0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #480 -: Ноември 14, 2010, 08:17:38 am »
  Здравейте, момичета! И на мен ми предстои диагностична хистероскопия. Персенска държи да я направим, т.к. нещо не й харесвала лигавицата. Естествено за декември съм резерва, а пък за януари не е готов графика. И все пак продължаваме! Успех на всички в процедури!
« Последна редакция: Ноември 14, 2010, 08:20:28 am от mishan »
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #481 -: Ноември 14, 2010, 08:35:35 am »
Добро утро!Вчера (13.11) мина и моят трансфер.Сега ще си пия лекарствата и ще си чакам деня на теста.Пожелавам на всички момичета в процедури много късмет и положителни резултати!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #482 -: Ноември 14, 2010, 10:14:50 am »
Добро утро!Вчера (13.11) мина и моят трансфер.Сега ще си пия лекарствата и ще си чакам деня на теста.Пожелавам на всички момичета в процедури много късмет и положителни резултати!

Успех Bobi78 имаш моите стиснати палци за успешен финал !
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #483 -: Ноември 14, 2010, 13:31:36 pm »
mishan - какво означава, че през декември си резерва...Питам те , защото се чу, че от 03.12. клиниката няма да работи, излизат във ваканция до новата година. Да не би нещо да не си разбрала?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #484 -: Ноември 14, 2010, 14:16:42 pm »
Някой знае ли кога започват да работят след Нова година? Веднага от 3.01. ли ?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #485 -: Ноември 14, 2010, 14:58:44 pm »
Има ли някое момиче , на което следващата седмица му предстои хистеро , но по една или друга причина , няма да може да използва часа си ?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #486 -: Ноември 14, 2010, 15:38:03 pm »
Твоето хистеро не мина ли?!?!
Аз чакам да ми се обадят, но се притеснявам, че доста часове отлагали, та нз дали въобще ще правят операциии..
И другото, което ме приетснява е, че съм с доста нисък хемоглобин, та може и заради това да ме отложат..

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #487 -: Ноември 14, 2010, 16:18:32 pm »
Вчера, докато чаках за пункция се заговорих с акушерките и те казаха, че ще работят до 15.12.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #488 -: Ноември 14, 2010, 16:36:28 pm »
Твоето хистеро не мина ли?!?!
Аз чакам да ми се обадят, но се притеснявам, че доста часове отлагали, та нз дали въобще ще правят операциии..
И другото, което ме приетснява е, че съм с доста нисък хемоглобин, та може и заради това да ме отложат..
Моето мина , но не питам за мен ...
Защо заради нисък хемоглобин да те отложат ?Стискам ти палци да не се наложи , че чакането отново за час е гадно !
Вчера, докато чаках за пункция се заговорих с акушерките и те казаха, че ще работят до 15.12.
Може би ще довършат започнатите момичета.
« Последна редакция: Ноември 14, 2010, 16:43:12 pm от evita1717 »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #489 -: Ноември 14, 2010, 16:40:02 pm »
Някой знае ли кога започват да работят след Нова година? Веднага от 3.01. ли ?

Обикновено започват работа към 6-7 януари на Новата година.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #490 -: Ноември 14, 2010, 17:01:07 pm »
И другото, което ме приетснява е, че съм с доста нисък хемоглобин, та може и заради това да ме отложат..
Moя хемоглобин винаги е около долната граница, доста често и под нея и досега нищо не са ми отлагали заради това.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #491 -: Ноември 14, 2010, 17:25:27 pm »
Какво означава ALT като съкращение при изследване ?
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #492 -: Ноември 14, 2010, 18:11:38 pm »
АЛАТ (аланин аминотрансфераза - alanineaminotransferase - ALT), преди това записван като SGPT, е един ензим, произвеждан в чернодробните клетки (хепатоцитите). Нивата на АЛАТ в кръвта се увеличават, когато хепатоцитите са увредени или умират със скорости, по-големи от нормалните. Лекарства, употреба на алкохол, токсини (отрови), вируси, и други вещества могат да увреждат хепатоцитите. Нивата на АЛАТ може да са свързани с броя на клетките, които умират. Те също може да са свързани с възпалението (реакцията на имунната система срещу раздразнение или увреждане) в черния дроб. Това обаче не винаги е така. Например, някои хора които имат силно увреден черен дроб, имат нормални нива на АЛАТ.

АСАТ (аспартат аминотрансфераза - aspartateaminotransferase - AST), наричан преди това SGOT, е един ензим, който е подобен на АЛАТ. Той е различен от АЛАТ, защото той е по-малко специфичен при чернодробни заболявания. В много случаи на чернодробно възпаление, нивата и на АЛАТ, и на АСАТ са едновременно високи.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #493 -: Ноември 14, 2010, 18:46:53 pm »
Здравейте момичета и аз от този месец съм вече пациентка на клиниката,в момента съм в процес на инвитро на ЕЦ в събота ми беше пункцията и сега чакам да ми се обадят с добри новини за деленето на вече оплодената яйцеклетка и да ми кажат кога ще ми е ембриотрансферът.Пожелавам ви успех на всички в начинанието което сте започнали,имайте вяра на всички в клиниката!
Клиниката ще почива от 15.12.2010г. но незнам до кога.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #494 -: Ноември 14, 2010, 18:56:13 pm »
Вчера, докато чаках за пункция се заговорих с акушерките и те казаха, че ще работят до 15.12.
Вчера д-р Сигридов ми каза същото.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #495 -: Ноември 14, 2010, 19:08:20 pm »
И другото, което ме приетснява е, че съм с доста нисък хемоглобин, та може и заради това да ме отложат..
Moя хемоглобин винаги е около долната граница, доста често и под нея и досега нищо не са ми отлагали заради това.
Моят хемоглобин е под 90.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #496 -: Ноември 14, 2010, 20:30:45 pm »
Момичета утре ми предстои биопсия и ми казаха да отида час и половина по-рано за да ми вземат кръв.Някой знае ли за какво се взима кръв преди биопсия?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #497 -: Ноември 14, 2010, 20:35:10 pm »
mishan - какво означава, че през декември си резерва...Питам те , защото се чу, че от 03.12. клиниката няма да работи, излизат във ваканция до новата година. Да не би нещо да не си разбрала?


Вече са ме изправарили. С персенска говорих че най-вероятно до 15-ти ще работят. Пък и с тези дето записват часове.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #498 -: Ноември 14, 2010, 20:53:27 pm »
Момичета утре ми предстои биопсия и ми казаха да отида час и половина по-рано за да ми вземат кръв.Някой знае ли за какво се взима кръв преди биопсия?

Изследват се хормоналните нива, по спомени дано не се лъжа,на Е2 и Prog. Тези изследвания са включени в цената на биопсията и се прилагат в досието ти.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #499 -: Ноември 14, 2010, 21:52:51 pm »
Благодаря КЪДИ ! :bighug:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]