0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей Miraxi.Ние също сме от Стара Загора и в края на октомври подадохме документи с мъжки фактор.Прегледа при уролог направихме в Пловдив при д-р Георги Ибришимов от клиника Медикус алфа.Всичко е наред с документите,понеже в сайта на фонда вече пише 'одобрена'.Пожелавам ви успех.
*
Здравейте,дали вече приключиха с преподписването на договорите? някой тези дни да е получавал заповед?
/www.mamaibebe.com][/url]
Здравейте, дали ще си наваксат номерата за м януари. Имам в предвид, че преди се даваха около 300 решения на месец. А сега с одобрението на клиниките януари месец сякаш се пропуска. Знам, че трябва да раздадат между 200 и 400 на месец, но то не остана време за раздаване през януари..
в случай, че съпругът замине за няколко месеца извън бг и има замразен материал от него, мога ли да ползвам същия, и трябва ли да пуска той (или ние) някакви документи, молби и др.?

*
мисля че няма никакъв проблем и не е нужно да се подава молба.
мисля че няма никакъв проблем и не е нужно да се подава молба.
:flower: благодаря

Здравейте момичета,

моля Ви за малко информация   :ask:.
Кандидатствах за втори опит по Фонда (слава Богу, че го има) обаче ми се обадиха и ми казаха, че е нужен документ от уролог. И аз патката така се шашнах, че забравих да ги попитам това, което ме вълнува. Попитах моят доктор и той ми каза, че това бил поредния безмислен документ и бла бла, но това не ми решава проблема.
Моля Ви кажете ми какви документи трябва да представя пред уролога? Той (уролога) дали е наясно какво се изисква от Фонда? Трябва ли да идва и мъжлето, защото сме с мъжки фактор? Ще го преглеждат ли?
Моля, който е минал по този път да сподели инфо, защото това е ново изискване и не ми се иска да отида неподготвена в този студ зззззззззззззззззззз.
Благодаря Ви :)
*
И на нас ни искаха такъв документ. Също ми казаха, че е безмислен, но ..... фонда си е фонд, иска - даваме. Между другото според мен е редно е да се обясни ЗАЩО е нужен този документ. Както и да е. Нищо не му е нужно на уролога предврително. Ще го преглеждат. Прави рутинен преглед - ехограф. И пише какво е състоянието - статуса. Това е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Момичета относно отпуските по-време на процедурите имам следния отговор

ВКЛЮЧВА ПЕРИОДА ОТ ФОЛИКУЛАРНАТА ПУНКЦИЯ ДО ЕМБРИОТРАНСФЕРА
не е задължително да са 20 дни
колкото трябват в този период
може и да са по- малко
но не може да надвишават 20


Това са дни извън полагаемия ти годишен отпуск,така знам аз.
Е нали връщат на 3-ти или 5-ти ден. Демек ни дават 3 дни допълнително? Или аз нещо е разбирам  :wink:
Аз не знам да връщат 3 или 5 дни.Полагат ти се 20 дни които доколкото четох ги определя лечебното заведение.Тези 20 дни не е задължително да се използват всичките.Те започват от момента на пункцията до момента на трансфера и евентуално и след трансфера ако лекаря сметне предполагам за нужно.Това е отпуска нямаща нищо общо с годишния отпуск.Това държавата го е определила като извънреден отпуск който ти се полага и при други случаи,но специално е упоменато това за инвитрото.След като и са върнали на счетоводството във фирмата която работя точно колко и кога ми се полага значи е сигурно.Най-вероятно аз ще се поинтересувам трябва да предоставя документ на фирмата за извършените манипулации за да могат да оправдаят този отпуск.Това е като тези три дена за брак които ти дават и после даваш  копие от акта за граждански брак.Това е най-лесния начин по-който аз го разбрах и съответно обяснявам.
В твоята фирма ти отказват ли такъв отпуск защото нямат право.

Моля поправи ме ако не съм разбрала въпроса ти
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 19:57:28 pm от tanyalv »
Ivacom е имала предвид, че по принцип между деня на пункцията и деня на трансфера има между 3 и 5 дни, т.е. няма как да са 20.
Освен това излиза, че тези дни ти се полагат за времето,което ти се покрива от болничен (от деня на пункцията).




My first, my last, my everything!
Ще попитам,но според мен може да ги обхванат тези 3 дни а и отпуската си е отпуска тя не се плаща като болничен по-малко,за мен е по-добрия вариант и затова реших да споделя който иска да се възползва от нея
Параграф 1, т. 13 от КТ:
"13. (нова - ДВ, бр. 103 от 2009 г., в сила от 29.12.2009 г.) "Работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро" са работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни."

Това, което се опитвам да кажа е, че на практика няма как тези дни да са 20, а са не повече от 5 в общия случай. Не само че може да ги обхване, но обхваща само тях. Предполагам поради тази причина не е особено популярна тази възможност, т.к. покривайки само 3-5 дни, далеч не решава проблема с отсъствията от работа, както преди пункцията по време на стимулациите, така и след трансфера.




My first, my last, my everything!
Не твърдя противното,но никъде също не е упоменато,че не може да си вземеш от 10 до 20 отпуска примерно или лекаря да ти издаде бележка за толкова дни,все пак и в статията която съм публикувала и възоснова на която  получих отговор е написано,че оцъствието се определя от лечебното заведение.В никакъв случей не твърдя,че съм 100% запозната,но няма как да знаем дали може да вземем колкото дни ни трябват ако не опитаме,както ти каза това не е познато,защото никой почти не го използва или не е опитал да вземе колкото дни му трябват.
Dano da sa pove4e nomera ot 500.Taman tragna dobre i glei sq kvo stana.Dano samo da sa obqveni tolkova v saita a da razdadat pove4e.4etax v bg.Mama 4e i minalata godina bilo taka.Obqvili opredeleni nomera pak razdali pove4e ot obqvenoto.Dai boje da e taka. osi_9
здравейте момичета и аз съм една от вас на 14.02.2012г.отивам за заповед,на работа предупредих,че ще започвам инвитро процедура/понеже съм касиерка и все трябва на някой да издам касата/счетоводителката ми каза да не се притеснявам нали ЕДНА седмица ще отсъстваш?За жалост млад човек и да ти каже само една седмица...,но както и да е.Ние със съпруга сме решили каквото и да стане да си взимам болничен.Работата няма да избяга,най-важното е всичко да мине нормално и с успех.Извинявам се за дългото постване ако някоя от Вас ще прави инвитро в Плевен нека пише успех на всички момичета :bori_002: :bori_002: :lol:
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте,момичета имам нужда от помощ и малко информация.Очаквам тези дни да ми се обадят от фонда за заповедта.Все още не съм казала нищо на работодателя - според мен той няма идея.Кажете ми каква е тази отпуска от 1-я ден?Това платеният годишен отпуск ли е или някаква съвсем различна отпуска,която се полага по закон за инвитро?Имат ли основание да ти я откажат?Ясно ми е,че ще е трудно,та за това ми се иска предварително да имам идея за нещата.
*
Слагам ви линк към темата, където е проучван този въпрос. Отговорът е на юристи!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41720.msg845847#msg845847

Аз искам да попитам заповедите от тази година с едногодишен срок ли са вече?
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Момичета,някой има ли информация ,защо спряха с обажданията от фонда ?Вчера и днес никой не е отразявал обаждане  :balk_88: