0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #60 -: Януари 05, 2011, 16:06:05 pm »
Мидж, страшно е
60% от децата в нашия регион са диспансеризирани, а има и недиспансеризирани случаи  :(
както майка ми се изразява- от много модерни болести вече боледуват децата, помолих я една вечер след спазъм на Стефи да дойде да стои при Преславка, и от тогава повече не пожела да дойде, не иска да я взема повече от 2 часа, за да не направи спазъм докато не сме с нея  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #61 -: Януари 05, 2011, 16:22:33 pm »
Нуну, знам, че варианти има. Но мъжо не е съгласен хич. Само че той гледа много идеалистично на нещата (да гледаш дете не е кой знае какво като работа, кво бързам да се върна към хората). Само че аз съм практична и знам, че много неща може да се случат, затова ще кандидатстваме.
Бе то, айде да не поставям телето пред колата още, ще видим дали ще ни приемат  и какви ще са ни финансовите резултати към април и ще видя.

Ники направи първи крачки бутайки активната гимнастика на Чико (хич не харесва Уокъра) и след един кратък тигел от вратата до стола, се хвана за стола и реши, че няма да пада настрани или назад, а ще се тресне челно в стола. За първи път ползвах от онези лепенки с гела на удареното, за да няма синина. Иначе ревна веднъь-два пъти и забрави.

Което ме навежда на въпроса - как аджеба се ползва този Уокър? Ники като го хване и колелата се пързалят и освен да тупне, той крачки не прави? Крачки прави като се хване за дивана или като бута чиковската гимнастика.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #62 -: Януари 05, 2011, 16:27:24 pm »
"свиркане" има и при ларингит - това ми го е обяснявала педиатърката. "свиркане" не е равносилно на "спазъм", струва ми се.

а бронхиална обструкция без хриптене по какво я познаваш, mini?

моят син е правил бронхиолит с бронхоспазми без никакви външни белези, по които да позная това. чуваше се само на слушалка.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #63 -: Януари 05, 2011, 16:34:32 pm »
Аз пак за яслите, че и това ме гложди отвътре:
К5. Детето посещава самостоятелна общинска детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди записване – 1 т. (само набор 2007)
това наистина ли само за набор 2007 важи и само за територията на Столична община? Има ли начин посещението на ясла в провинцията да донесе точка?

Ани4ка,
Това е текста за миналата кампания. През пролетта на 2011 ще се смени на "набор 2008". Идеята е децата-ясленчета да имат 1т предимство при кандидатстване в 1 група, понеже вече са адаптирани и най-вече защото майките им са се върнали на работа след тръгването на ясла. Така че ако не ги приемат в градина (ЦДГ обикновено, защото в ОДЗ повечето места за 1 група вече за заети от техните си ясленчета), семействата ще имат голям проблем кой да ги гледа.

Засега няма начин ясла в друга община или частна ясла в София да ти даде право на тази точка. Което е несправедливо, защото горните аргументи важат и за тези деца. Аз на твое място бих писала жалби в общината, отдел Образование, по този въпрос.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #64 -: Януари 05, 2011, 16:39:43 pm »
И аз съм все по-потресена от градината. Това, че често си взимаме Мия с дрехи и пантофи, обути наопаки, го преглъщам, без да забелязвам, това, че я слагат да спи без пижама(един Господ знае как точно), нямам повече сили да го водя този разговор, но преди Нова година детето е било с температура явно цял следобед, с напукани от жажда устни и никой не само, че не ни се обади, а никой не я е забелязал...

Meshko, ужасно ми е мъчно да видя това, искрено ти съчувствам, на Мия още повече. Не знам какво да те посъветвам, освен разговор с персонала и последващи официални жалби до директорката. Това с пантофите и дрехите наобратбо го има и при нас, при сина ми и повикват понякога, но спане без пижама, дете с температура... това последното си е престъпно, ами ако направи фебрилен гърч...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #65 -: Януари 05, 2011, 16:47:20 pm »
учестено дишане, накъсан говор, удължено издишване или задържане на въздуха след издишване, издишването е на два пъти, първата порция кратка, следва пауза и второ издишване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #66 -: Януари 05, 2011, 18:44:11 pm »
Аничка, моето дете при зъбоникнене го удряше в коремчето или по точно изхождаше слуз съпроводени с чести изхождания, но не диарични. Поставиха ни диагноза алергичен ентероколит. С прорязването на последният зъб, това състояние отшумя. Може и пробиотиците да са помогнали, но от тогава не сме имали проблеми. Да чукна на дърво и дрискащите вируси ги борим сравнително бързо, но аз си знам де удвоявам дозата на пробиотика освен всичко останало. Така, че спокойно например твоеато дете може да реагира със секрет например, но кашлицата определено ми се струва,че не е от зъби. Всяко дете е различно и по различен начин му реагира организма. Аз споделих моите впечатления от моето дете. Аз си водих бележки за да разбера дали прави реакция от храна и се доказа в крайна сметка,че не е. Всичките ни проблеми с приключиха с появата на всички зъби.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 18:46:48 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #67 -: Януари 05, 2011, 18:45:51 pm »
Оф момичета, като говорите за тези болести от сега ми става лошо...
Ние се борим от 1-2 седмици с едни сополи ( бели-прозрачни, няма бактерии ) и какъв зор виждам, а представям си нещо по-сериозно...хептен няма да спя.

За яслата, имаме си една баба ( другата, майка ми, е много млада и работи яко ) и една пра-баба + леля ...Та се надявам, че дори да стане зор да работя все ще намерим кой да я гледа до 2 год. До тук разбрах, че в края на лятото трябва да се организирам за ясла около нас.
А как стои въпроса с адресната регистрация ? Т.е. има ли проблем да се водя че живея в Младост, а да си търся ясла в кв. Витоша и Ст. Град, където всъщност ми е близо ?

Жаси, като говориш за Ники ми става толкова мило...все нямам търпение Дара да стане по-адекватна   :)

Оф и друг въпрос имам...какво мислите за бънджито и проодилката? Да купувам ли такива неща...ако да - кои са удачни ?

ПП: Купих кенгуро на Бебе комфорт - много съм доволна!
А..и Дара си лапа целите юмруци и много се лигави, но знам че е много рано за зъби...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #68 -: Януари 05, 2011, 19:28:38 pm »
Моят Боби 3-4 пъти получава свиркащи кашлици  след вирусни инфекции, само вентолин ни предписват.Като питах докторът дали няма да се отключи астма с тези състояния, ми отговори , че астма преди 7 година не се диагностицира.Правели се специални изследвания/не ми каза какви/.Понеже Антъни не е имал никога досега тежка кашлица, както при Боби, явно наистина си е заложено генетично, някои деца да боледуват повече от други.
Момичета за яслите направо съм  8O.
Но всъшност искам да ви питам: колко е таксата за ясла/детска градина?
Знам, че са изцяло на държавна издръжка...таксите са много ниски
при това положение, не знам как може да се очаква качествено гледане на децата.
при нас, както знаете няма дотации за ДГ, и таксите са големи - от 700 до 850 долара на дете, за сравнение Монтесори градината е 1000.Ако детето е болно, и си е удома, пак плащаш цяла такса.Доста неприятно е :)
Не знам, групи с по 25 деца, за какво внимание можем да говорим.
И тук трудно и в България трудно.
при нас много положително е, че от 4 годишни държавата ги пуска на предучилищна/не се плаща, от 8 - 3.00/Моите ходят вече, после автобусчето ги води при гледачката и аз ги взимам, когато се освободя/обикновено към 4/.Децата са много щастливи от факта, че ходят на училище, така да се каже, не спят там, имат междучасия, и обяд, който аз им приготвям от сутринта.Страшно съм доволна от училището как ги занимават, от програмата, от всичко.

Такива работи.,

Поздрави на всички, най-вече болните да оздравяват
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #69 -: Януари 05, 2011, 19:33:43 pm »
Перденце,какви пробиотици ползваш?
Раиса,някои са "за" други "против" проходилка.На мен лично много ми беше в помощ,докато си свърша домакинската работа.После си го водих за ръчички :).Бънджи не съм имала,а относно зъбите имам 2 дружки и на двете им дечица зъбите избиха на по 4 месеца-така че всичко е индивидуално и при зъбите.

Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #70 -: Януари 05, 2011, 20:02:02 pm »
Не знам дали е мит за падащия имунитет при зъбоникнене, но Йосиф за първи път имаше сополи, без температура седмица преди първия зъб. С втория ни тресна варицелата...Засега ми се струва,че има нещо в това твърдение...
ani4ka,
За т.нар. "родителски кооперативи": За съжаление нито един не действа все още като заместител на ДГ или ясла. Има някакви неуредици с разпоредбите...Най-напред в организацията са от Плейцентър "Приятели":http://priateli.info/.Сега виждам,че под някаква форма това се случва...Имат на сайта връзки...виж дали ще ти свършат работа. Познавам хората лично от години и са много читави.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #71 -: Януари 05, 2011, 20:02:49 pm »
Ема, това много ми хареса.  :)И Моника би била щастлива от факта, че няма да е на градина. Не иска да спи на обяд. В къщи много рядко спи.  
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #72 -: Януари 05, 2011, 21:08:41 pm »
Раиса, моя съвет е да не бързаш да купуваш такива съоръжения още. Ако можеш дори да вземеш на заем от някой, за да пробваш като му дойде времето дали ще й хареса. У нас при Деси и двата уреда не бяха на почит, в бънджито е седяла не повече от 2 мин. два пъти, изпадаше в истерия, същото беше и с проходилката. Бяха ми дадени от приятели. Ели също не хареса бънджито, но с проходилката имаше малко заиграване, слагала съм от време на време, но пак не й беше голям фен. И двете ги сложих след навършени на 8м., а те проходиха много рано, може би и това е от значение, но не мисля че е добре да се слагат много малки.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #73 -: Януари 05, 2011, 21:29:43 pm »
Точно това си мислех като четях темата на бременните...всички взимат от приятели какво ли не за бъдещите бебовци. Аз обаче, за беда, нямам близки с деца и всичко купувам...Не ми пречи, защото живот и здраве искам още деца. Мнлко по-натам ще взема проходилка, а ако й хареса и бънджи. 
Благодаря за отговорите !

Мисля си, че сладкиша ще започне да говори по-рано...нон стоп нещо си "дърдори"  :)
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #74 -: Януари 05, 2011, 22:15:59 pm »
Ако можеш дори да вземеш на заем от някой, за да пробваш като му дойде времето дали ще й хареса. У нас при Деси и двата уреда не бяха на почит, в бънджито е седяла не повече от 2 мин. два пъти, изпадаше в истерия, същото беше и с проходилката.

И Александра изпадаше в истерия от бънджи и проходилки. А хем я пробвах в два вида бънджи, и то след деца, които видимо се забавляваха. Ама моето дете орева квартала, че даже и след двата опита изкара неспокойни нощи, като се будеше рязко с писъци. Та спестих от това перо.
А уокърите са по-скоро за проходили деца, но все още неуверени. Ние нашият го взехме за първия рожден ден и си го ползваше 1 година след това.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #75 -: Януари 06, 2011, 08:44:10 am »
Много бързате бе момичета ... насладете се на бебета си, че докато се обърнете ще ходят по съседния тротоар, за да не се излагат с вас
на 8 месеца да ходи, на 2 да проговори ... малко пресилено ми звучи, не мислите ли  :) Моята Преслава на 2 години ще става след някой друг ден, има в речника си 10 думи, ползва най-често една от тях- мама  :D
Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #76 -: Януари 06, 2011, 09:05:55 am »

Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи?


Аз съм питала една психоложка в СЗ дали има нужда да водя Вероника при нея, понеже доста беше почнала да се тръшка и да прави обратното на това което и се казва. Може да се звъннеш и да обясниш какъв е твоят повод за обаждането, тя ще те насочи. Мила и приятна женица е :)
*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #77 -: Януари 06, 2011, 09:48:53 am »
Да Миме, и аз обмислям консултация с психолог, ако не друго поне един два разговора на първо четене. Трудно ми е да се доверя на тукашните компетенции и  това само ме спира за момента. Определено ни е нужна, даже мисля, че вече е и наложителна. :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #78 -: Януари 06, 2011, 10:08:22 am »
Искам да питам някой водил ли си е детето на детски психолог, обмислям варианта да водя Стефи?

аз съм водила. с каква цел?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа януарска темичка - 03-09.01.2011
« Отговор #79 -: Януари 06, 2011, 10:47:56 am »
Там където ходим за Вяра има, но се консултирам с нея и за Алекс.