0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #100 -: Юни 07, 2006, 11:48:00 am »
според стаменов меногона е най-добро (качество - цена)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #101 -: Юни 07, 2006, 11:54:31 am »
Фреш, защо не пуснеш един инхибин Б, на 3-ия ден, просто информативно? Прати си пръв по куриер и после ще си спокойна, че предишния месец е било малшанс :wink:
А, естрадиола, според мен наистина дава инфо, колко яйцеклетки да очакваме в най-добрия случай.
Не знам с какви препарати е по-добре, все си мисля, че е специфична реакцията на всчка жена, но ти стискам палци за следващия цикъл.
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #102 -: Юни 07, 2006, 12:02:55 pm »
Ами мислих да го правя този Инхибин Б, но нали започнах стимулация, а и този месец ще съм, ако всичко върви по план. Особено ако и този път не са добре нещата, непременно ще го направя.
За лекарствата е така - никога не знаеш, докато не опиташ :roll:
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #103 -: Юни 07, 2006, 12:23:57 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ами мислих да го правя този Инхибин Б, но нали започнах стимулация, а и този месец ще съм, ако всичко върви по план. Особено ако и този път не са добре нещата, непременно ще го направя.
За лекарствата е така - никога не знаеш, докато не опиташ :roll:

Виж, аз имах предвид, че на 3-ия ден можеш да дадеш кръв и след това да си почнеш стимулацията, ако е от 3-ти ден, де.
Нямам опит с други препарати, но мисля, че преди 3-ти ден не се започва стимулация, освен ако не е с Декапептил или нещо от сорта.
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #104 -: Юни 07, 2006, 12:38:00 pm »
Фреши,
Когато ме стимулираха с Клостилбегит за инсета, Владимиров ми включваше и меногон, като казваше, че той повишава качеството на яйцеклетките..... незнам дали дова инфо ще ти е от полза..

А сега започвам да се замислям и за себе си.... за качеството на моите яйцеклетки.....По време намоята стимулация за иксито имах 10 фоликула от коитоизвадиха 8 качествени яйцеклетки.
Какво ли произвеждам на естествен цикъл ... незнам!

Цуфки
В очакване ....
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #105 -: Юни 07, 2006, 12:47:09 pm »
ЛИЛИ,за цена-да,но за качество-нъц. :lol:
Незнам,обаче меногона е 20лв,Гонала 90лв,при това положение,не може да няма разлика в качеството.Моя приятелка забременя ,след стимулация с Гонал и инсе.
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #106 -: Юни 07, 2006, 19:07:26 pm »
Фреши,а защо при това положение не опиташ още няколко инсеминации и
ако не стане тогава пак инвитро.При това положение и доколкото разбрах с
добри резултати на спермограмата нямаш предпоставки чак за инвитро,а след
вливания може и с инсеминации да стане?Само разсъждавам.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #107 -: Юни 07, 2006, 20:21:26 pm »
Фреш, аз знам, че за ин-витро се гласеше, но твоите инсеминации ги прави на нестимулиран цикъл. Така че съветът ми си остава.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #108 -: Юни 07, 2006, 21:04:22 pm »
Цитат на: ALMATEJA
Фреши,а защо при това положение не опиташ още няколко инсеминации и
ако не стане тогава пак инвитро.При това положение и доколкото разбрах с
добри резултати на спермограмата нямаш предпоставки чак за инвитро,а след
вливания може и с инсеминации да стане?Само разсъждавам.


Аз също мисля като Алматея!Каквото и да решиш мила Фреши
стискам паци да бъде найправилното решение и да се овенчае с успех! :balk_21:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #109 -: Юни 07, 2006, 22:10:24 pm »
аз лично по бих заложила на версията, че при теб не е ставало заради проблем с яйцеклетките, а не поради имунологичен проблем.
според мен, не се коси прекалено дали вливането ще даяни 1 или 2 месеца - това е относително и никой не може да ти даде напълно точна преценка.

по отношение на избора на поведение и медикамент за стимулация оттук нататък, все пак си мисля, че не може това да бъде оставено изцяло в ръцете на пациента!
то ако е така, не ти трябва лекар, а само сестра да ти бие инжекциите и ултразвуков техник да следи процеса...
те са специалистите, познават изтънко различните видове препарати, познават и твоя организъм, те трябва да преценят и да ти предложат най-добрия за теб вариант, а вече ако не можеш финансово да си го позволиш - тогава ще му мислите алтернатива...
имам чувството, че теб съвсем са те оставили да се самолекуваш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #110 -: Юни 07, 2006, 22:35:21 pm »
точно това казах и аз морковче. под цена-качество имах пред вид че меногона е най-доброто от евтините варианти.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #111 -: Юни 08, 2006, 08:24:16 am »
Цитат на: Lilly
точно това казах и аз морковче. под цена-качество имах пред вид че меногона е най-доброто от евтините варианти.

И дори понякога по-добро от скъпите ;)

Не винаги цената определя качеството. В случая с рекомбинантните препарати фармацевтичните гиганти ни натискат и ни свалят кожите от гръбчетата...
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #112 -: Юни 08, 2006, 10:16:01 am »
Мацки, не ми се мотае с инсеминации - като не знам при какво качество на яйцеклетките ги правим, какъв е смисълът 8O

Джами, не са ме оставили да се самолекувам, просто лекарката смята, че и двата препарата са подходящи - въпрос и на стратегия за по-нататък, ако не стане от първия път, все пак трябва да имаме финансови сили за още.
Каза, че уринарните били три пъти по-евтини и в никакъв случай три пъти по-неефикасни. Иначе каза, че ако касата ни покриваше 8 опита изцяло, въобще нямало да водим този разговор. :?

В крайна сметка като е първа стимулация, и лекарите не знаят кой препарат как ще подейства точно...
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #113 -: Юни 08, 2006, 10:40:39 am »
Фрешо, чета те и си блъскам празната булчинска глава ...  :balk_132:
Първо си мисля, че това, че този цикъл са били некачествени, не означава, че следващия ще бъдат. Та защо не предложиш (макар че съм АБСОЛЮТНО съгласна с Джам, че не ние трябва да предлагаме) на твоята докторка, схемата - Клостил плюс Меногон. По-горе съм писала защо...
Второ, което мисля е, че наистина няма какво да трошиш време, нерви и пари с инсета ... по-добре малко по-скъпо но по-сигурно
Третата умна мисла, която започва да ме гризе е че и аз няма какво да си губя времето с донорски инсета, въобще не мога д азнам, това което произвеждам като яйцеклетки бива ли го ли не...
Ох, много сложно ми стана. Не е за мен тая работа мисленето...
В очакване ....
*

    balmi

Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #114 -: Юни 08, 2006, 10:54:51 am »
Цитат на: Fussii
Третата умна мисла, която започва да ме гризе е че и аз няма какво да си губя времето с донорски инсета, въобще не мога д азнам, това което произвеждам като яйцеклетки бива ли го ли не...
Цитат


И мен ме е загризала мисълта за качеството на яйцеклетките ми. Особено след като в последно време естрадиола предовулаторно ми е нисък. На какво ли се дължи това т. е от какво зависи качеството на яйцеклетката?
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #115 -: Юни 08, 2006, 16:16:28 pm »
Фреши, я питай Тимева за един среден вариант - да започнеш с по-силните синетични - Пурегон и да продължиш с  уринарните -Мерионал. Схемата е - през ден инжекция. На мен това ми го предложи Савова за следващия опит.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #116 -: Юни 08, 2006, 16:17:28 pm »
Да, забравих да поясня - тази стимулация пак се прои за лека на спонтанен цикъл.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #117 -: Юни 08, 2006, 16:35:58 pm »
Еличка, благодаря, но на мен явно ми трябва една по-сериозна, при тази изненада с яйцеклетките :(  А иначе Док очаква да реагирам добре, дано пък не ме изтърват да ме хиперстимулират нещо ..
Този вариант не съм го чувала, но ще го имам предвид :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #118 -: Юни 08, 2006, 17:17:08 pm »
Охххххх, Фреши чак сега виждам какво си преминала!!!! Дано нещата да са наред сега вторият път!!! Иначе съвета за инхибин В го подкрепям с двете ръце!!!! Пусни го ако имаш възможност преди стимулацията!!!! Това е доста ценно и точно изследване!!!! Успех мила!!!!  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #119 -: Юни 15, 2006, 10:55:15 am »
Вчера бях на УЗ, няма да стане номерът да правим стимулация и ин-витро още следващия месец, щото имам фоликул 12мм, който си стои след серпафара. Лигавицата пък ми е 17мм :evil:  и въобще този тип стимулация се оказа доста неподходяща за мен, или поне този път.
Док ми препоръча да пия противозачатъчни месеца преди опита, за всеки случай, обаче ако ги почна сега, какво излиза - първи месец след вливането на имуновенин - пропаднал трансфер = никакъв шанс, а вторият: противозачатъчни = никкаъв шанс  :(
От друга страна пък ако отложим с още един месец (т.е. чак за есента), сигурно ще има да се притеснявам цяло лято какво е положението с яйцеклетките :(
Ама сякаш клоня повече към втория варинат :?:
Благодаря ти, Бени!