0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« -: Януари 03, 2011, 10:22:17 am »
Честита 2011 година!
Много бебета, здраве за семействата, късмет и любов за вас и близките ви!

Мише, питаш за Миташките оплаквания, ако вече не си го завела на преглед го сложи легнал и  с пръсти натисни ниската част на коремчето,вдясно и рязко отпусни, ако има остра болка, тогава имаш повод за притеснение. Друг номер за проверка е като се изправи човек, да застане на пръсти и рязко да тропне на пети, пак болката е сигнал за тревога. Не знам при малко дете доколко е приложим такъв метод и най-добре е да си го види специалист. Мери температурата също така. Дано е нещо бързо преминаващо!

В петък ще има вълна от именници - успешна подготовка за празника на празнуващите! При нас ще се заформи дълго празненство - в петък татко е именник, в събота мъжа ми рожденник :)

И едно въпросче, някой да има отзиви за РИБОМУНИЛ ?

Спорна седмица и месец на всички!
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 10:26:41 am от ani4ka »
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #1 -: Януари 03, 2011, 10:48:15 am »
Успешна седмичка и от нас !
Болните бързо да оздравяват,много усмивки и щастливи дни!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #2 -: Януари 03, 2011, 11:30:27 am »
Добро утро!
Спокойна седмица и весело посрещане на именните дни!

Благодаря за съветите Аничко!
И двамата с баща им сме оперирани от апандецит и много се изплашихме снощи!
Той постоянно се свиваше и казваше, че го боли!
От обяд имаше оплаквания, че му е лошо, никакъв апетит.
Вечерта отново, първо около час не можеше да се изходи,
после изяведнъж интензивно два пъти, лека температура.
Нямаше на кого да оставим Калина в 24 часа и извикахме Бърза помощ!
Ние сравнително близо живеем до Пирогов и дойдоха за 10 мин.
Лекарката беше много внимателна, прегледа го обстойно,
преслуша го, накара го да ходи за да прецени по-добре от къде идва болката.
Според нея, а както се и оказа е вирусна инфекция!
Придружена с много спазми от тази сутрин и повръща.
Лекарката каза още, че дори и при най-малко съмнение
би ни завела да го види хурург там. Сега е леко вял, но спокоен!

Хубав ден от нас!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #3 -: Януари 03, 2011, 11:32:29 am »
Честита нова година и от нас!
Много здраве и много здрави бебета през тази година пожелавам!

Ние не я започваме особено добре. След новогодишното парти на първи се събудих с Т-39,3  :? Днес вече успях да стана от леглото.
Детето е вкъщи, че пак морим стрептокок  :(.

Мише, да се оправя бързо набора
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #4 -: Януари 03, 2011, 12:30:54 pm »
Честита Нова година и от нас! Надявам се да съм вече по-редовна, че напоследък все не ми остава време за писане.. :(
Нека новата 2011 ни донесе най-вече здраве, а и повече спокойствие  и за родители и за децата! Болните бързо да оздравяват!
Мише, радвам се, че се е оказал по-малкия дявол!
Ние изкарахме празниците що годе спокойно, обиколихме бабите, получихме още много подаръци и най-важното /да не чуе дявола/ здрави, та от днес сме на ясла :D
Гледах тази сутрин по новините пак репортаж за нашата ясла, явно тази година е било по-зле и от миналата :( Нямам думи отново за БГ действтелността.....
Четох, в предишната тема, че обсъждате тръшкането...Ами и при нас го има и то в пълна сила...Най-лошото, което забелязвам е, че нашата девойка е ужасно ревнива...Недай си боже майка й да изпита симпатия към друго дете, а още повече да го гушне или погали и гледай какво следва - бой, щипане, тормоз от страна на Божидара, думи нямам....Включая и братовчедка й, която за мен си е като мое детенце...Незнам дали се дължи на яслата или на нещо друго, но приемам съвети как да се справим със ситуацията. Иначе и аз си изпускам доста често нервите напоследък и май попрекалявам с "НЕ"-то, за което имаме пререкания и с мъжа ми. Типичния пример - на нова година бяхме се събрали с приятели и имаше едно момиченце на възрастта на Дара, което се опита да й вземе играчка или не помня точно за какво беше спречкването, но нашата така му размаха пръст под носа като викаше "Нееееееее", че чак се зачудих да се смея ли, да плача ли....Това си беше точно с мойте камъни....
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 12:36:02 pm от nunu »
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #5 -: Януари 03, 2011, 14:12:59 pm »
Мише, добре че е по-малкото зло. Бързо да се оправя Митаче-юначе и Калинката да не накачи!

Ние точно се връщаме от контролен преглед, вече сме с рецептурна книжка, на Singulair  и диагноза "астма с преобладаващ алергичен компонент" :( :( :( Не стига това, ами и се потвърди отново шумчето в сърцето, та Софийски преглед няма да ни се размине :(

И поради въпросния преглед не можахме да се класираме за пътуване до столицата, за да подадем документи за яслата, та моля за съдействие - кажете кои ясли зачитат критерия за възрастова разлика на децата по-малка от 24м, место живеене и месторабота в района на яслата и как, по дяволите, се събират 10 и 10+ точки, при положение, че студентстването и работата не могат да се сумират, невъзможно е всеки 2 да работи в сферата на образованието и както и да ги изчислявам,  при нормалните семейства точките трудно биха минали 8!!! Следващия месец ще станат 3 години от както сме на опашка в две ясли и мърдаме все по-назад :(
Не мога да си представя, че ще трябва и двете деца да ходят на частна градина, понеже в такъв случай се обезсмисля ходенето ми на работа, а не горя от ентусиазъм от предложението на мъжа ми да търсим детегледачка, защото Вероника по цял ден затворена сама, с брат си в къщи ще подивее!
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #6 -: Януари 03, 2011, 14:58:08 pm »
Честита 2011 година!Много здраве и късмет за всички!

Толкова години има проблем с тези ясли,как не можаха да вземат някакво решение!
Аз още не съм решила докога ще гледам малката,иска ми се поне до есента,но всичко зависи от заплатата на нашия тати.Та може да се наложи и още пролетта да тръгне малката на ясла.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #7 -: Януари 03, 2011, 15:13:15 pm »
Честита Нова Година!Да сте здрави и много щастливи!

Да оздравяват бързо болните!
 И ние не започнахме добре годината - и тримата сме болни.Аз се събудих на 1-ви с 39,2 и болки по цялото тяло,магарешка кащлица и т.н. красоти.На следващият ден и мъжът ми се тръшна болен,а днес ни извикаха да вземем Жоро от ясла- вдигнал Т и той.
<br />
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #8 -: Януари 03, 2011, 16:13:10 pm »
Здравейте на всички!

Жалко, че новата година започва с болести! Дано бързо оздравяват всички дечица!

Другата ще водя Никол на ортопед. Дано всичко е наред!

Усмихнат ден!


Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #9 -: Януари 03, 2011, 16:29:58 pm »
Привет и здрава седмица от нас :)
ani4ka аз регистрирах Ники и като сметнах събираме 8.2 точки -средностатистическите. Има доста деца в нашия квартал, та не знам.
Аз обаче се пооплетох малко с тези ДЯ. Значи учебната 2011 година започва септември 2011 г. Обаче Ники ще ми е малък тогава. А ако го приемат септември трябва да го запиша и да се върна на работа, защото майчинството ми изтича май 2012 г. и така остават 6 месеца до септември 2012 - тоест до новата учебна година. И не знам какво се прави, ако приемат Ники на ясла за тази година. Имам ли право да не го запиша и в такъв случай пази ли се някакъв ред за следващата учебна година?
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #10 -: Януари 03, 2011, 16:53:01 pm »
:(Верно болна тръгна годината но дано да не е такава.

Момичета, дано се оправят дечицата и вие също да оздравявате.

Ние в къщи днес сме по-добре уж. Алекс и Дани имаха температура само сутринта и оттогава са ок. Сополите престанаха, кашлицата днес също липсва, дано отшумяват вече.
Като ви чета за яслите и новините като гледах, ми настръхва косата. Аз поне засега нямам намерение да ги давам, но да е здрав баща им, че не работи в БГ, което си има пък многото отрицателни последствия и за децата и за мен и за него.
Е, мислех, че ще почета малко, ама Никол и на съм ме усеща като седна.
Хубава седмица на всички.
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #11 -: Януари 03, 2011, 17:16:56 pm »
Бързо оздравяване на всички болни дечица!
И аз съм малко в недоумение относно тая ясла.Може да ме сметнете за тъпа ама нещо не разбирам.Аз съм се регистрирала онлайн през март 2010г.Имам 10т.,защото майка ми е детска учителка и ми вдига.За момента в списъка на чакащите сме под някакви номера,но ми обясниха че през май стават класиранията и тогава евентуално отиваш с документите за записване.Та това което не разбирам е защо се чака така?

Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #12 -: Януари 03, 2011, 17:19:54 pm »
Парси, в системата се кандидатства за ОДЗ - Обединено Детско Заведение, което вклюва ясла+градинска възраст. Хората чакат за самостоятелни ясли - такива заведение, в чиято сграда се помещава единствено ясла.
Ти си ок с 10 точки мисля.
[/url][/url]
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #13 -: Януари 03, 2011, 17:24:46 pm »
Ти си ок с 10 точки мисля.

Дай Боже всекиму!  :lol:
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #14 -: Януари 03, 2011, 20:15:59 pm »
Благодаря за пояснението.Явно не съм слушала внимателно :oops:

Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #15 -: Януари 03, 2011, 20:19:03 pm »
Бързо оздравяване на всички- малки и големи!
Как пък не се изтребиха тия вируси в студа!
Дано тази седмица ги избие до крак и да е спокойна и весела!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #16 -: Януари 03, 2011, 20:53:56 pm »
Момичета, предупреждавам онези, които все още не са разбрали- в Стара Загора и Хасково има бум на заболелите от вирусен хепатит А. Изрядната хигиена и избягването на заведения за обществено хранене са едни от факторите, които могат да ви застраховат до известна степен.
Ваксини няма, така ми отговориха по аптеките-  нито в аптеките, нито в складовете.
Аничка, всъщност да имаш дете с хронично заболяване, каквото е астмата изобщо не ти дава възможност да правиш планове, като например да го пуснеш на ясла и да разчиташ да не се разболява, дори напротив. Аз поне не мога да си представя да си пусна детето кашлящо на ясла, пък макар и тази кашлица да е прословутата алергична, просто защото за мен няма просто алергична кашлица. А не мисля, че ще има работодател, който ще толерира безбройните болнични на родителите от работа. За тази цел, аз не мисля скоро да се разделям с детегледачката си
Стефания не е ходила от ноември на градина, от началото на ноември и двете бяха болни, Стефания повтори, дала съм 350 лева само за лекарства и лекари, след второто разболяване пък започнахме лечение на кожни проблеми, през цялото това време плащах на детегледачката и за двете
и в такъв случай предпочитам детето ми да го гледа детегледачка, така има по-голям шанс да е здрава по-дълго време, а и ще ми излезе по-евтино да плащам само на нея, вместо и на нея, и за лекарства
изобщо това изречение с имунитета дето се придобивал с болестите някакси не мога да го разбера, като със всяко разболяване стигаме до АБ, антихистамини, които просто прецакват имунитета абсолютно
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 21:05:20 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #17 -: Януари 03, 2011, 21:35:00 pm »
Ох...и мен силно ме притесни броят на болните от хеп. А. Засега уж в София няма регистрирани много случаи, но ме притеснява факта, че както Дари ходи на ясла едно дете да има в групата и всички са го лепнали.  Мога само да се моля това да не се случва!
Вени, по принцип можеш да го запишеш от тази година и да вземаш бележки от личния лекар през повечето време да не ходи. Доколкото знам детето трябва да има мин. 5 присъствени дни на месец, това по непотвърдена информация обаче...
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #18 -: Януари 03, 2011, 21:44:16 pm »
нуну, аз мога да взимам бележки и да седи в нас, но тогава кой ще го гледа? Като запишеш на ясла и се прекратява майчинството. Ако се върна на работа преди да са изтекли 2те години майчинство се плаща 50% от него върху работната заплата.
Мъжо е против. Ще кандидатстваме, но хич не съм сигурна, че ще го пуснем. Но винаги има едни неясни обстоятелства около нас, та не се заричам.
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #19 -: Януари 03, 2011, 21:56:20 pm »
Честита 2011 година!
И едно въпросче, някой да има отзиви за РИБОМУНИЛ ?

Спорна седмица и месец на всички!
Бърди го отрича, това за него е илач. Личното ми мнение е по-скоро положително. Миналата година го давах на Вики и част от вирусните инфекции минаваха по-леко. Жалкото е, че го няма в аптечната мрежа.