0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« -: Януари 10, 2011, 07:37:30 am »
Здрава, щастлива и много усмихната седмица!

Тази седмица смятам да проуча въпроса с ваксината срещу Хепатит А,
тъкмо на Митака ще му минат 10 дни от ентеровируса.
На Калина Превенара е след 21, точно има време.
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?
Най-много ме притеснява спиране на тока
и мисля да се подсигуря с бутилки замразена вода,
при случай на спиране да мога да прикача дозите към нея.

Пропуснала съм в бързината вчера-
Честито Хера, Слави ще бъде чудесен Батко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #1 -: Януари 10, 2011, 08:12:22 am »
Здрава седмица и от нас! :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #2 -: Януари 10, 2011, 08:12:54 am »
Мише, говори там където поръчваш да ги пазят при тях или варианта да ги занесеш да ги пази личната, все пак 6 месеца в домашен хладилник ... аз лично съм луда и го мия всеки месец, което означава че задължително е без ток през това време
Здраве и усмивки за всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #3 -: Януари 10, 2011, 08:43:18 am »
Благодаря, Мини!
Аз чак всеки месец не мия, но нямам вяра на домашен хладилник
за такова нещо, само за ден два, ако се наложи.
При Личната е едно чудо, отпада.
Остава Аптеката, иначе ще купя само две дози сега.
А говоря за проучване, защото ако е вярно това което писаха
момичетата в темата за ваксините - при 5 закупени 6 та безплатна,
за Митака, Калина и племенника са точно 6.
Ако някой тук в София провери и това е вярно,
може да се комбинираме за 6 еднократно сега и после след 6 месеца пак!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #4 -: Януари 10, 2011, 09:42:23 am »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #5 -: Януари 10, 2011, 09:44:54 am »
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?

аз съм съхранявала ваксина 3 месеца в хладилника, след което се наложи да купя спешно нова в деня на ваксинацията. не бих рискувала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #6 -: Януари 10, 2011, 10:22:55 am »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?

Ето така изглежда крема.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #7 -: Януари 10, 2011, 10:30:18 am »
Аз питах нашата педка относно ваксините как стоят в момента нещата. Каза ми, че не се поставят Превенар и Пентаксим (такива сме поставяли на баткото), а някакви други.
Някоя наясно ли е дали това е избор на местно ниво или са спуснати на национално ниво?

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #8 -: Януари 10, 2011, 10:35:30 am »
Мдам, същия е. Трябваше да го взема вчера :(
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #9 -: Януари 10, 2011, 10:45:26 am »
Аз питах нашата педка относно ваксините как стоят в момента нещата. Каза ми, че не се поставят Превенар и Пентаксим (такива сме поставяли на баткото), а някакви други.
Някоя наясно ли е дали това е избор на местно ниво или са спуснати на национално ниво?

Виж Новият имунизационен календар
Както се вижда, поставя се Пентаксим и Синфлорикс/вместо Превенар/
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #10 -: Януари 10, 2011, 10:53:53 am »


Пропуснала съм в бързината вчера-
Честито Хера, Слави ще бъде чудесен Батко!

Благодаря Мишанке. То аз и не съм казвала...просто сложих надпис в подписа си. :D
Много здрава и успешна седмица и от мен.
Днес съм в нас със Слави...нямаше кой да го заведе на ДГ. Та може да ми пожелаете успех де :witch:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #11 -: Януари 10, 2011, 10:57:42 am »
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?

аз съм съхранявала ваксина 3 месеца в хладилника, след което се наложи да купя спешно нова в деня на ваксинацията. не бих рискувала...

Спомних си  :?

Перде, Симфлорикс се слага, ако ти се полага !
Ние поставихме на Митака Превенар, сега на Калина също!

Abloy, ваксината срещу Хепати А за която стана дума
е препоръчителна тя не е задължителна!
Срещу Хепатит В на всички деца се поставя 3 пъти
24 часа след раждането, на 1 м и на 6 м!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #12 -: Януари 10, 2011, 10:58:41 am »
Здрава седмица и от нас:)
Бързо оздравяване на болните деца.

Днес Никол се събуди с гъсти зелени сополи:)Не ми каза къде е ходила на сън та ги е лепнала:) Алекс пък милия кашля по 2 часа докато заспи заради секретите. Поръчахме с моя приятелка някакво устройство, което се включва към прахосмукачката и за секунда изкарвало всичко, дори и задните секрети. Звучи гадно и страшно ама с нетърпение го чакам да видя ще го ползваме ли и има ли ефект, че много се мъчат като легнат да спят и то само нощем.

Кога започнахте да слагате децата на гърне? И целта само да се махне памперса ли е или мога да започвам вече да ги свиквам. Имаме гърнета от 1 седмица и е много интересно да ги пълним с конструктора:) Не ми е още ясно как ще ги опазя ако ги сложа и тримата с голи дупета, но и това ще усъвършенстваме:).
Инъче, откакто спрях да ползвам климатика в стаята им и отново сме с радиатора, спят спокойно и носовете им не са запушени.

Хера, лека бременност:)

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #13 -: Януари 10, 2011, 10:59:29 am »
Здрава и усмихната седмица от нас!

Последните коментари в темата от миналата седмица малко ме успокоиха, защото вече си мислех, че татковците навсякъде са на пиедестал, само у дома е мама. За Дани определено майка му е центърът на вселената, Дими по-скоро подражава, но това доста ни тормози понякога. Баща им е супер ангажиран с тях, грижи се наравно с мен и вероятно така им е точно толкова част от пейзажа, колкото и аз. И когато те за капак се тръшнат, че искат само мама да им мие зъбите и приспива, на него му идва доста демотивираща цялата ситуация.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #14 -: Януари 10, 2011, 11:03:24 am »
Лиско мерси:) За гърне...мога да кажа, че почти не е ползвано и си стои приготвено за второто чадо...ако реши да го ползва :lol: http://shop.danet.bg/userfiles/productimages/large/product_6666.jpg - ето такова ни е. Ползва нашата тоалетна с представка. Иначе памперса свалихме и дневния и нощния едновременно на 2г.
У нас центъра на вселената е тати.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #15 -: Януари 10, 2011, 11:07:52 am »
Ние ползваме гърнето, но с променлив успех. Като цяло се усеща какво трябва да се случи, като седи там по голо дупе. Другото е, че трябва някой да е при него, защото си става, когато си реши, че и понякога си играе със съдържанието му.  :lol:

Преди час го заведох на ясла. Само като влязохме и се почна един рев. Момичето го взе и обеща да ми се обади, ако положението е много зле. Но на мен ми стана криво. Само моето ли така реве? Другите кротко си седяха на масата и ядяха ябълки.  :(

Хубава седмица без болести ви желая!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #16 -: Януари 10, 2011, 11:26:47 am »
Блу, Митака бе така щом разбра, че пъстрото клубче
става ежедневие и плача сутрин стана така!
Най-хубавото е, че те като не ни виждат се успокояват,
а ако не се ще ти се обадят, знам колко ти е гадно  :hug2:

Лисе за гърнетета води се по децата, аз сложих и двамата щом седнаха стабилно,
на около 8-9 месеца, винаги след сън, без насилие, и разбира се без желание да махам памперс.
За мен е важно да правят връзка и да приемат процеса нормално!
Митака махна памперса също като Слави, на 2 г окончателно дневния,
нощния няколко месеца по-късно!

Добавям, Лисе това устройство според моя приятелка е много ефикасно
и само изглеждало "ужасяващо", моите дават да вадя с помпата и затова още не съм взела!
Да се оправят Лисковците сладки!
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 11:32:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #17 -: Януари 10, 2011, 12:40:56 pm »
Здрава и усмихната седмица на всички!
За нас няма да е такава :( След сагата с астми и какви ли още не безумни диагнози, моят син има "късмета" да има за родител майка-хипохондричка, та пак реших да му пусна носен и гърлен секрет. "Щастие" невиждано блесна пред мен като си отворих и-мейла с резултатите: отново пневмококи и Branhamella catarrhalis  8O . Ако не живеехме на първия етаж, щях да се хвърля през прозореца! Ясно е, че ще се дава трети АБ в рамките само на 1 месец, но съм обезумяла от яд, че щях да лекувам детето си от астма, а бактериите в това време щяха да правят своето, за да може инфекцията на дихателните пътища да се задълбочи още повече! Със Синфлорикс сме ваксинирали, не знам да плача ли, да се радвам ли...

Лиско,   питаш за бейби вак-а( http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960 ) , казават че има добър ефект, но малко преди да купя и аз такъв, не помня как, но до мен достигна инфо, че не е 100% идеално средство, заради налягането на мозъка което оказвал вакумът. Съжалявам, че не помня подробности, защото и аз преди дни се сетих за този вариант, но все още не смея да го купя.

За гърнетата - Вероника правих опити около годината, бабите също имаха ентусиазма да я учат, но ги убедих, че няма да стане на сила, та щерката, месец-два преди да навърши 2, сама си свали памперса и се настани на "трона"  :lol:
Ники дори не съм го пробвала, ще чакам до 1,6г. и лека по лека ще го запознавам с това устройство на хигиената :) Ще разбира повече, а и по пример на каката се надявам по-лесно да станат нещата. Сега няма да се заседи и 5 сек. :)

П.П За обектите на обожание - де и на мен тоз късмет поне седмица да не съм център на вселената и да си мързелувам пред тв-то, докато децата изсмукват баща си  :wink:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #18 -: Януари 10, 2011, 12:59:37 pm »
Лиско, аз за гърнето съм на съвсем различно мнение от Мишанта. Няма никакъв смисъл да ги слагаш да пишкат и акат на гърнета от сега. Нито го правят осъзнато, нито добиват навик. Децата сами ще си покажат кога са готови. Не е като да не съм слагала Александра на гърне. Купихме някъде около годинка. Ама дотук. Когато е искала е сядала на него, но винаги само, за да играе и да го ползва като столче. :lol: На две години и половина реши, че не иска повече памперси, като все пак нощния го поноси още няколко месеца след като махна дневния.

Забравих да се похваля.  :D Алекс вече втора седмица е на детска градина без прекъсване. Преди все до три дни най-много го докарвахме, като за 4 месеца има 15 присъствени дни.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 13:01:45 pm от sia »
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #19 -: Януари 10, 2011, 13:29:46 pm »
За съжаление и ние не започваме добре седмицата. От вчера се започнаха едни сополи, кашлици, а снощи вдигна и температура до 38. Днес пак има, но е 37,3 и нищо не съм давала. Дано се пребори сама и да не се стига до АБ. Но то се очакваше де - изкарахме цял месец без да е боледувала, време й беше :wink:
Мише, и аз си мислех за Хепатитната ваксина, но май ще се въздържа. По една или друга причина досега отлагахме реваксинацията с пентаксим, и тъкмо се наканих днес да ходим да я слагаме и ето ти на изненада! А другия месец най-късно трябва да сложим и втора доза превенар...Всъщност, незнам дали хепатитната ваксина е съвместима с други ваксини, ама сякаш и на мен самата не ми се иска да й ги слягаме в такъв кратък интервал от време..
За гърнето - имаше един период лятото, когато почти бяхме махнали памперса, но направих грубата грешка да я изпишквам навън на ръце и сега познайте какво става - не иска изобщо да стои на гърне, явно и яслата не помага в случая, та си се върнахме към добрия, стар памперс! Сега обмислям да взема приставка за тоалетнат чиня, та да видим дали пък няма да ме "изненада" и да иска да стои там :D