0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравей,
предполагам в края на януари, защото трябва да се преподпишат договорите с клиниките, нали се подписват всяка година. :)
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 13:19:11 pm от StefiZ »
Tanyavl, сигурно нещо не си разбрала. Аз бях номер 10883 и си взех заповедта на 14,12,2011 и то по мое искане за по-късна дата. Тъй че, сигурно са стигнали вече до 11000. Документи които ти трябвят са:1.Ако имате с партньора ти нови лични док-ти-копия от тях с гриф "вярно с оригинала" и подпис; 2. Ако ще сменяш клиниката, съгласие от новата клиника, че са съгласни да те приемат.
Здравейте,относно отпуските по време на инвитро процедурите намерих това

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1014402

Даже днес питах в работата от там са изпратили запитване до министерството и сега чакам отговор,но в статията по-последно приет закон пише,че се полага 20 дневен отпуск за изследванията и процедурата.20 дневен общо за двете,като това се води извънреден отпуск и няма нищо общо с платения годишен отпуск.
Сега чакам да видя дали наистина ще ме пуснат,но по закон нямат право да ми откажат...ще видим :)
Tanyavl, сигурно нещо не си разбрала. Аз бях номер 10883 и си взех заповедта на 14,12,2011 и то по мое искане за по-късна дата. Тъй че, сигурно са стигнали вече до 11000. Документи които ти трябвят са:1.Ако имате с партньора ти нови лични док-ти-копия от тях с гриф "вярно с оригинала" и подпис; 2. Ако ще сменяш клиниката, съгласие от новата клиника, че са съгласни да те приемат.

Ясно разбрах,няма да сменям клиниката по-принцип,питах за документи понеже ми казаха,че после като си вземеш заповедта се вадили някакви документи,но явно не са разбрали и така...Както и да е разбрах основното благодаря :)
*
Входящ номер: 14301
Дата на регистрация: 16.11.2011
Решение на Обществения съвет: Одобрена
Здравейте първо за много години.Какво според вас значи това което съм копирала от сайта на фонда
Одобрена като одобрена да си взима заповедта или одобрена,че са приети документите
*
Одобрена да получиш заповед (в смисъл, че документите ти са разгледани и си одобрена да получиш помощ). А заповедта ще я получиш като стигнат до твоето номерче.
Статусите са: подадени документи или подбно, предстои разглеждане, одобрена, получена заповед. Късмет!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Входящ номер: 14301
Дата на регистрация: 16.11.2011
Решение на Обществения съвет: Одобрена
Здравейте първо за много години.Какво според вас значи това което съм копирала от сайта на фонда
Одобрена като одобрена да си взима заповедта или одобрена,че са приети документите


документите са ти разгледани и е взето решение, че ЦФАР ще те финансира, но - ето тук е големият момент, трябва да изчакаш раздаването на около 3300 заповеди преди теб  :? ще ти се обадят и ще те поканят на определена дата за връчване на заповедта, успех  :crossfingers:

Момичета здравейте!Оказа се,че и аз трябва да мина по пътя от ФАР до някоя ин витро клиника !Със съпруга ми ще кандидатстваме ,но много се притеснявам защото незнам точно какъв е реда за това!Някой би ли ми обяснил какви са стъпките по кандидатстването,колко време отнема за разглеждане на документите и евентуално ако съм сред късметлийките ,които са получили положителен отговор от комисията след колко време биха се обадили????Моля ви пишете!!!!!
*
В тази тема има подробна информация, както и линк към правилника: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0
тази информация я видях интересува ме вашето мнение по-въпроса,това какви са наистина обстоятелствата във фонда,бързо ли става одобрението?
тази информация я видях интересува ме вашето мнение по-въпроса,това какви са наистина обстоятелствата във фонда,бързо ли става одобрението?

първо си избери клиника и лекар,  :? за момента връчването на заповедите отнема около година, приятелка ме уведоми преди време за интервю на д-р лалев, в което той е казал, че тази година ще гледат да работят по-експедитивно и да се намали срокът на няколко месеца. за първата си заповед чаках 6 месеца (април - октомври 2010г). малко след това възникна проблем с парите, сега твърдят, че финансов проблем няма.  :) успех

Здравейте момичета!
Имам едно въпросче - ще подаваме документи за трети опит по фонда(с мъжки фактор сме).За този опит разбрах, че трябва да имаме и заключение от андролог.Лекарят, който ще ни подготвя документите ни насочи към Кацаров, та въпросът ми е - кой друг лекар андрологосвен него може да ни консултира и даде такова заключение? От Стара Загора сме и ми се иска да е някъде от региона,за да не пътуваме до София?
*
всеки уролог, няма изискване кой да бъде точно.
всеки уролог, няма изискване кой да бъде точно.

StefiZ благодаря за отговора!
Да разбирам ли , че можем да отидем в поликлиника в Стара Загора и всеки един  уролог (без да е андролог)срещу последните две спермограми може да ни напише заключението?
Извинявай, че питам по два пъти, но знам че Фонда има определени изисквания за спермограмите например и да не стане така , че да не ни признаят заключението?
А не ми се иска да губим време след това с дооправяне на документи!
*
*
Момичета,днес ми се обадиха от клиниката на Владимиров, че на тях са се обадили от фонда. Казаха ми,че искат да направя цветна снимка. Аз подадох документи с епикриза от лапароскопия - диагноза една прекъсната тръба,а другата под налягане пропуска на капки.Документите ми подготвиха от клиниката на Владимиров. Лапарото е правено на 29/11/2011г. И въпроса ми е за какво им е тази цветна снимка?!! osi_12 Моля някой, ако може да ми отговори,защото от клиниката и те не могат да разберат ,защо я искат.
Защо от фонда не са се обадили на мен  :ask:.
Извинявайте ,че е малко дълго , но не мога да се побера в кожата си.




защо не звъннеш във фонда да питаш!?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Днес се обадих и от там ми казаха,че трябва да я направя цветната снимка,защото едната тръба пропускала под налягане на капки. Точно за последното са се хванали комисията и искат да са сигурни. :ask:




:) с това пропускане "на капки" нещата са с много голям шанс да се случат...
ама що я искат, трябва да я направи

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
тази информация я видях интересува ме вашето мнение по-въпроса,това какви са наистина обстоятелствата във фонда,бързо ли става одобрението?

първо си избери клиника и лекар,  :? за момента връчването на заповедите отнема около година, приятелка ме уведоми преди време за интервю на д-р лалев, в което той е казал, че тази година ще гледат да работят по-експедитивно и да се намали срокът на няколко месеца. за първата си заповед чаках 6 месеца (април - октомври 2010г). малко след това възникна проблем с парите, сега твърдят, че финансов проблем няма.  :) успех
ВЕЧЕ СЪМ СЕ СПРЯЛА НА Д-Р ВЛАДИМИРОВ