0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« -: Януари 10, 2011, 07:37:30 am »
Здрава, щастлива и много усмихната седмица!

Тази седмица смятам да проуча въпроса с ваксината срещу Хепатит А,
тъкмо на Митака ще му минат 10 дни от ентеровируса.
На Калина Превенара е след 21, точно има време.
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?
Най-много ме притеснява спиране на тока
и мисля да се подсигуря с бутилки замразена вода,
при случай на спиране да мога да прикача дозите към нея.

Пропуснала съм в бързината вчера-
Честито Хера, Слави ще бъде чудесен Батко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #1 -: Януари 10, 2011, 08:12:22 am »
Здрава седмица и от нас! :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #2 -: Януари 10, 2011, 08:12:54 am »
Мише, говори там където поръчваш да ги пазят при тях или варианта да ги занесеш да ги пази личната, все пак 6 месеца в домашен хладилник ... аз лично съм луда и го мия всеки месец, което означава че задължително е без ток през това време
Здраве и усмивки за всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #3 -: Януари 10, 2011, 08:43:18 am »
Благодаря, Мини!
Аз чак всеки месец не мия, но нямам вяра на домашен хладилник
за такова нещо, само за ден два, ако се наложи.
При Личната е едно чудо, отпада.
Остава Аптеката, иначе ще купя само две дози сега.
А говоря за проучване, защото ако е вярно това което писаха
момичетата в темата за ваксините - при 5 закупени 6 та безплатна,
за Митака, Калина и племенника са точно 6.
Ако някой тук в София провери и това е вярно,
може да се комбинираме за 6 еднократно сега и после след 6 месеца пак!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #4 -: Януари 10, 2011, 09:42:23 am »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #5 -: Януари 10, 2011, 09:44:54 am »
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?

аз съм съхранявала ваксина 3 месеца в хладилника, след което се наложи да купя спешно нова в деня на ваксинацията. не бих рискувала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #6 -: Януари 10, 2011, 10:22:55 am »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?

Ето така изглежда крема.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #7 -: Януари 10, 2011, 10:30:18 am »
Аз питах нашата педка относно ваксините как стоят в момента нещата. Каза ми, че не се поставят Превенар и Пентаксим (такива сме поставяли на баткото), а някакви други.
Някоя наясно ли е дали това е избор на местно ниво или са спуснати на национално ниво?

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #8 -: Януари 10, 2011, 10:35:30 am »
Мдам, същия е. Трябваше да го взема вчера :(
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #9 -: Януари 10, 2011, 10:45:26 am »
Аз питах нашата педка относно ваксините как стоят в момента нещата. Каза ми, че не се поставят Превенар и Пентаксим (такива сме поставяли на баткото), а някакви други.
Някоя наясно ли е дали това е избор на местно ниво или са спуснати на национално ниво?

Виж Новият имунизационен календар
Както се вижда, поставя се Пентаксим и Синфлорикс/вместо Превенар/
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #10 -: Януари 10, 2011, 10:53:53 am »


Пропуснала съм в бързината вчера-
Честито Хера, Слави ще бъде чудесен Батко!

Благодаря Мишанке. То аз и не съм казвала...просто сложих надпис в подписа си. :D
Много здрава и успешна седмица и от мен.
Днес съм в нас със Слави...нямаше кой да го заведе на ДГ. Та може да ми пожелаете успех де :witch:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #11 -: Януари 10, 2011, 10:57:42 am »
Според вас, ако купя и 4те дози на куп и ги съхранявам в хладилника?

аз съм съхранявала ваксина 3 месеца в хладилника, след което се наложи да купя спешно нова в деня на ваксинацията. не бих рискувала...

Спомних си  :?

Перде, Симфлорикс се слага, ако ти се полага !
Ние поставихме на Митака Превенар, сега на Калина също!

Abloy, ваксината срещу Хепати А за която стана дума
е препоръчителна тя не е задължителна!
Срещу Хепатит В на всички деца се поставя 3 пъти
24 часа след раждането, на 1 м и на 6 м!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #12 -: Януари 10, 2011, 10:58:41 am »
Здрава седмица и от нас:)
Бързо оздравяване на болните деца.

Днес Никол се събуди с гъсти зелени сополи:)Не ми каза къде е ходила на сън та ги е лепнала:) Алекс пък милия кашля по 2 часа докато заспи заради секретите. Поръчахме с моя приятелка някакво устройство, което се включва към прахосмукачката и за секунда изкарвало всичко, дори и задните секрети. Звучи гадно и страшно ама с нетърпение го чакам да видя ще го ползваме ли и има ли ефект, че много се мъчат като легнат да спят и то само нощем.

Кога започнахте да слагате децата на гърне? И целта само да се махне памперса ли е или мога да започвам вече да ги свиквам. Имаме гърнета от 1 седмица и е много интересно да ги пълним с конструктора:) Не ми е още ясно как ще ги опазя ако ги сложа и тримата с голи дупета, но и това ще усъвършенстваме:).
Инъче, откакто спрях да ползвам климатика в стаята им и отново сме с радиатора, спят спокойно и носовете им не са запушени.

Хера, лека бременност:)

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #13 -: Януари 10, 2011, 10:59:29 am »
Здрава и усмихната седмица от нас!

Последните коментари в темата от миналата седмица малко ме успокоиха, защото вече си мислех, че татковците навсякъде са на пиедестал, само у дома е мама. За Дани определено майка му е центърът на вселената, Дими по-скоро подражава, но това доста ни тормози понякога. Баща им е супер ангажиран с тях, грижи се наравно с мен и вероятно така им е точно толкова част от пейзажа, колкото и аз. И когато те за капак се тръшнат, че искат само мама да им мие зъбите и приспива, на него му идва доста демотивираща цялата ситуация.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #14 -: Януари 10, 2011, 11:03:24 am »
Лиско мерси:) За гърне...мога да кажа, че почти не е ползвано и си стои приготвено за второто чадо...ако реши да го ползва :lol: http://shop.danet.bg/userfiles/productimages/large/product_6666.jpg - ето такова ни е. Ползва нашата тоалетна с представка. Иначе памперса свалихме и дневния и нощния едновременно на 2г.
У нас центъра на вселената е тати.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #15 -: Януари 10, 2011, 11:07:52 am »
Ние ползваме гърнето, но с променлив успех. Като цяло се усеща какво трябва да се случи, като седи там по голо дупе. Другото е, че трябва някой да е при него, защото си става, когато си реши, че и понякога си играе със съдържанието му.  :lol:

Преди час го заведох на ясла. Само като влязохме и се почна един рев. Момичето го взе и обеща да ми се обади, ако положението е много зле. Но на мен ми стана криво. Само моето ли така реве? Другите кротко си седяха на масата и ядяха ябълки.  :(

Хубава седмица без болести ви желая!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #16 -: Януари 10, 2011, 11:26:47 am »
Блу, Митака бе така щом разбра, че пъстрото клубче
става ежедневие и плача сутрин стана така!
Най-хубавото е, че те като не ни виждат се успокояват,
а ако не се ще ти се обадят, знам колко ти е гадно  :hug2:

Лисе за гърнетета води се по децата, аз сложих и двамата щом седнаха стабилно,
на около 8-9 месеца, винаги след сън, без насилие, и разбира се без желание да махам памперс.
За мен е важно да правят връзка и да приемат процеса нормално!
Митака махна памперса също като Слави, на 2 г окончателно дневния,
нощния няколко месеца по-късно!

Добавям, Лисе това устройство според моя приятелка е много ефикасно
и само изглеждало "ужасяващо", моите дават да вадя с помпата и затова още не съм взела!
Да се оправят Лисковците сладки!
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 11:32:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #17 -: Януари 10, 2011, 12:40:56 pm »
Здрава и усмихната седмица на всички!
За нас няма да е такава :( След сагата с астми и какви ли още не безумни диагнози, моят син има "късмета" да има за родител майка-хипохондричка, та пак реших да му пусна носен и гърлен секрет. "Щастие" невиждано блесна пред мен като си отворих и-мейла с резултатите: отново пневмококи и Branhamella catarrhalis  8O . Ако не живеехме на първия етаж, щях да се хвърля през прозореца! Ясно е, че ще се дава трети АБ в рамките само на 1 месец, но съм обезумяла от яд, че щях да лекувам детето си от астма, а бактериите в това време щяха да правят своето, за да може инфекцията на дихателните пътища да се задълбочи още повече! Със Синфлорикс сме ваксинирали, не знам да плача ли, да се радвам ли...

Лиско,   питаш за бейби вак-а( http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960 ) , казават че има добър ефект, но малко преди да купя и аз такъв, не помня как, но до мен достигна инфо, че не е 100% идеално средство, заради налягането на мозъка което оказвал вакумът. Съжалявам, че не помня подробности, защото и аз преди дни се сетих за този вариант, но все още не смея да го купя.

За гърнетата - Вероника правих опити около годината, бабите също имаха ентусиазма да я учат, но ги убедих, че няма да стане на сила, та щерката, месец-два преди да навърши 2, сама си свали памперса и се настани на "трона"  :lol:
Ники дори не съм го пробвала, ще чакам до 1,6г. и лека по лека ще го запознавам с това устройство на хигиената :) Ще разбира повече, а и по пример на каката се надявам по-лесно да станат нещата. Сега няма да се заседи и 5 сек. :)

П.П За обектите на обожание - де и на мен тоз късмет поне седмица да не съм център на вселената и да си мързелувам пред тв-то, докато децата изсмукват баща си  :wink:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #18 -: Януари 10, 2011, 12:59:37 pm »
Лиско, аз за гърнето съм на съвсем различно мнение от Мишанта. Няма никакъв смисъл да ги слагаш да пишкат и акат на гърнета от сега. Нито го правят осъзнато, нито добиват навик. Децата сами ще си покажат кога са готови. Не е като да не съм слагала Александра на гърне. Купихме някъде около годинка. Ама дотук. Когато е искала е сядала на него, но винаги само, за да играе и да го ползва като столче. :lol: На две години и половина реши, че не иска повече памперси, като все пак нощния го поноси още няколко месеца след като махна дневния.

Забравих да се похваля.  :D Алекс вече втора седмица е на детска градина без прекъсване. Преди все до три дни най-много го докарвахме, като за 4 месеца има 15 присъствени дни.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 13:01:45 pm от sia »
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #19 -: Януари 10, 2011, 13:29:46 pm »
За съжаление и ние не започваме добре седмицата. От вчера се започнаха едни сополи, кашлици, а снощи вдигна и температура до 38. Днес пак има, но е 37,3 и нищо не съм давала. Дано се пребори сама и да не се стига до АБ. Но то се очакваше де - изкарахме цял месец без да е боледувала, време й беше :wink:
Мише, и аз си мислех за Хепатитната ваксина, но май ще се въздържа. По една или друга причина досега отлагахме реваксинацията с пентаксим, и тъкмо се наканих днес да ходим да я слагаме и ето ти на изненада! А другия месец най-късно трябва да сложим и втора доза превенар...Всъщност, незнам дали хепатитната ваксина е съвместима с други ваксини, ама сякаш и на мен самата не ми се иска да й ги слягаме в такъв кратък интервал от време..
За гърнето - имаше един период лятото, когато почти бяхме махнали памперса, но направих грубата грешка да я изпишквам навън на ръце и сега познайте какво става - не иска изобщо да стои на гърне, явно и яслата не помага в случая, та си се върнахме към добрия, стар памперс! Сега обмислям да взема приставка за тоалетнат чиня, та да видим дали пък няма да ме "изненада" и да иска да стои там :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #20 -: Януари 10, 2011, 13:35:15 pm »
Здравейте и от нас ! Здрава седмица за всички !

На мен ми препоръчаха един аспиратор за нос, на който единия край се поставя в носа на детето а на другия има накрайник, с който майката изсмуква секрета. Тоест издърпва го...
Аз лично съм много доволна, хем силата на дърпане идва от мен, хем вади секрета отвътре. За жалост обаче, забравих марката...Мисля че във всички по-големи аптеки ги има.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #21 -: Януари 10, 2011, 14:10:17 pm »
Гледам пак темата за гърнетата бистрим. :D Аз лятото по настояване на майка ми и баща ми се опитах да махна на Мила памперса. Да се учим на гърне. Вятър и мъгла - ревеше, пищеше, не иска да седи и реших, че не съм садистка и не мога да мъча детето. От една седмица, девойката сама ходи да си го взема, събува се, сяда и си върши всичко там. Един два пъти издебна батко си в тоалетната докато ходеше, видя за какво става дума и сега той отиде ли, тя е тандем с него, до чинията с гърнето :) Така че мисля, че всяко дете само си показва кога и как е готово, Лисе, не ги насилвай щом в момента го ползват да складират конструктора. :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #22 -: Януари 10, 2011, 15:38:57 pm »
Хм казваш пълнят си конструктора в гърнето. Моника в началото го ползваше за каска  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #23 -: Януари 10, 2011, 16:15:06 pm »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?

Вени, преди 2 месеца съм питала поне в 5-6 че да не е и повече аптеки в София. Нямаше го. Даже съм го и поръчвала и пак не ми е доставян. Дано ти успееш да го намериш.
Относно гърнето, противно на повечето мнения, в момента в който Вяра започне да стои или по точно седи стабилно, ще я сложа на гърне. Алекс категорично отказва да парви нещо в различно от памперса. Казва понякога какво ще прави, казва ни да се махнем от при него и на спокойствие действа. Ми той си с...ре по кило л....на бе :lol: :lol: А да не говорим, че хаби два пъти, че и нагоре повече памперси. Гърнето така и не разбра за какво е. С него съм оставила всичко да се развива от само себе си, във всяко едно отношение, ама някой неща не ми са много изгодни и викам да съ  поправям с Вяра. :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #24 -: Януари 10, 2011, 16:22:26 pm »
Здравейте,
моите пък са шампиони по-късно сваляне на памерса - 3 години и 2 месеца  :oops:
Признавам, че доста закъснях.Но те пък направо на тоалетната си седнаха.

Моите бандити пък са обсебени от мене - всичко е само "мама"
Особено Антъни ...."Мами, обичам те толкова много..целуни ме бързо", "Тати, не те обичам тебе, не мога да обичам двама души, а и ти имаш брада, а мами мирише на хубаво" и други подобни бисери.Жоро се разтройва много,
 Вчера бях навън с децата и се прибирам и се почна едно пищене/бяха заспали в колата/, викане, кой да легне върху мене, кого да държа пръв, Антъни бута Боби, за да е само той в мене...определено беше изнервящо за таткото."Аз ви чакам цял ден да си дойдете, а сега никой не ме иска".
Но аз вярвам, че и това е период.Децата винаги обичат и двамата си родители.

Успешна, здрава и весела седмица ви желая.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #25 -: Януари 10, 2011, 16:40:18 pm »
Гърнето не е играчка, у нас то се ползва само и единственно
ако детето не се противи, никога и нищо насила не съм правила.
След годинката рядко децата седят на едно място, ако вече не са свикнали!
Но опита ми с две деца, с коренно различен темперамент показа,
че постоянството може да създае навик, и ще потретя, ако детето позволи!

Нуну, питах д-р Бърди за интервала в който мога да
поставя на Калина Превенар и Харвикс, отговори ми седмица отстояние!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #26 -: Януари 10, 2011, 17:36:01 pm »
Мише, точно в това е въпроса, защо да създаваме подобни навици на 8м. бебе, което веднага като вдигнеш от гърнето му слагаш памперс. За мен слагането на гърне/тоалетна е равносилно на махането на памперс. Писали сме ужасно много и темата е изхабена, всеки си има мнение по въпроса. Така че, Лис, ти си прецени дали ти се играе на котка и мишка и дали ти се гонят 3 голи дупета из къщи, по няколко пъти на ден :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #27 -: Януари 10, 2011, 17:44:29 pm »
Така че, Лис, ти си прецени дали ти се играе на котка и мишка и дали ти се гонят 3 голи дупета из къщи, по няколко пъти на ден :lol:

именно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #28 -: Януари 10, 2011, 18:00:22 pm »
Да, точно поради гоненето на моите сладури, аз се отказах от слагането на гърнето.Пробвах се, видя ми се много ангажиращо.Направо си ги оставих на самотек, така да се каже.
Не ме интересуваше, че всеки път като говорех с България, ме критикуваха,ама как може още да с памперси... :D
ами ето така, може- им отговарях
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #29 -: Януари 10, 2011, 18:18:52 pm »
Момичета, а на всичко ли бебета са слагали Синфлорикс и задължителна ли е тя? На моята Ники педиатърката не и сложи такава на втория месец? Като ида другата седмица ще питам защо не сме я сложили.


Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #30 -: Януари 10, 2011, 18:24:37 pm »
Раши, доколкото разбирам, някои педиатри отлагат слагането на Синфлорикс, защото иначе трябва да го сложат заедно с Пентаксима, а слагането на две ваксини едновременно натоварва повече детския организъм. Не си спомням точно кога, но по-натам се слага в такъв случай.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #31 -: Януари 10, 2011, 18:49:19 pm »
Раши, Синфлорикс е задължителна по имунизационния календар за 2010г. Поставят я на 2,3 и 4 месеца, обикновено заедно с Пентаксим. Възможно ли е вашата лекарка да е нямала налични ваксини? В такъв случай е трябвало да те информира.
Здрава и успешна седмица и от нас. Някой ако има опит с бебе, което не спи нощем и е пообърнало режима, моля да сподели. Моята Теодора отдавна надмина Стефи на Мини.
     
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #32 -: Януари 10, 2011, 18:53:15 pm »
Благодаря момичета!


*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #33 -: Януари 10, 2011, 19:21:01 pm »
Здрава седмица и от нас!
Моите ги сложих на около 9 месеца на гърнето. Отначало искаха само с гащи, като свикнаха, че на гърнето се седи и дойде време да ги сложа по голи дупета, едното гърне трябваше да е на главата, но за около 10тина дни свикнаха. Слагах ги само и единствено след сън. Изпишат ли се ги вдигах, не сме играли на котка и мишка, нито съм ги държала по цял ден на гърнето. Така им създадох навик, че на гърнето се върши работа, това според мен доста помогна и за яслата, защото там ги слагат под час, а те тръгнаха малки... Не че не сме имали обърнати гърнета, ама случва се и при най-послушните дупета  :lol:
памперсите махнахме малко преди двете годинки, като тогава имаше голямо настояване с въпроси: "Имате ли пишо". Просто чаках децата да почнат да говорят, за да ми казват ако имат работа за вършене, преди това си е мисия невъзможна според мен. Сега вече сами си носят гърнетата и свалят гащите.
Да си допиша и по темата от миналата седмица (че ми е малък поста)  :lol:
Горе-долу веднъж месечно идва свекърва ми у нас за 2-3 дни, но да ви кажа честно иска ми се да идва по-често. Може наистина да е друга, ако идва по-често, но бих си затваряла очите, за да имам малко помощ по-честичко...
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #34 -: Януари 10, 2011, 20:27:59 pm »
Дано се вдигне мъглата, да са здрави всички и да има повече приятни емоции на слънце!
Раиса, Marimer е фирмата на това нещо за нос- много е удобно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #35 -: Януари 10, 2011, 21:19:16 pm »
ох, всички говорим за едно и също :lol:
създаване на навици от 9м. та до 2г., егаси навика. Да ме прощавате, ама моите деца като не съм им създавала "навици" и нямаме гърне у нас не пишкат по пода :lol:
Не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, но е смешно с това създаване на навик. Пишкането и акането е физиологичен процес, пикучния мехур е мускул и се контолира от мозъка, т.е. когато детето осъзнае че му се пишка, то пишка, всичко друго си е "котка и мишка" и подканяне :wink:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #36 -: Януари 10, 2011, 22:10:00 pm »
Перденце, благодаря за инфото!

Хера, лека и безпроблемна бременност!

Гърнето го сложих почти като играчка. В продължение на месец си играеше и свикваше с него. В един момент откри, че е много удобно за столче. Бяхме но 1г. и 6м.Идва тогава започнахме да се обясняваме да какво става въпрос. Свикна много бързо да пиша в него. След това и да ака. Не съм насилвала. Оставях го самичък да си го поиска. На 2г. и 1м. хвърлихме дневния памперс, а 2м. по-късно и нощния.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #37 -: Януари 10, 2011, 22:33:37 pm »
Вени,работя в аптека в "Х.Димитър" и имаме Екзомега  постоянно.Два вида са - крем и мляко .Има  200мл. и 400 мл. -те са с помпа.Има за лице и тяло и само за тяло.

За гърнето - само дето си го имаме.Жоро не искаше да седи на него и не съм го и карала .Научи се направо на тоалетната чиния да ходи.Купих му степенка и пишка прав,а за другата работа има седалка детска.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #38 -: Януари 10, 2011, 22:35:28 pm »
Лисе с гърне или без, гоненето ти е в кърпа вързано. :lol:

Всеки има глава на раменете и сам преценява за детето си,
важно е единственно действията ни да не застрашават здравето му.
На котка и мишка не сме играли, щото сме само мишки  :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #39 -: Януари 10, 2011, 22:39:19 pm »
А Зори, тъкмо мислех да ти звъня. Дай информация относно вноса на хаврикс, имаш ли идея кога ще го има по аптеките?

А за гърнетата спирам, че явно никой не ме разбира какво говоря или аз съм прекалено тъпа и това със свикването на гърне не го схващам, при положение че се маха памперса година след "свикването" :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #40 -: Януари 10, 2011, 22:48:03 pm »
Стефи шегувам се така като и вие, нали това място е и за това!
Не съм обидила никого като съм изразила мнение различно от това на мнозинството!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #41 -: Януари 10, 2011, 22:51:05 pm »
И аз бе Мише, нали виждаш че се шегувам, всеки си знае. Аз съм писала подробно и за двете как съм процедирала, защото така ги разбирам нещата. :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #42 -: Януари 10, 2011, 23:13:40 pm »
Здравейте и от нас! :)

Леле, откога не съм писала тук...ама пък редовно ви чета, да знаете :wink:

Сега искам да ви питам нещо - плашите ли децата си с нещо или някой? Разни баби Меци или Торбалановци?
Вчера следобяд, след 40мин. премятане и скачане в леглото , казах на Коко, че, ако не легне да спи веднага - ще извикам "лошото куче". Тогава май подейства - кротна се и след малко заспа. Обаче... снощи и днес цял ден през 10 мин. повтаря "мамо, няма ЛО (лошо) куче?!" Усещам, че го е страх да отиде сам дори до другия край на стаята да си вземе някоя играчка. Повтарям непрекъснато, че няма да дойде, защото е послушен. След 10 мин. същото... Май стресирах детето :(




*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #43 -: Януари 10, 2011, 23:18:35 pm »
ох, май се налага да припомним някои основни положения от приучването към гърне. педиатрите разправят (тия, вносните), че контролът върху пикочния мехур става възможен тогава, когато мускулите в тазобедрената област придобият определена степен на сила. това се познава най-често по следния признак - когато детето започне само да изкачва стълби. тогава мускулите в таза са достатъчно силни, за да могат да контролират пикочния мехур и да осъществяват волево изпразване на мехура, а не самопроизволно (напикаване). обикновено това става към 2-годишна възраст.

хванете и прочетете коя да е преводна книга за отглеждане на бебета и малки деца. пуснете едно търсене в Гугъл за "potty training". ще видите, че никъде не се споменава за създаване на навици за ползване на гърне/тоалетна от крехките 8-9-10 месеца, та дори и до към 18 месеца минимум. този български патент да се бърза с гърнето има за мен две основни обяснения. първото е, че едно време, когато българката не е имала памперси и автоматични перални на разположение, жените са се стремяли възможно най-бързо да дресират пеленачетата, за да се отърват от преповиването и прането на ръка на десетки пелени дневно. о, да - свекърва ми разказва, че е прала до 40 броя всеки ден!
втората причина е, че в България е прието акъл за отглеждане на деца да не се черпи от специалистите, а от възрастните жени. те знаят само това, което се е случило с тях, съответно, това и казват на младите майки. сигурна съм, че Лиско попита за гърнетата, защото я мама, я свеки, я някой друг я е попитал - защо още не са на гърнето тия твоите??? какво са виновни нашите майки и баби, че в Щатите имат памперси от 60 години, а тук ги има от 15....

в заключение - не тормозете децата, не тормозете и себе си. наистина звучи абсрудно да се "създават навици" у 8-месечни, след като памперса така или иначе се сваля много по-късно. навикът, както обясних в началото, няма нищо общо с процеса на волевото уриниране. нее  до навик, а до възможности на анатомията...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #44 -: Януари 10, 2011, 23:24:00 pm »
Недда, сама си се уверила бързо, че не трябва да се плашат децата. много са чувствителни и не знаеш как, кога и колко силно ще им се отрази.

аз веднъж си позволих в пристъп на бяс да кажа на сина ми, тогава 2.5 годишен, че ще се обадя на леля Цеца в яслата и ако не е спал следобеда, няма да дойда да го взема. после 2 месеца си плащах с ежедневни истерии и повтаряне на "обади леля Цеца" по сто пъти на ден...

отговор си дала сама на въпроса си.

има и други аргументи, с които да го накараш да спре. пак един вид заплахи, но не от тоя род като лошото куче и торбалан. аз бих казала - "спри да скачаш или мама си излиза от стаята и ще спиш сам", примерно... пак не е супер педагогика, според учените книги, но без даване и вземане в тоя живот нищо не става...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #45 -: Януари 10, 2011, 23:31:51 pm »
Благодаря за всички споделени мнения:)

Неда, бях 3 или 4 клас когато повярвах, че торбалан е наистина измислен. Много ме плашеха с него и непрекъснато сънувах кошмари как някакъв човек с торба влиза, напъхва брат ми и го взема, и много по-страшни неща. Бях много палава наистина но такава травма ми бяха докарали с този торбалан, че сега само като се сетя и...
Наскоро майка, карайки се на някой от тримата (не помня вече на кого) я чух да говори за приятеля си торбалан:) Не, че те още разбират и по-добре, че я чух и я помолих да забрави за тези методи.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #46 -: Януари 10, 2011, 23:50:55 pm »
аз бих казала - "спри да скачаш или мама си излиза от стаята и ще спиш сам", примерно...

jam, точно това ползвам обикновено. Не, че работи особено...Като видя, че не ми вярва - ставам и наистина излизам от стаята. Почва да реве и да вика с пълно гърло, започва да хълца, да се захласва. А сърце не ми дава да го оставя да плаче дълго. Особено, след като го оперираха от ингвинална херния. Не, че преди това съм го оставяла,де...

Lisko, наистина ли толкова дълго си се страхувала от Торбалан? Аз нямам такива спомени. Не вярвам да не са ме плашили с нищо.

Ясно, повече няма да се плашим. Дано по-бързо забрави за лошото куче.



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #47 -: Януари 11, 2011, 00:09:28 am »
Памперси в България има от 18,6 години, ако трябва да сме точни  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #48 -: Януари 11, 2011, 09:31:28 am »
Стефи,нямаме я ваксината.Имахме само Аваксим и то с доста зор намерени 3,но заминаха веднага.Сега няма в нито един склад ,казаха уж в средата на месеца ,но да видим.Те и без това като са дефицит ,си подбират на кои аптеки и по колко да дават.Нашата е доста голяма и оборотна и обикновено стигат веднага до нас ,ще видим.
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #49 -: Януари 11, 2011, 09:51:50 am »
Моля ви, не плашете децата си. Това е ужасно и абсурдно и е едно от нещата които ме вбесяват. В яслата в един момент се започна един рев през ноща и гушкане. Искаше да спи на лампа и тем подобни. И понеже аз категорично съм забранила да се слуша за баби меци и торбаланковци, ми стана много чудно и го отдадох на период в растежа. На 3-4 ден започна да говори, баба Меца ще дойде , баба меца ще дойде  8O
Тогава разбрах, че някой си е позволил и на сутринта в яслата говорих с едната госпожа. Увери ме, че в яслата не ги плашат. Положението стана по зле.  Вече бях сигурна, че е от там, но иди докажи. Така кривнах един хубав ден и вместо към яслата отидохме в зоопарка. Там 2 мечки бяха така добри да се припичат на слънце и да дъвчат нещо. Така Моника разбра какво е Мечка, вълк, лисица и т.н. Видя, че са като плюшени играчки и са просто животни и нещата придобиха нормален вид. Малко по малко се оспокояваше сама: Баба Меца е като Арес(кучето), не я галим, защото е голяма но не е страшна а пухкава. Минаха два месеца от случката и познайте другата госпожа от яслата какво направи. оставях я сутринта и част от дечицата бяха на вратата. Тя се обърна и каза: Аууу баба Меца идва, бягайте малки палавници.  :x
Ама направо я попитах: Как не я е срам!
Това за мен е адски грешно. Няма нужда едно дете да израства със страхове. Мама ще те изостави, ще хване гората и няма да се върне, ще те нашамари, баби Меци и торбаланковци, ще останем без пари, ще останем без дом. Това докарва на децата много тревожност. Те стават нервни и ревливи. По натам се склонни към депресии. По добре е, ела да те гушна, затвори очички и си представи едни агънца багънца които прескачат оградката. Хайде да бройм на глас. Колко агънца прескачат оградката, виждаш ли ги...Едно..Две..
Сега изцепки на моменти всеки има и му идва в повече, но според мен е важно да не се насаждат тези неща в главичките им. те са излишни и носят само вреда.
Аз си спомнян моите страхове и то много добре. Мога да кажа, че за всеки един от тях вина има определен човек или случка. Те са резултат от нечия грешка. Не мога да виня хората, за тях това е бил най-добрия начин.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #50 -: Януари 11, 2011, 10:14:10 am »
забравих да кажа,че за възрастни имаме Аваксим,само за деца няма.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #51 -: Януари 11, 2011, 10:14:39 am »
Памперси в България има от 18,6 години, ако трябва да сме точни  :P

да, мини, ама тогава са стрували колкото една заплата. :P по-възрастните ми колежки са ми разказвали как купували по 1-2 памперса само за много краен случай - примерно, на дълъг път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #52 -: Януари 11, 2011, 10:19:16 am »
Аз си спомнян моите страхове и то много добре. Мога да кажа, че за всеки един от тях вина има определен човек или случка. Те са резултат от нечия грешка. Не мога да виня хората, за тях това е бил най-добрия начин.  :)

Лиде, разсъжденията ти са много хубави и ги подкрепям. но все пак искам да кажа, че има и детски страхове, които не се дължат на целенасоченото въздействие на някой възрастен (тоест, някой да ги плаши нарочно с нещо). в детските умове нещата се възприемат по начин, който ние не можем да проумеем. аз самата също имах доста страхове като дете, някои от които си ми останаха и на зряла възраст, при това без някой да ме е плашил. не са ме заплашвали с нищо и с никого като дете, но продължавам да имам страх от влечуги, насекоми, от тъмно, самотно, неизвестно, от призраци и духове, ако щеш (въпреки, че като съм с акъла си, не вярвам в тези неща).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #53 -: Януари 11, 2011, 10:23:46 am »
Памперси в България има от 18,6 години, ако трябва да сме точни  :P

да, мини, ама тогава са стрували колкото една заплата. :P по-възрастните ми колежки са ми разказвали как купували по 1-2 памперса само за много краен случай - примерно, на дълъг път.
Преди 16 години си имаше и си ги ползвахме денонощно. Но е възможно да е имало семейства, които не са могли да си позволят. Аз само веднъж изпрах наакани гащи и се зарекох винаги да проверявам навреме пакета с памперси  :lol:

Но за цената си права. Моята дъщеря се роди през 95г - в края й доларът стана 500 лв, а в началото на 96 г - 3000 лв. Тогава майчинството ми беше 6000 лв, а един памперс 1000 лв. Не съм объркала нулите  :lol: Добре че не съм чакала на майчинство де или пък на каквото и да е от държавата, че щехме да загинем  :D
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #54 -: Януари 11, 2011, 11:14:52 am »
Елфи, застреля ме с тези цени 8O
z22  писах ти на ЛС :D
За Торбалан - много ме беше страх да слизам в мазето заради тоя Торбалан :oops:Детските страхове са си в мен още и са ми доста изострени. Пробвайте ме с паяк в една стая - мога да излетя през прозорците направо. Много съм против тези заплахи към децата "ако не слушаш мама ще те остави, мама ще си тръгне защото си лош" и още по-против съм за шамар през лицето или мама и тати да се карат пред детето или по-лошо - да се бият (имаме такива съседи). Това ми е останало като спомен от ранното детство и се ужасявам и натъжавам дори и сега като го видя. Не знам какво ще стане ако видя паяк до Ники, страх ме е да си го помисля.

Моля не насаждайте страхове в децата си, поне не толкова безмислени като баба ви Меца или Торбалан, още повече към някои животни(куче, вълк). Не знаете с какво те ги асоциират. Ами ако свързват Торбалан с някой ваш близък? После иди обяснявай що детето крещи като види дядото на село или като види куче.

За гърнето - Фицхю Додсън пише това, което Джам е обяснила. Докато не навършат две годишна възраст няма смисъл да се учат насилсвено. Още повече, че според него, ако го "дресираш" преди да е готово, в даден момент започва нощно напикаване към 5-6 годишна възраст.

Щях да пиша нещо хубаво, но забравих какво.
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #55 -: Януари 11, 2011, 11:36:39 am »
Детските страхове са си в мен още и са ми доста изострени. Пробвайте ме с паяк в една стая - мога да излетя през прозорците направо. ... Не знам какво ще стане ако видя паяк до Ники, страх ме е да си го помисля.

И аз имам панически ужас от насекоми, буби и всякакви такива пълзящи. Но видя ли ги до Виктор и забравям за страха - хващам ги, та и окото ми не мига.  :) В други случаи пищя и викам мъжа ми да се саморазправи с тях, не смея и да ги гледам даже - женска му работа  :)

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #56 -: Януари 11, 2011, 11:40:29 am »
Прословутата тема за гърнето!
Мине се, не мине някой месец и я нищим.
Чела съм преди две години мненията на Джам и на Стефи, в последствие на Бърди и книгата на Додсън и реших, че ще следвам точно тези инструкции. Изчаках Михаела да стане на 2 години и тогава я запознах с този уред (гърнето). За по-малко от два месеца я приучих да го ползва и отказахме и дневните и нощните пелени едновременно. И след още два-три месеца отказа и гърнето и си ползва тоалетната.

От майка ми знам, как е процедирала с мен. И тя използва думата на Джам "дресирала". Още от най-ранните ми месеци всеки ден по обед принудително ме изхождала, чрез свиване на краката на бебето в коленете и вдигане нагоре. Това с цел - да не пере наакани пелени. не съм сигурна, но май около годинката вече съм ползвала гърне. Е, да, но си имах нощно напикаване до 6-годишна възраст! Не искам да причинявам това на децата си.

Не помня, кой пита за дете, което не иска да спи нощем. И при мен бебето е така. Спасение няма. Събужда се по някое време през нощта (към 2-3-4часа) и се започва едно разнасяне на ръце по нощите. Спи изправен в мен, но ако опитам да го сложа да легне, се започва рев. Не знам на какво да го отдам. Приемам съвети.

За плашенето на децата - не използвам подобни методи.


И аз имам панически ужас от насекоми, буби и всякакви такива пълзящи. Но видя ли ги до Виктор и забравям за страха - хващам ги, та и окото ми не мига.  :) В други случаи пищя и викам мъжа ми да се саморазправи с тях, не смея и да ги гледам даже - женска му работа  :)
И аз - така.
Изпадам в ужас и истерия от вида на подобни инсекти!
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 11:42:20 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #57 -: Януари 11, 2011, 11:47:55 am »
Jam според мен страховете винаги са провокирани от нещо. Приказките също водят до страхове, нищо че винаги са с щастлив край. Зависи кое точно ще направи впечатление на детето. Разказите също. Страх ме е от змии, защото не ги познавам, не съм ги срещала и съм слушала ужасни неща за тях. Страх ме е от паяци поради същата причина. Страх ме е от призраци поради същата причина. Ние не ги познаваме и не знаем как да се предпазим. Страх ни е да не ни нападнат, защо не го е страх някой каратист ? Защото познава видовете противници и знае как да се справи с тях.
Според мен страха основно идва от: На Пена или във филма стана така, а аз не мога да се преборя с това. Ами ако ми се случи? (Да видя призрак, да остана сама, да се срешна със змия, да видя тарантула) Според мен страховете са по голями при неуверените хора. А неуверени хора са хора, които са имали трудно детство, плашени са, оставяни са, удряни са, крещяно им е, тъпкани са и т.н. Тези деца в пубертета и дори като възрастни стават депресивни и неконтролируеми. Имат проблеми с общуването и т.н. Те са израстнали със: много си смотан, няма да се справиш, писна ми от тебе, нищо не става от тебе, станала си сто кила, като свиня си..
Ако детето се поошрява, има любовта и сигурността, има нагласата че ще стане страхотен и стойностен човек, той израства уверен в себе си. Мисли трезво и реално. Няма проблем с общуването. Той знае и е уверен, че може и ще го постигне. Знае, че другите не са с нищо повече от него и ги дели само упоритостта и труда.
 Тогава приема страховете по различен начин. Хм справих се с толкова неща, пък с една тарантула ли няма да се справя. Ами ако ми падне на главата? Ее все ще измисля нещо, ще се справя. Или.
Ужас, не ми се получават нещата, ама нали съм смотана. Всички мислят така, дори собствената ми майка. Винаги съм била такава. Та аз не мога едни чинии да измия правилно, как да се справя с призрак, змия, тарантула. Те хората масово бягат от тях и не могат. Затова мисля факторите семейство, алкохол, цигари, крещане, бой, подтискане и подигравка, плашене... и още хиляди такива са жизнено и основно важни. Изключения винаги има разбира се, но основно мисля е така.
Както винаги казвам, това са мой размисли и страсти. Не съм идеална или перфектна и не укорявам никого. И аз съм пляскала в нерви и аз съм викала и аз съм се изпускала, но водена от тези мой разсъждения правя всичко възможно да ги спазвам с което съм на 100% обедена, че за детето ми това е строго положително.

jasmin_veni с паяка и аз съм така, но гледам да не го показвам на Моника. Вече се изпуснах, че не ям каймак на прясно мляко и ме видя, че го прецедих. Сега е убедена, че каймака е най-ужасното нещо на света и се цеди. Е ако ме види как крещя за един паяк, със сигурност ще закрещим следващия път дружно. Тя е дете, попива и поема чувствата. Така според мен се получават нещата със страха. за нея паяка е нещо непознато и от там нещата се нанизват на верижка. Пак се отплеснах.  :lol: та мисълта ми беше, че всичко е в главите ни и го прехвърляме на децата си. А така не им помагаме. нека им прехвърляме хубавите неща. Като видим паяк и детето е в стаята, няма нужда от циркове. Можем тихичко да повикаме някой да го изнесе, не е гърмяща змия нали  :lol:
Отивам да работя, че деня си мина с тия паяци. Отново нацелихте една от любимите ми теми  :lol: Ще гледам да не пиша повече  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #58 -: Януари 11, 2011, 12:09:35 pm »
Синьо кокиче, аз съм с неспящото бебе  :). При нас заспиването вечер е много трудна работа. Заспива за 20-30 минути и след това се събужда свежа и ухилена все едно е спала 10 часа. Това се повтаря 2 или 3 пъти през нощта и най-накрая исктинското заспиване е към 4-5-6 часа. Една сутрин и до 7 откарахме. И като заспи сутринта, логично после спи до обяд. Въртим се в един порочен кръг.
     
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #59 -: Януари 11, 2011, 12:40:04 pm »
Дани, пробвала ли си следобяд да не я слагаш да спи късно. В смисъл след 16-17 часа. Моята щерка също от новородена не е фен на съня. Откарвали сме до 3-4 часа и ние та и до по късно. Чак към 2 години започна да спи нощно време що-годе като хората.  Но пък заспива късно. Също така не спи наобяд от около 3-4 месеца.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #60 -: Януари 11, 2011, 12:57:49 pm »
Лиде, съгласна съм с повечето от казаното от теб.
Повярвай ми имам се за преодолял доста гадости човек, но моля те спри да даваш пример с тарантула, защото много ясно си го представям и хич не е приятно.
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

П.С. Каймак и аз мразя...всъщност повръщам като го видя. Свекитата и мъжо са в ужас, че няма да науча Ники да яде "народни неща" като каймак, пача, свински кожички и панирани крилца :lol: Ми няма да го науча, ако зависи от мен.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #61 -: Януари 11, 2011, 13:01:24 pm »
За щастие нас не са ни плашили като деца и нямам такъв спомен.
Страховете които и до днес тая в себе си са плод на последващи
събития, които за съжаление не мога да преодолея и до днес!
Върху един анималистичен работя, но не съвсем успешно,
защото като видя жаба съм в състояние да се метна на гърба на всеки около мен!
При нас приятелството е тема с която се "заплашваме",
много е чувствителен Митака към това кой му е приятел,
защо му е приятел, как се случват нещата!
И като му кажа "Не съм ти приятел"
"Приятелите не се държат така един с друг" за сега работи.

Дани за спането се отказах одавна Митака преди 24 вечер не заспива,
но той е голям, на вашата възраст имаше подеобен период,
който с времето и както Маритоте посъветва,
с постепенно обръщане на спането станаха нещата!

Синьо кокиче разказа ти е потресаващ,
но аз никъде в него не видях себе си.
Аз приемам всеки довод по-тази така съкрална тема за правилен,
дано "дресировката" акам в гърне два пъти на ден да е най-голямата травма,
която съм причинила на децата си!
Вече съжалявам, че изказах мнение, защото знаех какво ще последва!
Мазохист съм  :D


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #62 -: Януари 11, 2011, 13:13:20 pm »
Мише,
извинявай, мила, но аз наистина не съм насочвала думите си към теб. :)
не знам защо така си ги изтълкувала.
Извини ме, наистина. Грешно си ме разбрала.
Всъщност, и друг път съм споменавала, че съм страдала от нощно напикаване до 6-годишна възраст. Нищо покъртително няма. При някои се среща до пубертета, че и по-късно. познавам такива.


Дани,
при нас Малчо (8мес.) следобед спи приблизително от 15:00 до 16ч. Вечер го слагам да спи към 20ч и се започват едни чести пробуждания. Ето тази нощ се буди към 23ч - накърмих го, после се пробуди към 0часа - разхождах го и от 2ч до към 3:30 не е спал, а ми се хили. Та съм го разнасяла като един сомнамбул. :) спи до към 5:30- 6часа. Най-късно в 6 - 6 и нещо вече се е наспал.
После заспива към 9:30 и спи до към обяд. Е, да де, ама аз не мога да легна с него, защото се занимавам с Мишката.
та така! Луда работа! :)
Отдавам го на зъби, тъй като няма нито един все още, а венецът му е доста подут от 4 месеца насам.

Дано да първи клас да се научи да спи! :lol:
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 14:26:37 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #63 -: Януари 11, 2011, 13:56:03 pm »
И Боби в градината са го изплашили с нещо. След разговор с персонала, обаче оставам с впечатлението, че заплахата е дошла по-скоро от дете  :?
В един момент беше страшно, говореше за вълк и за чичко Николай и как седели на едно от столчетата в стаята. Татко му специално отиде заедно с него, за да изгони и вълка и чичкото. Сега вече не ги споменава. За сметка на това, детето ми, което от бебе заспива само на приглушена светлина сега иска да го пазя постоянно, лампата да е светната и посред нощ се събужда и притичва с възглавницата и любимия тигър при нас  :? И съм убедена, че наистина го е страх. Приемам съвети всякакви.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #64 -: Януари 11, 2011, 14:35:41 pm »
Лиде, съгласна съм с повечето от казаното от теб.
Повярвай ми имам се за преодолял доста гадости човек, но моля те спри да даваш пример с тарантула, защото много ясно си го представям и хич не е приятно.
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

П.С. Каймак и аз мразя...всъщност повръщам като го видя. Свекитата и мъжо са в ужас, че няма да науча Ники да яде "народни неща" като каймак, пача, свински кожички и панирани крилца :lol: Ми няма да го науча, ако зависи от мен.
Какво и е на тарантулата  :lol:.
Аз си признавам, твоята тарантула за мен са дъждовните червей. Нема такава гняс. Учебника по биология с разните му там паразити го изучавах с лепенки върху картинките  :oops: и да си призная, тогава се скарахме с биологията безвъзвратно..

Мише и Моника така с приятелството. Мислех си, че са още малки, но в градината нещата се учат бързо. Този не ми е приятел, тя ми е приятелка. Като се разсърди и ми казва: Аз не съм ти приятелка и няма да играя с тебе  :lol: Естествено аз много се впечатлявам.  :lol:
Няколко пъти и обясних, че аз не съм и приятелка, нито тя на мен. Аз съм и майка а тя ми е дъщеря. А това, че няма да играе с мен, не ме впечатлява изобщо. Тъкмо тя ще си пойграе сама а аз ще свърша нещо. Изведнъж нещата се обръщат на 180 градуса  :lol: Мамо аз съм ти приятелка. Аз казвам не не си. Тя казва, добре дъщеря съм ти, затова ела да играем  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #65 -: Януари 11, 2011, 14:45:29 pm »
Здравейте момичета :)

За гърнетата - и аз мисля, че моята ще го ползва повече за играчка :)


За страховете - аз имах адски много страхове като дете и те дори не бяха насадени от родителите ми. Някак си сама си измислях нещата и с каквото са ме плашили в детската градина. Много ужас съм преживяла покрай тези страхове и не ми се иска детето ми да мине през същото.

У дома една приятелка нарисува цялата и детска стая и се надявам това да помогне да опознае животните и да няма страхове. Да се похваля, днес даже пуснаха статия със снимки от нашата стая: http://citybuildhome.bg/article/interiornite-prikliucheniia/11674

Кроки, според мен не може да се направи много - освен да му обясниш, че няма страшно и да знае, че винаги си до него (което съм убедена, че вече знае). Аз лично така израстнах страховете си.


*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #66 -: Януари 11, 2011, 14:51:27 pm »
Яслите и градините май наистина са развъдник на страхове. Бях купила на Вероника комплект кукли за ръка, за куклен театър. Като извадих Баба Яга детето подскочи и започна да реве от страх  8O Разказвали сме и приказки, чувала е за Баба Яга, но никога не сме наблягали на негативния образ. След кратък разговор, останах с впечатлението, че точно от яслата идва всичко. Тогава взех куклата, дадох я на Никола, той разбира се веднага я налапа и спокойно обясних на Вероника, че друг път, ако Баба Яга я плаши, ще я дадем на Ники и той ще и отгризне носа. Веднага подейства! Оттогава не сме имали проблеми и винаги се смеем когато Ники опитва на вскус лошата старица.

Имам едно въпросче: на Агментина пише, че 7 дни след отваряне трябва да се изхвърли. Изписан ни е 10 до 12 дневен курс на лечение, нов ли трябва да купя?
А, и още едно :D :oops: :  предстои ни реимунизация със Синфлорикс, първите три си ги бяхме платили, няма ли начин поне този път да си спестим 160 лв., при положение, че е задължителна по новия имунизационен календар?

Мини, щеше да купуваш ваксина срещу хеп.А и каза, че имало само Аваксин. А помниш ли защо Бърди каза, че препоръчва Хаврикса? Доста се чудя какво да правя, понеже Вероника я бяхме ваксинирали с второто, искаше ми се да няма размианвания с Никола.

П.П Раши, страхотни стенни картини! Браво :)
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 14:53:50 pm от ani4ka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #67 -: Януари 11, 2011, 14:57:43 pm »
Ако видя паяк до Ники, естествено ако мъжа е в нас той ще се разправя с него. Ако не, ще се правя на човека-чехъл :lol:

ааа, човек открива у себе си неподозирани възможности в случай на нужда :) това с паяка съм си го доказала на практика. както писах, умирам от ужас и погнуса от всякакви насекоми (освен мравки) и влечуги. като видя паяк, писъкът се чува в съседния квартал. но ми се е случвало паяк да полази в стаята на спрящото чедо и да съм сама в къщи - е, гък не казах, а паякът замина към рая...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #68 -: Януари 11, 2011, 14:58:42 pm »
Имам едно въпросче: на Агментина пише, че 7 дни след отваряне трябва да се изхвърли. Изписан ни е 10 до 12 дневен курс на лечение, нов ли трябва да купя?

едно шише аугментин стига за около 7 дни, мисля. 2 пъти сме пили и винаги съм купувала второ, защото не стига.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #69 -: Януари 11, 2011, 15:16:07 pm »
Аничка, няма начин, само 4 Пентаксим ни се полага безплатно!
Аз избрах Превенар за Калина 2 приема, болна беше преди нова година
и отложихме, та сега и предстоят 2 дози!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #70 -: Януари 11, 2011, 15:32:48 pm »
Здравейте, умни и добри момичета! Колко е уютно и красиво всичко в нашето Зачатие! Радвам се да ви преоткрия, смятах че тук си говорим само до раждането, така мечтано :)

по досадната тема с гърнетата - не знам за децата, но аз самата не се чувствам готова да ги уча на това. Също виждам, че е безмислено да ги слагам ритуално на гърне, просто за да го мия после... не намерих подходяща картинка за това-с памперсите е къде по-чисто,бързо и естетично някакси. И аз мисля да опитам направо със седалка за тоалетната, ако не ги е страх. но първо един месец ще чета книжки за да знам към какво да водя децата. д-р Спок казва че могат да те разберат на 2 и половина години, за нас това е през лятото-още по-добре. И нашата педиатърка казва да започваме с гърнето, много я обичам, но няма да я послушам.

За страшните животни - в последната неделя бяхме в зоопарка да видим героите от книжките на живо. Сега животните са прибрани и видяхме всички, но и се уплашихме от тях. Отблизо тигъра си е страшен, Митко се разплака като го видя с каква лекота скочи от пода на 3 метра, а и на мен ми застина усмивката. Божана пък заспа след час и половина на ръце да й разказвам че хипопотама е гладен, иска "биби" и затова стои с отворена уста срещу децата. Като са мънички децата от всичко ще се уплашат.

Косето е на небето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #71 -: Януари 11, 2011, 15:53:01 pm »
hope появяването ти отново, ме направи истински щастлива днес!
Радвам се, да те "видя" тук... :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #72 -: Януари 11, 2011, 15:58:07 pm »

Вече наистина се уплаших, че съм стресирала здраво детето :(
Днес, докато си игра с едно куче - играчка продължава да повтаря "не е ло куче, добо куче е".
Надявам се все пак бързо да го забрави - нали децата нямат спомени от тази възраст?



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #73 -: Януари 11, 2011, 16:19:04 pm »
предполагам просто има повече опит доктора с Харвикс, за това препоръчва
ама какво да направим, като нямаше друго
пазят ми ги двете в една аптека до нас, моята лична ми врътна номер и ми отказа да ги ваксинира, че имала много пациенти, имаме час за утре, опита се да ме разубеди въобще да не ги бия
казах й, че рано или късно след като сложа ваксина на децата, после става задължителна по календар
обясни ми, също така, че на запад хората нямали Хепатит А щото си миели ръцете преди да ядат  :D :D :D
Антибиотиците в България обикновено са в количество покриващо около 5 дневен прием, за това може би ги изписват за по толкова дни лекарите, сигурно
така или иначе ще купиш поне още една бутилка, ако дозата е назначена правилно

аз като отглеждала по-малката си сестра съм наясно с подмяната на наакани парчета и хилядите видове пелени и тензухчета, беше много неприятен момент за мен, щото обикновено пращаха аз да ги препирам докато майка преповие бебето
имаше хора, които перяха памперсите, вадеха им слоя и тъпчеха тензухени парчета вътре  :D :D :D :D :D :D
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 16:24:08 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #74 -: Януари 11, 2011, 16:35:21 pm »

имаше хора, които перяха памперсите, вадеха им слоя и тъпчеха тензухени парчета вътре  :D :D :D :D :D :D


да и аз съм виждала мой приятелки да го правят....преди 15-на години
Ние сме с първото си разболяване, Алекс е с бронхит. Тъкмо се похвалих, че не се е разболявал. Сега остава да разбера как да направа, че двамата да нямам контакт, не искам и да си мисля, за разболяване на Вяра.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #75 -: Януари 11, 2011, 16:46:24 pm »
Mary  :(,ако не се отдели на друго място, при баба например, няма как!
Често проветряване и късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #76 -: Януари 11, 2011, 18:18:26 pm »
Мише, няма как. Дано не е вирусно само.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #77 -: Януари 11, 2011, 19:06:44 pm »
Мери, дано бързо се оправя Алекс и да не е вирусно.

Аз тази вечер ще спя спокойно колкото и да ми е спането:) Педиатърката ни идва за да ги прегледа, че се проитеснявах за кашлицата на Алекс много. Нямат хрипове и шумове. Ще давам още няколко дни капки синекод на Алекс и дано по скоро изхвърли тези секрети.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #78 -: Януари 11, 2011, 19:51:05 pm »

http://cgi.ebay.co.uk/Aquaphor-Baby-Healing-Ointment-Diaper-Rash-Cream-85g-/390149455463?pt=UK_Baby_Baby_Bathing_Grooming_LE&hash=item5ad6b83e67

Момичета, че поръчвам такъв крем отново, че нашия почти свърши, поръчвам от Ибей, ако някой иска да си поръчва, 6,8 паунда с 2,6 доставка, за втора бройка доставката е 1 паунд по-ниска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #79 -: Януари 11, 2011, 20:03:35 pm »
Благодаря момичета! Аугментин бях давала на Вероника, за 5 дена стигна и остана. Както се оказва обаче, 5-7 дневно лечение за пневмококите не е достатъчно. Та дано за 10-12 дена изтребим тези гадини!

Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Мини, във Вандата имат Аваксин. Казаха, че всеки ден им доставят по малко. За Харвикса се обадих по телефона, очакват другата седмица зареждане по складовете. Ще чакам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #80 -: Януари 11, 2011, 21:03:28 pm »
Ще давам още няколко дни капки синекод на Алекс и дано по скоро изхвърли тези секрети.

душко, със Синекод как ще изхвърли секретите, бря? Синекод е за подтискане на кашлицата и се дава при суха кашлица. за отхрачване се дават други сиропи...

да не стане нещо грешка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #81 -: Януари 11, 2011, 21:52:36 pm »
 :) Гледам за страхове си говорите...аз нямам към разни животни и подобни. Мога да се завия със змии и паяци  :lol:
Но...когато бях на около 4-5 год. баща ми беше заспал пред телевизора и по него вървеше филм - кошмар...ужасни картини видях. От тогава всяка вечер преди заспиване лежах и си мислех как ще умра и тялото ми ще се разложи...много неприятна история.

А за ваксините - защо ги плащате ? Някакви допълнителни ли взимате, извън календара ? Нали се поемат от ЗК...?
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #82 -: Януари 11, 2011, 21:57:56 pm »
Поемат се Райса сега. до началото на 2010 не се поемаше ни пентаксим, ни синофлорикс.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #83 -: Януари 11, 2011, 22:19:23 pm »
онзи ден във спора с личната точно това й казах- до сега която ваксина съм платила извън календара и влиза от следващата година
по тази логика догодина може и хепатитната да влезе, така че ви стискам палци
коментара на личната беше- еми, някой плащат
всичкото хубаво, ама що все ние бе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #84 -: Януари 11, 2011, 22:20:24 pm »
Относно страховете аз имам само към змии, дори и на телевизор или на картинка да я видя направо настръхвам и ми държи влага гледката поне 10 мин. след това. Не знам от къде ми е този страх. Нямам спомен да са ме плашили като малка с каквото и да е. Само баба ми ни плашеше с баща ми, като започнехме да се бием с брат ми, не че имаше ефект де :lol:

Аз не плаша с баби яги, торбалановци и тем подобни, едва ли ще има ефект. Но при Деси вече действа заплаха от рода - оправи си стаята, защото утре няма да си с розовата рокля на градина, или ако заспиш веднага без да ставаш ще си с клин и туника :lol: Т.е. любими неща, тя много обича клинчета да носи 8)
Елена я плаша с това че ще й дам биберона на някое малко бебенце, това в случаите когато хленчи или се тръшка за нещо, както и лошата буба че ще й го вземе. Лятото я ухапа оса и доста време го помни. Малко е пристрастена към амата си (биберона) и затова действа, друго не минава при нея :lol:
Иначе и аз не мисля че трябва да се плашат децата, много по-добре е да се вкарват приказни герои. Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #85 -: Януари 11, 2011, 22:45:58 pm »
Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Аничко, и ние сме си купували първите 3 Пентаксима,
но той за разлика от Синфлорикса вече е безплатен за всички,
не само за тези родени след 01.04.2010, питах личната.Намазахме  :?
Просто не ми се прави калкулация :(
Но това да е, здрави да са те,
за да сме спокойни ние!
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 22:49:18 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #86 -: Януари 11, 2011, 23:10:14 pm »
Ясно. Благодарско  :) Значи сме намазали.
Зачудих се дали педиатърът не е плащала нещо, защото аз пари не съм давала, а имаме прибрани всички ваксини до 1 год. по календара.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #87 -: Януари 12, 2011, 07:36:38 am »
Иначе и аз не мисля че трябва да се плашат децата, много по-добре е да се вкарват приказни герои. Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:
Хи, хи. Вики говори по уоки-токито с Дядо Коледа. Сега иска нови подаръци.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #88 -: Януари 12, 2011, 08:30:07 am »
Хаха, Лейди, вие сте много напред, ние засега само по телефона говорим с него.
Аз не плаша с нищо, само обяснявам, че ако не слушат ще заспиват сами, или ако не прибират играчките ще ги върна на Дядо Коледа. Обаче вече ми отговориха, че имаме елха и Дядо Коледа пак ще донесе играчки  :lol: Като им казах, че и нея ще я върна, декларираха, че отвън има (пред блока) и на другия ден не бяха забравили да ми я покажат, обаче щели да сложат мопки и манди (топки и гирлянди)  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #89 -: Януари 12, 2011, 08:42:20 am »
Дяди ви Коледа почти го изловиха тази година. Забравил да махне етикета от Джъмбото  :oops:. Моника викя, яяя мамо, дядо Коледа ми взел подаръка от Джъмбо  :lol: Набързо скъсахме етикета и я залъгах, че е сбъркал. Обаче на скоро бяхме в Джъмбо и тя видя същото костюмче. Ето мамо, от Джъмбо го е взел  :lol:.
Викам аха, джуджетата не са смогнали и е накупил малко подаръци.  :lol:

Лисе. Синекода е за подтискане на кашлицата. 100 %.  Моника се изрина последния път от него  :(

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #90 -: Януари 12, 2011, 08:51:08 am »
Лис и аз да кажа за Синекода, че не е за всяка кашлица, освен да отидеш на още едно мнение за Алекс викам. Сигурна съм, че имаш страхотно доверие на педиатъра, не оспорвам нейното решение, но не е често използвано лекарство по принцип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #91 -: Януари 12, 2011, 09:24:16 am »
Добър ден и от мен.
За страховете да си кажа и аз  :),аз не плаша Борето за всичко и говоря в прав текст не я лъжа само за да има мир някоя минута, например тя не обича да мием косата и винаги пита а косата ще я мием ли а за казвам винаги да когато е така а не не я заплашвам с някой или нещо и не я подкупвам.На баба Яга казва Баба Тояга  :)Друго съм забелязала, стряска се когато викам но не в смисъл каране а просто подвиквам на някой който е далече от мен а тя тръгва да плаче.Страх има и от тъмното вече, ама някак си сама си създава страховете.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #92 -: Януари 12, 2011, 10:07:46 am »
Например сега покрай Коледа бяха на почит джуджетата които гледаха през прозореца дали слушат и сутрин им оставяха бонбонки под елхата или някоя друга дребна изненада. Имахме си по едно време лоша и добра фея... Така че въображение му е майката :lol:

На Вероника баба и беше измислила невидимо джудже - Джиджи, което седяло на рамото и за да гледа дали е послушна. Чат-пат имаше ефект :) Аз самата не плаша със страшни персонажи. Вместо това казвам, че няма да отиде на ясла ( това е голяма заплаха, защото там си има другарче - Краси и са като дупе и гащи ), ако предстои рожден ден в клубче, обяснявам че няма да отидем, защото не слуша и други подобни. Такъв вид заплаха обикновено има най-голям ефект.
Мише, ама ние и Пентаксима сме си плащали  :?

Аничко, и ние сме си купували първите 3 Пентаксима,
но той за разлика от Синфлорикса вече е безплатен за всички,
не само за тези родени след 01.04.2010

Ама ние и на Пентаксим не сме правили реимунизация, гледам третата доза е била на 15.03.10, както и Синфлорикса. От чакане да се появи Хеп.Б ваксината съвсем забравих за реимунизациите! Значи, Пентаксим за нас - безпалтен, Синфлорикс - не? С Приорикс-а ни се събират 3 ваксини за слагане  8O Дори не броя Хеп.А... Кога и по каква схема ще е - не ми се мисли!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #93 -: Януари 12, 2011, 12:44:28 pm »
Ние имаме врабче, дето гледа дали слушаме и докладва на баба. Иначе не се плашим с нищо, защото и нищо не действа :D Единствено сега по празниците Дядо Коледа беше на дневен ред и ако не слуша, не носи подаръци. Иначе говорим много, и ние се обяснявахме, дали сме приятели или не.
В интерес на истината аз имам желание освен майка, да съм и приятел на детето си, така че не се сърдя като ми каже, че ми е приятел.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #94 -: Януари 12, 2011, 15:38:38 pm »
Ха и ние не се плашим от нищо, но пък страшно се натъжава ако някой му се скара. Лошото е, че започва на инат да дразни, ако някой му направи забележка. А ако го похвалят, му поникват крила. Даже все по често ми казва, мамо аз искам да ме похвалиш. Сега да не си помислите, че не го хваля,правя го при това твърде често, но съм на мнение, че не може за всяко нещо да се поощряваме. Например при цялостно обличане или пък самостоятелно изхождане /визирам светвне/изгасяне на лампа, бърсане,пускане на вода, обличане/ Моят син си има някакви си негови страхове, без да е плашен, даже до скоро му казвах на мама заешкото сърчице. Един път го е страх от тъмното, друг път не, общо взето според кефа му.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #95 -: Януари 12, 2011, 19:28:06 pm »
Иначе не се плашим с нищо, защото и нищо не действа :D Единствено сега по празниците Дядо Коледа беше на дневен ред и ако не слуша, не носи подаръци. Иначе говорим много, и ние се обяснявахме, дали сме приятели или не.
хи хи и ние така май май лови декиш като кажа, че тати ще иде на работа, поне 2 мин. минава номера :lol:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #96 -: Януари 12, 2011, 19:34:56 pm »
Здравейте и от мен, пожелавам на всички болни дечица бързо оздравяване.
Нека новата година ни донесе много здраве!

Мише, и аз не те съветвам да съхраняваш ваксини толкова дълго време - имах същия случай със спешно купуване на нова ваксина и хвърляне на съхраняваната в хладилник.

За нас идва едно от най-очакваните и приятни събития - ски ваканцията. Надявам се на подходящо за пътуване време и пухкав сняг по пистите, и дано сме здрави, разбира се!

И аз много почнах да го ползвам Дядо Коледа за своя изгода - с баналното, че носи подаръци само на послушните деца :? както и, че щом не си прибира нещата, които й донесе, ще си ги вземе обратно. Как ми се иска да можем просто и ясно да се разберем, ама много искам, нали :lol:
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 19:40:48 pm от tzvetenze »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #97 -: Януари 12, 2011, 19:41:03 pm »
Лис и аз да кажа за Синекода, че не е за всяка кашлица, освен да отидеш на още едно мнение за Алекс викам. Сигурна съм, че имаш страхотно доверие на педиатъра, не оспорвам нейното решение, но не е често използвано лекарство по принцип.
:(Без кола съм и нямам вариант да потърся второ мнение:(

Лисе. Синекода е за подтискане на кашлицата. 100 %.  Моника се изрина последния път от него  :(
аз при всяко ново лекарство ги наблюдавам и засега слава богу е добре, но какво да разбирам под подтискане? "лекува ли" кашлицата или само го облекчава временно?

На Алекс секретите му са в нослето но той така се мята и плаче като опитвам да ги изкарам с помпата, че с хиляди хватки от борбата успявам да изкарам съвсем малко. Кашлицата му е по-скоро суха и е при заспиване и при събуждане. Снощи кашля съвсем малко и повече сутринта, но определено е по-добре отколкото преди да му ги давам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #98 -: Януари 12, 2011, 20:10:22 pm »
Синекод не "лекува" кашлицата, а само я подтиска. щом кашлицата на Алекс е суха, значи вероятно правилно е изписан този препарат. аз бях останала с впечатление, че пишеш за секрети в дробовете, а то ставало дума за секрети в носа.

нали промиваш нослето с физиологичен разтвор?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #99 -: Януари 12, 2011, 20:55:20 pm »
Синекод не "лекува" кашлицата, а само я подтиска. щом кашлицата на Алекс е суха, значи вероятно правилно е изписан този препарат. аз бях останала с впечатление, че пишеш за секрети в дробовете, а то ставало дума за секрети в носа.

нали промиваш нослето с физиологичен разтвор?

Благодаря ти Ирина.

Да, непрекъснато промивам.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #100 -: Януари 12, 2011, 23:10:46 pm »
Да не се прилага при продуктивна кашлица (или нещо подобно) - така пише в упътването на Синекод. По спомен цитирам. Тоест не е подходящ при храчки.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #101 -: Януари 13, 2011, 00:44:10 am »
Да се похваля как днес използвах друг подход като не искаше да ляга  :wink:
Казах му, че ако легне и заспи, Пуси (котката ни) ще дойде да спи при него. А той обожава да я гушка. Беше толкова щастлив когато се събуди и видя котката да спи в краката му. "Мамо, Пуи гойде (дойде)". Надявам се да работи и занапред.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 00:46:44 am от Nedda »



*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #102 -: Януари 13, 2011, 07:30:34 am »
Лис, при такива секрети и кашлица, аз процедирам само и единствено с чести промивки, при това не със Стеримар. Ползвам физиологичен разтвор от банка, който се изтегля със спринцовка /2 мл, такива имам/ защото няма как по друг начин. Преди пълнех шишенце и с капкомер капех, че само така ми разрешаваше диването, но от известно време капя със спринцовката. Лека и бавно, не наведнъж. Тези чести, наистина чести промивки ни преотвартяват по нататъшното заболяване. За кашлица, ние много рядко кашляме, давам в повечето случаи АСС Кидс, макар че кашля от назални секрети. Много съм доволна и от сиропа, друг не ни е помагал. Дежурните изпсвани са Стодал, Проспан,Хустагил и понякога Тусавит. Резултат съм видяла само от АСС Кидс.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #103 -: Януари 13, 2011, 08:22:58 am »
аз наскоро пък взех да имам "магаренцето"- ЕнТиТус и съм впечатлена от действието му
почнах да ползвам и бабешки методи, да ви кажа има повече ефект, от колкото тоновете лекарства, изписвани от педиатрите
обаче дълго време ми трябваше да се престраша, а пък и Стефи поотрасна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #104 -: Януари 13, 2011, 08:35:08 am »
Отказах се да купувам повече от нужните като брой ваксини,
Благодаря на всички за споделеното.

Относно Дядо Коледа и джуджетата, за жалост периода мина
и това "подпалшване"вече не върви.
Ние като едно анимал семейство работим с животни,
вкарала съм един сокол, който ако не си събира играчките
минава и ги взима, не като заспи, за да не се плаши,
а примерно като се заиграе с друго!
Така една вечер отказа, викам добре нека си седят така сокола ще мине,
отвлече си вниманието с друго и аз ги събрах и сложих панера в кухнята!
Дойде да си търси нещо и хоп няма ги, драма.
Казах му, че птицата вероятно е на близо и ако обещае да си ги събира ще му ги върне,
после тръгнахме да ги търсим из стаите като последно отидохме в кухнатя!
Каза ми "Виж Мамо сокола чу, че му обещах!"
Друг е въпроса, че като ги съберем с него,
Калина ги обръща и започва едно ритуално събиране от нея,
сложи една каже си Бравоооо и така до безкрай, най-прерасния безпорядък!

Не че съм открила топлата вода,
но исках да кажа, че когато навиците се създават в играта се получава.
Ако опитам по-силово, македоно-революционния характер се проявява
и винаги удрям на камък!

Лисе относно секретите, на Калина последния път много
добре и повлияха инхалациите, само с физ.разтвор!
Скъп е да му се не види, и борба пада да се седи мирно,
но много работа върши!
А е уред дето всички у дома при нужда ползват!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #105 -: Януари 13, 2011, 10:14:06 am »
Мини като спомена за ЕнТиТус, аз от всички предписани ни сиропи за кашлица, видях по резултат от билковите Тусавит и Фитолор, като вторият е за предпочитане при ларингити и болки в гърлото. За болки в гърлото пък вече давам хомеопатичните Angin Hell, преди давах Тонзилотрен, който също е добър, но първият още по. Не вярвах, но наистина помага при нас. Може и вече да сме поизрастнали знам ли. А да не забравя и от октомври до май давам Eskimo Kids, много съм доволна от това. Ако сме здрави караме само с Ескимото.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #106 -: Януари 13, 2011, 10:15:16 am »
Ползвам физиологичен разтвор от банка, който се изтегля със спринцовка /2 мл, такива имам/ защото няма как по друг начин. Преди пълнех шишенце и с капкомер капех, че само така ми разрешаваше диването, но от известно време капя със спринцовката. Лека и бавно, не наведнъж.

Перде, д-р Масларски ни е препоръчвал същия подход, само че идеята изобщо не е да се капе бавно и полека физиологичният разтвор, а напротив - чрез спринцовката да се създаде по-голямо налягане на течността и да се получи добро проникване и промиване. така че, аз пълня 2.5 мл разтвор в спринцовката, детето ляга с обърната на една страна глава и промивам горната ноздра, като изстрелвам наведнъж съдържанието. после главата се обръща на другата страна и промивам другата ноздра. четох, че Бърди го отричал тоз метод, обаче...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #107 -: Януари 13, 2011, 10:21:14 am »
Еми то и аз практикувах като д-р Масларски, обаче Бърди ме насмота и за това препоръчвам по бавното капене, пак има файда.пСамо ако знаех за това по от рано, колко мъка щяхме да си спестим с детето. Този Стеримар нищо не върши или по скоро върши само за съвсем малки бебоци. А и сумати пари отиват, а една банка е 1.40-1.60 лв. и е 500 мл.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:24:04 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #108 -: Януари 13, 2011, 15:00:17 pm »
Гледах изрисуваната стая преди няколко страници - много е красива! За съжаление Симеон ще откаже изобщо да се заседи в такава стая. Неговият най-голям кошмар е, че нещо го гледа. Наложи се да махнем всякакви плакати, украси и плюшени играчки, защото във всяка комбинация от две точки вижда очи - "Мамо, ела да махнеш еди какво си, защото ме гледа и ми пречи да спя".
Ние изкрахме една тежка варицела точно на Бъдни вечер. Вчера паднаха последните корички, сигурно имаше над 300 пъпки. Жалко само, че беше под карантина точно на Коледа - бяхме отишли на хотел с басейн за 3 дни специално заради него, имаше и Дядо Коледа, който раздаваше подаръци в хотела... Учудвам се как на тази възраст разбра, че е заразен и трябва да се лиши от всички удоволствия. Нито веднъж не се оплака, милото.
За заплахите - не използваме никакви персонажи, а само забрана на любимите му неща. Действа засега. При мен Торбалан имаше поразяващ ефект на 4-годишна възраст. бях много злоядо дете, плашели са ме с Торбалан редовно, за да ям и веднъж за по-голям ефект баща ми наметна една овча кожа и изпълзя изпод масата. Толкова качествено ме изплаши, че след това заеквах близо година. И досега при силен стрес се проявява заекването.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #109 -: Януари 13, 2011, 16:39:42 pm »
Гледах изрисуваната стая преди няколко страници - много е красива! За съжаление Симеон ще откаже изобщо да се заседи в такава стая. Неговият най-голям кошмар е, че нещо го гледа. Наложи се да махнем всякакви плакати, украси и плюшени играчки, защото във всяка комбинация от две точки вижда очи - "Мамо, ела да махнеш еди какво си, защото ме гледа и ми пречи да спя".

Мерси Ултра! :) Честно казано и аз се притеснявам, че Никол може да се уплаши от картинките. Но, да се надяваме, че няма!

Леле и мен много ме беше страх от торбалан  :( Бях забравила.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #110 -: Януари 13, 2011, 17:48:14 pm »
Стеримар ползвам само за себе си. За децата ползвам физиологичен разтвор от малките дози. Една дозичка за един нос:)и като Ирина им обръщам главите.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #111 -: Януари 13, 2011, 19:58:57 pm »
Да се похваля как днес използвах друг подход като не искаше да ляга  :wink:
Казах му, че ако легне и заспи, Пуси (котката ни) ще дойде да спи при него. А той обожава да я гушка. Беше толкова щастлив когато се събуди и видя котката да спи в краката му. "Мамо, Пуи гойде (дойде)". Надявам се да работи и занапред.

А как нави котката да иде :lol:
Раши, стаята е прекрасна, влюбих се в нея :D

Аз оставих Ники на баща му за 5 мин. Таткото яде, Ники се изправил под масата и се държи за дивана. Излизам към кухнята с изричното "внимавай, пада рязко, може да си удари главата в масата, пази го". 5 мин. по-късно чувам зверско туп и рев - Ники под масата. Не се е ударил в масата, а в пода. Цунках, мина му и на въпросът ми "Е къде беше", отговорът беше " Ми ядях пиле с една ръка, с другата го пазех" :x Ако на таткото не му беше зле, такъв щеше да го отнесе...
Дали мога да сложа каска на детето?
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #112 -: Януари 13, 2011, 21:27:24 pm »

А как нави котката да иде :lol:


Ааа, много лесно. Тя е доста възрастна вече - на 12г. и е като плюшена играчка. По принцип ми костваше досега усилия да я пазя да НЕ ходи при него. :)

А за каската... аз мисля, че това с паданията си е съвсем в реда на нещата при порастването. Естествено, че ще го пазиш, доколкото е възможно, но няма как да избегнеш всичко. Другият път може да се случи и при теб. Затова бабите казват " да ги пази господ, че ако разчитат само на нас..."


почнах да ползвам и бабешки методи, да ви кажа има повече ефект, от колкото тоновете лекарства, изписвани от педиатрите


 mini,  би ли споделила кои точно методи ползваш?



Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #113 -: Януари 13, 2011, 21:35:53 pm »
ААа и при мен тупва - първите две падания от дивана бяха при мен :oops:
Знам, че ще пада докато се научи да ходи, то аз съм била царица на паданията, но се чудя кога ще се светне да пада на памперс?

Аз да не ме чуе дяволът, но от една седмица не се буди за хранене в 12 часа, а направо в 3 :D
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #114 -: Януари 13, 2011, 22:33:12 pm »
И аз забравих нещо много важно:))))))
Тази сутрин за първи път и четиримата спахме до 8.30:))))))Чак не повярвах та отидох да видя и другия часовник:)
Объркаха ми организацията:)не успях да си свърша работата:))))))шегувам се разбира се:)))))))
А от 2 дни спят по веднъж на ден и едва смогвам да им взема кухнята, че е до 13.00ч.:) но пък вечер в 20.30 заспиват прави:))))))))

Лека и спокойна нощ:)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #115 -: Януари 13, 2011, 22:54:34 pm »
jasmin_veni, ще свикне, не се притеснявай. С времето стават все по-уверени и много ясно преценят къде е опасността от падане.  :)
Виктор в началото все ходеше с насинено чело, милият. И в повечето случаи се удряше, когато уж го наблюдавам.  :oops:  И аз се бях замислила за вариант "каска", ама докато се наканя и го израстнахме този период.  :)

Раши, стаята е приказна. :D
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #116 -: Януари 13, 2011, 23:26:37 pm »
Мини и на мен ми е много интересно какво прилагаш. Дали нямаше подобна тема в педиатричния...

Жасмин, и аз много хоках таткото за всичко, което се случваше детето докато е с него. Това, докато голямата бела не стана при мен. Направо не ми се разказва, толкова тежко го преживях  :(  Затиснах пръстите на детето на багажника на колата, той се заключи, а аз от шок хвърлих ключовете в близкия храсталак барабар с три торби от супера. Рових в кайма и ревах като животно  :( Добре, че карам дърта барака, та детето се размина без сериозни последствия.

Перде, като прочетох в темата на Бърди за подхода ти много се ентусиазирах, като прочетох неговия коментар ми спадна ентусиазма, сега гледам и други го препоръчват...Започвам да се чудя. При Боби съм сигурна, че това ще има ефект, той е с някакви къси и криви носни ходове / също като баща си. Мъжът ми и на дърти години има грижи с носа/ Ще се поинтересувам още. 
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #117 -: Януари 13, 2011, 23:31:52 pm »
И аз забравих нещо много важно:))))))
Тази сутрин за първи път и четиримата спахме до 8.30:))))))

Честито, Лиско!   :) :) :)
Ние по празниците оставихме Антон във Варна при нашите, като поседяхме всички няколко дни, за да се адаптира в наше присъствие. При което нощем си спеше при нас, въпреки че майка ми го искаше, за да свиквал с нея. А аз й викам - ти сега се наспи, докато съм тука, че после нормален сън един месец с него няма да видиш. И какво се получи - всеки ден се чуваме по скайпа и майка ми не може да го нахвали колко много спял, как не се будел ама изобщо, и даже сам в кошарата си заспивал - е това последното направо ме разби. Как усеща диването значи, когато е с нас и само на изтерзаните си за капка сън родители върти номера :)

Мини, и аз чакам да споделиш "бабините" методи! Аз наскоро в чудо се видях с мъжа ми и неговата неспирна нощем - през деня по се траеше, кашлица. Ходи на лекар, разбира се, диагностицираха го, сума ти лекарства, кое с по-голям, кое с никакъв ефект, но си откара така близо месец и накрая забърках една отвара на Дънов, изключително скептично настроена, но факт е, че кашлицата драстично намаля и на третия ден просто отшумя.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:34:20 pm от tzvetenze »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #118 -: Януари 14, 2011, 00:55:55 am »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя. От тогава си седи в шкафа и май сме го ползвали 2-3 пъти. Капех и като бебе Тонимер. Те са си в съвсем малки като шишенца за капки. Мисля по 20 милиграма бяха.

Лисе, Синекода и го изписаха при суха кашлица без секрети. Лошото при него е, че ако детето има храчки, той подтиска а не ги изкарва. Но щом педиатърката ти е казала, ок. Всъшност то ще си проличи. Трябва да спре до 2-3 дни мисля.

Ей спане до 8:30, това е такова блаженство. Ще ми се да ми се случва по често от веднъж в годината  :x. Днеска съм много кисела. Четох вестник и гледах новини. Прочетох за семесйтвото с трите зарязани деца и пожара. После през стотиците убити животни заради шап. След това за хлорирането на макс на питейната вода. След това за наводненията и жертвите които са над 350 човека в Бразилия. Преди това пристигнаха нови изисквания за документите, което за мен е допълнително смятане с часове и писане и сега главата ме боли и сърдита на целия свят включително и на господ отивам да си легна  :x. утре ще се постарая да стана нагоре с трибуквеника защото колежката е с температура и си е в къщи а мен ме чака отново дълъг ден...
Скоро не се бях вкисвала така  :lol: Мъжа ми каза, че ако утре не стана с дупето надолу, ще ме напусне тържествено. аз му казах пък, че когато съм ядосана и не слушка, ще го пратя при мама. Той тържествено обеща да слушка, защото каквото и да е в къщи, при мама е в пъти по зле.  :lol: Така, че днес поне си имах послушен мъж  :lol: Така де, да запомним деня и с нещо хубаво  :)
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 00:57:46 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #119 -: Януари 14, 2011, 01:54:34 am »
ами не са много драстични, но пък опитвам, че детето се натрови с лекарства
инхалации с морска сол при обилна водниста хрема /за подсушаване на лигавицата/, инхалации с лайка и сода /дори на себе си правих, че от няколко дни гласа ми го няма, твърде вероятно предвидливо използват мъгливите дни за емитиране на повече мръсотии във въздуха/- и при двата метода използвам по голяма супена лъжица сол или лайка, след като заври лайката сипвам вътре сода за хляб и след това се вдишва, може само през носа, или през уста- в зависимост от локализацията на проблема
"меден компрес" на гръбчето също така за спиране на кашлицата, както и по лъжица захаросан мед да смуче ако я раздразни нещо гърлото, облекчава доста
но все пак моето дете наближава 4, признавам си с Преслава не бих пробвала за сега :) пък и за нея меда е все още мираж  :wink:
надявам се скоро да успеем да прескачаме повече пъти лекарствата, че детето ще се превърне в хипохонрик, щом ни моли да ходим на спешния да я преслушат и да й напишат рецепта, значи смятайте какво е
много смешна беше една вечер, моля я да й снимам пъпките, за да ги покажа на доктора /Бърди/ и тя с готовност позира, стои да фокусирам, снимах аз и качих в нет-а, а след 10-на минути Стефания- Мамо, хайде де, обличай ме. Нали щяхме да ходим да показваме на доктора пъпките  :( толкова е свикнала май да ходи на лекар
все още като види такъв обаче казва- Ти нали няма да ме боцкаш? в отговор на въпроса как се казва
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 02:22:35 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #120 -: Януари 14, 2011, 08:04:50 am »
Мини не бой се душко от една партия сме, Тони също леко да се разсополеви и ми казва, мам болен съм , аде на доктор при чичо Ламбов. Там му падаряват разни неща, щото си ги иска, а и му е интересно. Вече пие хапчета сам, само си ги търсеше по едно време, което ме накара категорично да спра с традиционната медицина, е на за важни неща разбира се. Децата растат и изграждат имунитета си и вече е доста по лесно, пък и е друго когато обясняваш на разбиращо човече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #121 -: Януари 14, 2011, 08:48:36 am »
Добро утро!
Днес съм с много позитивна нагласа за деня. :) Надявам се да мине така. А снощи бях на среща със Зачатски приятелки. :) И съм доволна! :)
Ще водя Дребния на консултация.

Това с наспиването и за мен е мираж. :) Моите хлапета са ранобудни. :) Мишка става към 7, а Косьо - към 6 - 6:30 най-късно ме вдига. А и през нощта си ме буди 4-5 пъти.

Мини, какъв е този "меден компрес"? Как точно мажеш детето с мед и как то стои омазано? После успяваш ли да го измиеш?
Аз съм предубедена. Смятам, че това ще е просто една маска за кожата, един вид СПА терапия, но той не прониква в кръвта през кожата, за разлика от алкохола.
Веднъж спорих със свеки по въпроса.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #122 -: Януари 14, 2011, 09:19:23 am »
синьо кокиче, от приятелка с диабет знам, че медът прониква в кръвта през кожата - веднъж си беше направила маска на косата с мед и се беше нагласила здравата...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #123 -: Януари 14, 2011, 09:50:06 am »
Благодаря за идеите за бабешки методи

Цветенце, моля, сподели рецептата на Дънов за кашлицата. На мен явно това ми е коронният номер в последните 3-4 години - като се разболея от нещо с кашлица през зимата, кашлицата си седи до май месец. Сега пак съм така от 1 месец вече...

Раши, супер стая!

Здрави и спокойни дечица. И честито на поспалите за сефте от месеци :)

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #124 -: Януари 14, 2011, 09:52:08 am »
Привет и от мен! Все не мога да се доредя да пиша :oops:
Раши, страхотна стая! Поздравления!
Перде,  беше споменавала за някаква застраховка за инфекциозни болести, можеш ли да дадеш малко повече инфо или да пуснеш линк, към коя компания работиш?
В нашата ясла върлува варицела и не съм спирала Дара - ако се разболее да я изкарва и толкова. Може би съм закъсняла да се застраховаме, но пък за в бъдешще да знам...
Аз пък със този стеримар така разкървавих носа на детето... :oops: Тя струята и на мен щеше да ми изкърти носа, а кво говорим за едногодишно дете....
Тонзилотрен и на нас много ни помага за гърлото /Благодаря, Мише :D
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #125 -: Януари 14, 2011, 10:10:21 am »
Здравейте мами!
Живи и здрави, до три-четири седмици и аз ще се присъединя към тази също толкова чудна темичка, каквато е бременелската.
Имам едно въпросче и моля да ми споделите. В момента гладя дрешки и гледам големите етикети от вътрешната страна. Махат ли се тези етикети? Дразнят ли децата?
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #126 -: Януари 14, 2011, 10:15:46 am »
крем2003, аз махам много внимателно, старая се да изрежа почти до дъно тези, които са от една твърда материя,дето прилича на хартия. След това пробвам на някое нежно мое място дали дере (защото на някои мои блузи си ме драска отвътре и дооправям). Меките етикетчета не ги махам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #127 -: Януари 14, 2011, 10:16:09 am »
Изрежи ги етикетите, за всеки случай :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #128 -: Януари 14, 2011, 10:17:56 am »
Marmotche, споделям какво сме ползвали у дома:

- една част настърган на ситно лук (да стане като каша)/ две части мед. смесва се добре, взима се по една лъжица на всеки 10тина минути. Има отхрачващо действие.

- правя и разпространената рецепта с издълбана черна ряпа и напълнена с мед, но при нас като че ли по-бързо и ефикасно действа сокът от настъргана черна ряпа, по една кафена чашка вечер. малко се притеснявах не е ли много драстично за стомаха, въпреки че изрично пише в рецаптата, че отлично действало и на стомаха. ако ще стържеш черна ряпа, внимавай да не си пипаш очите или личицата на децата, че щипе.

- въпросната отвара, давам я с пропорциите, които Дънов е дал, а ти си я намали - вземат се сухите люспи на 10 глави лук и се сваряват във вода, прецежда се водата и в нея се слага 1/2кг мед, 1-2 лъжички счукан синап (в аптеките продават синапено семе), 1-2 лъжички ленено семе. сутрин, обед, вечер по лъжичка.

- при болно гърло при мен безотказно действа затоплящия млечен/изварен компрес, въпреки че съм срещала мнения на лекари, че е излишно затоплянето на гърлото.

Подчертавам, че горните методи съм прилагала само върху възрастни хора.

Мармотче, пожелавам ти скорошно оправяне! Може би си пробвала мурсалския чай, ако не - опитай го. Той също е с отхрачващо, бактерицидно и т.н. действие.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 10:19:34 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #129 -: Януари 14, 2011, 10:24:20 am »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя.

много обичат да се изхвърлят педиатърките. тя пробвала ли е да си пръсне Стеримар в носа, та знае колко е силно налягането? производителят изрично го е обозначил като подходящо за бебета - мислиш ли, че ще си сложат главата в торбата? нали ще ги спукат от съдилища, ако е вредно... Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #130 -: Януари 14, 2011, 10:25:34 am »
инхалации с лайка и сода

мини, лайката е алерген и не се препоръчва за инхалации при деца. а ти точно от алергиите бягаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #131 -: Януари 14, 2011, 10:27:14 am »
Благодаря ви!  :D
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #132 -: Януари 14, 2011, 10:51:38 am »
Раши, стаята е страхотна. Дано детенцето да й се радва, че Мия примерно въобще не си стои в стаята. Само спи в нея, общо взето. Като споменавате спането, моята дъщеря винаги е спала. Казвал съм и друг път, че през първите 3 години, съм имала не повече от 3-4 безсънни нощи с нея. Но, уви сега нещата се променят. Напоследък все по-често се събужда в 4, 5 през нощта и то най-вече в почивните дни. Като е за градина, едвам я събуждам, обаче в събота и неделя става посред нощ, абсолютно свежа. Като знае, че и предстоят забавления вкъщи и сякаш няма търпение да се наспи. Веднъж даже станахме в 3.
<br />[link=http:
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #133 -: Януари 14, 2011, 10:56:21 am »
крем2003 аз не махам етикетите. На една две дрешки на фирмата Сали съм ги късала, ама защото като го дръпнеш и се маха целия.

Аз тъкмо си похвалих детето и изкарах безсънна нощ. Ей, това синеокото като реши, че му се играе и пълзи в 2:30 :oОпитахме да го приспим, слагаме в кревата и след една минута се обръщаме и гледаме той се изправил, подал глава и ни гледа :lol:

Моля, като сте тръгнали да споделяте бабини рецепти, дайте някоя за тонус за нашия тати, че всички колеги са му болни, той както е недоспал...
Аз слагам ампулки в нослето и после дърпам с помпичката на Маример.

Стеримар като спрей ме е страх да ползвам, защото на една лекция ни казаха, че се плашат от впръскването.

За следващата седмица поръчах от кухнята Бананов крем за таткото и най-накрая ще опитаме и нещо друго, освен супите :lol:

jam не знаех, че лайката е алерген. Уж минава за едина от най-леките билки. За някоя друга билка-заблудителка да имаш инфо?
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #134 -: Януари 14, 2011, 12:24:04 pm »
Моят син обожава чай от лайка, може да изпие литри, всъщност ние чрез чая пропихме и водата. Аз в крайна сметка си мисля, че в Бг за всяко незнание от страна на лекар, винаги се поставя диагноза алергия. И моето беше набедено разбира се.

Сега за застраховката, пиша тук, ако има повече интерес може и отделна тема да пусна, за разяснения.

Застраховат се лица - учащи се от основни, средни, полувисши и висши училища, с изкл. на задочно и вечерно обучаващите се, преподаватели и персонал, зает в учебните заведения, деца от детски градини и ясли, учители и обслужващ персонал на детските заведения.
Застраховката е групова и се сключва за 2 и повече лица
Срок на застраховката 1 година
Валидност - през цялото време на годината, в учебно и/или детско завенеие и в бита, по време на учебна практика, ваканции, лагери и екскурзии, спортуване и пътувания както в България, така и в чужбина.

Основни рискове
Временна нетрудоспособност вследствие злополука или инфекциозно заболяване:
над 20 до 40 дни - 6 % от застрахователната сума
над 40 до 60 дни - 10 % от застрахователната сума
над 60 дни - 12 % от застрахователната сума
/епидемичен /менигококов / менингит, първични енцефалити, морбили, рубеола, епидемичен паротит /заушка/, варицела, скарлатина, вирусен хепатит - трите типа, инфекциозна мононуклеоза, дифтерия, коремен тиф и паратиф, салмонелоза, дизентерия, холера, малария, тоскоплазмозца, лайщманиози, ламблиаза, амебиаза, трихинелоза, тении, ехинококозии/
Трайна нетрудоспособност вследствие злополука:
до 50 % изплаща се процент от ЗС, равен на процента загубена трудоспособност
над 50 % изплаща се процент от двойният размер на ЗС, равен на процента загубена трудоспособност
Загуба на живот вследствие на злополука /само за лица над 14 години/ - изплаща се ЗС на законните наследници.
до 14 години - 20 лв. годишна застрахователна премия, за застрахователна сума от 10 000 лв.
над 14 години - 25 лв. годишна застрахователна премия, за застрахователна сума от 10 000 лв.
Застрахователна сума от 10000 лв. е максималният размер, има опция за 5000 и надолу.

Допълнителни избираеми рискове:
медицински разходи вследствие злополука - възстановяват се извършени разходи/преглед, изследване, медикаменти, болничен престой, хирургическа намеса, медицински транспорт/ - до 5 % от застрахователната сума/ - годишна премия 10 лв. за 10 000 лв. ЗС

дневни пари за болничен престой вследствие злополука - за всеки ден болнично лечение - 1 % от ЗС с максимум до 20 дни еднократен престой в болница и общо до 30 дни в застрахователната година - годишна премия 15 лв за 10 000 лв ЗС

суми за оперативно лечение на органи или системи вследствие злополука - изплаща се процент от застрахователната сума, равен на процента, определен за извършена операция в Хирургическата таблица на застрахователното дружество - годишна премия 20 лв. за 10 0000 лв. ЗС

В сайта е няма качена тази оферта за това я написах в кратце тук. Най вече за информация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #135 -: Януари 14, 2011, 12:45:45 pm »
Лайката не се препоръчва на бебета, но мойта дъщеря и цялото ми семейство се повлиява много добре от инхалации с лайка и сода (правя го от както е навършила 1,5 г). Като също избягвам алергени, но то е много относително що е то алерген.
По логиката за Стеримара, защо на серията на Бюбхен за новородени пише, че и тези с лайка са за пеленачета и крем за под пелени също с лайка има от тяхната серия. Освен това са ми донасяли от Германия чай за кърмачета със съдържание на лайка като изрично е упоменато че става от 0 нагоре.
Иначе и аз съм чувала, че е алерген.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 13:51:53 pm от Марито »
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #136 -: Януари 14, 2011, 13:40:27 pm »
Цветенце, много благодаря!!!

jam не знаех, че лайката е алерген. Уж минава за едина от най-леките билки. За някоя друга билка-заблудителка да имаш инфо?
липа

В детската градина на децата имат сключена такава застраховка.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #137 -: Януари 14, 2011, 14:15:58 pm »
Да, и аз съм чувала, че лайката е алерген, но моите деца пият чай от лайка или мащерка, нищо им няма за сега :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #138 -: Януари 14, 2011, 14:24:57 pm »
Имам едно въпросче и моля да ми споделите. В момента гладя дрешки и гледам големите етикети от вътрешната страна. Махат ли се тези етикети? Дразнят ли децата?

Аз не съм ги махала. Нямаше време да ги търся:)
Късах с ръка само онези тънките, най-често размера е обозначен на тях:)и то докато гладя, ако ми попадне пред очите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #139 -: Януари 14, 2011, 14:49:11 pm »
ми хубаво, че е алерген /и аз така бях чела/, ама ела да видиш кака ти Стефка как спира да кашля от лайка със сода
предпочитам пред Вентолин, да ти кажа, втори пристъп спасявам с такава инхалация
снощи пак с драми легна да спи, отново серията приключи с обилен рев, съотвено повече секреция- сополи, сълзи и на 10тата минута започна якото кашляне като заспа
една инхалация с лайка и сода, намазах гърба с мед и сода, сложих домакинска хартия, дадох доза ЕнТиТус и детето се успокои и заспа непробудно до сутринта
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 14:51:06 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #140 -: Януари 14, 2011, 15:12:04 pm »
Перденце, благодаря много за инфото. Ще предложа и на другите родители, дано се съгласят да направим такава. 20 лв. нищо не са за цяла година, а както всички знаем вероятността да се разболеят е много голяма, особоно варицела и скарлатина. А има ли някакъв срок, от който започва да действа застраховката? В с-л застраховам я от днес и тя се разболява след 3 дни примерно, при у-вие, че вече има такъв случай в градината и има голяма вероятност да го изкарат повечето деца?
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #141 -: Януари 14, 2011, 15:20:47 pm »
Камбозолка,
благодаря ти, че ме светна за меда, че прониква през кожата.
Веднъж свекърва ми предложи, да намажа ходилата на Мишка с мед и аз категорично отказах! Звучеше ми абсурдно.

Мини,
на тънък слой ли го мажеш  това на гърба на Стефи? И така спи през цялата нощ? А на сутринта я изкъпваш, така ли?
Прости ми, ако ти звуча глупаво? Но мисля, да пробвам при нужда.

Цветенце,
как точно си правиш млечен компрес? Топиш тензух в горещо мляко и си го слагаш на шията, така ли?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #142 -: Януари 14, 2011, 15:24:14 pm »
Здравейте момичета
Имам нужда от вашата помощ в дилема съм какъв матрак да купя за детското легло само той ми остана и не мога да реша.
Предварително благодаря
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #143 -: Януари 14, 2011, 15:27:26 pm »
Моите деца спят на матраци Тед.
Избери си средно твърд. Не трябва да е мек.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #144 -: Януари 14, 2011, 15:29:56 pm »
Кокиче, точно така
за сефте тази седмица обаче пак подчертавам правя, не искам да звуча като да убеждавам някой
всеки си избира как да лекува децата си
чакайте да ви разсмея, вчера докато готвя моята малечка как се беше подредила, направо да не знаеш какво да правиш

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #145 -: Януари 14, 2011, 15:35:03 pm »
Здравейте момичета
Имам нужда от вашата помощ в дилема съм какъв матрак да купя за детското легло само той ми остана и не мога да реша.
Предварително благодаря

на всички препоръчвам моя избор - детски матрак Магнифлекс.
http://family-bg.com/prX_1872.htm

преди 5 години го купихме за 101 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #146 -: Януари 14, 2011, 15:35:48 pm »

Мини, а леле майкооо  :lol:, не моЙ и насмогнеш на козметика!
Да плаче ли човек как ще я измие или да се смее каква е маймунка!

marykol ние сме с ТОЗИ/ЦЪК, две бебета отгледа, доволна съм!
С Джам сме писали едновременно, ние го взехме 120, с по 20 лв се вдига на 2 г.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 15:37:31 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #147 -: Януари 14, 2011, 15:37:14 pm »
като стана въпрос за матраци, да питам за по-големите дечица на каква възглавница се спряхте
Преслава все още спи без, но за Стефи си трябва- тя вече си я търси
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #148 -: Януари 14, 2011, 15:42:23 pm »
Мини,
наскоро и моята Михаела се подреди досущ по същия начин, докато приспивах бебето.
Само че, не успях, да се овладея и си получи шамар по дупцето. Оставих я за наказание така омазана, да чака баща си да се прибере от работа. Беше се омазала със Судокрем-а на бебето. Целия крак и двете ръце. Не и стигнал крема за другия крак. :D Ама наистина целия крак и целите ръце от долу до горе.
Тъй като, това се случи след банята вечерта, баща и се прибра и влезе да я къпе отново. По принцип знае, че е крем за дупе и и давам да си намаже дупето, докато мажа малкия. но нея вечер си направила СПА процедура. :lol:

Благодаря на Цвети и на Мини за споделените рецепти от народната медицина.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 16:36:19 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #149 -: Януари 14, 2011, 15:55:22 pm »
Кокиче, Калина счупи пред очите ми един буркан с мед,
като преди това го е извадила от дъното на един шкаф
кой е виновен, тя, че е любопитна или аз, че не съм качила меда къде трябва!
Само вика ми я спря да не си разреже ръцете и не, да се самоизям,
а да семовдена незнам къде ми беше после. Щастлива бях само, че нищо и няма!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #150 -: Януари 14, 2011, 15:56:48 pm »
като стана въпрос за матраци, да питам за по-големите дечица на каква възглавница се спряхте
Преслава все още спи без, но за Стефи си трябва- тя вече си я търси


другарко, темата за възглавниците я бистрихме с Пердето надлъж и на шир преди 2 години, чак тема имаше - латексови възглавници.
ние ползваме детска латексова възглавница на Латекс, Бяла. стандартна големина, но е по-тъничка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #151 -: Януари 14, 2011, 16:04:12 pm »
Здарвейте и от нас с доста закъснение ...
...виждам 4е бая сте изписали ...не мога да ви из4ета :( но така се случи 4е не съм ставала от леглото само до тоалет пак това кафяво зацапване много странно само сутрин има и то само на хартията а през деня нищо  8O ходих на ехограф док каза 4е имам малка киста в единия край на плацентата но не застрашавало бебето аз се стреснах оба4е за сега слава богу зацапването спря но пак си полежавам  :(

 По темата мога да кажа 4е Мони също спи на матрак тед и на една такава като нашия размер латексова възглавница!  :wink:
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #152 -: Януари 14, 2011, 16:05:40 pm »
Мишката все още не ползва възглавница. Просто не иска за сега.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #153 -: Януари 14, 2011, 16:08:06 pm »
Мини, много е готина малката кукла! Супер сладурана!
Кокиче, това мазането с храна и с крем е готин детски приьом :) хихих


Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #154 -: Януари 14, 2011, 16:34:53 pm »
Още един глас за детския Магнифлекс.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #155 -: Януари 14, 2011, 16:42:36 pm »
Добавям за Магнифлекса ние сме с платнена кошара, идеално пасва!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #156 -: Януари 14, 2011, 16:46:19 pm »
Нашите детски матрачета са ето такива:
http://www.happydreams-bg.com/?p=product&aid=17 - нямаме забележки.

Мини, Вероника погоди същия номер и на двете си баби. Едната дори трябваше да си купи нов крем, поради изразходеното количество на чисто нова опаковка. Аз страдам най-много от тършуването и из моите лакове + една кутийка вазелин за напукани устни :)

От бабешките рецепти за кашлица помага следното: 1 дюля,2-4 ябълки, 1 глава лук (всичко срязано на четвъртинки, със семките и люспите), 7 ореха с черупките -> сварява се във вода докато стане гъста течността, подслажда се с 1 с.л мед.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #157 -: Януари 14, 2011, 17:16:07 pm »
Аз сега се сещам как като дете, брат ми ме е гледал и съм докопала гримовете на майка ми.
Гледката после е била..."страшнааа, аз помня как ми търкаха лицето няколко дни да измият червилото от бузите :oops:
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #158 -: Януари 14, 2011, 18:04:21 pm »
Nunu, всички застраховки влизат в сила в 00.00 ч. на следващият ден, когато е платена застрахователната премия, дори и когато може да не е издадена още полицата.
Повечето градини и ясли, предлагат тази застраховка, но незнайно защо в нашата а и не само,не се прави и правила. Иначе знам, че масово се ползват.А що се отнася, че имате заболели в градината или групата, застрахователя не знае това нали :wink: Въпроса е, че плащане от тяхна страна ще има,само тогава когато от датата на поставяне на диагнозата и последващото лечение/болничен надхвърли 20 дни.

Възглавница ползвам детска пенолатексова на Бела, супер доволни сме, даже май вече ни е ниска, но пък за възрастни ни е височка. Спим с пенолатексовата и за още малко височина, добавям отдолу бебешката му.

Mini и Тони има една такава прекрасна снимка, само че с паста за зъби. Толкова се смях, май повечкото деца имат по минимум едно такова разкрасяване. Сладури  :lol: :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #159 -: Януари 14, 2011, 22:57:04 pm »
А  Магнифлекс имат ли голям размер матраци.Ние до месец трябва да купим ново легло на Жорко,защото кошарата му е доста малка вече.
Вие кога преместихте децата на голямо легло и слагахте ли някакви прегради(виждала съм да продават в джъмбо).
Възглавници и ние трябва да купуваме- Жорето спи от доста време вече на възглавница,сам си я поиска.Лошото е ,че си е харесал тази на баща му и си спи с нея,но понеже е голяма ,а кошарата вече му е малка и от кръста нагоре ляга на нея и ме е страх да не му се изкриви кръстчето нещо.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #160 -: Януари 14, 2011, 23:21:00 pm »
Зори за матрака виж ТУК!
Преграда взехме от Джъмбо 40-50 лв, много прилича на ТАЗИ,
но ние ще им правил легла есента, сега е сложена на спалнята!
Тогава ще се пробваме да ги отделим в самостоятелна стая,
сега за да се наспиваме сме на мъжка и женска обител!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #161 -: Януари 14, 2011, 23:26:48 pm »
имат големи матраци магнифлекс, но са доста скъпи, обаче има и други пенолатексови на по-приемливи цени. иначе и деси и ели спят на магнифлекс, а нашия също е пенолатекс, но друга марка, размер 160/200 см. но струваше към 700 лв., защото магнифлекс този размер бяха над 1300 лв.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #162 -: Януари 15, 2011, 09:36:01 am »
Добро утро! :)
Вече приспах малкия, тъй като се беше наспал малко след 6 часа.

Днес ще водя Мишка на куклен театър. :) Надявам се, да и хареса, макар че се опасявам, че все още и е рано. Но ще видим.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #163 -: Януари 15, 2011, 11:14:08 am »

Днес ще водя Мишка на куклен театър. :) Надявам се, да и хареса, макар че се опасявам, че все още и е рано. Но ще видим.

Аз заведох Вероника още лятото, като беше на 2г.6м. и много и хареса. Седмица след представлението още повтаряше случките на Жабока цар :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #164 -: Януари 15, 2011, 12:37:51 pm »
Някой написа, че ползва Стеримар само при бебета и след това не действа, не ми се връща назад да го търся. Моята педиатърка щеше да ме набие, като и го споменах. Каза, че с това силно налягане мога да и спукам капиляр или да я задавя.

много обичат да се изхвърлят педиатърките. тя пробвала ли е да си пръсне Стеримар в носа, та знае колко е силно налягането? производителят изрично го е обозначил като подходящо за бебета - мислиш ли, че ще си сложат главата в торбата? нали ще ги спукат от съдилища, ако е вредно... Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"

Знаеш ли, от тази страна не бях поглеждала  :lol:. Аз лично около 5 минути се настройвам да си пръсна Стеримар в носа. Мони само като го видеше бягаше, не искаше и да чуе  :). Молех я със спринцовка, само и само да ми даде, но Ц. Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка. Това са съвсем нормални неща. Аз се лекувам с чаша Кока Кола с 4 ледчета вътре, но това си е мой модел от 15 годишна. Като малка все бях с гнойна ангина и АБ. Вълнено елече и шалче. Още бъркоча от сапун, яйце , аспирин и какво ли още не, който лепеха на тялото ми и ме оставяха да "спя" с него е в кошмарите ми. Спя едва ли, по скоро съм седяла гипсирана и ревяща цяла нощ...
Това вече не са бабини методи, а садизъм. Затова категорично забранявам на свекърва ми и баба ми да се пробват дори да ми дават акъл как да си гледам детето. Едната седи два дни с обрив и се маже с крем здраве докато не се задуши, другата гаргари ГАС и така си лекува сливиците. Горещо го препоръчва... Така де, в 21 век сме. Техния начин на гледане ни е докарвал до нон стоп боледуване с гнойна ангина и АБ. Значи това не е начина. Затова аз ползвам всички техни анти закони. Разбирайте го както искате, искам и съвета, обръщам го на възможно най-опаки и действам. За сега номера минава  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #165 -: Януари 15, 2011, 13:56:07 pm »
Хе-хе,Лиде,и аз се лекувам с ледена кола-действа безотказно  :D.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #166 -: Януари 15, 2011, 14:07:43 pm »
И аз обичам бабините методи, но в граници. Иначе за сливиците - най-добре ми действа, ако ги намажа със сода (по принцип съм с хроничен фарингит и друго не ми помага така). Е, ако се налага антибиотик, това е друго, но много рядко ми се случва.  :)

кокиче, направо ви завидях за кукления театър. Сигурно ще й хареса на Михаела.

Ние имаме напредък с яслата.  8)  Както казват повечето ми познати - още две седмици и няма да иска да си тръгва.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #167 -: Януари 15, 2011, 15:33:18 pm »
Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка.

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)

колкото до "нищото лошо" на инхалацийките с лайка - моля да се четем внимателно. аз изрично писах, че става дума за неуместност на прилагането на такива инхалации при малки деца. вие, възрастните, си се инхалирайте колкото си щете. и това ми е казано от педиатър, комуто имам доверие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #168 -: Януари 15, 2011, 16:10:07 pm »
Даваше да и капя, та си ползвхме ампулите и до сега. Не съм си и помисляла, че на някой би му била тази струя слаба и неефективна  :lol:. Влиза си, чак до очните дъна се покачва ако питаш мен  :lol: Направо си е садистично. Пръскала съм и разбира се, но борбата дето я водех, не ми беше на сърцето.

За бабешките методи... В това което Мини е написала не виждам нищо лошо. Чайче, мед, сода, инхалации с Лайка.

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)

колкото до "нищото лошо" на инхалацийките с лайка - моля да се четем внимателно. аз изрично писах, че става дума за неуместност на прилагането на такива инхалации при малки деца. вие, възрастните, си се инхалирайте колкото си щете. и това ми е казано от педиатър, комуто имам доверие.

Jam знам каква е идеята на струята, но си е адски неприятно. Ползвам го, защото има ефект, но само при дълбока нужда, защото пак казвам, ужасно неприятно е. Ясно, че няма кръв и проблеми, но е от особено неприятните неща. Аз лично се успокоявам психически 5 минути преди всяко впръскване  :lol: Явно съм с чувствителен нос  :lol:

На Моника засега от бабешките илачи съм и слагала само чорапи с оцет. Лайка пие и билкови чайчета. Мисля след годинка малко по малко ги пробвахме. Започнах постепенно понягога да и слагам и мед. Сега наскоро си позволих да и дам и билков комбиниран. Разбира се, като казах няма нищо страшно, не слагах бебетата в кюпа. Опасността от алергии е известна на всички ни и всеки сам преценява кога ще предостави на детето си да пробва нещичко, било то и билка. Моника е на 4 годинки все пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #169 -: Януари 15, 2011, 16:17:05 pm »
И аз съм си пръскала Стеримар, нямах предварителна нагласа нито първият, нито вторият, нито нататък. :wink: Аз съм от онези садистични майки за които здравето на детето е на първо място и разни хленчения и сърдити муцунки, не могат да ме разколебаят да приложа различни манипулации, необходими за оздравителният процес. Пак ще го напиша, ако знаех за спирнцовките по от рано, щях да спестя на мен и най вече на сина си, куп неприятни и мъчителни моменти, плюс купищата лекарства.

Аз все още не съм прилагала бабините инхалации върху детето, не защото не смея, а защото просто не е практика в нашият дом/фамилия и не знам дали това което си мисля, че правя е инхалация и върши работа.
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 16:20:19 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #170 -: Януари 15, 2011, 17:01:33 pm »
Айде сега ми обяснете, какво толкова лечебно съм изпуснала като не съм наливала често носа на дъщеря си с морска сол под налягане  :lol:. Така де, има си и предимства и помага, ама не е живото спасяващо. Та Перде, какво като не си знаела за спринцофката ми кажи. Стеримара си го ползвала, е със спринцофка, да предположим, че ще влезе милиметър нагоре. Не се втелясвайте толкова. Аз не обичам да пълнят носа ми с каквото и да е, избягвам и носа на малката да пълня. Правя го дори и да пищи не когато се налага, когато е особено належащо. Перде, здравето на детето и за мен е на първо място, но имам друга гледна точка и друг подход.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #171 -: Януари 15, 2011, 19:06:59 pm »
Аз нямам против пръскането със Стеримар, ама за мен.
Добре де, Стеримар и спринцоВката не са ли едно и също?

Наш'то пищи като го мажа с крем след баня и го обличам. Ейй, все едно го колим, все очаквам полицията да звънне ма вратата и да пита защо малтретираме детето.

днес взех от Карфур някакво френско мляко вместо Аптамил и засега му харесва. Сядам да превеждам какво пише на него, а не съм превеждала от френски от 5-6 години :lol:
Има и много добри бодита - 4 за 9лв. и 6 за 13 лв. и да от много качествен памук :)
[/url][/url]
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #172 -: Януари 15, 2011, 19:37:41 pm »
Лиде, използвахме Стеримара от бебе не помня точно от кога, но не от новородено. За новородено ползвах ампулите Тонимер. Докато давах безумни пари за Стеримар, не виждах абсолютно никакъв ефект от него. Сама стигнат от извода, без да бъда консултирана от лекар, че може би по голям ефект ще има, ако по обилно навлиза морската вода. От 2 до 3 годишна възраст капех с капкомер, защото не ми позволяваше детето и за това не го насилвах със спринцовката. Да обаче боледувахме все от едно и също, всеки месец. Задна хрема, която по никакъв начин не можеш да излекуваш или промиеш с капкомера. Едва когато направи отит и стигнем до АБ, проблема отшумява, но след 2 седмици се започва отново същото и така стигнахме миналата година до 7 антибиотика за едно и също от октомври до май. Тогава реших за по драстични от моя страна мерки и взех да обливам със спринцовката, голяма разлика открих. Д-р Бърди не одобрява със спринцовка, но пък одобрява промивките с препарати, които за съжаление не се търгуват в Бг. То пак си е морска вода, но с  добавки, като йод и ... За моето дете, промивките вършат чудна работа и да чукна на дърво, ни спасяват за момента от миналогодишните неволи. Вече 4-ти месец не сме пили АБ, което за нас е постижение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #173 -: Януари 15, 2011, 21:42:52 pm »
Може тази година Тони да е поизраснал боледуването и да се справя с болестите по добре. Може и това което казваш да е помогнало. Важното е, че не боледува! Щом казваш, че това му помага и той няма нищо против, значи всичко е ОК  :)
jasmin_veni, Jam го е написала  :)
Стеримар създава такава фина разпрашеност на водните частици, че никакво налягане и никаква струя не се получава - именно затова пък други педиатри казват - "мани го тоя стеримар, давай със спринцовката"

Лидия, целта на промивката с физиологичен разтвор е именно да стане промивка - струята да достигне възможно най-навътре, да облее и да отмие. с "капане" от пипетка тая работа не става. това не е мое мнение, а на лекарите. затова и Стеримар не е с пипетка накрая, а с дюза. продължавам и до днес да пръскам Стеримар понякога в носа на детето, драми никога не сме имали, нито кървища. моят пък пищи като заклан, когато му мием косата - трябва ли да правя изводи от това, че миенето на коса при децата е проява на садизъм ? :)


Спринцовка ползвахме за лекарствата. Пръскахме ги в устата. Само така си пиеше АБ доброволно..

« Последна редакция: Януари 15, 2011, 21:47:28 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #174 -: Януари 16, 2011, 00:05:59 am »
Вени, у нас е така като режа нокти :lol: И на двамата :lol: Добре, че до нас има съседка румънка, а отдолу е офис. Иначе трябва да слагам табела - режа нокти, не коля деца :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #175 -: Януари 16, 2011, 00:53:26 am »
Гледам, всички ползвате Стеримар.
Аз ползвам Phisiomer или, ако го няма - Rhinomer. Това и беше предписала педиатърката и с това си останахме. И двата препарата са морска вода и са спрей, който се впръсква в носа. Пробвала съм го и на себе си. На Мишка не и харесва особено. Тя предпочита капки при нужда. На малкия още не се е налагало. Всъщност, аз не пръскам ей така - превантивно, а само, ако е болно детето.

Джам,
не сте сами! :wink: И Михаела се дере здраво, като и мия косата. затова гледам по-рядко да и мия косата. Голям екшън става в банята. По някой път баща и влиза да и измие косата, но за да няма крясъци и връчва душа сама да си я измие. В резултат на това, ми се струва, че не е добре изплакната после и са заплита повечко сякаш.

Гане,
моята Михаела пък все ме кара да и режа ноктите. Ако може и всеки ден, ще е доволна! Даже все иска ножичката, сама да си ги режела.

А за кукления театър днес - ами май нищо не разбра милото. :lol:  Питам я: "хареса ли ти?" - "Да!" Но на въпроса, за какво се разказваше, дава много неясен отговор.
Много повече и хареса после возенето на любимата и въртележка - кончета, пазаруването в Пикадили (обожава да пазарува в "големия гамин" :D (магазин)) и возенето на ескалатора. Явно културният живот ще трябва да почака още някой и друг месец. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #176 -: Януари 16, 2011, 02:25:18 am »
сега, да не си помислите, че всеки ден се пръскаме от големата туба Стеримар :)
обикновено промиваме културно и кротко, ако има хрема. това със спринцовките и обилното промиване ни посъветва да го правим педиатърът, когато Марти имаше два периода на мъчително нощно хъркане от явно възпалена трета сливица.

а за косата не ми се говори. миехме си се много хубаво допреди 1 година и какво му стана после - не знам. готов е на всякакви пазарлъци, само и само "ама без косата" (в оригинално изпълнение - "беш кошата"). то са писъци, мятане, врещене, драми... успяваме да я измием не по-често от 1 път седмично - и ние имаме нерви, все пак.

абе, на някой друг детето му "шъшка" ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #177 -: Януари 16, 2011, 08:50:06 am »
абе, на някой друг детето му "шъшка" ли?


Спомням си, че Симеон на Ултра преди година и половина така говореше на Ш. Така че, питай нея.

А при нас е обратното. Михаела не може да изговаря шипящите звуци и обикновено ги замества с Т или ги пропуска.    Ш, Ж, Ч, ДЖ, С, З  все още не и се получават.
Харесва и да я наричаме Мишка, но от нея звучи като "Микка" и не обича да я имитират и да и казват "Мика".

например:
един ТИККО означава чичко, но по същия начин изговаря и шишко на М тел  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #178 -: Януари 16, 2011, 09:01:56 am »
Аз преди време писах, че от както мия косата с козирка, за да не й влиза вода в очите и ушите, банята е къпането е удоволствие и за къпания и за къпещия.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #179 -: Януари 16, 2011, 09:06:37 am »
8O първоначално не схванах този въпрос с Што, Стефи няма такъв период, тя говори много и изговаря всички букви, но има друга мода- все още на различни думи разменя словореда- тикара вместо китара, товага вместо тогава, на възглавницата казва главзлавница /нали е за глава, тя си слага основната дума отпред/ и подобни
предполагам, ще ги оправи натам, защото речника с такива беше доста по-богат като проговори  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #180 -: Януари 16, 2011, 09:25:41 am »
И с Моника се пазарехме за косата. Ако не е склонна пък я намокря ставаше чудо. Къпахме се заедно няколко пъти. Тя в коритото, аз се къпя. Показах и как си мия главата и затварям очи. В началото слагахме тениска , след това се научи да седи с вдигната глава и да не и се стича вода по лицето. Обаче в период от 3-4 месеца и ние бяхме страхотна драма.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #181 -: Януари 16, 2011, 13:49:41 pm »
Аз преди време писах, че от както мия косата с козирка, за да не й влиза вода в очите и ушите, банята е къпането е удоволствие и за къпания и за къпещия.

пропуснала съм. каква козирка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #182 -: Януари 16, 2011, 13:54:38 pm »
Аз преди време писах, че от както мия косата с козирка, за да не й влиза вода в очите и ушите, банята е къпането е удоволствие и за къпания и за къпещия.

пропуснала съм. каква козирка?

Това е имала предвид сия:


*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #183 -: Януари 16, 2011, 13:58:17 pm »
Да, точно същия тип. Нашата е от Малечко. http://malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5703&lang=1
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #184 -: Януари 16, 2011, 14:02:31 pm »
вече я показах на младежа и я поиска :)
освен в малечко, виждали ли сте я другаде и колко струва горе-долу?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #185 -: Януари 16, 2011, 14:10:14 pm »
Това много ми хареса.  :) Незнаех, че съществува подобно нещо. Щях да си спестя доста усилия  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #186 -: Януари 16, 2011, 14:13:10 pm »
5-10 лв са.
Мишанта е виждала при тях в Павлово, във Farlin. http://www.farlin-bg.com/cosmetics.php
http://family-bg.com/prX_4458.htm ето и една онлайн.
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 14:16:57 pm от sia »
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #187 -: Януари 16, 2011, 14:38:45 pm »
Здравейте момичета,

Значи всички бебовци реват след баня като ги мажете, а? Моята Никол досега само два пъти не е ревала. Всяка вечер си пищи и това си е. млъква чак като я сложа на гърдата да папа. Съседът отгоре вчера ми каза: "Ама тя вашата май много ревлива" :) Хехе хехе :)

Днес ми пристигна активната гимнастика на Чико от ebay. Много е готина. Излезе ми 3 пъти по-евтино отколкото да я купя тук. На нея пише от 3 месеца. Дано Никол скоро се заиграе с нея. Вече започна пипа въртящата се играчка над шезлонга.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #188 -: Януари 16, 2011, 15:00:57 pm »
5-10 лв са.
Мишанта е виждала при тях в Павлово, във Farlin. http://www.farlin-bg.com/cosmetics.php
http://family-bg.com/prX_4458.htm ето и една онлайн.

Джам, ако искаш ще взема, не ми представлява трудност,
с децата всеки ден минавам покрай магазина на Farlin.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #189 -: Януари 16, 2011, 15:31:30 pm »
Раши, не се отчайвай, ако не се заиграе веднага с активната гимнастика. Аз много държах да си имаме такава, но допреди месец смятах, че май съм сбъркала и никога няма да му стане интересна. Все пак, упорито го слагах и му клатех играчките пред лицето. В момента ми е незаменим помощник - мога да го оставя на земята (разбира се, върху килим и одеало + пусната печка, ако е много студено) и да си пия кафето или да си върша някаква работа наоколо поне за 15-20 минути на ден ;) В добрите дни - дори повече.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #190 -: Януари 16, 2011, 15:35:51 pm »
Мерси Камбозолка :) И аз на това се надявам - да мога да ида до тоалетна или да сготвя нещо набързо :)


Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #191 -: Януари 16, 2011, 15:45:13 pm »
Привет на всички тук!
Досега само ви четях, но сега бих могла и да се включа  :wink:
Раши, и ние много плачехме като се мажем след баня, но от скоро открих, че когато се къпем не непосредствено преди ядене, а м/у две хранения горе-долу, положението е далеч по-добро  :wink: Мазането стана голям кеееееееф и е много доволен, а мама още повече  :lol:
Така се получава при нас де! Преди все плачехме по време на мазането, а сега ни е едно от приятните занимания  :wink:!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #192 -: Януари 16, 2011, 15:55:27 pm »
Значи всички бебовци реват след баня като ги мажете, а? 

Не, не всички. При нас това се случва, само ако е много изгладнял или, ако много му се спи. Но не винаги реве след баня.

Благодаря на Сия и на другите за козирката. :) Ще купя и аз такава.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #193 -: Януари 16, 2011, 17:33:00 pm »
Привет и от мен!

За козирката, при нас не мина номера, ревът и двамата, за туй веднъж седмично мия косата. В тази връзка, ако някой я иска му я подарявам ползвана е сигурно 5 пъти.

За бабините илачи и аз варя орехи с черупките. Другото което пресича кашлица е листа от подбел. Сега за първи път се престраших да дам на Елена, но тя така кашляше, а сиропите всички сме ги пили и вече май не вършат работа. Помогна и, и на мен ми помага. Чай от лайка също давам, няма алергични реакции и при двамата. А това с обилната промивка, ще взема да пробвам, че Стефан е постоянно със задна хрема, и има и трета сливица идеална комбинация за АБ.

За плашенето малко със закъснение да се изкажа, при Стефан, нищо не върши работа, а при Ели и казвам, че няма да я заведем на море и тя е готова да свърши всичко или почти всичко ;) Ако не се облича или нещо от сорта, заплашвам с ходене на лекар и инжекции, не че е хубаво, ама май се превръщам ако не в хипохондричка, то в параноичка на тема болни деца.

Мен ме е подгонила пред рождендена треска и само за торти мисля, дано само да са здрави, че повече от 2 седмици май не изкарват. :?

Раши, стаята е прекрасна! :)
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 17:42:30 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #194 -: Януари 16, 2011, 17:42:11 pm »
Гери, мога да ти препоръчам нашата :D Не е трудоемка, а е супер ефектна и става за детски рожден ден.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #195 -: Януари 16, 2011, 17:47:38 pm »
Гане, видях я много е хубава, ама нашата ще я правя с коли или поне за сега. Стефан само това повтаря "кола", това е думата която знае и разбира и е много горд с това, тъй че ще е с коли или подобие на коли според каквото излезе. И съответно, ще е със захарно тесто отгоре. Ако твоята рецепта позволява, слагане на захарно тесто с удоволствие ще я пробвам, за момента, вчера направих едни орехови блатове и крем май на "Йотис" беше с кисело мляко и се получи добре (не остана ;) ). Пиши ми я на лични, ако успея ще я пробвам през седмицата и в събота ще видя какво ще направя за неделя :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #196 -: Януари 16, 2011, 17:53:06 pm »
Тя е супер лесна, защото блата позволява да се слага каквото искаш отгоре. Направих я от готовите кутии на др. Йоткер - има различни видове кексове. Правиш колкото блата решиш - аз от една кутия изкарах два блата и бях взела лимонения кекс. После разделих тестото на 6 - в 6 купички и го оцветих. Бои за тесто /готварски/ предполагам има навсякъде и след това ги смесвах, както е показано тук. Получи се цветна от вътре, като се разреже изглежда страхотно. А отгоре си сложих какъвто крем исках. Това може да се направи с марципан, да се застели отгоре, може да сложиш захарен крем, може и пудинг. Понеже блатовете са си все едно кекс. Ето как изглежда и разрязана тук
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #197 -: Януари 16, 2011, 18:21:12 pm »
Мерси Гане, изглежда много ефектна, за съжаление не съм сигурна дали ще намеря бои, имам чувството, че само за Великден пускат. Октомври на Ели за рождения ден бях намерила едни немски и после търсих по Нова Година и нямаше в супермаркетите, че си оцветявах захарното тесто със сироп мента и имахме бледозелени кексчета ;). Тия дни ще ходя да проверя в едно магазинче, за което ми казаха, че по принцип имало и дано да е така, че иначе не знам с какво ще оцветявам  :?.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #198 -: Януари 16, 2011, 18:30:30 pm »
Гери, в нета намерих това, не знам дали още го има, но не пречи да провериш - В София може да се купи боя - течна и на прах - сладкарска на поносими цени (че има магазини специализирани, дето ти смъкват кожата) в центъра - зад Съдебната палата. Първата спирка на трамвай № 5. Уличката е малка и започва оттам до пл.Македония. В тази посока магазинчето е на левия тротоар - малко е, но продават много неща - билки, зехтин, бои, яйчен прах и т.н. Уличката се казва "Три уши" - а № е 3 или 5 (не помня точно). Много лесно се намира. Иначе в бг мама имат тема, в тортения, в която пише от къде могат да се пазаруват такива неща. Ето тук е информацията. Иначе пише, че има в метро, била, хепи.
или това
-сладкарският магазин в кв. Редута, ул. "Кадемлия" #6 /боите са вносни, цените - по-високи, изборът - по-голям/
- билковото магазинче на ул. 3 Уши, не знам кой номер, но е зад трамвайната линия на 5-цата, до метълшопа /български бои - на прах жълто, синьо, зелено, червено, понякога и течни-  лилаво и кафяво/
- една миниатюрна будка на Женския пазар за подправки - тръгваш от Екзарх Йосиф по десния тротоар по самия пазар и гледаш внимателно - някъде 50-тина метра надолу по посока Сливница се пада /български бои - течни жълто, синьо, зелено, червено/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #199 -: Януари 16, 2011, 18:37:46 pm »
В Метро със сигурност има, от немските специално
аз купувам и от английските магазини, или от Ибей
доставките са бързи и цените много добри  :D
Гане, нямаш ли си друга работа, да ме зарибяваш торта да правя
лошо жени, ей
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #200 -: Януари 16, 2011, 18:42:09 pm »
Мини, сори, душа, ама Гери каза, че й трябва торта :oops: Аз да помогна бее :oops: А и щото е лесна, затова. Пък като те знам ти каква фурия си в кухнята, теб не ти трябва много :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #201 -: Януари 16, 2011, 18:44:53 pm »
Гане, нямаш ли си друга работа, да ме зарибяваш торта да правя
лошо жени, ей

ох, завалийката... добре, че иначе не влизаш в кухнята.. :P

Мишанта, сърдечно благодаря за предложената помощ! но мъжът ми каза, че не одобрявал идеята за козирка, защото така детето нямало да се научи да си задържа дъха (докато му тече вода по лицето) и съответно ще имало проблем с обучението по плуване по-късно. та засега ще се въздържа. тая вечер ще се бориме с "кошата", стискайте палци.

а шъшкането се изразява в това, че звуците С и Ц при него звучат по-скоро като Ш и Ч, съответно. "вкушна шупа", вместо "вкусна супа" или "чар" вместо "цар". не директно заместване на звука, но доста силно "чшшшшъшкане". така си е от самото начало. с други звучи проблемч нямаме и това няма връзка с речниковия запас. "Р", например, си казва правилно от както е проговорил.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #202 -: Януари 16, 2011, 21:37:17 pm »
Ние пък К и Г не можем да казваме, заместваме с Т, например вместо така, казваме тата. Понякога за по лесно си махаме трудната буква и вместо котенце казваме отенце. В редки случаи, чувам в думички, че може все пак да казва К и Г, обаче по скоро са инцидентни.   
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #203 -: Януари 16, 2011, 22:19:56 pm »
И аз да се включа като за последно - вярно, пускате едни мухи за торти, че голяма група сме на тази вълна скоро... освен и аз да запрятам ръкави  :lol:

За произношението - при нас пък "р" е проблем. Замества се с "т". Става цат,вместо цар, темпетуа, вместо температура и други подобни, в началото на думата даже се пропуска и вместо Рони, става Они. Консултирах се с логопед и имам още около годинка, за да чакаме прогрес.

По темата с варицелите и скарлатините имам въпросче - как се води въпросната здравна застраховка?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #204 -: Януари 16, 2011, 22:21:20 pm »
Аничка, Стефания каза "р" на три и три месеца
имате време, мисля  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #205 -: Януари 16, 2011, 22:53:52 pm »
За тортените бои- по-добре магазинчето на "Три уши", че на "Кадемлия" са в големи разфасовки, но пък много качествени. Иначе в "Метро" и "Карфур" има едни немски на "Швартау", ама не са много големи и малко слабо оцветяват, но зависи какво. Аз правих торта с марципаново покритие и те не се справиха с всички цветове, та взех основния цвят- син- от "Кадемлия".

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #206 -: Януари 16, 2011, 22:57:29 pm »
Инке, моите са точно на Швартау и си права, не оцветяват много добре, затова аз сложих почти по две от всяка. С тях се получи тоя цвят. Като ги сложих да се пекат не ми изглеждаше много ярко, но после се оказа добър цвета и изглежда добре :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #207 -: Януари 16, 2011, 23:08:32 pm »
По темата с варицелите и скарлатините имам въпросче - как се води въпросната здравна застраховка?

Застраховка злополука за учащи и деца от детски градини и ясли
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #208 -: Януари 17, 2011, 09:05:26 am »
Страхотна е тортата. Още днес ще се опитам да докарам нещо подобно на вид  :lol:  :oops:

Аз се тръшнах подобаващо. Онзи ден се разкашлях изведнъж от нищото и през нощта вдигнах температура. Ама такава кашлица не си спомням да ме е подхващала. Боли ме всяко мусколче на корема.  Вчера бях и на работа, едвам се прибрах. Днес съм по добре, кашлицата спря вече, обаче все още вдигам температура. Не е висока, но стига да ти направи деня не особено приятен  :lol:. Поне набързо го изкарах.
Сега се моля Моника да не се разболее.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0