0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #80 -: Януари 06, 2011, 10:59:43 am »

на 8 месеца да ходи, на 2 да проговори ... малко пресилено ми звучи, не мислите ли  :) Моята Преслава на 2 години ще става след някой друг ден, има в речника си 10 думи, ползва най-често една от тях- мама  :D

И наша Дара е така - иначе знае всички песни да си тананика и да ги пее с нейни си думи, но да говори...тц...Иначе и аз си мислех, че рано ще проговори, тъй като и тя много дърдореше по едно време, но явно няма много значение това. За сметка на това племенницата ми, която е с около 3 м. по-малка направо я слага в задния си джоб по говорене. Явно си е до дете. Ще проговори, няма за къде да бързаме. Относно уолкъра и на Дарка не й беше любимата играчка. Получи я за миналата коледа, но рядко я буташе и вече сме я дали на едно друго бебе...На нас определено не ни беше много от полза. Тя и проходи доста късно - на година и три месеца. За проходилка - вземала съм от приятелка и съм ползвала рядко, най-вече за да си свърша нещо. Бънджи така и не взех...
Раиса, не във всички ясли записването е по всяко време, така че по-добре провери как стоят нещата около вас. В нашата например се подават документи единствено първия работен ден на януари, те затова се и получиха тези истерии със записването...Доколкото съм питала и в още една също беше така.
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #81 -: Януари 06, 2011, 11:09:09 am »
Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи?

C Дани трябваше да минем през няколко сесии с детски психолог, в ДЦП болницата в София. Но това беше за оценка на психичното развитие, не по конкретен повод. Иначе може да погледнеш и това http://www.bg-mamma.com/index.php?board=89.0
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #82 -: Януари 06, 2011, 11:35:13 am »

Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи? [/color]
Аз съм водила Мия. Какво по-специално те интересува?
По отношение на бънджитата и проходилките -в бънджито Мия направо изпадаше в страхова истерия. 2 пъти я пробвах и го върнахме. Обаче проходилката я ползва с голям кеф. Много се забавляваше в нея и доста дълго я ползвахме, тъй като късно проходи. Всичко си зависи от детето.
<br />[link=http:
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #83 -: Януари 06, 2011, 11:47:54 am »
Всяко дете е различно, защо трябва да ги слагаме в рамки и кой е по-по-най. Едни прохождат по-рано, други проговарят по-рано, трети друго правят и така. Както много пъти сме стигали до извода, водете се по децата. Щом не му харесва в бънджи - ми не го слагате, щом не му харесва в проходилка - пак така. Моята дъщеря проходи на 1 г и 2 мес, но пък на 2 години вече говореше като дърто.
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #84 -: Януари 06, 2011, 13:02:50 pm »
Рая, аз реших да не купувам проходилка. Бънджи имаме назаем, но ще го върна. Страх ме е да не стане беля, да изкълчи някоя става и няма да го слагам. Нека лази из хола, като може да се гепи някъде и да се изправи, да си бута там чиковската джаджа и да свири на таблата на уокъра. Хем повече се изморява и заспива лесно :lol:
Да ви кажа, днес поръчах пробно от кухнята на Мама Люси. Джуниър менюто е от 8 месеца до три години и ми го доставиха до нас за 2.5лв. порция+доставка. Поръчах само една порция - пуешко и Ники много го хареса. Обаче порциите са големички и се чудя какво да правя другата част, която остана. Тя не е за цяло ядене, хем ме е грях да я изхвърля.

И още нещо да питам - днес заварих Ники изправен в креватчето. Сега ме е подгонила параноята да не се преметне след някой и друг месец, хем е на ниското ниво. Как да обезопася допълнително?
[/url][/url]
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #85 -: Януари 06, 2011, 13:18:00 pm »
Жаси,Митко на възрастта на Ники се преметна и то през нощта  :?.Вашето креватче няма ли опция за сваляне и качване на подматрачната рамка.Аз тогава я свалих минимално и сега спи почти на земята,но все още не може да прескочи :).

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #86 -: Януари 06, 2011, 14:11:56 pm »
Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи?

аз съм водила. с каква цел?

психогенен фактор, отключващ спазмите например
Мармот, мерси ти  :D ще запитам за сега там

« Последна редакция: Януари 06, 2011, 14:50:35 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #87 -: Януари 06, 2011, 14:15:03 pm »
Жаси,Митко на възрастта на Ники се преметна и то през нощта  :?.Вашето креватче няма ли опция за сваляне и качване на подматрачната рамка.Аз тогава я свалих минимално и сега спи почти на земята,но все още не може да прескочи :).


 8O Ей сега ме изплаши сериозно! Свален е на долното ниво, обаче като се изправи на пръсти наднича целия.
Ето така:
http://jasmin4eto.snimka.bg/baby/dekemvri-2010.556699.21986017

От тази позиция ли може да се преметне?
[/url][/url]
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #88 -: Януари 06, 2011, 14:36:23 pm »
От тази позиция ли може да се преметне?

Ники така ми се е превъртал от дървена кошара и от туристическите, идват може би малко по-ниски. При това на сантиметри от мен и въпреки това не успях да реагирам. Никога не се знае каква врътка може да направи едно дете. Вероника не ми е изкарвала акъла така, например...
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #89 -: Януари 06, 2011, 14:38:20 pm »
Вени, не може, не бой се, от тази позиция трудно.
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #90 -: Януари 06, 2011, 15:40:13 pm »
И аз смятам че от тази позиция не може.Доста долу ми се вижда. :)

Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #91 -: Януари 06, 2011, 15:44:53 pm »
Успокоихте ме. Вече обмислях да слагам килими или одеала.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #92 -: Януари 06, 2011, 16:25:35 pm »
психогенен фактор, отключващ спазмите например

mini, прощавай другарко, ама ти изтреще...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #93 -: Януари 06, 2011, 17:57:08 pm »
Я да питам майките на и около набора ни,, вашите деца лъжат ли често/ежедневно?
Преди време забелязвах, че си ги измисля, реших че е нормално за възрастта. Като започна градината ни вкарваше в едни филми ... едвам се разбрахме. Обаче сега най целенасочено ни лъже. Това става ясно при очна ставка, тогава си признава, че е излъгал /ама кой знае дали и това е така/ не мога да разбера причината поради която го прави или по точно го кара да прави.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #94 -: Януари 06, 2011, 18:27:52 pm »
психогенен фактор, отключващ спазмите например

mini, прощавай другарко, ама ти изтреще...

Защо бе другарко, мислиш че не може да има връзка ли  :)

Цитат
Дали астмата не е едно “психосоматично” заболяване?

Силна емоция, гняв или пристъп на смях: всичко това може да доведе до появата на астматичен пристъп. Но това не означава, че астмата може да се класифицира като “нервно” или “психично” заболяване.


Психологичният фактор при астмата не може да бъде изключен (но това се отнася за всички заболявания/оплаквания). Трябва да се запомни, че емоциите водят до допълнителен разход на кислород, което от своя страна причинява хипервентилация. Това “дихателно усилие” от емоционален произход може да бъде достатъчно за отключването на астматичен пристъп.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #95 -: Януари 06, 2011, 20:06:42 pm »
При Александра най-изявени са точно тези пристъпи, на емоционална основа. Като й се скараме по-сериозно тя почва да плаче и почти веднага почва да се задъхва, да се дави и в последствие да се задушава. Но гушкайки я, тя бързо се успокоява. Не е много възпитателно, но друго решение за момента нямаме. Надявам се бързо да отшуми.
При бронхитите и ларингитите вече почти не прави пристъпи.
Похвалиха ми един пулмолог - д-р Филчев, чийто блог навремето Лейди беше пускала. Ще попрочета малко още за него и при следващ бронхит или ларингит мисля да го посетя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #96 -: Януари 06, 2011, 22:38:54 pm »
Силна емоция, гняв или пристъп на смях: всичко това може да доведе до появата на астматичен пристъп. Но това не означава, че астмата може да се класифицира като “нервно” или “психично” заболяване.

сама си си отговорила с този цитат.
за какво ти е детския психолог? за да научи детето да не изпитва силни емоции?
мани таз работа, психолозите се занимават с други неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #97 -: Януари 06, 2011, 22:48:03 pm »
предпочитам да зная, ако детето има страхове, които можем да овладеем
дори те да са към мен например  :wink:
или май е по-добре аз да отида на психолог  :D
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 22:50:46 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #98 -: Януари 07, 2011, 01:05:36 am »
Сия, Мила вече два пъти ми прави пристъпи, при който се задушава и спира да диша от рев. Много е страшно, но се оказа, че на емоционална основа се получава някакво свиване на гласните връзки и блокира дихателните пътища. При нас протече със силен рев, след това посинява устата, спира да диша и ми припада в ръцете. Ето информация за явлението тук Казват, че се израства, немците не препоръчват да се пипа детето, можело да продължи до 1 минута това състояние. Аз изпадам в тих ужас от такава ситуация :(
Мини, напълно те разбирам, освен и аз да се прегледам... защото и двата пъти аз бях причината за пристъпите...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #99 -: Януари 07, 2011, 01:19:16 am »
Гане, как така ти си причината за пристъпите?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last