0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #860 -: Януари 13, 2011, 23:37:02 pm »
Какъв съвет да дам? няма такъв. Има ваксина, някои страни я ползват. Може да обсъдите с Педиатъра... .
И защо "имунитетът да е понижен"? няма такива неща, просто.
Но от това нищо не зависи в слуая.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:45:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #861 -: Януари 13, 2011, 23:43:13 pm »
Благодаря за отговора!
А относно имунитета- имах предвид, че е от доста време с кашлица, на лечения и вероятно е по-податлива към вируси, бацили и пр.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:46:27 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #862 -: Януари 13, 2011, 23:43:39 pm »
Здравейте, Докторе,

За пръв път ми е болно момченцето, вече е по-добре, но се страхувам при следващото боледуване какво ще правя. На 1 година и половина е. Вдига температура до 38,8 градуса, но не успявам да му дам нито Панадол, нито Нурофен, за свещички и дума да не става, отново не ми дава да му сложа. Повръща, дори и малко да му сложа от Панадола или Нурофена. Единственото, което ни помогна беше Хексалгин. Мога ли да продължавам с него при температура или не е желателно?

Поздрави,
Вяра
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #863 -: Януари 13, 2011, 23:46:47 pm »
Може.
Може да смесвате другите сиропи със сладки сокове... или обичани течности ( но не мляко).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #864 -: Януари 13, 2011, 23:47:37 pm »
Благодаря за отговора!
А относно имунитета- имах предвид, че е от доста време с кашлица, на лечения и вероятно е по-податлива към вируси, бацили и пр.
Не, поради тази причина не е задължително имунитетът да е понижен. Не... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #865 -: Януари 13, 2011, 23:51:28 pm »
Може.
Може да смесвате другите сиропи със сладки сокове... или обичани течности ( но не мляко).

Благодаря Ви!
Ами, лошото е, че и така отказва. Смесих с какво ли не и отново ме "хваща", след това дори не иска да се храни.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #866 -: Януари 13, 2011, 23:52:45 pm »
Давайте със спринцовка директно в устата. Понякога така е много по-лесно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #867 -: Януари 14, 2011, 00:34:40 am »
Бърди, от известно време ме "човърка", но все не питам, да не Ви занимавам с глупости. Сега гледам и в тази и в темата от 0 до 12 се обсъжда ОТНОВО темата за пенисите на момченцата.
Боби е на 3г, знаете, нормално ли е при измиване и дръпване на кожичката да се показва 0,5 - максимум 1 см от главичката? Педиатърката поглежда редовно, признавам не съм я питала, но и тя не е казвала да има нещо притеснително. Всички около мен, обаче заголват, забелват и т.н. до край на доста по-ранна възраст. Никога не е имало никакъв секрет, няма и болка, но детето е малко чувствително на тема пенис. Не му е приятна процедурата и е малко на "тръни" докато го мием. Чак започнах да се замислям  :? /Не изключвам и възможността, аз, подготвяйки го за градината и за това, че та друг ще го обслужва, да съм обърнала малко повече внимание на тази част от тялото/
Та като цяло въпросът ми е, нормално ли е за тази възраст при дръпване кожичката да оказва такова съпротивление?

Ще Ви разбера, ако не отговорите  :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #868 -: Януари 14, 2011, 00:38:02 am »
Не пипайте детето и не "забелвайте".
Другото е нормално -оставете го сам да се мие там, колкото може. Помагайте само дискретно, с усмивка и шеги.
Не подхожайте към темата като че ли предстои да носите раница с камъни на вр.Мусала.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #869 -: Януари 14, 2011, 00:47:44 am »
на малко дете е много лесно да се сложи свещичка, действа по-бързо от сиропа и няма шанс да повърне, има ли кой да ви помогне да държи детето
аз лично до скоро при голямата ползвах, при малката все още ползвам
просто с порастването е лесно да обясниш, че от това нещо ще се почувства добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #870 -: Януари 14, 2011, 00:51:27 am »
Разбрах!
Благодарности, че отговаряте И на такива въпроси!
Спирам да обръщам чак такова внимание на тази част от тялото му  :oops:

Между другото ще използвам да споделя как протече разговорът ми с Медицинската сестра в градината по повод стрептококът, който се изолира при Боян.
След като при нас посявките се оказаха отрицателни, отидох при сестрата обясних и, че Боби веднъж е имал стрептокок, лекуван е, след 4 дневно посещение пак е имал стрептокок, пак е лекуван и т.н. Казах и за нашите посявки, за чистата посявка и т.н. В резултат - тя ме нахока, как аз не съм излекувала детето и как, ако проблемът е в групата е щяло да има едва ли не епидемия. Постарах се с изключително спокоен тон да и обясня, че си пускам детето здраво, и ако си го прибера след седмица и той е със същата находка това ще означава, че проблемът е в градината и аз ще предприема мерки / не че имам представа какви ще са те  :oops: не знам в ХЕИ ли се подава сигнал в такива случаи, но ще разбера/
Не ни е лесно, нито на мен, нито на съпруга ми, да отсъстваме от работа, когато е болно детето, но се налага. Много ни е неприятно, обаче, когато ние го спираме заради хрема, а виждаме N на брой деца от групата, които да си ходят без проблема на градина с пакетче кърпички в джоба.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #871 -: Януари 14, 2011, 00:59:19 am »
Много от децата може да са носители без изобщо да са болни. Могат да имат например само хронична хрема.
Може от персонала някой да е носител.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #872 -: Януари 14, 2011, 01:03:21 am »
Много от децата може да са носители без изобщо да са болни. Могат да имат например само хронична хрема.
Може от персонала някой да е носител.
И това ще имам предвид, благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #873 -: Януари 14, 2011, 07:57:40 am »
Кроки и аз така миналата година с тая Мораксела катаралис, която все ни се изолираше седмици на ред, бях готова на всичко. По същият начин говорих и с госпожите на групата и с медицинската сестра. Както за повечето е ясно, ми се обясни как това били нормални бактерии в гърлото и нослето, а аз на свой ред отговарях, че може и да са нормални, но лабораториите не изолират нормалните бактерии, а тяхно завишение. Последва от моя страна заплаха с РИОКОЗ, но там като попитах, ме накараха да подам жалба и толкова. Мисля, че никой не си върши адекватно работата, майките пускайки децата си със зелените сополи не ми се коментира, само ги гледам въпросително, щом се засечем. Понякога и директно питам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #874 -: Януари 14, 2011, 08:29:32 am »
и аз като питах ми отговориха- "К"во ти пука МА, нали не ти го водя у вас"  :x
а наскоро, заради това, че съм написала че госпожите им е все тая болни или здрави са децата директорката на ДГ ме привика да разговаряме, все едно съм второкласник и да ми държи сметка, защо пиша такива неща в интернет, била се почувствала лично обидена /при все, че нито съм цитирала имена, нито конкретно място на действие/
Щом стигнахме до там да се клюкарим като в детската градина кой какво казал и написал  :D

извинявам се за спама  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #875 -: Януари 14, 2011, 09:42:07 am »
Повечето от майките смятат, че "градинските" сополи са си нещо нормално и децата им не са болни. Няма оправия. Стафилокок и стрептокок мислите ли, че ще им говорят нещо...

[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #876 -: Януари 14, 2011, 17:14:33 pm »
Здравейте отново!

И със спринцовка директно в устата отново нямам успех - давам му съдържанието на няколко пъти и пак връща, гадно му е.  :(
А относно свещичките - като ме види, знае какво ще стане и няма как да му я сложа, просто се дере и свива. Има кой да ми помогне, но не успяваме пак. Мята се като подивял...

Искам да помоля Доктора отново за мнение... днес отново е кисел, не иска да се храни, температурата е 37,7 като ту я вдига, ту спада. Хапва по-малко, пие водичка. Ту е весел, ту много му се спи.
Кашля доста, сополи малко. Бяхме на лекар, гърдичките са чисти, гърлото е леко зачервено. Но се оказа, че му избиват 6 зъба накуп, като 3 са кътници. Възможно ли е всичко това да е от зъбите?! След прегледа каза да му давам само Флавамед, ако успея и за температурата Хексалгин, ако се видя на зор /другите ги повръща/. Беше ни предписал и антибиотик преди 2 дни - Аугментин 457mg - каза да го спирам.
Много ми е притеснено и не знам вече какво да мисля...
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 17:28:51 pm от Къдрокоска »
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #877 -: Януари 14, 2011, 17:45:48 pm »
Здравейте отново! Както ме посъветвахте, днес потърсих мнението на педиатъра, не ни предложи ваксина, вероятно на този етап не може. С шарката до тук- очакваме включване :(
Сега ме тревожи нещо друго. Отново прегледаха Ели за кашлицата- гърдички чисти, гърло бледо розово като видя храчка, която е вероятния дразнител, констатация- касае се за алергия- 'Търсете причината вкъщи- килими, отоплителни уреди, химикали, сух или влажен въздух, и нещо странно за мен- спален чувал, а тя наистина спи с такъв, и още ред др вероятни причини.
Изписа ни: вентолин 2х4мл, АЦЦ сашета 2х 1/2,беконазе спрей за нос 2х2 впръсквания във всяка ноздра, кларитин/не съм сигурна в правописа/ като заместител на фенестил капки. И тук идва драмата, отварям листовките и чета- биконазе за деца над 6 години.
Моля ви за мнение относно лечението. Как да процедирам? Четох че, забавя растежа при малки деца, не ми се струва никак безобидно, още повече че трябва да се следи от лекар.
Моля за извинение, но какво става с тия лекари. Защо никой не обсъжда тия неща с родителите, не е ли редно? Не че искам да ми изнасят лекция след всеки преглед, но да не изпадам в ситуация да се правя на господ за детето си и да се чудя аджеба, няма ли да и навреди лечението вместо да и помогне. Е, днес самата педиатърка реагира много остро като казах, че сме пили медрол, изписан от личната преди 2 седмици- 'О, ма той е много вреден!' Е,питам, аз да не съм лекар да ги зная тези неща. Да е жив и здрав този който е измислил интернета, че се просвещаваме по-малко и от там. И все пак, винаги има риск да разбера нещата погрешно.
Отплеснах се и моля за извинение, безкрайно разчитам на вашето мнение.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 21:53:13 pm от Birdie »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #878 -: Януари 14, 2011, 21:38:16 pm »
Здравейте отново! Както ме посъветвахте, днес потърсих мнението на педиатъра, не ни предложи ваксина, вероятно на този етап не може. С шарката до тук- очакваме включване :(
Сега ме тревожи нещо друго. Отново прегледаха Ели за кашлицата- гърдички чисти, гърло бледо розово като видя храчка, която е вероятния дразнител, констатация- касае се за алергия- 'Търсете причината вкъщи- килими, отоплителни уреди, химикали, сух или влажен въздух, и нещо странно за мен- спален чувал, а тя наистина спи с такъв, и още ред др вероятни причини.
Изписа ни: вентолин 2х4мл, АЦЦ сашета 2х 1/2,беконазе спрей за нос 2х2 впръсквания във всяка ноздра, кларитин/не съм сигурна в правописа/ като заместител на фенестил капки. И тук идва драмата, отварям листовките и чета- биконазе за деца над 6 години.
Моля ви за мнение относно лечението. Как да процедирам? Четох, че забавя растежа при малки деца, не ми се струва никак безобидно, още повече че трябва да се следи от лекар.
Моля за извинение, но какво става с тия лекари. Защо никой не обсъжда тия неща с родителите, не е ли редно. Не че искам да ми изнасят лекция след всеки преглед, но да не изпадам в ситуация да се правя на господ за детето си и да се чудя аджева няма ли да и навреди лечението вместо да и помогне. Е, днес самата педиатърка реагира много остро като казах, че сме пили медрол, изписан от личната преди 2 седмици- 'О, ма той е много вреден!' Е,питам, аз да не съм лекар да ги зная тези неща. Да е жив и здрав този който е измислил интернета, че се просвещаваме по-малко и от там. И всепак винаги има риск да разбера нещата погрешно.
Отплеснах се и моля за извинение, безкрайно разчитам на вашето мнение.


Аз при такива ситуации си звъня отново на педиатъра и казвам какво пише в листовката. Питам отново дали може да се пие и дали не е вредно. Аз си позволявам да звъня по няколко пъти. Последният ни преглед след като бяха болни и двамата беше точно 2 мин. и за двамата заедно. Каза ми само да пият общо 10 дни антибиотика, отвори вратата и вкара следващото болно дете, а ние не бяхме готови и аз не бях облякла малкия. Последваха още 3 обаждания от мен същия ден, защото не ми беше казала още колко да давам вентолин и другите неща..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #879 -: Януари 14, 2011, 21:55:48 pm »
Здравейте отново! Както ме посъветвахте, днес потърсих мнението на педиатъра, не ни предложи ваксина, вероятно на този етап не може. С шарката до тук- очакваме включване :(
Сега ме тревожи нещо друго. Отново прегледаха Ели за кашлицата- гърдички чисти, гърло бледо розово като видя храчка, която е вероятния дразнител, констатация- касае се за алергия- 'Търсете причината вкъщи- килими, отоплителни уреди, химикали, сух или влажен въздух, и нещо странно за мен- спален чувал, а тя наистина спи с такъв, и още ред др вероятни причини.
Изписа ни: вентолин 2х4мл, АЦЦ сашета 2х 1/2,беконазе спрей за нос 2х2 впръсквания във всяка ноздра, кларитин/не съм сигурна в правописа/ като заместител на фенестил капки. И тук идва драмата, отварям листовките и чета- биконазе за деца над 6 години.
Моля ви за мнение относно лечението. Как да процедирам? Четох че, забавя растежа при малки деца, не ми се струва никак безобидно, още повече че трябва да се следи от лекар.
Моля за извинение, но какво става с тия лекари. Защо никой не обсъжда тия неща с родителите, не е ли редно? Не че искам да ми изнасят лекция след всеки преглед, но да не изпадам в ситуация да се правя на господ за детето си и да се чудя аджеба, няма ли да и навреди лечението вместо да и помогне. Е, днес самата педиатърка реагира много остро като казах, че сме пили медрол, изписан от личната преди 2 седмици- 'О, ма той е много вреден!' Е,питам, аз да не съм лекар да ги зная тези неща. Да е жив и здрав този който е измислил интернета, че се просвещаваме по-малко и от там. И все пак, винаги има риск да разбера нещата погрешно.
Отплеснах се и моля за извинение, безкрайно разчитам на вашето мнение.

Не мога да ви кажа защо кашля детето- това може само с преглед да стане.
Даваме назални КС понякога за кратко време- имат ефект, и нямат странични ефекти.

За какво сте ползвали "Медрол" не ми е ясно? Да, по принцип не се изписва "Медрол" - аз също съм много против  безразборното му използване. И тук е голяма "мода"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.