0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
:) моят първи опит беше такъв - подадох от тина киркова, после смених с клиника щерев, никой не ме е търсил от т.киркова, което разбира мен ме радва  :lol: сигурно щях да се направя, че не чувам или че не е удобно да разговарям. може да е въпрос на клиника  :wink:

И аз така, само смених клиника Владимиров с клиника Шерев.
От клиника Владимиров никой не ме е търсил. И понеже още след опита бях решила да сменям клиниката си поисках изследванията, но ми беше отказано с мотива, че си имам досие и то ще се ползва за следващия опит.
 Здравейте!
Приключих моят втори опит по фонда, за жалост с неуспех. Продължавам напред, въпреки че точно в момента не съм заредена с оптимизъм- предполагам, че е нормално след този втори негативен резултат. Всичко ще се нареди- вярвам в това.
 Но пиша тук, не за да се оплаквам, а за да ви помоля за малко информация. Искам категорично да сменя лекарката, която ми проведе двете процедури, проблемът идва от това, че не желая да сменя клиниката. Има ли някой информация, как точно се процедира. Прочетох какъв е реда за смяна на клиника, но по моят въпрос не намерих нищо. Моля ви и ще съм много признателна ако някой ме насочи.
 Аз съм от Варна. Разочарована съм от отношението на моята лекарка, разочарована бях и при първият опит, а сега ми става зле само при мисълта да се върна за трети път при въпросната личност. Клиниката не желая да сменям, поради факта, че всички други, които срещнах в процеса на ин витро опитите, бяха чудесни: ембриолога, мед. сестри, лаборанти...всички бяха много-много отзивчиви и мили. Как да постъпя? Дали, друг специалист от същата клиника ще ме приеме или подобна молба от моя страна, ще се приеме зле- тъй като са все пак колеги?
*
Здравейте!
Приключих моят втори опит по фонда, за жалост с неуспех. Продължавам напред, въпреки че точно в момента не съм заредена с оптимизъм- предполагам, че е нормално след този втори негативен резултат. Всичко ще се нареди- вярвам в това.
 Но пиша тук, не за да се оплаквам, а за да ви помоля за малко информация. Искам категорично да сменя лекарката, която ми проведе двете процедури, проблемът идва от това, че не желая да сменя клиниката. Има ли някой информация, как точно се процедира. Прочетох какъв е реда за смяна на клиника, но по моят въпрос не намерих нищо. Моля ви и ще съм много признателна ако някой ме насочи.
 Аз съм от Варна. Разочарована съм от отношението на моята лекарка, разочарована бях и при първият опит, а сега ми става зле само при мисълта да се върна за трети път при въпросната личност. Клиниката не желая да сменям, поради факта, че всички други, които срещнах в процеса на ин витро опитите, бяха чудесни: ембриолога, мед. сестри, лаборанти...всички бяха много-много отзивчиви и мили. Как да постъпя? Дали, друг специалист от същата клиника ще ме приеме или подобна молба от моя страна, ще се приеме зле- тъй като са все пак колеги?
След като не желаеш да сменяш клиниката,просто си записваш час при друг лекар в същата клиника и готово.Не е необходимо да правиш друго каквото и да е.....Успех!
:) моят първи опит беше такъв .... може да е въпрос на клиника  :wink:

И аз така, само смених клиника Владимиров с клиника Шерев.
От клиника Владимиров никой не ме е търсил. И понеже още след опита бях решила да сменям клиниката си поисках изследванията, но ми беше отказано с мотива, че си имам досие и то ще се ползва за следващия опит.
8O :( това с изследванията е лошо, в тина киркова ми даваха копия, а после по-скъпите изследвания ми ги беше назначил друг лекар, и си бяха при мен.
не е зле да се приеме нещо в правилника да задължават клиниките да предоставят такава информация на клиниката приемник на пациента!

Здравейте!
Приключих моят втори опит по фонда, за жалост с неуспех.
... Разочарована съм от отношението на моята лекарка
... Дали, друг специалист от същата клиника ще ме приеме или подобна молба от моя страна, ще се приеме зле- тъй като са все пак колеги?
:bighug: разговаряй с новоизбрания лекар, ако счете че това няма да го притесни няма да има проблем.  :) ти бъди силна, нямаш основание да се притесняваш.

 Благодаря за бързият отговор!  :D
Мисля, че психическото състояние на пациента също влияе върху крайният резултат, а аз не се чувствах никак добре до досегашната си лекарка. Сега ще се моля и надявам да постъпвам правилно.
 И още един въпрос: И двата пъти документите ми бяха подготвяни от досегашната ми лекарка, а за третият път отново тя ли трябва да го направи? Мога ли да отида директно при новият лекар, чак когато получа третата заповед от фонда? Разбира се предварително, ще попитам новият лекар дали е съгласен да ме поеме.
 И отново- благодаря ви!
Искам да подам другата седмица документи, но нещо се случи с цикъла ми - закъснява вече една седмица като никога /не е бременност/ и немога да изследвам фсх. Имам фсх изследване от преди 5 месеца и няколко дни. Дали ще го приемат?
от БГ мама:
Цитат
Номер 10545 от 06.12.2010 днес получи така дълго очакваното обаждане за заповед на 30.11.2011:)

Имам питане момичета до кога се подават документите!!
*
Няма срок за подаване на документи към Фонд "Асистирана репродукция".

В първото мнение на тази тема се намира цялата информация за това какво финансира Фонд "Асистирана репродукция", както и необходимите документи за кандидатстване:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0

Сега чета в БГ-МАМА коментари какво е говорил Лалев сутринта по телевизията и не мога да се начудя тия хора за какви ни мислят...ако бехме в първи клас можеше и да им се вържеме, но все пак елементарна математика е достатъчна за да се разбере и най простия, че това уравнение от едната страна на което има и за другата година 15 млн. лева, каквито и еквилибристики и локуми да разтегат няма друго решение освен 1/една/ година чакане...
Безкрайно съм благодарна на Фонда за асистирана репродукция, че ни дава шанса да сбъднем мечтата си, само не можах да схвана как след като удължат срока за извършване на процедури от 6 на 8 месеца, ние ще можем да ги започнем месец - два след като сме кандидатствали? Може би така ще се редуцира броя на кадидатстващите, тъй като ще имаме по - дълъг срок за действие? Ако съм разбрала погрешно - поправете ме  :)
*
Предполагам ,че с това ще се "разредят" молбите за втори и трети опити ще намалее времето за чакане.Това имат предвид.Ама защо ми се струва,че предложението беше да се увеличи срока на 1 година,или бъркам???
/www.mamaibebe.com][/url]
*
беше, ама министъра каза НЕ, така че компромис - 8м. :)
В репортажа споменаха за 8 месеца, което пак си е по - добре от 6, защото времето лети, а ние докато се подготвим, то времето минало. Така стана и при мен. Не, че съм изтървала срока, но ми се искаше да не съм на работа, която беше сезонна и така да започна с процедурите, защото все пак изискват време и постоянство :)
Удължаването на срока с два месеца няма да реши никак проблема....както и раздаването на повече заповеди,просто държавате иска да реши проблема с недофинасирането на фонда като прехвърли топката на клиниките.Те ще трябва да работят на вересия или със собствени средства докато се бави финансирането от фонда.Или казано по- просто една година ще чакат клиниките финансирането от фонда за сметка на едната година чакане, което сега се случва със всички нас!..Дали обаче всички клиники ще са съгласни на този вариант!?...
Нищо лошо не искам да кажа с това, но...клинките печелят доста и от самофинасираните процедури и от многобройните съпътстващи изследвания и дейности, които правят някои от нях /лапаро и хистероскопии напр/. Така че се надявам,да не изпаднат в чак такива финансови затрудния при евентуално забавяне на парите. От друга страна, разбирам, че като всяко друго търговско предприятие, биха предпочели да не им се бавят плащанията. Но все пак става дума за медицина и за хуманост,не е и така!
Аз пък залагам на това, че като почнат да им бавят парите от фонда с месеци и дори година клиниките ще прехвърлят топката на пациентите като ги накарат да платят от собствения си джоб процедурата, а после като фонда преведе парите на клиниките да въстановяват сумата на пациентите.Така между впрочем процедираха някой клиники миналата година по това време когато бяха изчерпани парите от фонда.При този вариант онези които имат възможност да платят авансово ще прередят онези които нямат тази възможност независимо от реда по който са кандидатствали, чакали за заповед и получили такава.Вие си направете изводите дали е правилно справедливо и морално да се процедира по този начин.За настоящето управление на държавата такива категории очевидно не съществуват!...

Цитат
Усвоени от Фонда средства за дейност по асистирана репродукция за 2011 г. до 01 декември включително  – 13 371 816.14 лв.

момичета, има пари до края на годината за още 325 номера   дано да успеят да се усвоят
Предните 2 месеца раздаваха по 300 заповеди,а за декември дават 400.Дано следващите месеци да се разнижат нещата и да раздават по повече.
Знае ли се вече колко ще са отпуснатите пази за 2012 за ФАР, нали уж се гласува бюджета за 2012?