0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #520 -: Ноември 15, 2010, 21:46:38 pm »
Не е ли нужно просто да се поиска копие?

На мен нито в България, нито в чужбина са ми давали резултати от изследвания и процедури, освен когато изрично съм ги искала.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #521 -: Ноември 15, 2010, 21:59:08 pm »
Не е ли нужно просто да се поиска копие?

На мен нито в България, нито в чужбина са ми давали резултати от изследвания и процедури, освен когато изрично съм ги искала.
Питаме каква е практиката в клиниката , дали момичета минали преди време през операции са получавали или само ако си поискат ...Въпросът е чисто информативен  :wink:
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #522 -: Ноември 15, 2010, 22:45:21 pm »
Аз направих цветна снимка преди около две седмици. Д-р Персенска изрично ме попита дали искам снимката да остане у мен, с уговорката да я нося всеки път при прегледите, или да я приберат в досието. При всяко изследване си искам копие от резултатите от момичетата на рецепцията на първия етаж и ми е давано без проблем.
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 23:15:51 pm от sunflower ® »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #523 -: Ноември 15, 2010, 23:32:31 pm »
Не е ли нужно просто да се поиска копие?

На мен нито в България, нито в чужбина са ми давали резултати от изследвания и процедури, освен когато изрично съм ги искала.

Това е всеобща практика в частните заведения, само в държавните болници са ми давали епикризи без да съм си ги поискала.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #524 -: Ноември 16, 2010, 01:05:18 am »
New Love за  Мазнейкова вземи трамвай 7 от ъгъла на бул. България и бул. Гоце Делчев, мисля че има спирка точно срещу клиниката й.
Колкото до епикризите и изследванията винаги ги дават, ако ги поискаш.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #525 -: Ноември 16, 2010, 09:22:44 am »
Vali,  а ти сама ли реши да ги правиш-генетичните или някой от докторите ти каза? Всички генетични ли пусна или само част? Аз имам за сега 1 неуспешно инвитро и чакам за втори опит. Чудя се дали да пускам всичко. За имунологичните д-р Персенска ми каза да направя, но за генетични никой не е споменавал.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #526 -: Ноември 16, 2010, 10:29:21 am »
Vali,  а ти сама ли реши да ги правиш-генетичните или някой от докторите ти каза? Всички генетични ли пусна или само част? Аз имам за сега 1 неуспешно инвитро и чакам за втори опит. Чудя се дали да пускам всичко. За имунологичните д-р Персенска ми каза да направя, но за генетични никой не е споменавал.
След първия неуспешен опит бяха станали "хит" този тип изследвания и аз там.
Първо минах през кабинета на доц.Конова и тя назна4и вси4ко необходимо за мен и мъжа ми.Консултацията не бе кратка -към 30 мин.
За един ден  свършихме вси4ко необходимо -излезе ни към 400 лв ,ако не се лъжа.
Генети4ни не сме повтаряли след това  ,но имунологи4ни поне 4 контроли имам ,но ве4е само в Малинов / пращала съм кръв и от Варна/


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #527 -: Ноември 16, 2010, 10:42:10 am »
Vali, благодаря за отговора. Аз може би сега ще пусна само тромбофилията и като отида на място ще говоря и за другите изследвания.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #528 -: Ноември 16, 2010, 14:32:05 pm »

Това е всеобща практика в частните заведения, само в държавните болници са ми давали епикризи без да съм си ги поискала.

Да и моите впечатления са такива.
Притесняваше ме, че за някои неща са ми казвали и на мен "остава в досието", но поне за хистерото явно не е така. :)

Днес питах. Няма проблеми, ще ми дадат копие от оперативен протокол. Предполагам, че това е достатъчно.
Да отбележа, че дамата, с която говорих, беше много любезна и отзивчива. :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #529 -: Ноември 16, 2010, 19:34:34 pm »
За епикриза от хистеро и/или лапаро отивате при секретарките-тези, при които са досиетата-в стаята срещу стаята за часове и си искате копие. Правят ви го веднага, слагате си печат долу на регистратурата.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #530 -: Ноември 16, 2010, 22:58:42 pm »
Момичета,някакви отзиви да имате относно акупунктура по време на ембриотрансфер?На мен ми препоръчаха 2 процедури след ембриотрансфера.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #531 -: Ноември 17, 2010, 07:37:17 am »
Добро утро!Аз съм доволна от акупунктурата ,независимо от неуспешния край .Напаравих 4 процедури.Писахме много за това,мисля малко по -назад.Вчера ми станаха готови едните генетични.Цитирам:
тромбофилия
инхибатор на Плазминогенния активатор-PAI 4G/5G----Хомозиготен носител 4G/4G

На преглед съм януари,освен да се консултирам на спешния телефон???Какво мислите?


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #532 -: Ноември 17, 2010, 09:00:08 am »
desinka71, при следващо инвитро ще си на Фракси, ако опитвате и между другото можеш след О да пиеш по 1 аспирин вечер.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #533 -: Ноември 17, 2010, 13:36:31 pm »
Понеже вече си признах , да го сторя и тук :wink: и да внесе малко хубаво настроение надявам се:

След ИКСИ по дълъг протокол през 9-10.2010 г, пукнкция на 4.10 , трансфер на 7.10 , на  22.10 видях  :bfp:

Последва преглед на 30.10 , за да чуя че имаме една точица , а на 12.11 чух пулса на нашето човече.

Пожелавам  на всички в процедура такъв финал.

Все още е рано истински да се зарадвам и се притеснявам ,ама едни нетърпеливи дружки питаха къде се крия  :wink: и ме разконспирираха бързо ,бързо!


desislavajekova , аз правих акупунктура -незнам кое  е помогнало  от всичко , но вярвам ,че не е била безмислена!
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 13:39:08 pm от nimika »


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #534 -: Ноември 17, 2010, 13:38:31 pm »
Поздравеления! :D
Желая ти успешна бременност!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #535 -: Ноември 17, 2010, 13:39:03 pm »
Честитоооо...стискам всички палци...за успешен финал!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #536 -: Ноември 17, 2010, 13:40:47 pm »
Нинче, поздравления и тук!
Нали знаеш, че твоят успех ни вдъхва допълнително сили и вяра  :P
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #537 -: Ноември 17, 2010, 13:45:34 pm »
Честито! :D Много щастие и лека и безпроблемна бременност ти желая! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #538 -: Ноември 17, 2010, 13:57:38 pm »
Нинче, честито и лека и безпроблемна до финал! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #539 -: Ноември 17, 2010, 14:42:19 pm »
nimika, честито и успех до края. Много се радвам като чуя хубава вест. Това кой опит ти е?
desinka, имаше ли някакви симптоми, че имаш тромбофилия? Аз мислех тази седмица да ходя да правя това изследване, но се разболях от някакъв грип и ми е толкова зле, че не мога да събера сили да пътувам и май ще го отложа за по-късно. Докторите ли те насочиха да правиш генетичните изследвания или ти сама реши?