0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #60 -: Януари 11, 2011, 12:57:49 pm »
Лиде, съгласна съм с повечето от казаното от теб.
Повярвай ми имам се за преодолял доста гадости човек, но моля те спри да даваш пример с тарантула, защото много ясно си го представям и хич не е приятно.
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

П.С. Каймак и аз мразя...всъщност повръщам като го видя. Свекитата и мъжо са в ужас, че няма да науча Ники да яде "народни неща" като каймак, пача, свински кожички и панирани крилца :lol: Ми няма да го науча, ако зависи от мен.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #61 -: Януари 11, 2011, 13:01:24 pm »
За щастие нас не са ни плашили като деца и нямам такъв спомен.
Страховете които и до днес тая в себе си са плод на последващи
събития, които за съжаление не мога да преодолея и до днес!
Върху един анималистичен работя, но не съвсем успешно,
защото като видя жаба съм в състояние да се метна на гърба на всеки около мен!
При нас приятелството е тема с която се "заплашваме",
много е чувствителен Митака към това кой му е приятел,
защо му е приятел, как се случват нещата!
И като му кажа "Не съм ти приятел"
"Приятелите не се държат така един с друг" за сега работи.

Дани за спането се отказах одавна Митака преди 24 вечер не заспива,
но той е голям, на вашата възраст имаше подеобен период,
който с времето и както Маритоте посъветва,
с постепенно обръщане на спането станаха нещата!

Синьо кокиче разказа ти е потресаващ,
но аз никъде в него не видях себе си.
Аз приемам всеки довод по-тази така съкрална тема за правилен,
дано "дресировката" акам в гърне два пъти на ден да е най-голямата травма,
която съм причинила на децата си!
Вече съжалявам, че изказах мнение, защото знаех какво ще последва!
Мазохист съм  :D


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #62 -: Януари 11, 2011, 13:13:20 pm »
Мише,
извинявай, мила, но аз наистина не съм насочвала думите си към теб. :)
не знам защо така си ги изтълкувала.
Извини ме, наистина. Грешно си ме разбрала.
Всъщност, и друг път съм споменавала, че съм страдала от нощно напикаване до 6-годишна възраст. Нищо покъртително няма. При някои се среща до пубертета, че и по-късно. познавам такива.


Дани,
при нас Малчо (8мес.) следобед спи приблизително от 15:00 до 16ч. Вечер го слагам да спи към 20ч и се започват едни чести пробуждания. Ето тази нощ се буди към 23ч - накърмих го, после се пробуди към 0часа - разхождах го и от 2ч до към 3:30 не е спал, а ми се хили. Та съм го разнасяла като един сомнамбул. :) спи до към 5:30- 6часа. Най-късно в 6 - 6 и нещо вече се е наспал.
После заспива към 9:30 и спи до към обяд. Е, да де, ама аз не мога да легна с него, защото се занимавам с Мишката.
та така! Луда работа! :)
Отдавам го на зъби, тъй като няма нито един все още, а венецът му е доста подут от 4 месеца насам.

Дано да първи клас да се научи да спи! :lol:
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 14:26:37 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #63 -: Януари 11, 2011, 13:56:03 pm »
И Боби в градината са го изплашили с нещо. След разговор с персонала, обаче оставам с впечатлението, че заплахата е дошла по-скоро от дете  :?
В един момент беше страшно, говореше за вълк и за чичко Николай и как седели на едно от столчетата в стаята. Татко му специално отиде заедно с него, за да изгони и вълка и чичкото. Сега вече не ги споменава. За сметка на това, детето ми, което от бебе заспива само на приглушена светлина сега иска да го пазя постоянно, лампата да е светната и посред нощ се събужда и притичва с възглавницата и любимия тигър при нас  :? И съм убедена, че наистина го е страх. Приемам съвети всякакви.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #64 -: Януари 11, 2011, 14:35:41 pm »
Лиде, съгласна съм с повечето от казаното от теб.
Повярвай ми имам се за преодолял доста гадости човек, но моля те спри да даваш пример с тарантула, защото много ясно си го представям и хич не е приятно.
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

П.С. Каймак и аз мразя...всъщност повръщам като го видя. Свекитата и мъжо са в ужас, че няма да науча Ники да яде "народни неща" като каймак, пача, свински кожички и панирани крилца :lol: Ми няма да го науча, ако зависи от мен.
Какво и е на тарантулата  :lol:.
Аз си признавам, твоята тарантула за мен са дъждовните червей. Нема такава гняс. Учебника по биология с разните му там паразити го изучавах с лепенки върху картинките  :oops: и да си призная, тогава се скарахме с биологията безвъзвратно..

Мише и Моника така с приятелството. Мислех си, че са още малки, но в градината нещата се учат бързо. Този не ми е приятел, тя ми е приятелка. Като се разсърди и ми казва: Аз не съм ти приятелка и няма да играя с тебе  :lol: Естествено аз много се впечатлявам.  :lol:
Няколко пъти и обясних, че аз не съм и приятелка, нито тя на мен. Аз съм и майка а тя ми е дъщеря. А това, че няма да играе с мен, не ме впечатлява изобщо. Тъкмо тя ще си пойграе сама а аз ще свърша нещо. Изведнъж нещата се обръщат на 180 градуса  :lol: Мамо аз съм ти приятелка. Аз казвам не не си. Тя казва, добре дъщеря съм ти, затова ела да играем  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #65 -: Януари 11, 2011, 14:45:29 pm »
Здравейте момичета :)

За гърнетата - и аз мисля, че моята ще го ползва повече за играчка :)


За страховете - аз имах адски много страхове като дете и те дори не бяха насадени от родителите ми. Някак си сама си измислях нещата и с каквото са ме плашили в детската градина. Много ужас съм преживяла покрай тези страхове и не ми се иска детето ми да мине през същото.

У дома една приятелка нарисува цялата и детска стая и се надявам това да помогне да опознае животните и да няма страхове. Да се похваля, днес даже пуснаха статия със снимки от нашата стая: http://citybuildhome.bg/article/interiornite-prikliucheniia/11674

Кроки, според мен не може да се направи много - освен да му обясниш, че няма страшно и да знае, че винаги си до него (което съм убедена, че вече знае). Аз лично така израстнах страховете си.


*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #66 -: Януари 11, 2011, 14:51:27 pm »
Яслите и градините май наистина са развъдник на страхове. Бях купила на Вероника комплект кукли за ръка, за куклен театър. Като извадих Баба Яга детето подскочи и започна да реве от страх  8O Разказвали сме и приказки, чувала е за Баба Яга, но никога не сме наблягали на негативния образ. След кратък разговор, останах с впечатлението, че точно от яслата идва всичко. Тогава взех куклата, дадох я на Никола, той разбира се веднага я налапа и спокойно обясних на Вероника, че друг път, ако Баба Яга я плаши, ще я дадем на Ники и той ще и отгризне носа. Веднага подейства! Оттогава не сме имали проблеми и винаги се смеем когато Ники опитва на вскус лошата старица.

Имам едно въпросче: на Агментина пише, че 7 дни след отваряне трябва да се изхвърли. Изписан ни е 10 до 12 дневен курс на лечение, нов ли трябва да купя?
А, и още едно :D :oops: :  предстои ни реимунизация със Синфлорикс, първите три си ги бяхме платили, няма ли начин поне този път да си спестим 160 лв., при положение, че е задължителна по новия имунизационен календар?

Мини, щеше да купуваш ваксина срещу хеп.А и каза, че имало само Аваксин. А помниш ли защо Бърди каза, че препоръчва Хаврикса? Доста се чудя какво да правя, понеже Вероника я бяхме ваксинирали с второто, искаше ми се да няма размианвания с Никола.

П.П Раши, страхотни стенни картини! Браво :)
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 14:53:50 pm от ani4ka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #67 -: Януари 11, 2011, 14:57:43 pm »
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

ааа, човек открива у себе си неподозирани възможности в случай на нужда :) това с паяка съм си го доказала на практика. както писах, умирам от ужас и погнуса от всякакви насекоми (освен мравки) и влечуги. като видя паяк, писъкът се чува в съседния квартал. но ми се е случвало паяк да полази в стаята на спрящото чедо и да съм сама в къщи - е, гък не казах, а паякът замина към рая...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #68 -: Януари 11, 2011, 14:58:42 pm »
Имам едно въпросче: на Агментина пише, че 7 дни след отваряне трябва да се изхвърли. Изписан ни е 10 до 12 дневен курс на лечение, нов ли трябва да купя?

едно шише аугментин стига за около 7 дни, мисля. 2 пъти сме пили и винаги съм купувала второ, защото не стига.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #69 -: Януари 11, 2011, 15:16:07 pm »
Аничка, няма начин, само 4 Пентаксим ни се полага безплатно!
Аз избрах Превенар за Калина 2 приема, болна беше преди нова година
и отложихме, та сега и предстоят 2 дози!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #70 -: Януари 11, 2011, 15:32:48 pm »
Здравейте, умни и добри момичета! Колко е уютно и красиво всичко в нашето Зачатие! Радвам се да ви преоткрия, смятах че тук си говорим само до раждането, така мечтано :)

по досадната тема с гърнетата - не знам за децата, но аз самата не се чувствам готова да ги уча на това. Също виждам, че е безмислено да ги слагам ритуално на гърне, просто за да го мия после... не намерих подходяща картинка за това-с памперсите е къде по-чисто,бързо и естетично някакси. И аз мисля да опитам направо със седалка за тоалетната, ако не ги е страх. но първо един месец ще чета книжки за да знам към какво да водя децата. д-р Спок казва че могат да те разберат на 2 и половина години, за нас това е през лятото-още по-добре. И нашата педиатърка казва да започваме с гърнето, много я обичам, но няма да я послушам.

За страшните животни - в последната неделя бяхме в зоопарка да видим героите от книжките на живо. Сега животните са прибрани и видяхме всички, но и се уплашихме от тях. Отблизо тигъра си е страшен, Митко се разплака като го видя с каква лекота скочи от пода на 3 метра, а и на мен ми застина усмивката. Божана пък заспа след час и половина на ръце да й разказвам че хипопотама е гладен, иска "биби" и затова стои с отворена уста срещу децата. Като са мънички децата от всичко ще се уплашат.

Косето е на небето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #71 -: Януари 11, 2011, 15:53:01 pm »
hope появяването ти отново, ме направи истински щастлива днес!
Радвам се, да те "видя" тук... :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #72 -: Януари 11, 2011, 15:58:07 pm »

Вече наистина се уплаших, че съм стресирала здраво детето :(
Днес, докато си игра с едно куче - играчка продължава да повтаря "не е ло куче, добо куче е".
Надявам се все пак бързо да го забрави - нали децата нямат спомени от тази възраст?



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #73 -: Януари 11, 2011, 16:19:04 pm »
предполагам просто има повече опит доктора с Харвикс, за това препоръчва
ама какво да направим, като нямаше друго
пазят ми ги двете в една аптека до нас, моята лична ми врътна номер и ми отказа да ги ваксинира, че имала много пациенти, имаме час за утре, опита се да ме разубеди въобще да не ги бия
казах й, че рано или късно след като сложа ваксина на децата, после става задължителна по календар
обясни ми, също така, че на запад хората нямали Хепатит А щото си миели ръцете преди да ядат  :D :D :D
Антибиотиците в България обикновено са в количество покриващо около 5 дневен прием, за това може би ги изписват за по толкова дни лекарите, сигурно
така или иначе ще купиш поне още една бутилка, ако дозата е назначена правилно

аз като отглеждала по-малката си сестра съм наясно с подмяната на наакани парчета и хилядите видове пелени и тензухчета, беше много неприятен момент за мен, щото обикновено пращаха аз да ги препирам докато майка преповие бебето
имаше хора, които перяха памперсите, вадеха им слоя и тъпчеха тензухени парчета вътре  :D :D :D :D :D :D
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 16:24:08 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #74 -: Януари 11, 2011, 16:35:21 pm »

имаше хора, които перяха памперсите, вадеха им слоя и тъпчеха тензухени парчета вътре  :D :D :D :D :D :D


да и аз съм виждала мой приятелки да го правят....преди 15-на години
Ние сме с първото си разболяване, Алекс е с бронхит. Тъкмо се похвалих, че не се е разболявал. Сега остава да разбера как да направа, че двамата да нямам контакт, не искам и да си мисля, за разболяване на Вяра.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #75 -: Януари 11, 2011, 16:46:24 pm »
Mary  :(,ако не се отдели на друго място, при баба например, няма как!
Често проветряване и късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #76 -: Януари 11, 2011, 18:18:26 pm »
Мише, няма как. Дано не е вирусно само.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #77 -: Януари 11, 2011, 19:06:44 pm »
Мери, дано бързо се оправя Алекс и да не е вирусно.

Аз тази вечер ще спя спокойно колкото и да ми е спането:) Педиатърката ни идва за да ги прегледа, че се проитеснявах за кашлицата на Алекс много. Нямат хрипове и шумове. Ще давам още няколко дни капки синекод на Алекс и дано по скоро изхвърли тези секрети.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #78 -: Януари 11, 2011, 19:51:05 pm »

http://cgi.ebay.co.uk/Aquaphor-Baby-Healing-Ointment-Diaper-Rash-Cream-85g-/390149455463?pt=UK_Baby_Baby_Bathing_Grooming_LE&hash=item5ad6b83e67

Момичета, че поръчвам такъв крем отново, че нашия почти свърши, поръчвам от Ибей, ако някой иска да си поръчва, 6,8 паунда с 2,6 доставка, за втора бройка доставката е 1 паунд по-ниска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #79 -: Януари 11, 2011, 20:03:35 pm »
Благодаря момичета! Аугментин бях давала на Вероника, за 5 дена стигна и остана. Както се оказва обаче, 5-7 дневно лечение за пневмококите не е достатъчно. Та дано за 10-12 дена изтребим тези гадини!

Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Мини, във Вандата имат Аваксин. Казаха, че всеки ден им доставят по малко. За Харвикса се обадих по телефона, очакват другата седмица зареждане по складовете. Ще чакам.