0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #20 -: Януари 10, 2011, 13:35:15 pm »
Здравейте и от нас ! Здрава седмица за всички !

На мен ми препоръчаха един аспиратор за нос, на който единия край се поставя в носа на детето а на другия има накрайник, с който майката изсмуква секрета. Тоест издърпва го...
Аз лично съм много доволна, хем силата на дърпане идва от мен, хем вади секрета отвътре. За жалост обаче, забравих марката...Мисля че във всички по-големи аптеки ги има.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #21 -: Януари 10, 2011, 14:10:17 pm »
Гледам пак темата за гърнетата бистрим. :D Аз лятото по настояване на майка ми и баща ми се опитах да махна на Мила памперса. Да се учим на гърне. Вятър и мъгла - ревеше, пищеше, не иска да седи и реших, че не съм садистка и не мога да мъча детето. От една седмица, девойката сама ходи да си го взема, събува се, сяда и си върши всичко там. Един два пъти издебна батко си в тоалетната докато ходеше, видя за какво става дума и сега той отиде ли, тя е тандем с него, до чинията с гърнето :) Така че мисля, че всяко дете само си показва кога и как е готово, Лисе, не ги насилвай щом в момента го ползват да складират конструктора. :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #22 -: Януари 10, 2011, 15:38:57 pm »
Хм казваш пълнят си конструктора в гърнето. Моника в началото го ползваше за каска  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #23 -: Януари 10, 2011, 16:15:06 pm »
Весела и здрава седмица и от нас :D

Аз търся А-Дерма Екзомега, но в повечето аптеки го няма. Вчера ми предложиха един който е за лице и тяло, но не съм сигурна дали това ми трябва. Някой ползвал ли го е? Нали е един крем с овес?

Вени, преди 2 месеца съм питала поне в 5-6 че да не е и повече аптеки в София. Нямаше го. Даже съм го и поръчвала и пак не ми е доставян. Дано ти успееш да го намериш.
Относно гърнето, противно на повечето мнения, в момента в който Вяра започне да стои или по точно седи стабилно, ще я сложа на гърне. Алекс категорично отказва да парви нещо в различно от памперса. Казва понякога какво ще прави, казва ни да се махнем от при него и на спокойствие действа. Ми той си с...ре по кило л....на бе :lol: :lol: А да не говорим, че хаби два пъти, че и нагоре повече памперси. Гърнето така и не разбра за какво е. С него съм оставила всичко да се развива от само себе си, във всяко едно отношение, ама някой неща не ми са много изгодни и викам да съ  поправям с Вяра. :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #24 -: Януари 10, 2011, 16:22:26 pm »
Здравейте,
моите пък са шампиони по-късно сваляне на памерса - 3 години и 2 месеца  :oops:
Признавам, че доста закъснях.Но те пък направо на тоалетната си седнаха.

Моите бандити пък са обсебени от мене - всичко е само "мама"
Особено Антъни ...."Мами, обичам те толкова много..целуни ме бързо", "Тати, не те обичам тебе, не мога да обичам двама души, а и ти имаш брада, а мами мирише на хубаво" и други подобни бисери.Жоро се разтройва много,
 Вчера бях навън с децата и се прибирам и се почна едно пищене/бяха заспали в колата/, викане, кой да легне върху мене, кого да държа пръв, Антъни бута Боби, за да е само той в мене...определено беше изнервящо за таткото."Аз ви чакам цял ден да си дойдете, а сега никой не ме иска".
Но аз вярвам, че и това е период.Децата винаги обичат и двамата си родители.

Успешна, здрава и весела седмица ви желая.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #25 -: Януари 10, 2011, 16:40:18 pm »
Гърнето не е играчка, у нас то се ползва само и единственно
ако детето не се противи, никога и нищо насила не съм правила.
След годинката рядко децата седят на едно място, ако вече не са свикнали!
Но опита ми с две деца, с коренно различен темперамент показа,
че постоянството може да създае навик, и ще потретя, ако детето позволи!

Нуну, питах д-р Бърди за интервала в който мога да
поставя на Калина Превенар и Харвикс, отговори ми седмица отстояние!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #26 -: Януари 10, 2011, 17:36:01 pm »
Мише, точно в това е въпроса, защо да създаваме подобни навици на 8м. бебе, което веднага като вдигнеш от гърнето му слагаш памперс. За мен слагането на гърне/тоалетна е равносилно на махането на памперс. Писали сме ужасно много и темата е изхабена, всеки си има мнение по въпроса. Така че, Лис, ти си прецени дали ти се играе на котка и мишка и дали ти се гонят 3 голи дупета из къщи, по няколко пъти на ден :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #27 -: Януари 10, 2011, 17:44:29 pm »
Така че, Лис, ти си прецени дали ти се играе на котка и мишка и дали ти се гонят 3 голи дупета из къщи, по няколко пъти на ден :lol:

именно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #28 -: Януари 10, 2011, 18:00:22 pm »
Да, точно поради гоненето на моите сладури, аз се отказах от слагането на гърнето.Пробвах се, видя ми се много ангажиращо.Направо си ги оставих на самотек, така да се каже.
Не ме интересуваше, че всеки път като говорех с България, ме критикуваха,ама как може още да с памперси... :D
ами ето така, може- им отговарях
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #29 -: Януари 10, 2011, 18:18:52 pm »
Момичета, а на всичко ли бебета са слагали Синфлорикс и задължителна ли е тя? На моята Ники педиатърката не и сложи такава на втория месец? Като ида другата седмица ще питам защо не сме я сложили.


Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #30 -: Януари 10, 2011, 18:24:37 pm »
Раши, доколкото разбирам, някои педиатри отлагат слагането на Синфлорикс, защото иначе трябва да го сложат заедно с Пентаксима, а слагането на две ваксини едновременно натоварва повече детския организъм. Не си спомням точно кога, но по-натам се слага в такъв случай.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #31 -: Януари 10, 2011, 18:49:19 pm »
Раши, Синфлорикс е задължителна по имунизационния календар за 2010г. Поставят я на 2,3 и 4 месеца, обикновено заедно с Пентаксим. Възможно ли е вашата лекарка да е нямала налични ваксини? В такъв случай е трябвало да те информира.
Здрава и успешна седмица и от нас. Някой ако има опит с бебе, което не спи нощем и е пообърнало режима, моля да сподели. Моята Теодора отдавна надмина Стефи на Мини.
     
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #32 -: Януари 10, 2011, 18:53:15 pm »
Благодаря момичета!


*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #33 -: Януари 10, 2011, 19:21:01 pm »
Здрава седмица и от нас!
Моите ги сложих на около 9 месеца на гърнето. Отначало искаха само с гащи, като свикнаха, че на гърнето се седи и дойде време да ги сложа по голи дупета, едното гърне трябваше да е на главата, но за около 10тина дни свикнаха. Слагах ги само и единствено след сън. Изпишат ли се ги вдигах, не сме играли на котка и мишка, нито съм ги държала по цял ден на гърнето. Така им създадох навик, че на гърнето се върши работа, това според мен доста помогна и за яслата, защото там ги слагат под час, а те тръгнаха малки... Не че не сме имали обърнати гърнета, ама случва се и при най-послушните дупета  :lol:
памперсите махнахме малко преди двете годинки, като тогава имаше голямо настояване с въпроси: "Имате ли пишо". Просто чаках децата да почнат да говорят, за да ми казват ако имат работа за вършене, преди това си е мисия невъзможна според мен. Сега вече сами си носят гърнетата и свалят гащите.
Да си допиша и по темата от миналата седмица (че ми е малък поста)  :lol:
Горе-долу веднъж месечно идва свекърва ми у нас за 2-3 дни, но да ви кажа честно иска ми се да идва по-често. Може наистина да е друга, ако идва по-често, но бих си затваряла очите, за да имам малко помощ по-честичко...
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #34 -: Януари 10, 2011, 20:27:59 pm »
Дано се вдигне мъглата, да са здрави всички и да има повече приятни емоции на слънце!
Раиса, Marimer е фирмата на това нещо за нос- много е удобно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #35 -: Януари 10, 2011, 21:19:16 pm »
ох, всички говорим за едно и също :lol:
създаване на навици от 9м. та до 2г., егаси навика. Да ме прощавате, ама моите деца като не съм им създавала "навици" и нямаме гърне у нас не пишкат по пода :lol:
Не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, но е смешно с това създаване на навик. Пишкането и акането е физиологичен процес, пикучния мехур е мускул и се контолира от мозъка, т.е. когато детето осъзнае че му се пишка, то пишка, всичко друго си е "котка и мишка" и подканяне :wink:
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #36 -: Януари 10, 2011, 22:10:00 pm »
Перденце, благодаря за инфото!

Хера, лека и безпроблемна бременност!

Гърнето го сложих почти като играчка. В продължение на месец си играеше и свикваше с него. В един момент откри, че е много удобно за столче. Бяхме но 1г. и 6м.Идва тогава започнахме да се обясняваме да какво става въпрос. Свикна много бързо да пиша в него. След това и да ака. Не съм насилвала. Оставях го самичък да си го поиска. На 2г. и 1м. хвърлихме дневния памперс, а 2м. по-късно и нощния.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #37 -: Януари 10, 2011, 22:33:37 pm »
Вени,работя в аптека в "Х.Димитър" и имаме Екзомега  постоянно.Два вида са - крем и мляко .Има  200мл. и 400 мл. -те са с помпа.Има за лице и тяло и само за тяло.

За гърнето - само дето си го имаме.Жоро не искаше да седи на него и не съм го и карала .Научи се направо на тоалетната чиния да ходи.Купих му степенка и пишка прав,а за другата работа има седалка детска.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #38 -: Януари 10, 2011, 22:35:28 pm »
Лисе с гърне или без, гоненето ти е в кърпа вързано. :lol:

Всеки има глава на раменете и сам преценява за детето си,
важно е единственно действията ни да не застрашават здравето му.
На котка и мишка не сме играли, щото сме само мишки  :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора януарска седмица- 10.01-16.01.2011!
« Отговор #39 -: Януари 10, 2011, 22:39:19 pm »
А Зори, тъкмо мислех да ти звъня. Дай информация относно вноса на хаврикс, имаш ли идея кога ще го има по аптеките?

А за гърнетата спирам, че явно никой не ме разбира какво говоря или аз съм прекалено тъпа и това със свикването на гърне не го схващам, при положение че се маха памперса година след "свикването" :lol: