0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #420 -: Ноември 09, 2010, 22:21:29 pm »
Evita 1717, няма за какво да се притесняваш. Ще отидеш сутринта, ще ти направят изследвания, след това ще те извикат секретарките и ще те настанят с другите момичета по стаите. Но се чака, докато те извикат, както казах вече :) След това  попълваш разни документи за информирано съгласие и др., слагат ти абокат, правят ти екг. И после те викат по някое време за операционната и ако си последна, чакаш още 1.30-2 часа :) Обикновено са по 3-4 момичета за операция на ден. В операционната най-често те подготвя д-р Шевкетова и няма други лекари, те идват след като вече си заспала - или д-р Стаменов, или д-р Персенска, а за няко случаи съм чувала, че и двамата слизат. И така, после се събуждаш вече в кревата, на системи си още 2-3 часа и си прибираш. И преди да си тръгнеш някой лекар ти казва какво са ти правили и дава указания за по-нататък. Май дълго стана обяснението :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 22:25:59 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #421 -: Ноември 09, 2010, 22:25:53 pm »
Evita 1717, няма за какво да се притесняваш. Ще отидеш сутринта, ще ти направят изследвания, след това ще те извикат секретарките и ще те настанят с другите момичета по стаите. Но се чака, докато те извикат, както казах вече :) След това  попълваш разни документи за информирано съгласие и др., слагат ти абокат, правят ти екг. И после те викат по някое време за операционната и ако си последна, чакаш още 1.30-2 часа :) Обикновено са по 3-4 момичета за операция на ден. В операционната най-често те подготвя д-р Шевкетова и няма други лекари, те идват след като вече си заспала - или д-р Стаменов, или д-р Персенска, а за няко случаи съм чувала, че и двамата слизат. И така, после се събуждаш вече в кревата, на системи си още 2-3 часа и си прибираш. И преди да си тръгнеш някой лекар ти казва какво са ти правили и тава указания за по-нататък. Май дълго стана обяснението :)
Но,перфектно. :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #422 -: Ноември 09, 2010, 22:47:51 pm »
Благодаря ви iva17 и vali :)!
Общо взето знам как стоят нещата , но страхът е огромен та затова явно все питам и се терзая ...
Но не е лошо да има лекар преди да са те приспали , ама то какъвто съм карък едва ли ще видя някой де ...Не те събуждат на масата , а едва в леглото ...А операциите почват от сутринта или може и едва по обед да стартират ?Всички наведнъж ли ни пускат или зависи от това кой кога е минал по реда си под ножа ?А кога идва лекар да ти обясни положението , веднага или на тръгване ?
На мен секретарката ми каза че изследването за СПИН не ставало веднага и трябвало да се прави поне ден по - рано , има ли такова нещо , защото не съм чувала това ?
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #423 -: Ноември 09, 2010, 23:34:59 pm »
Evita 1717, изследването за СПИН наистина става по-бавно, най-малко няколко часа, така че ако искаш си пусни изследванията предишния ден, или поне някои от тях, питай в лабораторията или секретарките. Ако имаш изследване за СПИН не по-старо от 6 мес., не е нужно да си правиш ново. Иначе както казах д-р Шевкетова те подготвя за операцията, и тя все пак е лекар, и то много добър според мен, отделно има и анестезиолог естествено. На въпроса кога влизаш за операция-може и по обяд, аз влязох в 12 ч., ако не и малко по-късно. Единственото гадно на чакането е, че трябва да си гладна и жадна, иначе то със самото си чакане сме свикнали. Всички ни изписаха заедно и лекарят идва да ти обясни накрая какво точно са ти правили, през останалото време те наблюдват сестрите и анастезиолога. А, относно събуждането, те със сигурност те събуждат по-рано, но аз се усещам будна вече в леглото :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 23:38:07 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #424 -: Ноември 09, 2010, 23:43:22 pm »
iva17 много , много ти благодаря за вниманието !
Ние ще сме там от предният ден , защото ще искам документа , с който да си удължа Заповедта и да го занесем във ФАР.Нали не греша нещо и по този въпрос ?Та преди това ще се кача горе да поискам листче с необходимите изследвания и ги пускам още в Четвъртък всичките !После тръгвам да издирвам Силвия и накрая отиваме към Фонда.
А дали може да ги пусна изследванията в Четвъртък , а да си ги взема в Петък сутринта преди операцията или не може така ?
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 23:46:54 pm от evita1717 »
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #425 -: Ноември 10, 2010, 00:05:51 am »
Evita 1717, pо въпроса с удължаването и аз не съм наясно напълно, звъннах на Силвия и тя ми каза направо при нея да ида, и аз трябва да удължавам моята заповед, изтича до края на ноември. Но тя ще ни обясни. А за изследванията няма проблем да си ги вземеш в петък сутринта, те даже направо при лекарите ги носят, но на регистратурата могат да ти ги принтират. Те секретарките или в лабораторията ще ти обяснят, ако имаш въпроси на място. И не се притеснявай, пожелавам ти много успех.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #426 -: Ноември 10, 2010, 00:26:25 am »
Evita 1717, pо въпроса с удължаването и аз не съм наясно напълно, звъннах на Силвия и тя ми каза направо при нея да ида, и аз трябва да удължавам моята заповед, изтича до края на ноември. Но тя ще ни обясни. А за изследванията няма проблем да си ги вземеш в петък сутринта, те даже направо при лекарите ги носят, но на регистратурата могат да ти ги принтират. Те секретарките или в лабораторията ще ти обяснят, ако имаш въпроси на място. И не се притеснявай, пожелавам ти много успех.
Благодаря ти за пълните разяснения , невероятното търпение и ти желая много успех ! :youwoman:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #427 -: Ноември 10, 2010, 11:05:23 am »
Операциите са по обяд, прави ги д-р Шефкетова или д-р Сигридов по-рядко другите двама лекари. На пункциите са по двама лекари, но в отделни зали. Моята пункция я прави д-р Шефкетова, а в другата зала беше д-р Персенска, защото д-р Стаменов го нямаше. Пункциите са от 8 до 10ч. максимум, после са прегледите на момичетата в стимулация, следват операциите и първичните прегледи. Това е.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #428 -: Ноември 10, 2010, 12:33:20 pm »
Операциите са по обяд, прави ги д-р Шефкетова или д-р Сигридов по-рядко другите двама лекари.
8O 8O 8O
Не мога да се съглася , че ще ми прави операцията някой , който нито ме е виждал , нито ме е чувал .../визирам д-р Сигридов,нямам нищо против качествата на въпросният лекар,но все пак това не е правилно.Ако щеше да си ме оперира който и да е по тази логика щяха да те препращат на друго място , а не да чакаме с месеци!/
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 12:41:34 pm от evita1717 »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #429 -: Ноември 10, 2010, 13:07:24 pm »
И аз не съм съгласна. Все си мислех и четех по форумите, че Персенска и Стаменов ще пирсъстват на операцията и евентуално някой от другите доктори...
Сега започвам още повече да се притеснявам..
А д-р Стаменов кога ще се върне?!?!
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 13:48:02 pm от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #430 -: Ноември 10, 2010, 13:25:14 pm »
И аз не съм съгласна. Все си мислех и четех по форумите, че Персенска и Стаменов ще пирсъстват на операцията и евентуално някой от другите доктори...
Сега започвам още повече да се притеснявам..
А д-р. Стаменов кога ще се върне?!?!

Д-р Стаменов е тук тази седмица , а д-р Персенска отсъства!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #431 -: Ноември 10, 2010, 13:48:46 pm »
Моето лапаро е в края на месеца, надявам се да се върне и тя...
Желая на всички успех!!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #432 -: Ноември 10, 2010, 13:50:05 pm »
Аз съм била три пъти за различни операции и в клиниката, и винаги сме били по няколко момичета и са ни се падали д-р Шефкетова, д-р Персенска или д-р Стаменов или комбинация от тях. За д-р Сигридов знам, че и той оперира, но явно аз не съм попадала в такъв ден. Последният път бях септември и тогава трите момичета ни оперираха д-р Шефкетова, д-р Персенска и д-р Стаменов, на едното момиче даже помня, че казаха че д-р Персенска и д-р Стаменов и двамата са били, защото е била по-тежък случай. Така че явно всичко е индивидуално, спрямо случая. За д-р Сигридов съм чувала само добри неща, но никога не съм била при него.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 15:06:55 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #433 -: Ноември 10, 2010, 13:57:30 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите.
На всички стискам палци!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #434 -: Ноември 10, 2010, 15:10:38 pm »
Д-р Сигридов е много добър специалист  хистероскопията  той ми я направи а на лапароскопията беше и Д-р Персенска ... Не се претесняваите в добри ръце сте  :wink:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #435 -: Ноември 10, 2010, 15:18:46 pm »
Току-що попаднах на новината, че от кабинета са отпуснали още 5 млн. лв.! http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/11/10/990952_kabinetut_dade_oshte_5_mln_lv_za_bebeta_in_vitro/?ref=rss
Честито! Дано успеем да се вместим в сроковете-моето 3-месечно удължение изтича в началото на декември...
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 16:49:07 pm от Filifionkata »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #436 -: Ноември 10, 2010, 17:32:15 pm »
Zdraveite momi4eta.
Otdavna ne sum pisala no vi 4eta- i taka moqta prozedura po fonda otdavna mina.
Na 08.10. mi be6e 16 den ot tranfera i napravih B-HCG -15.30 rezultat.
ref.granizi pod 8 za nebremenni.Dnes povtorih rezultata i B-HCG-26.27. No v laboratoriqta nqma6e tok i ne mi obe6taha sus sigirnost 4e rezultata 6te e gotov dnes,zatova otidoh sled dva 4asa v druga laboratoria i tam su6to pusnah B-HCG-rezultata ot tam e 30.49.Spored vas dobre li se dvije poka4vaneto ,znam 4e e niska stoinostta no sum obnadejdena.Molq vi za mnenie-Da vi popitam na spe6nia tel.li da zvuna za da kaja rezultatite ili na koi?
Mnogo se izvinqvam za latinizata no kompa ne6to ne biva.Dano ste me iz4eli.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #437 -: Ноември 10, 2010, 17:56:20 pm »
На спешния звъниш за резултата,но за стойносите нямам представа.Успех
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #438 -: Ноември 10, 2010, 18:05:25 pm »
Blagodarq ti.Predi malko zvunnah.Az si znaeh 4e 6te mi kajat 4e stoinostite sa mi niski.No az vqrvam v 6tastlivata razvruzka i 4e tova e kusna implantazia.PRM mi be6e na 12.10.Transfera mi be6e na 23.10.v 19.15 4asa na 2-ri den.

Zasega si produljavam s lekarstvata sled 4-5 dni mi kazaha da pusna pak kruven test.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #439 -: Ноември 10, 2010, 18:10:06 pm »
malkave6tiza стискам палци. Историята познава такива случаи на успешна бременност. Вярвай в положителното развитие на нещата!
Успех!