0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #40 -: Февруари 14, 2011, 17:03:37 pm »
в Щерев условиата са като в 5 звезден хотел. Моя приятелка и зълва ми са раждали там, а и аз съм била пациентка на клиниката и съм лежала там...Та точно това ни е приказката за там, че много скъп тоя хотел... Няма да имаш проблеми да родиш и по двата начина там.Но точно както Николинка казва,болницата си е болница.В нея могат да реагират адекватно в екстремни условия...
На сайта на Щерев пише, че раждането (включени леглодни и храна)струва 2 350 лв.,
на сайта на Токуда, че раждането, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение е по клинична пътека, но когато лично отидох да питам, ми обясниха, че винаги се плаща 1,500 лв. + неонатологичен пакет 500-600 лв., епидурално обезболяване /по избор/ 300 лв, присъствие на бащата 200 лв итн.... Та къде бих могла да родя без 2000 лв.??



 Съгласна съм,но малката разлика идва от там, че в Щерев ,посочената от теб екстра неонатология я няма ;) Та,за това го наричаме хотел :)

 Е ,може би разчитат на близостта с Тина Киркова...но те не са си направили труда да имат спогодба за една цветна снимка,таааа за друго изобщо не знам

 
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 17:05:29 pm от didon »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #41 -: Февруари 14, 2011, 18:04:27 pm »
acq81 никой няма да те върне, не е вярно, че тр да си избрала лекар, винаги има добри специалисти на смяна, аз съм виждала как вкарват жена уж за преглед, тръгва раждане и си ражд там. Няма от какво да се тревожиш.
На нас на отворени врати друго ни каза Илиев - че не работят по този начин, като започнеш да раждаш- тогава да идеш за сефте. Естествено, че има дежурни, но организацията им е такава, че биха искали да избегнат такива моменти, въпреки че едва ли може да върнеш раждаща жена.
Между другото пак ще се повторя, но там и отворените врати са съвсем различно нещо, така че най-добре идете лично. Вместо да те разкарва една акушерка до 2-3 стаи и да обяснява какво да носите, в Токуда поради санитарни мерки не пускат в отделението, но те вкарват в аула и като лекция на студенти д-р Илиев и шефката на неонаталогията изнесоха презентация за различни важни неща за раждането и болницата.


Надин, и аз този четвъртък имам час при него, пиши ако искаш на лични кога ще ходиш..
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2011, 21:57:05 pm »
Аз си мечтаех да раждам нормално във вана...
В същото време, от самото начало бях решила, че бременността ще ми следи Д-р Дяволов и ще раждам при него. Той е в МД, а там варианта във вана го няма - та отпадна  :)
Исках да раждам нормално, но не ми се получиха нещата...
Преносвах, в четвъртък бях на преглед и се разбрахме с док, че в понеделник влизам в болницата за предизвикване. Предупреди ме, че не е добре да раждам уйкенда, понеже той ще е в Пловдив на семинар... :D В петък през нощта, без никакви други симптоми ми текнаха водите. Обадих му се , каза да тръгвам към болницата, но щом нямам контракции - няма да родя тази нощ. Каза че тръгва за София...
Приеха ме, голям смях...много ми беше весело, може би защото нямах никакви болки...или от адреналина.
После вече не беше така весело, защото си имах яки контракции, а никакво разкритие. Води нямаше, бебето стоеше високо, док го нямаше, жените около мен раждаха , само аз стоях...трагедия.  :)
През цялото време Дяволов звънеше да следи как вървят нещата с мен. Дойде в 10 часа, прегледа ме, каза че нещата не вървят на добре, но ще направят последен опит за нормално...Сложиха ми система Окситоцин, след 2 часа имах контракции на 1-2 мин, но разкритието беше само 2 см...След общо 12 часа стана ясно, че нормално раждане няма да има и ме подкараха към операционната.

От Дяволов съм безкрайно доволна. От всичко.
От условията в болницата...ясно е, че има разлика държавна/частна. Бях в самостоятелна стая, направих си доста прилични условия . Стори ми се скъпо, според това което предлагат ( 70 лв на вечер ) но здраве да е !
Родилна зала, предродилна и операционната - сториха ми се страшна мизерия.
Не успях да намажа от лукса !  :lol: Точно докато раждах се ремонтираха родилните отделения .
Персонала - нито мога да кажа нещо хубаво, нито нещо лошо. Никой с нищо не ми е помагал, нито за раздвижване, нито за обезболяване нито за кърмене нито нещо да ми кажат/покажат...при все че усещах, че имат по-специално отношение към мен ( заради Дяволов и вип стаята, което ме дразнеше ).

Живот и здраве да забременея - пак при Дяволов ще раждам .
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2011, 22:29:55 pm »
Родих в МД-София при д-р Дяволов.
Не ме интересуваха нито стаите, нито топлата вода, макар да разпитвах и за тях. Водещо в избора ми беше неонатологията и специалистите. Токуда, не бихме могли да си я позволим и избрахме МД. Нямам никакви забележки.
Маригри, не за първи път ти го пиша, но забрави за твоето удобство, преглътни дните със свекърва си и отиди в София. Поне от 28 до 32 седмица. 1 месец не е много време и се изтрайва...всичко.
Мили момичета с многоплодни бременности, може изобщо да не се наложи, и дано е така, но осигурете най- доброто за бебетата за да сте спокойни ако започне преждевременно раждане. Не разчитайте на късмета си и не правете компромиси.
А София е най-доброто място в БГ, поне на този етап.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2011, 22:30:32 pm »
не си изпуснала нищо ,като не си била във вана ако питаш мен.И при мен беше такова раждането - започна с пукане на мехура,продължи 14 часа и накрая секцио.Аз имах и вана на разположение ,но хич не ми хареса в нея,болеше ме повече и ми беше ужасно неудобно в нея и не се задържах дълго там.
<br />
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #45 -: Февруари 16, 2011, 22:57:12 pm »
Здравейте момичета,

Аз не съвсем по темата, за което се извинявам, но съм изумена как може да има такса и то не малка от 200 лева за присъствието на бащата? Та това е кожудерство за мен. Щом са решили, че могат да допускат бащата по време на раждането то би трябвало да е безплатно. Още един начин да съдерат кожата на хорицата, просто мозъка не ми го побира.

Късмет на всички бъдещи майчета.
Бъдете здрави.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #46 -: Февруари 17, 2011, 10:51:38 am »
Здравейте момичета,
Аз не съвсем по темата, за което се извинявам, но съм изумена как може да има такса и то не малка от 200 лева за присъствието на бащата? Та това е кожудерство за мен. Щом са решили, че могат да допускат бащата по време на раждането то би трябвало да е безплатно. Още един начин да съдерат кожата на хорицата, просто мозъка не ми го побира.

По досегашно чути обяснения, таксата е за медицинско обслужване на припадналия (почти без изключения) татко, както и за осигуряване на стерилни престилки, калцуни и т.н. каквото му се полага  :lol:

Лично аз смятам, без никакъв еманципиран порив, че таткото най-добре да си седи в кръчмата/офиса/където си ще, само да не ми се мярка пред очите точно тогава, благодаря. Пък и, честно казано, има неща, които предпочитам да не вижда, с оглед семейното ни добруване в бъдещите 40 години :-)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #47 -: Февруари 17, 2011, 11:20:01 am »
Здравейте момичета,
Аз не съвсем по темата, за което се извинявам, но съм изумена как може да има такса и то не малка от 200 лева за присъствието на бащата? Та това е кожудерство за мен. Щом са решили, че могат да допускат бащата по време на раждането то би трябвало да е безплатно. Още един начин да съдерат кожата на хорицата, просто мозъка не ми го побира.

По досегашно чути обяснения, таксата е за медицинско обслужване на припадналия (почти без изключения) татко, както и за осигуряване на стерилни престилки, калцуни и т.н. каквото му се полага  :lol:

Лично аз смятам, без никакъв еманципиран порив, че таткото най-добре да си седи в кръчмата/офиса/където си ще, само да не ми се мярка пред очите точно тогава, благодаря. Пък и, честно казано, има неща, които предпочитам да не вижда, с оглед семейното ни добруване в бъдещите 40 години :-)


 хаха  :good_post:

 Момичета,д-р Дяволов от София ли е ,нещо се обърках.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #48 -: Февруари 17, 2011, 11:33:33 am »
Аз не мога да си представя таткото да не е до мен по време на раждането. Тук, където съм повечето татковци присъстват, естествено не се плаща за това, но просто системата е друга...
До сега не съм чула някой да е припадал  :) ами че той не ти гледа между краката все пак какво става през цялото време  :D Настаняват го до главата на родилката, извеждат го навън при поставянето на епидуралната или при спешно секцио.

Иначе 200 лв за да присъства наистина ми се вижда неоснователна цифра...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #49 -: Февруари 17, 2011, 11:41:31 am »
и аз не съм чула за припаднали.Моят мъж дето хич не може да гледа разни порязаници и т.н. ,пък камоли по-сериозно,нищо не му стана .
 При мен пък се получи така,че бяха мъжо и свеки  :lol:Болницата ни беше на 2 часа път от нассвекъра ни закара ,после отиде на работа ,мен ме настаниха в стаята (там в една стая е предродилно легло,вана и магаре - всичко само за мен )и мъжът ми влезе с мен ,а свеки остана отвън.Да ама минаха 2-3 часа и аз реших,че е много кофти така за нея да седи сама с часове отвън и казах на мъжът ми да я вкара и нея.И двамата са били без калцуни и без специални облекла дори като ме качиха на магарето.Е в крайна сметка секцио се наложи ,но на него вече не присъстваха.После обаче бяха дали бебето на баща му - бебе родено 1 месец по-рано .Оставили му го в стаята ми ,да ме чакат да ме оправят след секциото и качат.Не беше изобщо със специални дрехи отново.Свекърите и те ме чакаха горе .Изобщо нещата навън са много по-различни.
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 11:45:18 am от z22 »
<br />
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2011, 12:17:50 pm »
Момичета,д-р Дяволов от София ли е ,нещо се обърках.

Родих в МД-София при д-р Дяволов.


п.п.
Лично аз смятам, без никакъв еманципиран порив, че таткото най-добре да си седи в кръчмата/офиса/където си ще, само да не ми се мярка пред очите точно тогава, благодаря. Пък и, честно казано, има неща, които предпочитам да не вижда, с оглед семейното ни добруване в бъдещите 40 години :-)
Това ми хареса  :) И аз съм на същото мнение.
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 12:21:27 pm от Елфи »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #51 -: Февруари 17, 2011, 12:47:24 pm »
Момичета,д-р Дяволов от София ли е ,нещо се обърках.

Няма объркване Дидон:)
Елфи ти е отговорила, но да, д-р Дяволов работи в МД-София.
Вероятно няма да сбъркам ако кажа, че много жени с многоплодни бременности от страната ходят да раждат при него:)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #52 -: Февруари 17, 2011, 13:37:43 pm »
 Да,може би това ме е объркало...защото си спомням за много девойки от страната...Благодаря!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #53 -: Февруари 17, 2011, 15:43:59 pm »
Колко да струват едни калцуни и една престилка за таткото, че чак 200 лева.
Всичко е въпрос на гледна точка относно дали да присъства таткото или не, това си го решават двамата бъдещи родители, но такса за това е безумие.

Нашия татко беше плътно до мен, без никакво специално облекло, той ме държа и при поставянето на епидуралната упойка и имайки впредвид колко е страхлив, не успя да припадне  :D, сега ще присъства и на второто раждане. Тук ако поискам мога да вкарам и леля си и приятелката си, когото си поискам, това е по желание на родилката. Ако се наложи секцио, бащата присъства също ако поиска и тогава вече го обличат със специалните му престилки, шапка и калцуни, но нещата са явно доста по различни с България.
Няма да спамя повече темата, за което се извинявам още веднъж, просто ме шокира цената.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #54 -: Февруари 17, 2011, 21:53:29 pm »
У нас няма такава свобода, вярно е, а трябва да има възможности (независимо от мойто си лично мнение :-) При все че секциото вече според мен трябва да е изключение - това си е операция все пак и не ми звучи ОК да има външни хора в операционната.... Както и да де, у нас това е наличния избор, та повечето татковци ще следват старата традиция на "сипи още едно", докато гушкат мобилния си :-)

Аз днес направих първо посещение в Токуда и, честно да си кажа, мисля да си остана да раждам в Щерев. Да чукна на дърво, бебо е съвсем наред (той и не е имал други показания де); идеята ми е да разчитам на неонатолога и кувьоза в Щерев, да не дава Господ, а пък аз да си се чувствам спокойна в ръцете на човек, дето ме е "отглеждал" 3 години :-)
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2011, 09:50:44 am »
Благодаря Lisko !!! След като вече съм си в София и аз се насочвам към Майчин дом. Назнам дали ще изкарам късмет при д-р Дяволов, защото на дали той може да изроди всички момичета с многоплодни бременности от страна, но вярвам, че ще бъда обгрижена и аз и бебетата ми от добър екип от специалисти :)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2011, 13:10:11 pm »
И другите лекари в МД са добри, аз лично съм доволна от екипа който ме изражда, но послеродовото им отделение е пълна отврат, а си плащаш.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2011, 14:35:02 pm »
Shanoar, плащането за секцио ли се отнася или говориш за нормално раждане.
При кой лекар и каква е цената в Майчин дом (може и на лични) :)?
Предваретелно Благодаря!

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2011, 16:00:44 pm »
 Тези,които ще раждаме след май месец,може и да имаме късмет.Нали ще открият новото отделение в МД
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2011, 17:20:09 pm »
Дидон, дано да имате късмет и да не се проточи ремонта...Доколкото разбрах родилните отделения ще са "по последна мода"   :)

А за цените - тъй като се променят, по-добре е да се свързвате с болниците и да питате.

Аз платих 650 лв за избор на екип в МД ( секцио ), но сега покрай наредбата за избор на екип, цените би трябвало да са други...