0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #100 -: Януари 20, 2011, 16:57:20 pm »
Жаси, да добавя към притесненията ти, че ще го направиш цицоман - също така, дълго кърмените бебета, особено момчетата, получавали "орален фокус", който предпоставял впоследствие по-голяма склонност към развиване на зависимости: пушене на цигари, пиене на алкохол, употреба на наркотици... Мани, мани, как е оцелял човешкия род при тези опасности, не ми е ясно. (Признавам, че не съм чела подробно гореспомената теория.)


Връщам се на дискусията за кърменето и "вредата" от него.
Моят баща е бил кърмен до 3-годишната си възраст. Но не е получил някакъв си "орален фокус", защото си беше трезвеник. Не пиеше алкохол. Най-силното питие, което пиеше, беше Кока кола. Говоря в минало време, не защото не е сред нас. Напротив - жив и здрав си е баща ми (скоро ще стане на 75 години!). Използвах минало време, защото след като се пенсионира, започна да си пийва, но рядко и по малко.

От друга страна, от опит с моите деца. Михаела е на почти 3 години. Беше кърмена до година и осем мес. - ами до сега не се е налагало да пие антибиотик. Здрава е! Дали защото не посещава ясла и никакви заведения или и кърменето има някакъв принос - не знам.
Косьо за сега е само на 8 месеца и половина и също не е боледувал, но той твърде малък, за да генерализирам. Естествено, и той е на кърма.

А иначе - мен една позната ме бе обявила за луда и за извратена, защото съм кърмела 9-месечната тогава Мишка. според тази патица, след шестия месец кърмата била просто вода!!!    

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #101 -: Януари 20, 2011, 17:26:17 pm »
Ние си взимаме рецептите и не ги изпълняваме, но не казваме нищо, за да не засегнем самочувствието на професионалиста отсреща. И така, в затворен кръг...
Аа не така. Директно си казвам, че тези хомеопатичните съм ги пробвала, изобщо не ми вършат работа и няма да ги взема, за да не ми ги пише изобщо. Тогава се започва със: Възможно е да дадеш или би помогнало, аз казвам това може би да, другото не го знам, какво представлява... Няма сърдене и засягане, не се тръшкам и не обиждам.  Търпи ме жената  :lol: все още.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #102 -: Януари 20, 2011, 17:29:33 pm »
Бебешкото ни време, беше една истерия и параноя, буквално.

Знам, че не съм сама :) Много ме е страх от болести, защото знам, че педиатърът ще изпише рецепти, които няма да мога да изпълня с чиста съвест, тъй като съм чела, че някои лекарства не е редно да се дават на бебе. Например Вентолин Сироп или Виброцил или Нурофен "профилактично" след ваксина. И тогава какво правя? Разкъсвам се нощем дали правя правилното като не изпълнявам препоръките на педиатъра, а в същото време ако ги изпълня мисля дали няма да навредя на детето. Кутията с лекарства за бебето е заредена и само веднъж съм прибягвала до Нурофен и капки за нос.

Да си призная, аз съм фен на хомеопатията и сигурно ще потърся и квалифициран хомеопат, ако не дай Боже Ники се разболее преди да дам традиционните Аб.
[/url][/url]
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #103 -: Януари 20, 2011, 17:43:10 pm »
И аз като Лидия съм казала на нашата педиатърка,че не вярвам на хомеопатия и тя не ми изписва.Иначе да се оплача че Митко завъди някакви бактерии в урината.Не плаче детето при пишкане,няма никакви оплаквания освен зачервяването на пишето,заради което го заведох на лекар.Чудя се само дали да не пусна още една в друга лаборатория.Вие какво ще ме посъветвате?

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #104 -: Януари 20, 2011, 17:49:54 pm »
Кокиче, дългото кърмене не е гаранция! Вики АМ не пожела да пие! Кърмена е до 1 и 1 месец.
Докато си беше в къщи и не ходеше по ясли и градини веднъж е имала хрема и веднъж температура. Температурата беше от много подут предкътник! Антибиотик не беше опитвала!
За съжаление още след 1 вата седмица на ясла, когато ходеше само за по 1-2 часа, се започна, хреми, кашлици и т.н.
Радвайте се на децата си докато можете, че после от болести не си спомням кога порасна! :(
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #105 -: Януари 20, 2011, 18:05:59 pm »
А иначе - мен една позната ме бе обявила за луда и за извратена, защото съм кърмела 9-месечната тогава Мишка. според тази патица, след шестия месец кърмата била просто вода!!!   

Що не и каза: вода-вода, кой е казал, че детето не ожаднява ;)

Иначе за кърмата и имунитета - надяваме се, ако не да спасява от болести, то поне да помага да минават по-леко, но е факт, че Вероника до 2г, до преди да започне да ходи на ясла,не беше помирисвала АБ (кърмена е до 1г.), а Никола, който е кърмен до 1,2м. започна да се разболява от 6-7 месец, успоредно с посещенията на каката в детското заведение...  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #106 -: Януари 20, 2011, 18:47:45 pm »
Чест и почитания д-р Бърди, радвам се, че ни посещавате тук...
У дома когато има казус около дете и боледуване
винаги ми се задава един и същи въпрос- А д-р Бърди какво каза?
Факт е, че вашето присъствие промени много от нас, направи мен мислеща Майка!
Или както често се шегувам- "Информирана Майка, жив Дявол"

Единствено за което сигурна съм всяка от нас съжалява,
е това, че не можете да бъдете до нас и децата ни реално!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #107 -: Януари 20, 2011, 18:55:11 pm »

Единствено за което сигурна съм всяка от нас съжалява,
е това, че не можете да бъдете до нас и децата ни реално!


Напълно подкрепям.
Я малко да разведря темата.
Какви играчки са необходими за 8 месечно бебе, за да развият какти фината моторика и не само. Засега съм се сетила само за рингове за нареждане, търся и така известния жираф на Фишър Прайс.
Какво друго е подходящо?
[/url][/url]
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #108 -: Януари 20, 2011, 19:14:35 pm »
жаси, една приятелка ми подари (след като бях споменала, че искам такова нещо) пак на фишър прайс една играчка с дупки в различни формички и съответните формички, които трябва / могат да се пъхат там... надявам се, че добре го обясних. Примерно триъгълник, кръг, квадрат и имат съответните дупки.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #109 -: Януари 20, 2011, 19:19:08 pm »
жаси, една приятелка ми подари (след като бях споменала, че искам такова нещо) пак на фишър прайс една играчка с дупки в различни формички и съответните формички, които трябва / могат да се пъхат там... надявам се, че добре го обясних. Примерно триъгълник, кръг, квадрат и имат съответните дупки.

Ааа и такова поръчах.
Сега диря жирафа, ама не разбирам какво толкова прави за цената си.
[/url][/url]
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #110 -: Януари 20, 2011, 19:23:17 pm »
Не се сещам за жирафа, ние имаме глупавото куче  :lol: Засега му яде краката и се ядосва на звуците, които издава. Какъв е тоя жираф? Покажи, ако имаш линк, моля!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #111 -: Януари 20, 2011, 19:53:33 pm »
Не се сещам за жирафа, ние имаме глупавото куче  :lol: Засега му яде краката и се ядосва на звуците, които издава. Какъв е тоя жираф? Покажи, ако имаш линк, моля!
Ето го:
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1441

Вие имате това куче ли?
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.3617

На мен това ми следващата играчка, която ще му взема след жирафа.
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #112 -: Януари 20, 2011, 20:03:54 pm »
хе хе хе хе.... ха ха ха ха... много са сладки играчките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #113 -: Януари 20, 2011, 21:07:28 pm »
Ами, мен, честно казано, кучето не ме впечатлява особено, може би не съм във правилната възрастова група  :lol: Надявам се, че ще спре да му се ядосва (засега му яде главно крака, от който се включва и изключва и слушам едно и също по 100 пъти на ден).
Купих му една друга играчка - едни буби, които са с магнитчета, и могат да се нареждат една върху друга:
http://www.amazon.co.uk/Learning-Curve-LC27201-Balancing-Stacker/dp/B000I2OKDI/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1295549965&sr=8-7
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #114 -: Януари 20, 2011, 21:32:46 pm »
Yana-v,
правя си. Аз и не твърдя, че дългото кърмене е гаранция, че детето ще е здраво, но може би допринася, до някъде.
Както написах и в предната публикация, може би детето ми не боледува, защото до сега не е посещавало нищо от т.нар. детски заведения.

Вени,
преди 2 години на Мишка и бяхме взели подобна на този жираф играчка за прохождане на Чико.
http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=1863
Добра работа вършеше играчката, освен да се учи да върви, детето пускаше топки в дупката, по-натам си пускаше музиката, танцуваше  и т.н. :)
Скоро ще я ползваме и за брат и, но се опасявам, че още му е рано. Той е с една седмица по-голям от Ники.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #115 -: Януари 20, 2011, 22:05:39 pm »
Привет и от нас, пак в края на седмицата... :)

Аз се сдобих със сладкарски бои, благодаря на всички за упътванията до магазинчето. Имам само едно въпросче, понеже нямаха всички цветове в течен вид ми дадоха и на прахчета, а аз в бързината не попитах как се работи с тях, трябва ли да се разтварят във вода или директно се оцветява захарното тесто? Благодаря предварително за отговорите, ако направя прилично изглеждаща торта ще я покажа :), иначе само рожденика ;).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #116 -: Януари 20, 2011, 22:11:18 pm »
Докторе, наистина са много сладки. Детето не обръща много внимание на някои негови играчки, което не пречи на майка му да им се радва :lol: Неизживяно детство :lol:
Синьо кокиче, ние подпбен на вашия уокър, но освен активната светкаща част другото не го ползва, защото е на колела.


Докато купя на Ники играчки, днес му правих шоу с чорапи - по един чорап на ръка и си говорят :lol:

[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #117 -: Януари 20, 2011, 22:18:35 pm »
Гери, аз съм ползвала само тези течните. Няма ли упътване на тях? Вероятно би трябвало да се сложат направо в тестото, си мисля аз, изхождайки от бои за сладки, които съм виждала преди.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #118 -: Януари 20, 2011, 22:26:18 pm »
Гери,слагай директно сухата боя,ще получиш по-хубав цвят.Другото което е разтворената във вода боя може да ти втричи тестото.Не слагай много боя наведнъж-малко по малко,измесваш и ако не ти харесва цвета добави пак.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Топла януарска седмица (17.01-23.01)
« Отговор #119 -: Януари 20, 2011, 22:59:01 pm »
Ами, мен, честно казано, кучето не ме впечатлява особено, може би не съм във правилната възрастова група  :lol: Надявам се, че ще спре да му се ядосва (засега му яде главно крака, от който се включва и изключва и слушам едно и също по 100 пъти на ден).
Купих му една друга играчка - едни буби, които са с магнитчета, и могат да се нареждат една върху друга:
http://www.amazon.co.uk/Learning-Curve-LC27201-Balancing-Stacker/dp/B000I2OKDI/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1295549965&sr=8-7
Моля обяснете как пазарувате от там, и дали е безопасно да се оставят номера на кредитни карти там... .
А също и за колко време доставят, и дали за страни от ЕС всичко минава през митница?

Който живее в страна от ЕС и е пазарувал от тях,  моля също да сподели.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.