0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте,момичета имам следният въпрос - когато подавах документите във ФАР,клиниката,която посещавам все още нямаше сключен договор и съответно ги подадох от друга.Моята клиника вече има договор с ФАР и днес бях там и си взех уверение,че ще ми приемат за пациент.Очаквам заповедтта да я получа към края на януари - та въпросът ми е трябва ли сега да го изпратя това уверение още преди да ми е подготвена заповедта,за да имат предвид промяната или като ми се обадят да го нося с мен и да го предоставя? И къде точно да го занеса -  в стаята от която се получава заповедта или на друго място ?
Малко дълго стана,извинете ме. :oops:
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 16:11:15 pm от фиона »
*
Като ти се обадят да те поканят да си вземеш заповедта, казваш, че искаш да правиш опита в друга клиника, за да ти напишат заповедта до новата клиника. (Не че не може да ти я пренапишат, но не е нужно да се прави едно нещо 2 пъти). Уверението го носиш в деня на получаване, минаваш през стаята където се подават документите, попълваш една молба (дават ти я служителките) и отиваш да си вземеш заповедта от д-р Лалев. Е, ако имаш път до там и подредеността е твоята стихия може и по-рано да занесеш уверението и да попълниш молбата за смяна на клиниката.  :wink:
Успех!  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Много благодаря за бързият отговор.А със сигурност нямам път до София - поне на този етап,така че ще си чакам обаждането.
Късмет и на теб :crossfingers:

П.с.Нали не е проблем,че съм си взела уверението по-рано,т.е днес а заповедта евентуално ще е към края на януари?
*
П.с.Нали не е проблем,че съм си взела уверението по-рано,т.е днес а заповедта евентуално ще е към края на януари?
Не, няма проблем.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..
Момичета извинявайте сигурно е коментирано на сто места но можели друг да ми подаде документите във фонда ще съм благодарна да ми отговорите.
*
благодаря за отговора звъня и никой не ми дига по телефоните.
*
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..

Драги Александър, не ти ли писна да създаваш напрежение и паника? 29 негативни поста. Хайде спри се вече, че верно много дразниш!

Извинявам се за спама....
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..
Аз пък напълно подкрепям, не мисля, че това е негативизъм и даже е погрешно да се тълкува така.
Смятам, че е ясна и коректна граждансака позиция и много повече от нас трябва да изразяват такава, а не да се радваме на карикатурите, които ни управляват.
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..
Аз пък напълно подкрепям, не мисля, че това е негативизъм и даже е погрешно да се тълкува така.
Смятам, че е ясна и коректна граждансака позиция и много повече от нас трябва да изразяват такава, а не да се радваме на карикатурите, които ни управляват.
osi_9

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..

Драги Александър, не ти ли писна да създаваш напрежение и паника? 29 негативни поста. Хайде спри се вече, че верно много дразниш!


Не знам какво му/и има на този човек, но и аз си имам проблеми...и въпреки всичко, бих се побъркала, ако на всяко нещо търсех тъмната страна... 8O Имам такъв колега, ако му покажеш снежнобяло, винаги ще го нарече екрю...Опозиция винаги и на всичко! Сигурно е страшно уморително да разсъждаваш така!
Извинявам се за спама....

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Момичета защо никой не пише вече няколко дни! В предишния месец номерата бързо нарастваха, а сега едва вървят. Знаете ли дали ще почиват по Коледа и Нова година и кога, както и кога стартират със заповедите през следващата година? :(
Здравейте! Искам да попитам дали някоя от вас се е възползвала от чл.157 от кодекса на труда за допълнителни дни отпуск за изследванията, която поправка влезе в сила от януари или февруари 2010 г.?
Парите и за 2012г са 15 милиона....затова пък днес чета в пресата че за 1/един/километър от Западна дъга на Околовръсното държавата ще похарчи през 2012 г.
познайте колко......25 милиона лева или по 25 000 лв за един метър шосе,толкова колкото да се направят 5-6 инвитро процедури и да се родят 2 дечица....Един метър шосе е по-важно за нашите мили управляващи от две дечица...вие си направете изводите в каква държава живеем!..
Аз пък напълно подкрепям, не мисля, че това е негативизъм и даже е погрешно да се тълкува така.
Смятам, че е ясна и коректна граждансака позиция и много повече от нас трябва да изразяват такава, а не да се радваме на карикатурите, които ни управляват.
osi_9
osi_9
не ми харесва някой да поучава друг как да се изказва. Живеем в свободна държава и всеки има право да изказва собственото си мнение.
*
Мдаа,така е -всеки може да се изказва,но определено този потребител само хвърля нападки по премира и правителството и недоволства че от фонда се чака над 1 година...изчетох всичките му постове  ..и Мимс е права - ми то само мрънкане и недоволство.Като е толкова нетърпим и не иска да чака, да даде креативни предложения,да предприеме някакви действия...то най лесно да сочим с пръст някои и да казваме е тоз е виновния и не това а друго требе се направи,ама не се погледнем сами себе си ние с какво спомагаме да се променят нещата към по добро.Според въпросният потребител повечето от нас тука са смирени овчици който търпеливо си чакат реда и се оставят да ги правят на глупачки...ми а да запитам той какво различно прави освен че от време на време сипва по някое и друго обвининие ,нима и той не е нареден на опашката на която са смирените овчици...
                       ...........           
И независимо колко ще се чака за опит от фонда ,пожелавам на всички да се съхранят и запазят добротата в себе си.
Сори за спама,ма и аз се възползвах от свободната държава и правото на мнение:))
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Признавам, че не е приятно чакането, много пъти съм се ядосвала, още повече, че тогава нямаше яснота колко време още ще се чака за заповед, но като цяло се стремях да съм спокойна. Не съжалявам, че кандидатствах, не съжалявам, че чаках 10 месеца за заповед и още 4 мес преди да започнем опита. Едно нещо разбрах - с бързане не става.
Пиша ви всичко това, за да чакате опита, точно този опит, който предстои и да вярвате, както мен, че той ще е успешен. Желая ви го от сърце! Тази Нова година, която предстои да ви даде желаната рожба!

Последно одобрени бяха над 11000номер, което е чудесно, т.к. започнаха с 7100 номер календарната година, а бюджет 2010, делящ се на 5000лв на процедура излизаха 3000 двойки.
*
Някой друг да чака да му се обадят за удължаване на сроко на заповедта  :oops: Да си сверим номерата до къде са  :lol:
Някой друг да чака да му се обадят за удължаване на срока на заповедта  :oops: Да си сверим номерата до къде са  :lol:

Здравей,наскоро проверих в Интернет,че съм одобрена и там пише,че до 31.12.2011г,трябва да се обадят на номера до 11000 вкл.Но като се обадих да попитам дали наистина съм одобрена щом така пише казаха да одобрена си,но сега сме на 11000 номер,а аз се обадих сега януари,т.е още са на този номер.Аз съм 12 и нататък номер и със съпруга ми сметнахме,че някъде в най-лошия случей ще ми звънят юни-юли,защото там пише,че обработват по график минимум 200 максимум 400 молби на месец.
Бих искала да попитам някой който е получил заповед какви документи трябва да се извадят след като си вземеш заповедта и можели някои документи да си извадиш предварително докато чакаш въпросната заповед за да си помогнеш после да е по-лесно.
Предварително благодаря и се извинявам ако вече е задаван този въпрос и не съм прочела..
*
Здравейте момичета! Някой може ли да отговори кога ще започнат да раздават заповеди от Фонда?