, 2011, 08:29:35 am »
Направо го изкарахте затвор МД. Правата ни, правата ни и т.н.
За това се правят "Отворени врати", да изберем в коя болница и според какви правила да родим. Нека не правим драми...
Важното е всичко да е наред с нас и бебетата, другото са бели кахъри.
Последните няколко страници от темата няма да помогнат на някой да избере къде да роди.