0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #360 -: Ноември 05, 2010, 20:10:59 pm »
Аз да опитам, пообмислих го, да , защо пък не...Ама като никой лекар на "Надежда" не ме е препращал там...аз как да предприема нещо на своя глава. Да знаех в понеделник за тази опция да бях попитала Персенска, ама не знаех...сега как да се уредя с час и да се върна в София за питане.

New Love, мила, аз живея в същия ад като тебе от няколко месеца. За години преди това, само веднъж си бях изпускала нервите, след един (-) тест. В тази клиника успяха три пъти да ме разреват и веднъж да ме накарат да вдигна скандал. Сама не вярвах, че правя и едното, и другото :( . Но как да се овладея, като ме накараха да се чувствам като парцал.
Не искам всеки път да се моля, да прося или да нахалствам, за да получа час. Не искам да се отнасят с мен като с натрапник. Не искам да си отгатвам н-тия ден на цикъла за след 5 месеца и да се моля точно тогава да не е ваканция, лекарите да не са на конференция и да не са объркали графика и да ми преместят часа. Не може с просия, нахалство и измами да стигам до процедури и да вярвам, че там някой го е грижа за мен.... И не ми казвайте, че това е моят избор! Ако знаех, че ме чака това, нямаше да го избера.
В момента се опитвам да си получа резултатите от прословутата измъчена хистероскопия и най-вероятно си хващам багажа. Тъкмо ще облекча малко графика на клиниката :D Оставащите, ще трябва да почерпите :wink:

New Love, знам, че с написаното до тук не ти помагам, но като почнах и не можах са спра. Трупам го това от месеци и явно е трябвало да си излея и аз болката.
А пък и в крайна сметка, тези неща трябва да се казват. Първо - дано наистина някой чете тук и дано наистина някой вземе мерки. Второ - за да не остават само нарисуваните розови облаци, които подлъгаха и мен и ще подлъгват още много момичета, които ще продължат да препълват графика и всички да им викат "Ами да, така е, тук се чака. Да не си се записвала тук. Има други клиники, в които не се чака" (една акушерка има наглостта да ми заяви точно това, с видима гордост :?).
Иначе отделните хора в клиниката (поне повечето от тях) са много свестни и когато общуваш с отделен човек, нещата изглеждат наред. Не мога да разбера, как се получава това общо гадно усещане на края....?!

Това, заради което всъщност започнах да пиша :), е - щом хистероскопията ти е оперативна, а не диагностична, т.е. знаеш какво точно трябва да се прави, отивай и го направи някъде другаде. В клиниката никой после няма да се сети, какво точно са ти били казали, дали са те препратили или не (повярвай ми, казвам го от личен опит :wink:). Пък и да помрънкат малко, ще им кажеш и ще разберат защо си го направила. Важното е, че миомата няма да я има. А за самото ин-витро вече, може би си заслужава да се бориш за часове, ти си преценяваш нататък, аз не искам да влияя на никого с моето мнение, само го споделих.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #361 -: Ноември 06, 2010, 10:18:34 am »
Момичета прочетох в БГ МАМА,че вчера върнали едно момиче с изтичаща заповед.Предложили и инв на ЕЦ докато си чака удължението с мотива че фонда пак е спрял плащанията.Има ли и други с отложена стимулация.Аз съм с удължение и не знам какво да очаквам.Дали окончателно спират всички процедури по фонда?
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тем
« Отговор #362 -: Ноември 06, 2010, 11:01:43 am »
Можете ли да ми кажете цената на Неупоген и на имуновенин и ако си по фонда заплащат ли се
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #363 -: Ноември 06, 2010, 11:16:29 am »
DESI2 , най-вероятно няма как да я вместят до почивката и затова са я върнали.
Понякога доста послъгват за причините за разни отлагания.

Можете ли да ми кажете цената на Неупоген и на имуновенин и ако си по фонда заплащат ли се
Не се заплащат от фонда, имуновенина е 12лв за ампула и 50лв за вливане, неупогена не знам точно колко е.
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 11:36:07 am от pop4o »
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #364 -: Ноември 06, 2010, 11:26:30 am »
Можете ли да ми кажете цената на Неупоген и на имуновенин и ако си по фонда заплащат ли се
Фонда не поема неупогена.1 инжекция съдържащата 5 дози  е 150лв.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #365 -: Ноември 06, 2010, 11:34:22 am »
и аз имам неупоген, още в началото док ми каза, че ще го доплатя, но не знам цената
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #366 -: Ноември 06, 2010, 13:05:00 pm »
извинявам се за глупавия въпрос, знам че всичко е индивидуално, но по коко доплащате когато сте по фонда?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #367 -: Ноември 06, 2010, 13:12:46 pm »
извинявам се за глупавия въпрос, знам че всичко е индивидуално, но по коко доплащате когато сте по фонда?


че ти си отговорила на въпроса си!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #368 -: Ноември 06, 2010, 13:21:46 pm »
извинете ме за глупавия, знам че всичко е индивидуално, но по колко доплащате когато сте по фонда
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #369 -: Ноември 06, 2010, 14:04:12 pm »
plumeria - целувам те...и съзнавам, че с това и аз няма да ти помогна, но ти желая успех в Турция...и да пишеш подробно за там, че...то май пътя е ясен!


Момичета , знаете ли Фонда да е отказал продължение на заповед? Чудя си се нещо и нали обичам да влизам в сценарии изградени от най-тъмното подсъзнание...
И още - максималния срок на увелицение беше 3месеца, нали?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #370 -: Ноември 06, 2010, 14:18:35 pm »
plumeria - целувам те...и съзнавам, че с това и аз няма да ти помогна, но ти желая успех в Турция...и да пишеш подробно за там, че...то май пътя е ясен!


Момичета , знаете ли Фонда да е отказал продължение на заповед? Чудя си се нещо и нали обичам да влизам в сценарии изградени от най-тъмното подсъзнание...
И още - максималния срок на увелицение беше 3месеца, нали?
     Вили оня ден ходих до фонда да си удължавам заповедта. В  медицинското становище издадено ми от клиниката пише да се удължи максимално , а на въпроса ми колко е това ми казаха 6 месеца. Явно има някакви промени.... не знам и аз . Чакам да ми се обадят да видим какво ще е....
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #371 -: Ноември 06, 2010, 15:49:16 pm »
Максималният срок за удължаване е 3 месеца от датата на която изтича заповедта.Моята вече е удължена с толкова.Мисля че може да се удължава само веднъж.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #372 -: Ноември 06, 2010, 16:14:38 pm »
doniss -  и аз ходих в понеделник, но забравих да попитам..и мен ме чопли съмнение, че имаше някакви промени, трябва да се поразровя.

Смятам си тук 6м + 3м = 9м общо ти дава държавата да се размотаваш. Тъй де , ама при мен се получи -1м(август, щото клиниката почива), - още 1м(декември, щото пак ще почиват) и станаха 7м за размотаване....И за чия сметка... за моя...Няма виновни, всичко е Ок, само дето аз се чудя кой път да хвана и кой телефон...
И се питам - защо е сложен този срок, който пресира клиниката и свършва нервите на пациента? И няма ли да е много по-лесно ако клиниката в момента в ,който те приготви за ин-витро да подава искане за финансиране въз основа на това , че си готова за ин витро, което пък се налага поради едикакви си причини. Де да знам защо този план ми се вижда мн по-работещ... Готова пациентка - разрешение - опит... Ние подаваме документи и хукваме по процедури...ми губи се време...

Оффф чудя се аз и си блъскам главата с някакви казуси , дето...майка ни жална...
Явно ще изляза най не оправната и простата , защото никакъв изход не съзирам на хоризонта, пиша смс, след смс и нищо...

Не смея на сама глава да се пазаря с други доктори на други места, някак си ми се вижда нередно, пък и на кой ли му е до мойта смотана миома....Те докторите дето ми я откриха и не я оправиха първия път не ги е еня, камо ли някой друг....


А, да имах още едно питане - правят ли отстъпка в цената за втора хистероскопия, знаете ли нещо по този въпрос?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #373 -: Ноември 06, 2010, 16:39:52 pm »
New Love в никакъв случай не искам да прозвуча лошо, но ме объркваш наистина. Постоянно някакви питания се въртят в главата ти, постоянно някакви дерзания за операции, часове, изследвания. Момиче успокой се, подала си молба за удължаване на срока значи ще се удължи с 3 или с 6м. /това вече не знам/ има доста инфо за тези неща, има хора, който ще ти се обадят, а и Стефи в един от постовете във форума беше отговорила относно разглеждане на въпросните молби. Освен това имаш поставена диагноза иди и я махни тази миома има време до Нова Година, а после започваш.
Колкото до идеята клиниките да подготвят становище за ин витро и после да се подава молба, ами пътя е това поне аз не знам да има друг.
Желая ти успех.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #374 -: Ноември 06, 2010, 17:16:42 pm »
Добре де, извинявай ако те дразня, но очевидно, че съм объркана и нямам опит и не знам как правилно да постъпя....Акцента е на ПРАВИЛНО!

Не разбирам, наистина не ми увира главата - мислех , че съм пациентка на тази клиника и на тези доктори, че тях трябва да слушам и да изпълнявам каквото ми предпишат...В ТЯХНАТА КЛИНИКА!!!  

Как да взема самостоятелно решение и да правя каквото си искам, където ми хрумне....ами, ако заради това д-р Стаменов откаже да ни направи ин витрото???

И кого да попитам , ако не вас, щото тоди който трябва да питам не ми отговаря по никакъв начин....Да, имам въпроси и къде по дяволите да ги задам, щом и в темата на клиниката не им е мястото....

От чий опит да черпя?!?

Как да се успокоя като имам реалното усещане, че ин витрото ми се проваля...единственото, което може би ще успея да направя с помоща на държавата, да не говорим, че и заем е твърде вероятно да не ни дадат да изтеглим(съпругът ми работи в ЖП и на тях заеми се отказват от 2008) и опцията чужбина след като навърша 43 също се изпарява. Ти спокойна ли ще си на мое място? Да не допълвам, че според Кацаров първия ни опит ще е проба с малко вероятност за успех. Мъжо не се записа за операция , защото Стаменов така се изказа ,че ние разбрахме , че инвитрото ни ще е веднага след първото хистеро т.е. началото на октомври. След операцията му, ин витро най-рано след 3месеца...Така я втасахме ,че и заради това място не си намирам.

Явно , е че правим грешки и при все че много чета и се ровя , все нещо не съм доразбрала.

А ти откъде знаеш ,че някой ще ми се обади....Никой няма да ми се обади, секратарката ми го каза - "Говорете си с д-рите като са ви казали , че трябва хистеро. Ние нямаме ангажимент да ви се обаждаме щом сте в резервите"

Думите бяха толкова категорични, че аз се чувствам абсолютно изгубена в този бюрократичен ад! Дет се вика, ще перифразирам "Доктори далеко, бог високо....спасение не чакай от никъде.
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 17:20:38 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #375 -: Ноември 06, 2010, 17:34:17 pm »
New Love виждам че си се вкарала в голям филм тия дни,и аз съм в не по малък.Според мен се свържи с който и да е лекар от клиниката кажи им че няма час за хистеро и че си изтърваш срока и удължението,След това ги попитай за препоръки към друг лекар  които може да ти препоръчат.Обади се на спешния и то веднага.Ти ще се побъркаш бе момиче недей така те тези нерви ще ти трябват.И все пак дори и малко да те утеша досега не съм срещнала постинг на някой на който му е изтекло и удължението.А за 3 месеца удължение съм абсолютно сигурна защото моето удължение го взех преди 10 дни.Ох ако има някой мен да утеши.Аз пък подозирам че изобщо ще спрат да работят по фонда.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #376 -: Ноември 06, 2010, 17:47:45 pm »
DESI2 е абсолютно права. Доколкото разбирам никой от докторите няма представа за ситуацията, в която се намираш, защото ти не си говорила с никого. Трябвало е още щом са ти отказали час секретарките на място в клиниката да говориш с някой от лекарите може ли да се реши проблема и ако не - кого ще ти препоръчат за операция и тези нерви нямаше да ги има. Опитай да говориш с някого (бяха писали, че от 4 до 7 има някакъв конгрес).
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #377 -: Ноември 06, 2010, 18:35:30 pm »
New Love, разбирам сериозността на ситуацията, в която се намираш.

Още веднъж ще те насоча към схемата, за която вече ти писаха и други момичета:
Предлагам ти следния вариант - 086660560 е тел. на Рецепция в клиниката в Тутракан. Обади се и обясни на секретарките, че си пациентка на д-р Стаменов и искаш час при един от братята за преглед и назначаване на хистероскопия. Знам, че е неприятно да се прехвърляш от лекар на лекар, но съм сигурна, че след прегледа ще си много по-спокойна и всичко ще се нареди както трябва. Аз съм пациентка на Надежда и на клиниката в Тутракан. Всичко извън инвитрото /цветни снимки, лапаро и т.н./ правя в Тутракан.

Със сигурност има и други клиники, където може да направиш хистерото, но аз не съм ходила на други места и съответно не мога да препоръчам друг вариант. Пък и това ще е само един преглед, нищо не губиш. Ако решиш, че не можеш да се довериш на този лекар, просто няма да правиш хистерото там и толкова. Поне няма да губиш време в тревоги, а ще правиш нещо реално, което ще те води напред, към целта. Ако пък междувременно се свържеш с лекарите от Надежда, просто ще отмениш часа в Тутракан.

Желая ти успех :goodluck:!


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #378 -: Ноември 06, 2010, 19:17:23 pm »
Ню Лов, апелирам те да се успокоиш. Върни се страница назад и ще прочетеш препоръките на момичетата. Не виждам какъв е проблема да направиш на друго място въпросната хистероскопия.

Как да взема самостоятелно решение и да правя каквото си искам, където ми хрумне....ами, ако заради това д-р Стаменов откаже да ни направи ин витрото???
Извинявай, но това, което си мислиш просто е нелепо!

Пак ще дам пример със себе си, дано да ме прочетеш този път.
След като станах пациент на клиниката трябваше да направя втора лапароскопия, за която лапароскопия трябваше да чакам 6 месеца. Аз отказах да чакам, отидох във Шейново ( без някой от лекарите в клиниката да ми е препръчвал каквото и да е) записах час за д-р Попов и направих лапароскопията.

Така че, Ню лов, стегни се и вземи решение. Не е толкова трудно, колкото си мислиш.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #379 -: Ноември 06, 2010, 19:25:35 pm »
cream , момичета т.к ви замесих в моите истории/истерии  :oops: :D
В интерес на истината, ще ви споделя ,че току що успях да се свържа с лекар.
Ангажира се с моя случай, казуса бил сериозен. Ще се опита да направи всичко възможно!

Благодаря ви за добрите думи и напътствия! Ценна информация научих и за тези лекари в Тутракан, наистина нямах идея, че са толкова добри.


Мецани - разбрах те още първия път! Останалото бяха разсъждения по казуса :) Спокойна съм! Целувам те!
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 19:27:26 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306