0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #160 -: Август 11, 2006, 23:34:47 pm »
Мерси, Фреши, ще го изследвам, само това не съм, така че нищо не пречи.
Ами следователно аз също мисля, че най-добре Допел Херц до бременност и после В12 и В6 в по-големите дози.
Фреши, а къде пише, че В12 ти е достатъчно в тези дози?
Явно Тодорова е имала предвид, че в БГ няма високи дози.
Иначе аз разбрах, че В-тата са опасни да се предозират, защото активирали някакви ракови клетки...незнам колко е вярно.Може би Мели да знае повече?
Затова предпочитам лично аз да пия Допел Херц до бременност и чак тогава да ги увелича, евентуално, да стигнем дотам.
Фреши, какво си чела ти за това?
Дай статии, ако можеш или къде си чела.
Фреши, тези, които пият вече фолиева + В12 и В6, не е ли само при вече бременни там, където си чела?
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #161 -: Август 14, 2006, 09:45:31 am »
Момичета, ами позамислихте ме ...
Дани, това, което чета е, че веднага след диагнозата МТХФР им дават комбиниран препарат с фолиева и тези дози на В6 и В12.
Хмм, явно трябва да се чете повече, но нали имам ограничен интернет, нямам много възможност :?
Ще питам и нашите лекари в МЦРЗ, като ходя за преглед.

А поне Ковачева аз я разбрах така: Да си взема В6 още сега в някой комбиниран препарат, а В12, щото бил неудобен за приложение - инжекции, да се включи след бременност. Един вид - може да се взимат, може да не се взимат :?
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #162 -: Август 14, 2006, 09:51:53 am »
Един вид - може да се взимат, може да не се взимат :?
Тоест, до бременност.След това трябва да ги взимаме, защото със сигурност се получава някакъв недостиг, заради голямото количество фолиева, което обаче трябва да се взима поне 2-3 месеца преди бременност.
Затова мисля, че идеята ти за изследването им е добра, за да се види след прием на фолиева какво става и дали наистина при всеки се получава недостиг.
Успех, Фреши! :D
Пиши, ако научиш нещо ново.

Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #163 -: Август 14, 2006, 16:43:24 pm »
Дани, аз пък бях останала с впечатление, че приемът на Фолиева "маскира" недостига на В6 и В12? Т.е. ако имаш недостиг, но пиеш фолиева, изследването ще покаже нормални ст-сти?

 8O Нещо голяма обърквация :?
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #164 -: Август 14, 2006, 16:46:30 pm »
Не, миличка...тя е само фолиева...няма как.Нищо бе, ще си пием и тях и всичко ще е ок.
Целувки!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #165 -: Август 16, 2006, 16:57:00 pm »
Ето какво пише в сайта на Цибалаб:

Vit B12

Vit B12 = Extrinsic factor – доставя се на организма чрез храната: черен дроб, месо, мляко, яйца. Intrinsic factor – гликопротеин, образуван от париеталните клетки на стомашната лигавица (абсолютно необходим за резорбцията на Vit B12). Резорбция – терминален илеум. В плазмата свързване с транскобаламини и транспорт към : черен дроб, костен мозък и други бързо пролифериращи тъкани. Нормално около 2mg Vit.В12 се складират в черния дроб, а други 2mg извън него. Това депо е достатъчно да покрие нуждите на организма за срок от 3 години при пълно преустановяване вноса, тъй като времето на полуживот на Vit B12 е дълго – до 750 дни, а дневните нужди са минимални - 5m g .

Фолиева киселина

Набавя се с храната под формата на полиглутамати: спанак, зърнени храни, орехи, лешници, бирена мая, шоколад, черен дроб. В тънкото черво се осъществява деконюгация на полиглутаматите до моноглутамати, които се резорбират основно в йеюнума. Процесът на деконюгация може да се наруши при прием на контрацептиви, Diphenylhidantoin, Phenytoin с последващо нарушение в резорбцията. Чернодробното депо за фолиевата киселина е около 5mg и е достатъчно да покрие нуждите на организма за 3 месеца при пълно прекратяване на вноса. Дневна нужда 100m g, при бременни 400m g.

Значи излиза, че и В9 и В12 се натрупват 8O
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #166 -: Август 17, 2006, 14:54:46 pm »
Дани, миличка, специално за теб прочетох още 20-тина статии - определено пише, че приемът на фолиева киселина може да маскира съществуващ дефицит на В12 - т.е. картината, по която може да се съди за дефицит на В12, се променя "фалшиво" - намерих и много цитати от статии, ако трябва да ги пускам тук. А не срещнах никъде, че с прием на фолиева се намалява В12.

Ето например един, а имам още 10-тина под ръка:
Everyone should be aware of an important risk when using folic acid supplements. Taking folic acid can mask a Vitamin B-12 deficiency. A special kind of anemia tips off doctors to the possibility of a Vitamin B-12 or folic acid deficiency (megaloblastic anemia).

With deficiencies of Vitamin B-12 and folic acid, the red blood cells are larger than usual. Taking extra folic acid can return them to normal size, even when someone has Vitamin B-12 deficiency. If a Vitamin B-12 deficiency goes unnoticed and untreated, parts of the brain and spinal cord degenerate causing dementia and problems walking.


Но ако пуснеш една търсачка в Гугъл, излизат много неща.

Отделно пише, че не генетичната мутация сама по себе си, а увеличено ниво на хомоцистина трябва да е основание да се взимат повече В витамини, а пък като се пиели, след 2 месеца трябвало да се провери контролно спаднал ли е хомоцистинът. Ние сме малко по обратен ред :D ама сега май няма смисъл да се проверява, щото: 1. може въобще да не ти е бил повишен и да не се нуждаеш от терапия по принцип, 2. може да ти е спаднал от терапията.
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #167 -: Август 17, 2006, 15:38:47 pm »
Благодаря ти, Фреши.Добре звучи това. :D
Аз ще говоря пак с Тодорова по-нататък, може пък нещо аз да не съм разбрала.Но доста ми обяснява и затова се чудя.
Успех, миличка!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #168 -: Август 18, 2006, 12:42:12 pm »
Значи Тодорова е казала, че приемът на фолиева във високи дози води до недостиг на В6 и В12, така ли? Аз с нея още не съм говорила, евентуално и аз по-нататък.

Успех, мила Дани, и на теб :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #169 -: Август 28, 2006, 00:15:40 am »
Ами аз така разбрах, Фреши, но вече не съм сигурна. :lol:Трябва пак да говоря с нея.

 :balk_21:


Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #170 -: Август 30, 2006, 12:09:05 pm »
Момичета, и вторият опит за IVF/ICSI претърпя крах, този път не стигнах и до пункция, разказала съм подробно в АРТ. А бях по класически дълъг протокол.
Направо не е истина - не стига, че не е ясно защо не забременявам по принцип, ами и стимулацията не действа при мен както се очаква - не се е получило явно потискане на естествената яйчникова функция.

Отчайвам се сериозно, момичета :(
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #171 -: Август 30, 2006, 14:31:52 pm »
Фреши мила, и тук ще ти напиша  :( :( :( Не се отчайвай, сигурна съм че следващия път ще намерите вярното решение.
 :bighug:
*

    balmi

Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #172 -: Август 30, 2006, 14:44:45 pm »
Ели, никакво отказване миличка !!! Не може да няма схема и препарат  на който да реагираш добре. Защо не опитате с пурегон ? Нали казват, че е много добър. Освен това мисля, че ще е хубаво да пиеш и противозачатъчни един месец.  :kiss: :balk_21:
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #173 -: Август 30, 2006, 15:07:07 pm »
Специално за уринарни/синтетични Тимева каза, че няма разлика по отношение на развитието, което се получи при мен. За противозачатъчните също каза, че няма разлика, но аз не съм сигурна - ако ще се повтаря същата история, ще пия противозачатъчни, така си мисля.
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #174 -: Август 30, 2006, 17:55:33 pm »
Цитат
За противозачатъчните също каза, че няма разлика, но аз не съм сигурна - ако ще се повтаря същата история, ще пия противозачатъчни, така си мисля.

Фреши, без да съм много запозната в арт стимулациите, мисля, че противозачатъчните имат отношение.
Повечето противозачатъчни са на принципа на поддискане на овулацията, респективно на яйчниковата функция. Някои от тях са си чист прогесерон, а някои са комбинирани.
Мисълта ми е, че прогестерона поддиска Е2 и по този начин се прави блокаж.

Понеже те четох и в темата, поместена в арт, моят искрен съвет към теб е - потърси и второ лекарско мнение в друга репродуктивна клиника. Нищо не губиш, може само да ти помогне да начертаеш следващите стъпки на плана.

Прегръщам те ! Горе главата! Ще успееш!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #175 -: Август 31, 2006, 09:47:37 am »
Фреши, много съжалявам за неуспеха. :(
Може би, наистина трябва да чуеш и друго лекарско мнение, а дали ще се довериш на друга клиника, ще прецениш след това.
 :bighug:
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #176 -: Август 31, 2006, 10:49:03 am »
Фреши миличка...кураж...ти си силна, много силна.Лично на мен бележките с теб и мненията ти винаги са ми давали много сила и кураж да продължа.Винаги си била пример за мен за разумно подхождане към проблемите и вървене напред в тежката борба.Иска ми се и аз сега да мога да те окуража с нови сили да продължиш.Ще ти дам един от твоите съвети - действай напред разумно...колкото по малко емоции се влагат толкова си мисля, че човек е по-близо до успеха.
Макар, че за самата мен е трудно, много трудно да го постигна, но с разума си знам, че това е правилното решение.
Дай си малко време за психическа почивка и късмет напред.Аз те подкрепям каквото и да решиш, защото знам че това ще е разумно решение.
Целувки :balk_21:
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #177 -: Август 31, 2006, 11:36:22 am »
Фреши, това с малките дози Диферелин, не е ли класически Къс протокол? Мисля, че при дългия се започва с голяма доза Диферелин още в предишния цикъл за подтискане на производството на естрадиол.
Това няма голямо значение като уточнение, но разликата между къс и дълъг протокол е голяма. Казват, че с дългия се контролира по-добре процеса и е по-предвидим хода на процедурата.
Непременно отиди да говориш с лекуващата си лекарка отностно този неуспех. Напиши си всички въпроси, които изникнат в гравата ти и си искай отговор на всеки от тях. Ясно е, че никой не може да даде категоричен отговор на въпроса " Къде е ключът от палатката?", но поне няколко хипотези да има. Ако проблемът е бил в Естрадиола, защо не са ти го казали в началото? Ако проблемът е в яйцеклетките, защо не ти препоръчаха изследвания на Инхибин или друго?
И се обади на Коново да чуеш и нейното мнение. Аз все още си имам едно наум за Аспирина. Казвала съм ти го.
Сигурна съм, че в твоята глава вапросите са хиляди. Задай ги. На един, на втори, ако се налага на 100 човека доктори.
И горе главата, с теб сме. Ще се пребориш и ща бъдеш най-щастливата МАМА на света.
 :bighug:
Слънчев и усмихнат ден.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #178 -: Август 31, 2006, 11:47:37 am »
Благодаря ви за милите думи.
Уайт, микродозите диферелин съм ги почнала 7-8 дни преди очакван цикъл, така че е дълъг протокол, ако не бъркам?
Вкас, определено и ти ме окуражаваш!  :D Вече съм по-добре и гледам напред.

Трябва най-сетне да се наканя да отида при друг специалист да чуя мнението му. Според мен, ако има нещо гнило, то трябва да се търси при тази много дебела лигавица и въобще естрогенна доминация.
Мисля, че вече реших коя е следващата разумна стъпка за мен - няколко опита за изваждане на яйцеклетка на естествен цикъл.

Благодаря ви и желая на всички ви много успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #179 -: Август 31, 2006, 11:54:09 am »
Ясно, пропуснала съм началото на Диферелина :D.
Подкрепям те за опити на естествен цикъл, но да си кажа, първо още едно мнение :D. Готини са докторите, между които трябва да избираш :D :D :D
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери