0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #80 -: Януари 11, 2011, 21:03:28 pm »
Ще давам още няколко дни капки синекод на Алекс и дано по скоро изхвърли тези секрети.

душко, със Синекод как ще изхвърли секретите, бря? Синекод е за подтискане на кашлицата и се дава при суха кашлица. за отхрачване се дават други сиропи...

да не стане нещо грешка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #81 -: Януари 11, 2011, 21:52:36 pm »
 :) Гледам за страхове си говорите...аз нямам към разни животни и подобни. Мога да се завия със змии и паяци  :lol:
Но...когато бях на около 4-5 год. баща ми беше заспал пред телевизора и по него вървеше филм - кошмар...ужасни картини видях. От тогава всяка вечер преди заспиване лежах и си мислех как ще умра и тялото ми ще се разложи...много неприятна история.

А за ваксините - защо ги плащате ? Някакви допълнителни ли взимате, извън календара ? Нали се поемат от ЗК...?
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #82 -: Януари 11, 2011, 21:57:56 pm »
Поемат се Райса сега. до началото на 2010 не се поемаше ни пентаксим, ни синофлорикс.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #83 -: Януари 11, 2011, 22:19:23 pm »
онзи ден във спора с личната точно това й казах- до сега която ваксина съм платила извън календара и влиза от следващата година
по тази логика догодина може и хепатитната да влезе, така че ви стискам палци
коментара на личната беше- еми, някой плащат
всичкото хубаво, ама що все ние бе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #84 -: Януари 11, 2011, 22:20:24 pm »
Относно страховете аз имам само към змии, дори и на телевизор или на картинка да я видя направо настръхвам и ми държи влага гледката поне 10 мин. след това. Не знам от къде ми е този страх. Нямам спомен да са ме плашили като малка с каквото и да е. Само баба ми ни плашеше с баща ми, като започнехме да се бием с брат ми, не че имаше ефект де :lol:

Аз не плаша с баби яги, торбалановци и тем подобни, едва ли ще има ефект. Но при Деси вече действа заплаха от рода - оправи си стаята, защото утре няма да си с розовата рокля на градина, или ако заспиш веднага без да ставаш ще си с клин и туника :lol: Т.е. любими неща, тя много обича клинчета да носи 8)
Елена я плаша с това че ще й дам биберона на някое малко бебенце, това в случаите когато хленчи или се тръшка за нещо, както и лошата буба че ще й го вземе. Лятото я ухапа оса и доста време го помни. Малко е пристрастена към амата си (биберона) и затова действа, друго не минава при нея :lol:
Иначе и аз не мисля че трябва да се плашат децата, много по-добре е да се вкарват приказни герои. Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #85 -: Януари 11, 2011, 22:45:58 pm »
Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Аничко, и ние сме си купували първите 3 Пентаксима,
но той за разлика от Синфлорикса вече е безплатен за всички,
не само за тези родени след 01.04.2010, питах личната.Намазахме  :?
Просто не ми се прави калкулация :(
Но това да е, здрави да са те,
за да сме спокойни ние!
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 22:49:18 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #86 -: Януари 11, 2011, 23:10:14 pm »
Ясно. Благодарско  :) Значи сме намазали.
Зачудих се дали педиатърът не е плащала нещо, защото аз пари не съм давала, а имаме прибрани всички ваксини до 1 год. по календара.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #87 -: Януари 12, 2011, 07:36:38 am »
Иначе и аз не мисля че трябва да се плашат децата, много по-добре е да се вкарват приказни герои. Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:
Хи, хи. Вики говори по уоки-токито с Дядо Коледа. Сега иска нови подаръци.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #88 -: Януари 12, 2011, 08:30:07 am »
Хаха, Лейди, вие сте много напред, ние засега само по телефона говорим с него.
Аз не плаша с нищо, само обяснявам, че ако не слушат ще заспиват сами, или ако не прибират играчките ще ги върна на Дядо Коледа. Обаче вече ми отговориха, че имаме елха и Дядо Коледа пак ще донесе играчки  :lol: Като им казах, че и нея ще я върна, декларираха, че отвън има (пред блока) и на другия ден не бяха забравили да ми я покажат, обаче щели да сложат мопки и манди (топки и гирлянди)  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #89 -: Януари 12, 2011, 08:42:20 am »
Дяди ви Коледа почти го изловиха тази година. Забравил да махне етикета от Джъмбото  :oops:. Моника викя, яяя мамо, дядо Коледа ми взел подаръка от Джъмбо  :lol: Набързо скъсахме етикета и я залъгах, че е сбъркал. Обаче на скоро бяхме в Джъмбо и тя видя същото костюмче. Ето мамо, от Джъмбо го е взел  :lol:.
Викам аха, джуджетата не са смогнали и е накупил малко подаръци.  :lol:

Лисе. Синекода е за подтискане на кашлицата. 100 %.  Моника се изрина последния път от него  :(

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #90 -: Януари 12, 2011, 08:51:08 am »
Лис и аз да кажа за Синекода, че не е за всяка кашлица, освен да отидеш на още едно мнение за Алекс викам. Сигурна съм, че имаш страхотно доверие на педиатъра, не оспорвам нейното решение, но не е често използвано лекарство по принцип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #91 -: Януари 12, 2011, 09:24:16 am »
Добър ден и от мен.
За страховете да си кажа и аз  :),аз не плаша Борето за всичко и говоря в прав текст не я лъжа само за да има мир някоя минута, например тя не обича да мием косата и винаги пита а косата ще я мием ли а за казвам винаги да когато е така а не не я заплашвам с някой или нещо и не я подкупвам.На баба Яга казва Баба Тояга  :)Друго съм забелязала, стряска се когато викам но не в смисъл каране а просто подвиквам на някой който е далече от мен а тя тръгва да плаче.Страх има и от тъмното вече, ама някак си сама си създава страховете.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #92 -: Януари 12, 2011, 10:07:46 am »
Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:

На Вероника баба и беше измислила невидимо джудже - Джиджи, което седяло на рамото и за да гледа дали е послушна. Чат-пат имаше ефект :) Аз самата не плаша със страшни персонажи. Вместо това казвам, че няма да отиде на ясла ( това е голяма заплаха, защото там си има другарче - Краси и са като дупе и гащи ), ако предстои рожден ден в клубче, обяснявам че няма да отидем, защото не слуша и други подобни. Такъв вид заплаха обикновено има най-голям ефект.
Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Аничко, и ние сме си купували първите 3 Пентаксима,
но той за разлика от Синфлорикса вече е безплатен за всички,
не само за тези родени след 01.04.2010

Ама ние и на Пентаксим не сме правили реимунизация, гледам третата доза е била на 15.03.10, както и Синфлорикса. От чакане да се появи Хеп.Б ваксината съвсем забравих за реимунизациите! Значи, Пентаксим за нас - безпалтен, Синфлорикс - не? С Приорикс-а ни се събират 3 ваксини за слагане  8O Дори не броя Хеп.А... Кога и по каква схема ще е - не ми се мисли!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #93 -: Януари 12, 2011, 12:44:28 pm »
Ние имаме врабче, дето гледа дали слушаме и докладва на баба. Иначе не се плашим с нищо, защото и нищо не действа :D Единствено сега по празниците Дядо Коледа беше на дневен ред и ако не слуша, не носи подаръци. Иначе говорим много, и ние се обяснявахме, дали сме приятели или не.
В интерес на истината аз имам желание освен майка, да съм и приятел на детето си, така че не се сърдя като ми каже, че ми е приятел.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #94 -: Януари 12, 2011, 15:38:38 pm »
Ха и ние не се плашим от нищо, но пък страшно се натъжава ако някой му се скара. Лошото е, че започва на инат да дразни, ако някой му направи забележка. А ако го похвалят, му поникват крила. Даже все по често ми казва, мамо аз искам да ме похвалиш. Сега да не си помислите, че не го хваля,правя го при това твърде често, но съм на мнение, че не може за всяко нещо да се поощряваме. Например при цялостно обличане или пък самостоятелно изхождане /визирам светвне/изгасяне на лампа, бърсане,пускане на вода, обличане/ Моят син си има някакви си негови страхове, без да е плашен, даже до скоро му казвах на мама заешкото сърчице. Един път го е страх от тъмното, друг път не, общо взето според кефа му.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #95 -: Януари 12, 2011, 19:28:06 pm »
Иначе не се плашим с нищо, защото и нищо не действа :D Единствено сега по празниците Дядо Коледа беше на дневен ред и ако не слуша, не носи подаръци. Иначе говорим много, и ние се обяснявахме, дали сме приятели или не.
хи хи и ние така май май лови декиш като кажа, че тати ще иде на работа, поне 2 мин. минава номера :lol:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #96 -: Януари 12, 2011, 19:34:56 pm »
Здравейте и от мен, пожелавам на всички болни дечица бързо оздравяване.
Нека новата година ни донесе много здраве!

Мише, и аз не те съветвам да съхраняваш ваксини толкова дълго време - имах същия случай със спешно купуване на нова ваксина и хвърляне на съхраняваната в хладилник.

За нас идва едно от най-очакваните и приятни събития - ски ваканцията. Надявам се на подходящо за пътуване време и пухкав сняг по пистите, и дано сме здрави, разбира се!

И аз много почнах да го ползвам Дядо Коледа за своя изгода - с баналното, че носи подаръци само на послушните деца :? както и, че щом не си прибира нещата, които й донесе, ще си ги вземе обратно. Как ми се иска да можем просто и ясно да се разберем, ама много искам, нали :lol:
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 19:40:48 pm от tzvetenze »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #97 -: Януари 12, 2011, 19:41:03 pm »
Лис и аз да кажа за Синекода, че не е за всяка кашлица, освен да отидеш на още едно мнение за Алекс викам. Сигурна съм, че имаш страхотно доверие на педиатъра, не оспорвам нейното решение, но не е често използвано лекарство по принцип.
:(Без кола съм и нямам вариант да потърся второ мнение:(

Лисе. Синекода е за подтискане на кашлицата. 100 %.  Моника се изрина последния път от него  :(
аз при всяко ново лекарство ги наблюдавам и засега слава богу е добре, но какво да разбирам под подтискане? "лекува ли" кашлицата или само го облекчава временно?

На Алекс секретите му са в нослето но той така се мята и плаче като опитвам да ги изкарам с помпата, че с хиляди хватки от борбата успявам да изкарам съвсем малко. Кашлицата му е по-скоро суха и е при заспиване и при събуждане. Снощи кашля съвсем малко и повече сутринта, но определено е по-добре отколкото преди да му ги давам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #98 -: Януари 12, 2011, 20:10:22 pm »
Синекод не "лекува" кашлицата, а само я подтиска. щом кашлицата на Алекс е суха, значи вероятно правилно е изписан този препарат. аз бях останала с впечатление, че пишеш за секрети в дробовете, а то ставало дума за секрети в носа.

нали промиваш нослето с физиологичен разтвор?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #99 -: Януари 12, 2011, 20:55:20 pm »
Синекод не "лекува" кашлицата, а само я подтиска. щом кашлицата на Алекс е суха, значи вероятно правилно е изписан този препарат. аз бях останала с впечатление, че пишеш за секрети в дробовете, а то ставало дума за секрети в носа.

нали промиваш нослето с физиологичен разтвор?

Благодаря ти Ирина.

Да, непрекъснато промивам.