0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #100 -: Януари 12, 2011, 23:10:46 pm »
Да не се прилага при продуктивна кашлица (или нещо подобно) - така пише в упътването на Синекод. По спомен цитирам. Тоест не е подходящ при храчки.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #101 -: Януари 13, 2011, 00:44:10 am »
Да се похваля как днес използвах друг подход като не искаше да ляга  :wink:
Казах му, че ако легне и заспи, Пуси (котката ни) ще дойде да спи при него. А той обожава да я гушка. Беше толкова щастлив когато се събуди и видя котката да спи в краката му. "Мамо, Пуи гойде (дойде)". Надявам се да работи и занапред.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 00:46:44 am от Nedda »



*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #102 -: Януари 13, 2011, 07:30:34 am »
Лис, при такива секрети и кашлица, аз процедирам само и единствено с чести промивки, при това не със Стеримар. Ползвам физиологичен разтвор от банка, който се изтегля със спринцовка /2 мл, такива имам/ защото няма как по друг начин. Преди пълнех шишенце и с капкомер капех, че само така ми разрешаваше диването, но от известно време капя със спринцовката. Лека и бавно, не наведнъж. Тези чести, наистина чести промивки ни преотвартяват по нататъшното заболяване. За кашлица, ние много рядко кашляме, давам в повечето случаи АСС Кидс, макар че кашля от назални секрети. Много съм доволна и от сиропа, друг не ни е помагал. Дежурните изпсвани са Стодал, Проспан,Хустагил и понякога Тусавит. Резултат съм видяла само от АСС Кидс.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #103 -: Януари 13, 2011, 08:22:58 am »
аз наскоро пък взех да имам "магаренцето"- ЕнТиТус и съм впечатлена от действието му
почнах да ползвам и бабешки методи, да ви кажа има повече ефект, от колкото тоновете лекарства, изписвани от педиатрите
обаче дълго време ми трябваше да се престраша, а пък и Стефи поотрасна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #104 -: Януари 13, 2011, 08:35:08 am »
Отказах се да купувам повече от нужните като брой ваксини,
Благодаря на всички за споделеното.

Относно Дядо Коледа и джуджетата, за жалост периода мина
и това "подпалшване"вече не върви.
Ние като едно анимал семейство работим с животни,
вкарала съм един сокол, който ако не си събира играчките
минава и ги взима, не като заспи, за да не се плаши,
а примерно като се заиграе с друго!
Така една вечер отказа, викам добре нека си седят така сокола ще мине,
отвлече си вниманието с друго и аз ги събрах и сложих панера в кухнята!
Дойде да си търси нещо и хоп няма ги, драма.
Казах му, че птицата вероятно е на близо и ако обещае да си ги събира ще му ги върне,
после тръгнахме да ги търсим из стаите като последно отидохме в кухнатя!
Каза ми "Виж Мамо сокола чу, че му обещах!"
Друг е въпроса, че като ги съберем с него,
Калина ги обръща и започва едно ритуално събиране от нея,
сложи една каже си Бравоооо и така до безкрай, най-прерасния безпорядък!

Не че съм открила топлата вода,
но исках да кажа, че когато навиците се създават в играта се получава.
Ако опитам по-силово, македоно-революционния характер се проявява
и винаги удрям на камък!

Лисе относно секретите, на Калина последния път много
добре и повлияха инхалациите, само с физ.разтвор!
Скъп е да му се не види, и борба пада да се седи мирно,
но много работа върши!
А е уред дето всички у дома при нужда ползват!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #105 -: Януари 13, 2011, 10:14:06 am »
Мини като спомена за ЕнТиТус, аз от всички предписани ни сиропи за кашлица, видях по резултат от билковите Тусавит и Фитолор, като вторият е за предпочитане при ларингити и болки в гърлото. За болки в гърлото пък вече давам хомеопатичните Angin Hell, преди давах Тонзилотрен, който също е добър, но първият още по. Не вярвах, но наистина помага при нас. Може и вече да сме поизрастнали знам ли. А да не забравя и от октомври до май давам Eskimo Kids, много съм доволна от това. Ако сме здрави караме само с Ескимото.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #106 -: Януари 13, 2011, 10:15:16 am »
Ползвам физиологичен разтвор от банка, който се изтегля със спринцовка /2 мл, такива имам/ защото няма как по друг начин. Преди пълнех шишенце и с капкомер капех, че само така ми разрешаваше диването, но от известно време капя със спринцовката. Лека и бавно, не наведнъж.

Перде, д-р Масларски ни е препоръчвал същия подход, само че идеята изобщо не е да се капе бавно и полека физиологичният разтвор, а напротив - чрез спринцовката да се създаде по-голямо налягане на течността и да се получи добро проникване и промиване. така че, аз пълня 2.5 мл разтвор в спринцовката, детето ляга с обърната на една страна глава и промивам горната ноздра, като изстрелвам наведнъж съдържанието. после главата се обръща на другата страна и промивам другата ноздра. четох, че Бърди го отричал тоз метод, обаче...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #107 -: Януари 13, 2011, 10:21:14 am »
Еми то и аз практикувах като д-р Масларски, обаче Бърди ме насмота и за това препоръчвам по бавното капене, пак има файда.пСамо ако знаех за това по от рано, колко мъка щяхме да си спестим с детето. Този Стеримар нищо не върши или по скоро върши само за съвсем малки бебоци. А и сумати пари отиват, а една банка е 1.40-1.60 лв. и е 500 мл.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:24:04 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #108 -: Януари 13, 2011, 15:00:17 pm »
Гледах изрисуваната стая преди няколко страници - много е красива! За съжаление Симеон ще откаже изобщо да се заседи в такава стая. Неговият най-голям кошмар е, че нещо го гледа. Наложи се да махнем всякакви плакати, украси и плюшени играчки, защото във всяка комбинация от две точки вижда очи - "Мамо, ела да махнеш еди какво си, защото ме гледа и ми пречи да спя".
Ние изкрахме една тежка варицела точно на Бъдни вечер. Вчера паднаха последните корички, сигурно имаше над 300 пъпки. Жалко само, че беше под карантина точно на Коледа - бяхме отишли на хотел с басейн за 3 дни специално заради него, имаше и Дядо Коледа, който раздаваше подаръци в хотела... Учудвам се как на тази възраст разбра, че е заразен и трябва да се лиши от всички удоволствия. Нито веднъж не се оплака, милото.
За заплахите - не използваме никакви персонажи, а само забрана на любимите му неща. Действа засега. При мен Торбалан имаше поразяващ ефект на 4-годишна възраст. бях много злоядо дете, плашели са ме с Торбалан редовно, за да ям и веднъж за по-голям ефект баща ми наметна една овча кожа и изпълзя изпод масата. Толкова качествено ме изплаши, че след това заеквах близо година. И досега при силен стрес се проявява заекването.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #109 -: Януари 13, 2011, 16:39:42 pm »
Гледах изрисуваната стая преди няколко страници - много е красива! За съжаление Симеон ще откаже изобщо да се заседи в такава стая. Неговият най-голям кошмар е, че нещо го гледа. Наложи се да махнем всякакви плакати, украси и плюшени играчки, защото във всяка комбинация от две точки вижда очи - "Мамо, ела да махнеш еди какво си, защото ме гледа и ми пречи да спя".

Мерси Ултра! :) Честно казано и аз се притеснявам, че Никол може да се уплаши от картинките. Но, да се надяваме, че няма!

Леле и мен много ме беше страх от торбалан  :( Бях забравила.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #110 -: Януари 13, 2011, 17:48:14 pm »
Стеримар ползвам само за себе си. За децата ползвам физиологичен разтвор от малките дози. Една дозичка за един нос:)и като Ирина им обръщам главите.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #111 -: Януари 13, 2011, 19:58:57 pm »
Да се похваля как днес използвах друг подход като не искаше да ляга  :wink:
Казах му, че ако легне и заспи, Пуси (котката ни) ще дойде да спи при него. А той обожава да я гушка. Беше толкова щастлив когато се събуди и видя котката да спи в краката му. "Мамо, Пуи гойде (дойде)". Надявам се да работи и занапред.

А как нави котката да иде :lol:
Раши, стаята е прекрасна, влюбих се в нея :D

Аз оставих Ники на баща му за 5 мин. Таткото яде, Ники се изправил под масата и се държи за дивана. Излизам към кухнята с изричното "внимавай, пада рязко, може да си удари главата в масата, пази го". 5 мин. по-късно чувам зверско туп и рев - Ники под масата. Не се е ударил в масата, а в пода. Цунках, мина му и на въпросът ми "Е къде беше", отговорът беше " Ми ядях пиле с една ръка, с другата го пазех" :x Ако на таткото не му беше зле, такъв щеше да го отнесе...
Дали мога да сложа каска на детето?
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #112 -: Януари 13, 2011, 21:27:24 pm »

А как нави котката да иде :lol:


Ааа, много лесно. Тя е доста възрастна вече - на 12г. и е като плюшена играчка. По принцип ми костваше досега усилия да я пазя да НЕ ходи при него. :)

А за каската... аз мисля, че това с паданията си е съвсем в реда на нещата при порастването. Естествено, че ще го пазиш, доколкото е възможно, но няма как да избегнеш всичко. Другият път може да се случи и при теб. Затова бабите казват " да ги пази господ, че ако разчитат само на нас..."


почнах да ползвам и бабешки методи, да ви кажа има повече ефект, от колкото тоновете лекарства, изписвани от педиатрите


 mini,  би ли споделила кои точно методи ползваш?



Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #113 -: Януари 13, 2011, 21:35:53 pm »
ААа и при мен тупва - първите две падания от дивана бяха при мен :oops:
Знам, че ще пада докато се научи да ходи, то аз съм била царица на паданията, но се чудя кога ще се светне да пада на памперс?

Аз да не ме чуе дяволът, но от една седмица не се буди за хранене в 12 часа, а направо в 3 :D
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #114 -: Януари 13, 2011, 22:33:12 pm »
И аз забравих нещо много важно:))))))
Тази сутрин за първи път и четиримата спахме до 8.30:))))))Чак не повярвах та отидох да видя и другия часовник:)
Объркаха ми организацията:)не успях да си свърша работата:))))))шегувам се разбира се:)))))))
А от 2 дни спят по веднъж на ден и едва смогвам да им взема кухнята, че е до 13.00ч.:) но пък вечер в 20.30 заспиват прави:))))))))

Лека и спокойна нощ:)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #115 -: Януари 13, 2011, 22:54:34 pm »
jasmin_veni, ще свикне, не се притеснявай. С времето стават все по-уверени и много ясно преценят къде е опасността от падане.  :)
Виктор в началото все ходеше с насинено чело, милият. И в повечето случаи се удряше, когато уж го наблюдавам.  :oops:  И аз се бях замислила за вариант "каска", ама докато се наканя и го израстнахме този период.  :)

Раши, стаята е приказна. :D
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #116 -: Януари 13, 2011, 23:26:37 pm »
Мини и на мен ми е много интересно какво прилагаш. Дали нямаше подобна тема в педиатричния...

Жасмин, и аз много хоках таткото за всичко, което се случваше детето докато е с него. Това, докато голямата бела не стана при мен. Направо не ми се разказва, толкова тежко го преживях  :(  Затиснах пръстите на детето на багажника на колата, той се заключи, а аз от шок хвърлих ключовете в близкия храсталак барабар с три торби от супера. Рових в кайма и ревах като животно  :( Добре, че карам дърта барака, та детето се размина без сериозни последствия.

Перде, като прочетох в темата на Бърди за подхода ти много се ентусиазирах, като прочетох неговия коментар ми спадна ентусиазма, сега гледам и други го препоръчват...Започвам да се чудя. При Боби съм сигурна, че това ще има ефект, той е с някакви къси и криви носни ходове / също като баща си. Мъжът ми и на дърти години има грижи с носа/ Ще се поинтересувам още. 
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #117 -: Януари 13, 2011, 23:31:52 pm »
И аз забравих нещо много важно:))))))
Тази сутрин за първи път и четиримата спахме до 8.30:))))))

Честито, Лиско!   :) :) :)
Ние по празниците оставихме Антон във Варна при нашите, като поседяхме всички няколко дни, за да се адаптира в наше присъствие. При което нощем си спеше при нас, въпреки че майка ми го искаше, за да свиквал с нея. А аз й викам - ти сега се наспи, докато съм тука, че после нормален сън един месец с него няма да видиш. И какво се получи - всеки ден се чуваме по скайпа и майка ми не може да го нахвали колко много спял, как не се будел ама изобщо, и даже сам в кошарата си заспивал - е това последното направо ме разби. Как усеща диването значи, когато е с нас и само на изтерзаните си за капка сън родители върти номера :)

Мини, и аз чакам да споделиш "бабините" методи! Аз наскоро в чудо се видях с мъжа ми и неговата неспирна нощем - през деня по се траеше, кашлица. Ходи на лекар, разбира се, диагностицираха го, сума ти лекарства, кое с по-голям, кое с никакъв ефект, но си откара така близо месец и накрая забърках една отвара на Дънов, изключително скептично настроена, но факт е, че кашлицата драстично намаля и на третия ден просто отшумя.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:34:20 pm от tzvetenze »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #118 -: Януари 14, 2011, 00:55:55 am »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя. От тогава си седи в шкафа и май сме го ползвали 2-3 пъти. Капех и като бебе Тонимер. Те са си в съвсем малки като шишенца за капки. Мисля по 20 милиграма бяха.

Лисе, Синекода и го изписаха при суха кашлица без секрети. Лошото при него е, че ако детето има храчки, той подтиска а не ги изкарва. Но щом педиатърката ти е казала, ок. Всъшност то ще си проличи. Трябва да спре до 2-3 дни мисля.

Ей спане до 8:30, това е такова блаженство. Ще ми се да ми се случва по често от веднъж в годината  :x. Днеска съм много кисела. Четох вестник и гледах новини. Прочетох за семесйтвото с трите зарязани деца и пожара. После през стотиците убити животни заради шап. След това за хлорирането на макс на питейната вода. След това за наводненията и жертвите които са над 350 човека в Бразилия. Преди това пристигнаха нови изисквания за документите, което за мен е допълнително смятане с часове и писане и сега главата ме боли и сърдита на целия свят включително и на господ отивам да си легна  :x. утре ще се постарая да стана нагоре с трибуквеника защото колежката е с температура и си е в къщи а мен ме чака отново дълъг ден...
Скоро не се бях вкисвала така  :lol: Мъжа ми каза, че ако утре не стана с дупето надолу, ще ме напусне тържествено. аз му казах пък, че когато съм ядосана и не слушка, ще го пратя при мама. Той тържествено обеща да слушка, защото каквото и да е в къщи, при мама е в пъти по зле.  :lol: Така, че днес поне си имах послушен мъж  :lol: Така де, да запомним деня и с нещо хубаво  :)
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 00:57:46 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #119 -: Януари 14, 2011, 01:54:34 am »
ами не са много драстични, но пък опитвам, че детето се натрови с лекарства
инхалации с морска сол при обилна водниста хрема /за подсушаване на лигавицата/, инхалации с лайка и сода /дори на себе си правих, че от няколко дни гласа ми го няма, твърде вероятно предвидливо използват мъгливите дни за емитиране на повече мръсотии във въздуха/- и при двата метода използвам по голяма супена лъжица сол или лайка, след като заври лайката сипвам вътре сода за хляб и след това се вдишва, може само през носа, или през уста- в зависимост от локализацията на проблема
"меден компрес" на гръбчето също така за спиране на кашлицата, както и по лъжица захаросан мед да смуче ако я раздразни нещо гърлото, облекчава доста
но все пак моето дете наближава 4, признавам си с Преслава не бих пробвала за сега :) пък и за нея меда е все още мираж  :wink:
надявам се скоро да успеем да прескачаме повече пъти лекарствата, че детето ще се превърне в хипохонрик, щом ни моли да ходим на спешния да я преслушат и да й напишат рецепта, значи смятайте какво е
много смешна беше една вечер, моля я да й снимам пъпките, за да ги покажа на доктора /Бърди/ и тя с готовност позира, стои да фокусирам, снимах аз и качих в нет-а, а след 10-на минути Стефания- Мамо, хайде де, обличай ме. Нали щяхме да ходим да показваме на доктора пъпките  :( толкова е свикнала май да ходи на лекар
все още като види такъв обаче казва- Ти нали няма да ме боцкаш? в отговор на въпроса как се казва
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 02:22:35 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит