0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря Стефи, явно моя съпруг не е разбрал или е бил прекалено щастлив, че евентуално няма да прави втора спермограма  :lol:
Здравейте,иска да попитам  утре трябва да си получа заповедта,разбрах,че трябва да нося копие от личната карта на мъжа  ми,а оригиналната трябва ли да е с мен?Успех на всички!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Не,не е необходимо да носиш самата ЛК.А и копия на картите ти трябват само,ако сте ги сменяли докато ви излезе заповедта.
didi_mar, също така на копията на ЛК пишете вярно с оригинала и се подписвате. И аз чакам тази заповед с нетърпение! Успех на всички ни  :grouphug2:
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте момичета,
предстои ми да подавам документи за кандидатстване за втори път.Ние сме с мъжки фактор и искам да ви питам необходимо ли е да се приложи и консултация с андролог.Малко се обърках като четох във форума,дали е необходимо,така че,моля,ако някой е подавал с тази диагноза да сподели :(
Здравейте момичета,
предстои ми да подавам документи за кандидатстване за втори път.Ние сме с мъжки фактор и искам да ви питам необходимо ли е да се приложи и консултация с андролог.Малко се обърках като четох във форума,дали е необходимо,така че,моля,ако някой е подавал с тази диагноза да сподели :(
Трябва ти документ от уролог, а не от андролог.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Аха,явно нещо не съм разбрала съвсем точно.А този документ е някакво заключение на доктора въз основа на представените спермограми ли?\Май стана малко объркано какво точно искам да питам - ще се налага ли да правим нови спермограми или не?
За всеки случай си носете документите на мъжа ти - изследвания, спермограми и т.н.
При нас уролога извърши прегледа и си написа заключението на една медицинска бланка и това беше.
Между другото и аз бях така объркана като теб, защото ние подавахме документи за втори опит и тогава разбрахме за този преглед при уролог. Проблема беше, че в сайта на Фонда никъде не е описано какво точно се изисква като документация - документ от преглед, амбулаторен лист, карта или друг вид. Реших да им звънна да ги питам, но жената отсреща ми отговори, че доктора - уролог си знае работата. Да ама не е точно така. Та така и стана - изпратих това, което ми е дал уролога.
Успех :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
т.е мога да отида при уролог в нашия град с всички документи, които имаме и той ще напише становище,така ли?
А, ако съм разбрала привилно 2-я път се подава само:
декларация за липса на промяна в обстоятелствата и нова ЛК и този документ от уролога,без нищо друго / спермограми и допълнителни изследвания /?
Точно така :)
А в клиниката, където ще правиш опита, нищо ли не ти подсказаха?
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Днес бях там и ме насочиха към уролог.Благодаря :)
Много съм притеснена, моля, който наистина  е компетентен да ми отговори, извинявам се, но собствени мисли не ми вършат работа. Благодаря!

Подадох молба за 2 опит по Фонда на 19.07.2011г
Потърсих онзи ден - одобрена е. Чакам да ме повикат предполагам през юни.
На 20.07.2012г навършвам 43г
Какъв ще ми е срока за започване на процедурата?
По вина на една молба на д-р Стаменов и последвала Заповед на д-р Лалев за отменяне правото на 42годишните пациентки на Надежда да получават предимство, аз си чакам по надлежния ред. Опитах се да реагирам да се преместя в друга клиника, но ме изпревари промяната в Правилника, която отмени тотално предимството на всички 42годишни.
Чудя се, сега и се притеснявам - дали заповедта ще е до рождения ми ден, това ще са броени дни за започване... Клиниката, в която ме приеха за пациент за зла беда до 20.07.2012вкл няма да стартират опити... Въобще голяма каша ми се получи в главата и ми трябва разясняване на казуса ми, че ми се скъси живота.
« Последна редакция: Май 10, 2012, 14:04:17 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
New love Срока за започване на процедурата е 6 месеца, а до колкото вчерашната информация че ще го удължат на 1 година, предполагам това съвсем скоро ще влезе в сила. Няма значение че на 20.07. ще навършиш 43. Това ограничение важи при подаването на молбата за отпускане на средства от фонда да не си навършила 43 години.Когато си я подала, а това е била миналата година си била на 42 години без един ден. Спокойно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Авалон и няма да е в разрез с наредба 28 (ли беше) че започвам процедура на навършени 43г...правилно ли те разбирам?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Авалон и няма да е в разрез с наредба 28 (ли беше) че започвам процедура на навършени 43г...правилно ли те разбирам?
Не мога да цитирам точно наредбата, нямам време и да я чета сега, но тя касае финансирането т.е. одобрението да е преди да се навършат 43 години.
Обади се във фонда там съвсем точно ще ти обяснят.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Да, точно както казва Авалон. Аз се сблъсках също с тоя проблем и звънях да питам. Годините са важни при подаване на молбата. Така , че споко Ню Лайф , не се тревожи поне за това.
*
New Love, независимо, че докато чакаш да получиш заповедта ще навършиш 43 години, ще можеш да си направиш опита.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Благодаря за отговорите в темата и на лични! :thankyousign:  :biglove:

Изрових стария текст от Наредба28/20.06.2007г
3.10. контраиндикации за извършване на яйчникова фоликулна пункция под
ехографски контрол с цел вземане (добив) на овоцити:
3.10.7. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 43 и повече
години;


Ето и промените отразени в НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 28 ОТ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ/ 29.07.11

3.10. контраиндикации за извършване на яйчникова фоликулна пункция под ехографски контрол с цел вземане (добив) на овоцити:
3.10.7. жени след менопауза;


Но, никога не е късно нещо да се обърка или промени  :wink: Поживьом, увидем!
« Последна редакция: Май 11, 2012, 16:45:44 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306