0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #200 -: Януари 16, 2011, 18:42:09 pm »
Мини, сори, душа, ама Гери каза, че й трябва торта :oops: Аз да помогна бее :oops: А и щото е лесна, затова. Пък като те знам ти каква фурия си в кухнята, теб не ти трябва много :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #201 -: Януари 16, 2011, 18:44:53 pm »
Гане, нямаш ли си друга работа, да ме зарибяваш торта да правя
лошо жени, ей

ох, завалийката... добре, че иначе не влизаш в кухнята.. :P

Мишанта, сърдечно благодаря за предложената помощ! но мъжът ми каза, че не одобрявал идеята за козирка, защото така детето нямало да се научи да си задържа дъха (докато му тече вода по лицето) и съответно ще имало проблем с обучението по плуване по-късно. та засега ще се въздържа. тая вечер ще се бориме с "кошата", стискайте палци.

а шъшкането се изразява в това, че звуците С и Ц при него звучат по-скоро като Ш и Ч, съответно. "вкушна шупа", вместо "вкусна супа" или "чар" вместо "цар". не директно заместване на звука, но доста силно "чшшшшъшкане". така си е от самото начало. с други звучи проблемч нямаме и това няма връзка с речниковия запас. "Р", например, си казва правилно от както е проговорил.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #202 -: Януари 16, 2011, 21:37:17 pm »
Ние пък К и Г не можем да казваме, заместваме с Т, например вместо така, казваме тата. Понякога за по лесно си махаме трудната буква и вместо котенце казваме отенце. В редки случаи, чувам в думички, че може все пак да казва К и Г, обаче по скоро са инцидентни.   
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #203 -: Януари 16, 2011, 22:19:56 pm »
И аз да се включа като за последно - вярно, пускате едни мухи за торти, че голяма група сме на тази вълна скоро... освен и аз да запрятам ръкави  :lol:

За произношението - при нас пък "р" е проблем. Замества се с "т". Става цат,вместо цар, темпетуа, вместо температура и други подобни, в началото на думата даже се пропуска и вместо Рони, става Они. Консултирах се с логопед и имам още около годинка, за да чакаме прогрес.

По темата с варицелите и скарлатините имам въпросче - как се води въпросната здравна застраховка?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #204 -: Януари 16, 2011, 22:21:20 pm »
Аничка, Стефания каза "р" на три и три месеца
имате време, мисля  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #205 -: Януари 16, 2011, 22:53:52 pm »
За тортените бои- по-добре магазинчето на "Три уши", че на "Кадемлия" са в големи разфасовки, но пък много качествени. Иначе в "Метро" и "Карфур" има едни немски на "Швартау", ама не са много големи и малко слабо оцветяват, но зависи какво. Аз правих торта с марципаново покритие и те не се справиха с всички цветове, та взех основния цвят- син- от "Кадемлия".

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #206 -: Януари 16, 2011, 22:57:29 pm »
Инке, моите са точно на Швартау и си права, не оцветяват много добре, затова аз сложих почти по две от всяка. С тях се получи тоя цвят. Като ги сложих да се пекат не ми изглеждаше много ярко, но после се оказа добър цвета и изглежда добре :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #207 -: Януари 16, 2011, 23:08:32 pm »
По темата с варицелите и скарлатините имам въпросче - как се води въпросната здравна застраховка?

Застраховка злополука за учащи и деца от детски градини и ясли
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #208 -: Януари 17, 2011, 09:05:26 am »
Страхотна е тортата. Още днес ще се опитам да докарам нещо подобно на вид  :lol:  :oops:

Аз се тръшнах подобаващо. Онзи ден се разкашлях изведнъж от нищото и през нощта вдигнах температура. Ама такава кашлица не си спомням да ме е подхващала. Боли ме всяко мусколче на корема.  Вчера бях и на работа, едвам се прибрах. Днес съм по добре, кашлицата спря вече, обаче все още вдигам температура. Не е висока, но стига да ти направи деня не особено приятен  :lol:. Поне набързо го изкарах.
Сега се моля Моника да не се разболее.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0