0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #40 -: Май 22, 2006, 14:09:32 pm »
Петя, ние си бяхме решили да пробваме ин-витро така или иначе. 4 инсеминации и близо 3 години опити, няма накъде.
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #41 -: Май 22, 2006, 14:11:01 pm »
Цитат на: Lan
FreshBreeze,
я кажи какво общо имат ставите с бременеенето, че нещо нищо не знам за това, ако можеш де, а мен си ме болят колената от време на време! :(


Лан, чакай пак по твоя въпрос. Значи би могло да има връзка, ако имаш ревматоиден артрит (изследва се един ревматичен фактор) - щото това било автоимунно заболяване, и можело да има връзка с други автоимунни заболявания, поне така прочетох.
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #42 -: Май 22, 2006, 16:02:13 pm »
Фреш, подкрепям Морковчето - имуновенина е за големи отклонения и доказан имунологичен стерилитет. Тези завишения, които са открити при теб, не са големи и най-малкото изследванията трябва да се повторят след известно време, за да се види движението. Едва тогава, при евентуална възходяща тенденция, може да се помисли за имуновенин. Така мисля  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #43 -: Май 22, 2006, 16:10:37 pm »
Фрешо, с тия резултати от имунологичните, не щеш ли още едно инсе за последно.....

Щото доколкото знам, по учебник е добре да се правят до 6 инсеминации....

Пък при вас кой знае какъв имунологичен проблем не се вижда май???
В очакване ....
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #44 -: Май 22, 2006, 16:53:20 pm »
Хмм много сте любезни :D

Фани, стига инсеминации бе, нещо по-сигурно искаме :D

Ето един сайт за интерпретиране на резултати от имунологични изследвания, специално за НК клетките:
http://repro-med.net/tests/pheninfo.php

Още нещо интересно - пуснах една търсачка за НК клетките и спорт (физическа активност) - има силна връзка между двете. При спорт от типа бягане, бързо ходене, вело, НК клетките се увеличавали значително (което се смята по принцип за положително, защото тези клетки унищожават клетки, заразени от вирус, и туморни клетки :!:

Даже има изследвания колко часа след упражненията как варирали - тогава може ли с едно изследване да се каже, че има проблем :roll:

Аз нали от половин месец се заех пак с физическа активност :D  (бягане) - но едва ли е това причината за изследването де, щото след 3 месеца тренировки се повишавали.

Въобще ми стана много интересна тази тема :P

От друга страна как да си намалява човек НК клетките, след като хората се борят за повече, те пречат на развитие на тумори .. а при ХИВ спадали доста...

Голяма бъркотия е това за мен, дами :roll:

Иначе още не мога да се добера до Конова за коментар :?


П.С. Още нещо интересно от този сайт - CD3 (тук са посочени реф.ст-сти 63-86%) - завишените стойности били враг на имплантацията, а при мен са занижени :?:
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #45 -: Май 22, 2006, 17:10:16 pm »
Цитат на: FreshBreeze
стига инсеминации бе, нещо по-сигурно искаме :D

Аз лично мисля, че трябва да направиш поне още 2 инсета преди да се хвърляш на инвитро. Надявам се, че не ми се сърдиш, че изказвам своето мнение по въпроса.
Всъщност с какво инвитрото е по-сигурно Фреши???
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #46 -: Май 22, 2006, 17:15:30 pm »
Цитат на: petiofi
Цитат на: FreshBreeze
стига инсеминации бе, нещо по-сигурно искаме :D

Аз лично мисля, че трябва да направиш поне още 2 инсета преди да се хвърляш на инвитро. Надявам се, че не ми се сърдиш, че изказвам своето мнение по въпроса.
Всъщност с какво инвитрото е по-сигурно Фреши???


Не се сърдя, разбира се, радвам се на всеки коментар :D

Бе стига с тия инсеминации бе - сума пари вървят, пък ние въобще не знам става ли оплождане. Ин-витрото с това е по-сигурно - елиминираш едната въпросителна - става ли оплождане, какво е качеството на яйцеклетките/ембрионите. То ако ще ставаше с инсеминации, да бе станало :?
Малко диагностично ще е ин-витрото, така да се каже, пък после ще видим :D
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #47 -: Май 22, 2006, 17:39:15 pm »
Ами добре убеди ме :lol:
Абе каквото и да решиш и правиш ти желая много късмет и успех!!! :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #48 -: Май 22, 2006, 22:12:09 pm »
Фреши мила аз съм съгласна с теб!Ако имаш възможност да направиш инвитро -направи го!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Така нещата ще станат по ясни пак и може найнакрая да се получи!КАКВОТО И ДА РЕШИШ ВСИЧКИ НИЕ ЩЕ СТИСКАМЕ ПАЛЦИ!!! :lol:
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #49 -: Май 23, 2006, 10:54:28 am »
Вчера говорих с Конова, но малко набързо. Значи да си взема аспирин, и тя препоръчва едно вливане на 30 ампули имуновенин за увеличаване на шансовете.

Още не мога да реша дали да направя това вливане, или да видим първо без него какво ще се случи. А и за първи път се стимулирам, кой знае как ще реагирам и ще стават ли яйцеклетките :roll:
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #50 -: Май 23, 2006, 11:00:44 am »
Естествено, че ще са супер яйцеклетките. Те са си супер и без стимулация !!!!
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #51 -: Май 23, 2006, 11:13:54 am »
Фреши,за какво по-точно ще правиш вливанията?Виж Джам не ги прави и Сигнуса и тя.Когато е толкова малко завишението има ли смисъл?Аз имах 1ни малко завишени антибета 2,ама сега са си в норма.Имах и леко завишени МАТ,сега и те са в норма.Хич не ми се иска да правя вливания,като не е открит проблема 8O
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #52 -: Май 23, 2006, 11:18:08 am »
Морковче, ами предполагам за НК клетките. Ако беше само антикардиолипина, нямаше въобще да се замислям, щях да си взема само аспирина. Ти НК клетки правила ли си? От прочетено в нета, за тях дават терапия само имуноглобулин. НК клетките пречели на имплантирането :roll:
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #53 -: Май 23, 2006, 14:34:27 pm »
Ето и писмените препоръки на доц.Конова:

Заключение:От направеното имунологично изследване се установява:- Положителни антикардиолипин IgM антитела- Повишени периферни NK клетки Препоръки:-  Повторно изследване след 6-12 седмици на антикардиолипин антитела- Aspirin 100 mg/ден, преди и по време на планувана ART процедура, както и по време на бременност- Immunovenin intact, amp. 5 ml, 250 mg, - 30 amp., i.v., разредени 1:2 в 0.9% NaCl, 7-10 дни преди ЕТ и при положителен УЗД тест за бременност.- Приложението на IVIg по време на бременността да продължи в зависимост от лабораторните и акушерски критерии – по схема.
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #54 -: Май 23, 2006, 14:48:30 pm »
По принцип вливането е съвсем лека инвазия, за разлика от ин-витрото(ако е стимулирани, разбира се).Има съвсем малък риск (а според производителите не съществува такъв), заради това, че е продукт, изработен от кръвна плазма.
Аз забременях на втория месец след вливането. Може да е съвпадение. Моята идея е да пробваш вливане + инсе. Може да не стигнеш до ин-витро. :wink:
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #55 -: Май 23, 2006, 14:48:44 pm »
Днес са станали и антинуклеарните:

Антинуклеарни антитела - ANA - 3.36 (-) (N<10)
Благодаря ти, Бени!







Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #56 -: Май 23, 2006, 15:11:24 pm »
Антинуклеарните са перфектни гледам  :lol:
Фрешче значи не се налага вливане на имуновенин , така ли?
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #57 -: Май 23, 2006, 15:18:11 pm »
Цитат на: alia_alia
По принцип вливането е съвсем лека инвазия, за разлика от ин-витрото(ако е стимулирани, разбира се).Има съвсем малък риск (а според производителите не съществува такъв), заради това, че е продукт, изработен от кръвна плазма.
Аз забременях на втория месец след вливането. Може да е съвпадение. Моята идея е да пробваш вливане + инсе. Може да не стигнеш до ин-витро. :wink:

И аз съм на същото мнение Фреши, но ти май вече си решила за ин-витрото, до колкото разбрах  :roll:  Успех каквото и да решиш.

Извинявай Фреши, че се се намесвам в темата ти, но някой знае ли все пак колко време има ефект вливането - 2 или 3 месеца? :roll:  Тук някъде някой беше писал 3, на мен пък ми казаха 2, та затова питам.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #58 -: Май 23, 2006, 15:48:04 pm »
току-що ми отговори доц. Конова. вливането влияе около 30 дни. по-продължителен резултат има от неколкократните вливания.
Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #59 -: Май 23, 2006, 15:53:06 pm »
Цитат на: manhattan
току-що ми отговори доц. Конова. вливането влияе около 30 дни. по-продължителен резултат има от неколкократните вливания.

Благодаря Манхатан  :bighug:
Ами то излиза, че ако нищо не стане, при следващото инсе пак трябва дасе прави вливане  8O . А не е ли опасно толкова начесто все пак?  :roll: