0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблемите на FreshBreeze
« -: Май 15, 2006, 11:56:11 am »
Хайде, да започна аз :D

Аз - 32 и половина, той - 35.

Спряхме да се пазим с мъжа ми тъкмо преди 3 години. Е, сумарно месеците с опити са малко по-малко, че поради различни причини се е налагало да се пазим някой и друг месец.

Преди да започна опитите, имам една операция през 2000г. за отстраняване на миома 4 см в стената на матката, открита при профилактичен преглед. Коремната операция, направена перфектно без да се отваря кухината. Около тази операция ми направиха и два кюретажа поради съмнение за полип. Хистология - при първия - полип, при втория - всичко ОК.

Ето систематично кое знаем, че вероятно НЕ е проблемът:

1. Цикъл наред, редовен, малко по-обилен. От две години меря БТ, нямам ановулаторни цикли, на ФМ всичко е 6. ЛФ към 15 дни, лигавица дебела, че чак в повече. Фертилна ЦС колкото щеш. Естрадиол при овулация - към 380, би трябвало яйцеклетките да са качествени. Фоликулите се пукат без никакъв проблем.
2. Хормони преди и сега - в норма. Ехография щитовидна жлеза, ТАТ, МАТ - в норма.
3. Диагностична лапароскопия преди 1 година - тръбите проходими със запазен фимбриален апарат, няма сраствания от коремната операция.
4. Множество микробиологии, изследване за трихомони - неизменно отрицателни.
5. Хламидии - два ДНК теста отрицателни, кръвни преди и сега - отрицателни.
6. Хистероскопия Ноември 2005г. - отстранен фрагмент от полип (вероятно останал още от историите 2000г :?: ) - коментар на оператора- 50:50 това да е било пречка за забременяване. Кухината на матката без други проблеми, малко по-голяма (вероятно заради миомата преди време).
7. Антиспермални антитела- първо изследване в Бодимед - ELISA - 83 при норма 75, коментар на Конова, че не е от значение такова превишение, а и след много прочетено за тези тестове, разбирам, че този метод е много неточен и оттам няма голямо приложение, направихме МАР тест - категорично отрицателен и към материал на партньора, и към материал от доказано фертилен донор.
8. Общо здравословно състояние - много добро, ПКК в норма. Единствени проблеми с гърба - дископатия и шипове. И двамата не сме пушили никога и не пием концентрат. Килограмите ни са нормални и при двамата, без колебания надолу-нагоре.
9. Психически фактор не ми се вярва - психически сме устойчиви и не сме вманиачени в темата. Аз съм силно прагматична. Например не съм плакала досега на отрицателен тест, гледам напред какво още да направим. Нямам дразнители нито в работата, нито в отношенията с любимия, нито с близките, нито битови - щастливо си живеем :D  Разбрали сме се, ако съвсем не стане, ще си осиновим. Аз обаче съм сигурна, че ще успеем. Не очаквах да е лесно, но пък и не очаквах да е толкова трудно, честно казано. :?

Ето как стоят нещата при Половинката:

Първоначално изследванията не са много добри. Решихме, че сме мъжки фактор. Лекува няколко пъти инфекции ентерококи, изпи доста антибиотици. След излекуването им и с прием на малко витамини и чай от магарешки бодил, нещата вървят стабилно нагоре и вече към година - нормоспермия, добра преживяемост. Морфологията по Крюгер - и когато беше най-зле - 16%. МАР тест и при него категорично отрицателен. Наличие на аглутинати в еякулата, които май имат правопропорционална връзка с инфекциите, които се появяват от време на време. Преди няколко месеца се сетихме да си повторим хламидиите, поради един гранично отрицателен кръвен тест при него преди време - ДНК тестът излезе положителен и след лечение сега е отрицателен. Противоречиви диагнози от Кацаров за варикоцеле, което явно не е проблемът при нас, проблем му бяха тези инфекции. Микоплазма изследва - отрицателно.

Така че първо поне мислехме, че сме мъжки стерилитет. Знаеш с какво се бориш. После се надявахме, че като всички показатели влезнаха в норма, ей сега ще стане, но уви. Също се зарадвах като махнаха този остатък от полип при мен, казахме си ей сега вече ще стане, но уви пак нищо.
Какво направихме досега - четири инсеминации (две преди махането на фрагмента от полип), всички с над 15 млн сп-ди, т.е. достатъчно, но без резултат.

И нито една бременност, нито преди да се срещнем с Половинката, поне една по погрешка да беше станала :roll:

Утре сме при Конова, да видим какво може да се изследва по нейната част.

Док се видя в чудо. Нямаме идея защо продължава да не става. Предстои ин-витро с първата ми стимулация с кломифен цитрат (трябва да избягвам стимулации (повишаване на естрадиола) докато мога, заради миомата и полипите.) Надяваме се лигавицата да изтънее малко, защото става към 18-20мм и уж много й се радват, ама май е множко :?:


Благодаря за съпричастността ви и давайте идеи - сигурно пропускаме нещо :roll:

Моите мисли и догатки - може преди да са пречили хламидиите при мъжа ми, фрагмента от полипа при мен? Но пък сега пак не става, при две перфектни инсеминации - също :roll:  Вероятен имунологичен проблем? Въпреки че ако не са антиспермални антитела, не са ТАТ и МАТ, какви ли биха могли да бъдат :roll:  Вероятна естрогенна доминация при мен :?:  Но защо пък с нея не забременявам :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #1 -: Май 15, 2006, 12:44:12 pm »
Фреши добре е че сте се ориентирали към доц.Конова, може да е нещо от нейната компетенция след като другото вече сте го отхвърлили.Ще стискам палци  :balk_50: нещата вече да се наредят при вас,знам сигурна съм че ще изгрее слънце и на вашата улица.Според мен първо виж какво ще излезе от Плевен и тагава мисли вече занапред какво ще правите.  :balk_602:  :goodluck:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 12:51:59 pm »
фрешо не само антиспермалните могат да са проблем. антифосфолипидните и нк клетките също може да са. успех в плевен.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #3 -: Май 15, 2006, 14:16:53 pm »
Успех и от мен,Фреши! :crossfingers:  yahoo_17
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #4 -: Май 15, 2006, 14:24:25 pm »
Мерси Сладурки, ще видим какво-що в Плевен.
За антифосфолипидните ми е останало в главата, че имат връзки с износването, а за НК клетките само чух, та ще ги видим и тях :roll:
Моята лекарка забравих да я питам дали да взимам аспирин, може да питам Конова?
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #5 -: Май 15, 2006, 14:40:45 pm »
:crossfingers: за Плевен Фреши! Дано най-сетне да откриете проблема и той да е лесно решим!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #6 -: Май 15, 2006, 15:04:30 pm »
и аз ти желая успех, Фрешче, само не знам какво точно е той в случая. да се намери най-накрая нещичко или пък всичко да е ОК. :cry:
запиши си всички предварителни въпроси към Конова да не забравиш нещо в суматохата.
ами хайде :goodluck:
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #7 -: Май 15, 2006, 16:47:55 pm »
Стискам ти палци в Плевен, Фреши:)

Късмет!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #8 -: Май 15, 2006, 17:04:19 pm »
Цитат на: manhattan
запиши си всички предварителни въпроси към Конова да не забравиш нещо в суматохата.


Лелеее, ми аз си нямам нито един предварителен въпрос  :roll:  Честно, нямам грам идея какво да питам, изцяло на нея разчитам :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #9 -: Май 15, 2006, 17:06:13 pm »
Спокойно, тя ще те пита  :wink: Ще заформите дискусия  :wink:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #10 -: Май 15, 2006, 17:36:13 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: manhattan
запиши си всички предварителни въпроси към Конова да не забравиш нещо в суматохата.


Лелеее, ми аз си нямам нито един предварителен въпрос  :roll:  Честно, нямам грам идея какво да питам, изцяло на нея разчитам :roll:


И аз съм така за петък :roll: .
Ман, ти какво ще ни посъветваш?
Намерихме нашето синче.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #11 -: Май 15, 2006, 17:53:50 pm »
о, ми не знам какво да ви посъветвам, нищо не разбирам от тези имунологични изследвания :oops:
аз като си ходя при мойте си доктори, до деня преди консултацията си записвам въпроси, които ми хрумват.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #12 -: Май 15, 2006, 22:18:28 pm »
Ух,Фреши ,то цяла одисея ,бе душа. Доста ми прилича на моя случай,като изключим ,това,че при мен борбата беше само от моя страна. Много се надявам най-после да стане при вас ,стискам палци много силно ! :balk_21:
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #13 -: Май 17, 2006, 11:04:22 am »
Привет, върнахме се от Плевен.

Първо, хиляди благодарности на Мисси, която си загуби цял предиобед с нас  :youwoman:

Поговорихме с доц.Конова за нещата досега, като особено внимание обърна на изследванията ни за хламидии, на щитовидната и на антиспермалните антитела и атлутинатите. Ето какво ни назначи:

За него:
ASA (антиспермални кръвен серум, иначе правели и с еякулат, но нямахме готовност - той има МАР отрицателен, аз МАР отрицателен и кръвен 83 при норма 75, което не било притеснително).
Хуморален имунитет IgG, IgA, IgM (заради честите бактериални инфекции).
RF - ревматичен фактор, щото стана въпрос че малко го боляли две стави, само за всеки случай.

За мен:
Антиовариални антитела;
ANA (което точно какво е не си записах..) ;
Антифосфолипидни - след тях с тире пише нещо, което не разчитам добре, но например aCl - IgG, aCl - IgM;
NK cells

Препоръча Инхибин Б, но трябва да пратя кръв на 3-ти ден.

Ако имате някакъв коментар за назначените неща? А като говорихме, каза че анти зона пелуцида включва, но дали е някое от тези или го изпуснахме накрая?

После ни препоръча да направим генетична консултация при д-р Ковачева. Там пък въобще не бях подготвена кое ни трябва, кое колко струва и т.н., но в крайна сметка направихме всичко препоръчано - хромозомен анализ на двамата и 4 маркера ДНК при мен (нещо за съсирването на кръвта) - не са ни точно по темата тия работи, но пък да видим.

Имунологичните доц.Конова ми ги обеща за петък, а генетичните се бавели месец, така че няма да ги дочакаме преди ин-витрото.
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #14 -: Май 17, 2006, 11:27:17 am »
Ох, добре че писа, щях да се пръсна от любопитство.

Сега ще чакаме резултатите....
Какво каза Конова по въпроса за незабременяването въобще (ама че глупост, ама не можах да го формулирам)... може ли да се дължи на имунологичен проблем
В очакване ....
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #15 -: Май 17, 2006, 11:30:34 am »
Уф, ами да ти кажа Фуси, не знам точно кое антитяло как влияе. НК клетките май били като за нашия случай. За останалите, май можело да повлияват в толкова ранна фаза, че да не се регистрира бременност, но това ти го казвам напосоки. Все пак й казах, че нямам никакви бременности и предполагам това го е съобразила, като ми е назначавала изследванията.

Ще имам повече инфо като ми дойдат и резултатите, предполагам.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #16 -: Май 17, 2006, 11:32:54 am »
Благодаря ти

От днес сутринта, съм по-добре психически и още ден два ще съм си в обичайното смешно настроение, така че ще ставам и за виждане


Целувам те и успех
В очакване ....
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #17 -: Май 17, 2006, 11:36:34 am »
Фреши, анти зона пелуцида се включва към антиовариалните антитела  :) Всичко ще бъде изследвано - споко
Сега чакаме хубави резултати в петък

Цунки и успех

П.П. Ако някоя друга мацка скоро идва да се обажда  :)  аз съм на линия
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #18 -: Май 17, 2006, 11:51:42 am »
Цитат на: missy
Фреши, анти зона пелуцида се включва към антиовариалните антитела  :) Всичко ще бъде изследвано - споко


А, мерси :D  Че там уж всичко ми беше ясно, а после ми стана пълна каша в главата :D

Фани, радвам се, че си "изплувала" и трябва да се видим скоро, може след като си взема резултатите, може да имам нещо по-полезно да ти кажа :D
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #19 -: Май 17, 2006, 12:04:14 pm »
Фреши,

Браво!! До тук много добре  :D. Сега чакаме да се похвалиш и с добри резултати. Благодаря ти и за подробните обяснения на лични  :bighug:  .
Намерихме нашето синче.