0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #120 -: Януари 14, 2011, 08:04:50 am »
Мини не бой се душко от една партия сме, Тони също леко да се разсополеви и ми казва, мам болен съм , аде на доктор при чичо Ламбов. Там му падаряват разни неща, щото си ги иска, а и му е интересно. Вече пие хапчета сам, само си ги търсеше по едно време, което ме накара категорично да спра с традиционната медицина, е на за важни неща разбира се. Децата растат и изграждат имунитета си и вече е доста по лесно, пък и е друго когато обясняваш на разбиращо човече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #121 -: Януари 14, 2011, 08:48:36 am »
Добро утро!
Днес съм с много позитивна нагласа за деня. :) Надявам се да мине така. А снощи бях на среща със Зачатски приятелки. :) И съм доволна! :)
Ще водя Дребния на консултация.

Това с наспиването и за мен е мираж. :) Моите хлапета са ранобудни. :) Мишка става към 7, а Косьо - към 6 - 6:30 най-късно ме вдига. А и през нощта си ме буди 4-5 пъти.

Мини, какъв е този "меден компрес"? Как точно мажеш детето с мед и как то стои омазано? После успяваш ли да го измиеш?
Аз съм предубедена. Смятам, че това ще е просто една маска за кожата, един вид СПА терапия, но той не прониква в кръвта през кожата, за разлика от алкохола.
Веднъж спорих със свеки по въпроса.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #122 -: Януари 14, 2011, 09:19:23 am »
синьо кокиче, от приятелка с диабет знам, че медът прониква в кръвта през кожата - веднъж си беше направила маска на косата с мед и се беше нагласила здравата...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #123 -: Януари 14, 2011, 09:50:06 am »
Благодаря за идеите за бабешки методи

Цветенце, моля, сподели рецептата на Дънов за кашлицата. На мен явно това ми е коронният номер в последните 3-4 години - като се разболея от нещо с кашлица през зимата, кашлицата си седи до май месец. Сега пак съм така от 1 месец вече...

Раши, супер стая!

Здрави и спокойни дечица. И честито на поспалите за сефте от месеци :)

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #124 -: Януари 14, 2011, 09:52:08 am »
Привет и от мен! Все не мога да се доредя да пиша :oops:
Раши, страхотна стая! Поздравления!
Перде,  беше споменавала за някаква застраховка за инфекциозни болести, можеш ли да дадеш малко повече инфо или да пуснеш линк, към коя компания работиш?
В нашата ясла върлува варицела и не съм спирала Дара - ако се разболее да я изкарва и толкова. Може би съм закъсняла да се застраховаме, но пък за в бъдешще да знам...
Аз пък със този стеримар така разкървавих носа на детето... :oops: Тя струята и на мен щеше да ми изкърти носа, а кво говорим за едногодишно дете....
Тонзилотрен и на нас много ни помага за гърлото /Благодаря, Мише :D
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #125 -: Януари 14, 2011, 10:10:21 am »
Здравейте мами!
Живи и здрави, до три-четири седмици и аз ще се присъединя към тази също толкова чудна темичка, каквато е бременелската.
Имам едно въпросче и моля да ми споделите. В момента гладя дрешки и гледам големите етикети от вътрешната страна. Махат ли се тези етикети? Дразнят ли децата?
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #126 -: Януари 14, 2011, 10:15:46 am »
крем2003, аз махам много внимателно, старая се да изрежа почти до дъно тези, които са от една твърда материя,дето прилича на хартия. След това пробвам на някое нежно мое място дали дере (защото на някои мои блузи си ме драска отвътре и дооправям). Меките етикетчета не ги махам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #127 -: Януари 14, 2011, 10:16:09 am »
Изрежи ги етикетите, за всеки случай :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #128 -: Януари 14, 2011, 10:17:56 am »
Marmotche, споделям какво сме ползвали у дома:

- една част настърган на ситно лук (да стане като каша)/ две части мед. смесва се добре, взима се по една лъжица на всеки 10тина минути. Има отхрачващо действие.

- правя и разпространената рецепта с издълбана черна ряпа и напълнена с мед, но при нас като че ли по-бързо и ефикасно действа сокът от настъргана черна ряпа, по една кафена чашка вечер. малко се притеснявах не е ли много драстично за стомаха, въпреки че изрично пише в рецаптата, че отлично действало и на стомаха. ако ще стържеш черна ряпа, внимавай да не си пипаш очите или личицата на децата, че щипе.

- въпросната отвара, давам я с пропорциите, които Дънов е дал, а ти си я намали - вземат се сухите люспи на 10 глави лук и се сваряват във вода, прецежда се водата и в нея се слага 1/2кг мед, 1-2 лъжички счукан синап (в аптеките продават синапено семе), 1-2 лъжички ленено семе. сутрин, обед, вечер по лъжичка.

- при болно гърло при мен безотказно действа затоплящия млечен/изварен компрес, въпреки че съм срещала мнения на лекари, че е излишно затоплянето на гърлото.

Подчертавам, че горните методи съм прилагала само върху възрастни хора.

Мармотче, пожелавам ти скорошно оправяне! Може би си пробвала мурсалския чай, ако не - опитай го. Той също е с отхрачващо, бактерицидно и т.н. действие.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 10:19:34 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #129 -: Януари 14, 2011, 10:24:20 am »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя.

много обичат да се изхвърлят педиатърките. тя пробвала ли е да си пръсне Стеримар в носа, та знае колко е силно налягането? производителят изрично го е обозначил като подходящо за бебета - мислиш ли, че ще си сложат главата в торбата? нали ще ги спукат от съдилища, ако е вредно... Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #130 -: Януари 14, 2011, 10:25:34 am »
инхалации с лайка и сода

мини, лайката е алерген и не се препоръчва за инхалации при деца. а ти точно от алергиите бягаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #131 -: Януари 14, 2011, 10:27:14 am »
Благодаря ви!  :D
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #132 -: Януари 14, 2011, 10:51:38 am »
Раши, стаята е страхотна. Дано детенцето да й се радва, че Мия примерно въобще не си стои в стаята. Само спи в нея, общо взето. Като споменавате спането, моята дъщеря винаги е спала. Казвал съм и друг път, че през първите 3 години, съм имала не повече от 3-4 безсънни нощи с нея. Но, уви сега нещата се променят. Напоследък все по-често се събужда в 4, 5 през нощта и то най-вече в почивните дни. Като е за градина, едвам я събуждам, обаче в събота и неделя става посред нощ, абсолютно свежа. Като знае, че и предстоят забавления вкъщи и сякаш няма търпение да се наспи. Веднъж даже станахме в 3.
<br />[link=http:
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #133 -: Януари 14, 2011, 10:56:21 am »
крем2003 аз не махам етикетите. На една две дрешки на фирмата Сали съм ги късала, ама защото като го дръпнеш и се маха целия.

Аз тъкмо си похвалих детето и изкарах безсънна нощ. Ей, това синеокото като реши, че му се играе и пълзи в 2:30 :oОпитахме да го приспим, слагаме в кревата и след една минута се обръщаме и гледаме той се изправил, подал глава и ни гледа :lol:

Моля, като сте тръгнали да споделяте бабини рецепти, дайте някоя за тонус за нашия тати, че всички колеги са му болни, той както е недоспал...
Аз слагам ампулки в нослето и после дърпам с помпичката на Маример.

Стеримар като спрей ме е страх да ползвам, защото на една лекция ни казаха, че се плашат от впръскването.

За следващата седмица поръчах от кухнята Бананов крем за таткото и най-накрая ще опитаме и нещо друго, освен супите :lol:

jam не знаех, че лайката е алерген. Уж минава за едина от най-леките билки. За някоя друга билка-заблудителка да имаш инфо?
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #134 -: Януари 14, 2011, 12:24:04 pm »
Моят син обожава чай от лайка, може да изпие литри, всъщност ние чрез чая пропихме и водата. Аз в крайна сметка си мисля, че в Бг за всяко незнание от страна на лекар, винаги се поставя диагноза алергия. И моето беше набедено разбира се.

Сега за застраховката, пиша тук, ако има повече интерес може и отделна тема да пусна, за разяснения.

Застраховат се лица - учащи се от основни, средни, полувисши и висши училища, с изкл. на задочно и вечерно обучаващите се, преподаватели и персонал, зает в учебните заведения, деца от детски градини и ясли, учители и обслужващ персонал на детските заведения.
Застраховката е групова и се сключва за 2 и повече лица
Срок на застраховката 1 година
Валидност - през цялото време на годината, в учебно и/или детско завенеие и в бита, по време на учебна практика, ваканции, лагери и екскурзии, спортуване и пътувания както в България, така и в чужбина.

Основни рискове
Временна нетрудоспособност вследствие злополука или инфекциозно заболяване:
над 20 до 40 дни - 6 % от застрахователната сума
над 40 до 60 дни - 10 % от застрахователната сума
над 60 дни - 12 % от застрахователната сума
/епидемичен /менигококов / менингит, първични енцефалити, морбили, рубеола, епидемичен паротит /заушка/, варицела, скарлатина, вирусен хепатит - трите типа, инфекциозна мононуклеоза, дифтерия, коремен тиф и паратиф, салмонелоза, дизентерия, холера, малария, тоскоплазмозца, лайщманиози, ламблиаза, амебиаза, трихинелоза, тении, ехинококозии/
Трайна нетрудоспособност вследствие злополука:
до 50 % изплаща се процент от ЗС, равен на процента загубена трудоспособност
над 50 % изплаща се процент от двойният размер на ЗС, равен на процента загубена трудоспособност
Загуба на живот вследствие на злополука /само за лица над 14 години/ - изплаща се ЗС на законните наследници.
до 14 години - 20 лв. годишна застрахователна премия, за застрахователна сума от 10 000 лв.
над 14 години - 25 лв. годишна застрахователна премия, за застрахователна сума от 10 000 лв.
Застрахователна сума от 10000 лв. е максималният размер, има опция за 5000 и надолу.

Допълнителни избираеми рискове:
медицински разходи вследствие злополука - възстановяват се извършени разходи/преглед, изследване, медикаменти, болничен престой, хирургическа намеса, медицински транспорт/ - до 5 % от застрахователната сума/ - годишна премия 10 лв. за 10 000 лв. ЗС

дневни пари за болничен престой вследствие злополука - за всеки ден болнично лечение - 1 % от ЗС с максимум до 20 дни еднократен престой в болница и общо до 30 дни в застрахователната година - годишна премия 15 лв за 10 000 лв ЗС

суми за оперативно лечение на органи или системи вследствие злополука - изплаща се процент от застрахователната сума, равен на процента, определен за извършена операция в Хирургическата таблица на застрахователното дружество - годишна премия 20 лв. за 10 0000 лв. ЗС

В сайта е няма качена тази оферта за това я написах в кратце тук. Най вече за информация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #135 -: Януари 14, 2011, 12:45:45 pm »
Лайката не се препоръчва на бебета, но мойта дъщеря и цялото ми семейство се повлиява много добре от инхалации с лайка и сода (правя го от както е навършила 1,5 г). Като също избягвам алергени, но то е много относително що е то алерген.
По логиката за Стеримара, защо на серията на Бюбхен за новородени пише, че и тези с лайка са за пеленачета и крем за под пелени също с лайка има от тяхната серия. Освен това са ми донасяли от Германия чай за кърмачета със съдържание на лайка като изрично е упоменато че става от 0 нагоре.
Иначе и аз съм чувала, че е алерген.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 13:51:53 pm от Марито »
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #136 -: Януари 14, 2011, 13:40:27 pm »
Цветенце, много благодаря!!!

jam не знаех, че лайката е алерген. Уж минава за едина от най-леките билки. За някоя друга билка-заблудителка да имаш инфо?
липа

В детската градина на децата имат сключена такава застраховка.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #137 -: Януари 14, 2011, 14:15:58 pm »
Да, и аз съм чувала, че лайката е алерген, но моите деца пият чай от лайка или мащерка, нищо им няма за сега :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #138 -: Януари 14, 2011, 14:24:57 pm »
Имам едно въпросче и моля да ми споделите. В момента гладя дрешки и гледам големите етикети от вътрешната страна. Махат ли се тези етикети? Дразнят ли децата?

Аз не съм ги махала. Нямаше време да ги търся:)
Късах с ръка само онези тънките, най-често размера е обозначен на тях:)и то докато гладя, ако ми попадне пред очите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #139 -: Януари 14, 2011, 14:49:11 pm »
ми хубаво, че е алерген /и аз така бях чела/, ама ела да видиш кака ти Стефка как спира да кашля от лайка със сода
предпочитам пред Вентолин, да ти кажа, втори пристъп спасявам с такава инхалация
снощи пак с драми легна да спи, отново серията приключи с обилен рев, съотвено повече секреция- сополи, сълзи и на 10тата минута започна якото кашляне като заспа
една инхалация с лайка и сода, намазах гърба с мед и сода, сложих домакинска хартия, дадох доза ЕнТиТус и детето се успокои и заспа непробудно до сутринта
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 14:51:06 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит