0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #20 -: Май 17, 2006, 16:51:39 pm »
Фрешче супер значи всичко е минало в Плевен, сега чакаме с нетърпение резултатите от изследванията. За този ли петък става въпрос /19.05./?
Стискам силно палци всичко да е ОК!
 Целувки
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #21 -: Май 17, 2006, 22:13:19 pm »
Мила FreshBreeze стискам палци ако има  някаква причина поради която неможеш да забременееш ,та най накрая тя да се открие,да се коригира и скоро всичко да е ОК!!!!! :crossfingers:  yahoo_17


Фреши мила имам един малко неудобен въпрос .Аз също не съм правила тия изследвания и трябва да ги правя та ме интересува колко струват всичките.
Ако случайно знае някой от момичета ,дали ги правят в Пловдив че ми е по близо???
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #22 -: Май 18, 2006, 16:27:30 pm »
Благодаря Ади, няма проблем да ти кажа колко ни излезнаха на нас - значи всичко 300 лева, ако броим и Инхибин Б, но той е на 3-ти ден и още не съм го правила. Иначе - изброените имунологични - 110 лева и трябва с благодарност да споделя, че доц.Конова не взима пари за консултацията :youwoman:  като едно от изследванията за около 20 лева се покривало от касата, така че евентуално малко по-малко. Ако обаче нямаш пресно изследвани хламидии, ТАТ и МАТ и тест за антиспермални антитела, още някой лев ще трябва.
Генетичните (така и не се уверих, че всички те ни бяха необходими в този момент :oops: ) струваха 30 за консултация, 2*50 хромозомен анализ за всеки, 35 четерите ДНК маркера, общо 165.

Ако финансово си притеснена мога да ти уверя, че можеш спокойно да го споделиш с доц.Конова, така че тя да определи наистина най-необходимото.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #23 -: Май 18, 2006, 17:05:22 pm »
Фрешинка, не искам да ставам досадна, но понеже вероятно не си имала възможност да си погледнеш личните, да те питам и тук: да взема ли утре резултатите ви от Конова?
За мен не е никакъв проблем, а тя може да ви изпрати коментарите по мейла.
Дори и да не ти донеса аз новините, стискам палци да са добри :lol:  :lol:  :lol: .
Намерихме нашето синче.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #24 -: Май 18, 2006, 21:54:25 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Благодаря Ади, няма проблем да ти кажа колко ни излезнаха на нас - значи всичко 300 лева, ако броим и Инхибин Б, но той е на 3-ти ден и още не съм го правила. Иначе - изброените имунологични - 110 лева и трябва с благодарност да споделя, че доц.Конова не взима пари за консултацията :youwoman:  като едно от изследванията за около 20 лева се покривало от касата, така че евентуално малко по-малко. Ако обаче нямаш пресно изследвани хламидии, ТАТ и МАТ и тест за антиспермални антитела, още някой лев ще трябва.
Генетичните (така и не се уверих, че всички те ни бяха необходими в този момент :oops: ) струваха 30 за консултация, 2*50 хромозомен анализ за всеки, 35 четерите ДНК маркера, общо 165.

Ако финансово си притеснена мога да ти уверя, че можеш спокойно да го споделиш с доц.Конова, така че тя да определи наистина най-необходимото.

Успех!


мИЛИЧКА МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!сега ще правя ново инсе и дано да имам късмет!Ако пак не ще направя по голяма почивка и ще си направя имунологични и генетични изследвания.Сега наистина финансово  малко съм затруднена в момента.Преди години забременях но неможах да задържам-спонтанни аборти,.Сега пак немога даже да забременея!Ужас!
Успех и на теб ФРЕШИ!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #25 -: Май 19, 2006, 10:06:14 am »
Цитат на: peti_pati
Фрешинка, не искам да ставам досадна, но понеже вероятно не си имала възможност да си погледнеш личните, да те питам и тук: да взема ли утре резултатите ви от Конова?
За мен не е никакъв проблем, а тя може да ви изпрати коментарите по мейла.
Дори и да не ти донеса аз новините, стискам палци да са добри :lol:  :lol:  :lol: .



Егати, аз пък вчера на обяд ти писах бележка точно в този смисъл... Явно нещо не сме си ги получили?  :?
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #26 -: Май 19, 2006, 10:07:43 am »
Цитат на: adi
Преди години забременях но неможах да задържам-спонтанни аборти


Е ами ти си си за имунологични и генетични, в такъв случай. Дано се получат нещата с това инсе, ако не - направи ги наистина.
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #27 -: Май 19, 2006, 16:59:03 pm »
Хайде сега мацки, помагайте :oops:

Ето резултатите:

Моите:

Антифосфолипидни антитела:
Анти-кардиолипин IgG - 5.5 (-) (N<10, low pos.10-20, med.pos.20-80,    high >80);
Анти-кардиолипин IgM - 13.4 (+) (N<10, low pos.10-20, med.pos.20-80,    high >80);

Антитела срещу гамети:
Анти-овариални антитела 7.5 (-) (N<10.0 U/ml);
Анти-зона пелуцида 1.5 (-) (N<10.0 U/ml);


И само това виждам да е попълнено? НК клетките да не би да стават по-бавно? АNA кое е, има ли го в горните  :roll:


И при мъжа ми: хуморалният имунитет и ревма факторът са добре,

Анти-спермални антитела - 68.0 (+) (N<60 U/ml)
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #28 -: Май 19, 2006, 17:30:19 pm »
eми след 6 седм трябва да пратиш по някой серум за да се провери антикардиолипина (ring a bell) :D . най-вероятно резултата ще се е обърнал. според мене ти предстои имуновенин, аспирин и/или евентуално хепарин. wellcome to the club.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #29 -: Май 19, 2006, 17:33:58 pm »
FreshBreeze,
я кажи какво общо имат ставите с бременеенето, че нещо нищо не знам за това, ако можеш де, а мен си ме болят колената от време на време! :(
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #30 -: Май 19, 2006, 17:35:11 pm »
Лан, нищо уж, просто и това е имунологично изследване.
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #31 -: Май 19, 2006, 17:42:23 pm »
FreshBreeze, благодаря много! Пак се притесних, постоянно си мисля, че нещо не ми е наред и скачам като ужилена...Иначе нищо не мога да ти кажа, защото точно като на китайски ми звучат изследванията ти, дано този който ги разчита да го знае китайския :D да се излекуваш и да се сдобиеш с бебче и извинявай, че разводних леко темата. Не можах да се стърпя, като чух стави...и скочих!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #32 -: Май 19, 2006, 20:01:11 pm »
Фреши и аз съм със завишени ст-ти на антикардиолипина.При повторното изследване 6 седмици след първото,дори бяха още по-завишени.Обаче при мен се откриха и др.проблеми-мутации в ДНК ,точно 2 вида ,пак свързани с предразположеност към тромбофилия.Аз вече от месец съм на аспирин 100 мг и фолиева 4 мг.При евентуална бъдеща бременност ще съм на хепаринови инжекции и вливане на имуновенин.Предполагам,че доц.Конова ще ти каже какво да правиш и какво да приемаш след повторното изследване.Дано то да е отриц.защото като ти гледам стойностите IgG ti e отриц.,а IgM е малко над нормата,така че има шанс повторните да са отриц.Стискам палци генетичните ти да са нормални.Ако имаш въпроси или ако мога да помогна с нещо-насреща съм :wink:
П.П И като станат рез.от генетиката-пиши
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #33 -: Май 19, 2006, 23:42:19 pm »
Фреши,да ти кажа за антикардиолипина-не е много завишен,не се притеснявай,и друго тези антитела влияят на износването,така че това не обяснява защо не забременяваш.Според мен не е това причината.Не мисля,че си чак за имуновенин.Имуновенина е за доста по-големи отклонения.
Но виждам някакви антиспермални при мъжа ти,но те не са ми ясни. :roll:
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #34 -: Май 20, 2006, 10:07:48 am »
Фреши, а доц. Конова не ти ли препоръча някаква терапия с резултатите?
Няма сташно - аспирин, хепарин, имуновенин...
Питай я за антиспермалните тела. Те ми се виждат по-голям проблем.
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #35 -: Май 22, 2006, 08:52:02 am »
Фрешчо това , което виждам е, че Антикардиолипидните IgM единствено са положителни.
Завишени съвсем малко, не би трябвало да са проблем.
Ти говори с Конова по отношение на резултатите, тя какво казва???
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #36 -: Май 22, 2006, 11:05:56 am »
Има и антиспермални
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #37 -: Май 22, 2006, 11:56:02 am »
Благодаря ви момичета за коментарите.

Антиспермалните най не ме притесняват, щото са ми най-ясна територия. Преодоляват се с икси, но завишението е много малко, та ме съмнява това да е проблема. Отделно от това имаме МAR тест, който се смята за по-точен - прави се със сперма, на не с кръв, и по друга технология, и е категорично отрицателен при двамата.

Сега да допълня другата "новина" - NK клетките:

Отгоре пише:
Флоуцитометрична ДКК:
Ly - 29.2%; Mo - 10.5%; Sg - 49.58%,
което ако някой може да ми каже какво е, ще съм много благодарна.

После:Общи Т-лимфоцити CD3+   -  62.42%    N (67%-76%)

Общи NK-клетки  CD3-/CD16+56+    -  16.95%   N<12%

Т.е. и двете са извън норма, като първото пък е под :roll:

Коментар от Конова още нямам :(  днес пак ще й звънна да я помоля за такъв, че ин-витрото чука на вратата :?

ANA щели да са готови утре.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #38 -: Май 22, 2006, 12:51:43 pm »
ANA са антинуклеарните. предполагам вече си разбрала ама ако не си го срещала като обяснение да се включа
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #39 -: Май 22, 2006, 12:59:57 pm »
Цитат на: FreshBreeze

Коментар от Конова още нямам :(  днес пак ще й звънна да я помоля за такъв, че ин-витрото чука на вратата :?


Фрешче защо реши, че инвитрото чука на вратата???
Кое налага инвитро?
Прости ми невежеството ама тая имунология е много неразбираема за мен :oops: