0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #400 -: Август 31, 2012, 15:55:00 pm »
Да знаете коректен ел. магазин за принадлежности за животинки? - каишки, купички за храна, играчки и т.н.

Тара мои приятели поръчват от този магазин http://www.zoomagazin.bg/ но не знам какви са цените честно казано в сравнение с другите магазини в София.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #401 -: Септември 10, 2012, 14:30:46 pm »
Здравейте,
Някой с практически опит в отглеждането на източно-европейска  овчарка или поне немска овчарка да ме осветли за продължителността на живота им. В книгите е 14 години, но на практика как е.... Възможно ли е грижите при домашно отглеждане да удължат живота им или животът на свобода ги прави по-устойчиви.
 



*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #402 -: Септември 10, 2012, 15:28:59 pm »
Здравейте,
Някой с практически опит в отглеждането на източно-европейска  овчарка или поне немска овчарка да ме осветли за продължителността на живота им. В книгите е 14 години, но на практика как е.... Възможно ли е грижите при домашно отглеждане да удължат живота им или животът на свобода ги прави по-устойчиви.
Аз имах. Загубих го преди 6 години - и в момента ми се насълзяват очите. От тогава нямам сили да взема отново куче. А ако някога го направя пак ще е източноевропеец. Осиновихме го така да се каже от съжаление - вързан на едно заведение да пази задния вход. Стопанина го хранеше в сряда и петък с по един хляб. Освободиме го от ангажимента. Кучето не приличаше на нищо. С много любов и грижи стана превъзходен - оказа се първокласен източно европеец, който е взет от границата, не може да "работи" там защото е много емоционален.Възрастта му само я предполагахме. След 11-тата година при нас започна с болестите характерни за породата и предполагаем инсулт. Всичко ... всичко дадохме и направихме, много надежди и много мъки. Никога няма да забравя очите. Това което ни даде това куче и човек не може да даде.
swetlina както при хората, така и при животните на практика си има дълголетници. Не прекалявайте с ваксините и опититите на ветеринарните да ви набутат какви ли не "вълшебни" продукти  за козина, зъби, ... и какво ли още не - всичко е пари. Мъничко ти завиждам. Радвай се на това великолепно създание, чувството, което ще ти даде е неизмеримо. Ако е малко животинчето - потърпи някои неудобства - струва си. Не брой годините.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #403 -: Септември 10, 2012, 15:42:52 pm »
Забравих. По отношение за отглеждането аз смятам че най-доброто е когато има възможността сам/а да избира - вън или вътре и да бъде там където се чувства най добре. Единственото което съм забранявала е да се качва по леглата - при това още буквално в първите дни разбра, че не може, после дори и никой да няма у дома пак не се качвал.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #404 -: Октомври 23, 2012, 21:32:44 pm »


Много, много ми е мъчно, защото днес трябваше да приспим нашето момче!  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Той не беше млад и се предполагаше, но... нали знаете, винаги е неочаквано.... 
Днес по обед хапнало добре момчето и скокнало за разходка, бил много бодър,... но на поляната получил инсулт - много сериозен... От него се увредило сърцето, а той по принцип имаше бъбречна недостатъчност... Може би за него беше по-добре така, но на мене ми е толкова мъчно... И си задавам толкова въпроси... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #405 -: Октомври 23, 2012, 21:46:29 pm »
Чандра  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #406 -: Октомври 24, 2012, 05:26:51 am »
Прегръщам те, Чандрита!
Звездичка е вече той, спокоен и на по-добро място!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #407 -: Октомври 24, 2012, 11:41:14 am »
Включвам се и аз към темата.
Първо да изразя съболезнованията си към Чандра,сигурно е много трудно,но по-добре душата му да е спокойна,а не да се мъчи приживе.И дано там,където е сега,да се грижат за него така, както вие сте се грижили.
Аз съм любителка на котки,както сигурно си личи, и преди 2 години взехме нашето съкровище Сандра.Тя е най-важното същество за мен и много ни помагаше през тези години.
Има проблем с яйчниците и се разгонва на 4 дни (да,не преувеличавам), вече ражда 2 пъти,като едното котило от 6 бр.сега стават на 2 мес. Остана ни само едно малко котенце и мислим след това да я кастрираме.Предвид очертаващата се ситуация, не знам дали пак ще я пускаме на мъжки,а и тя се мъчи много с тези чести разгонвания.
Имам и голяма дилема,ако всичко при нас е наред, и догодина родя здрави бебчета, сърце не ми дава да я дам на родителите ми, а всички ме съветват да я махна :? Обмислям всякакви варианти- да я държим само в една стая,да не влиза в кухнята и детската и т.н...вие как се справихте с подобен проблем?
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #408 -: Октомври 24, 2012, 11:51:07 am »
Chandra  :bighug: :bighug: :bighug:

Разбирам те и скърбя с теб. Ние приспахме дядо Мъни в началото на септември  :( Но вярвам, те ни чакат там, край моста над дъгата и когато дойде времето заедно ще го прекосим...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #409 -: Октомври 24, 2012, 14:39:16 pm »
Афродита, имам две котки идвете женски.Не вашата няма проблем с яйчниците, но ако не я пускате редовно или не я кастрирате те започват да се разгонват много на често което е ужасен шок за животното.Ние кастрирахме и двете котки, от тогава са много по-спокойно и мързеливи и се бият по-рядко.Аз бих те посъветвала да я кастрираш.Ако не ти е проблем чистенето, предполагам, че си свикнала, бих те посъветвала да си я оставиш.Все пак това животно е свикнало с теб, било е до теб и ти сега го захвърляш.Аз това не го разбирам.И малко личен опит, племенника е на 1.7г, водим го редовно при нашите дебелена и той издевателства върху тях.Ако не успят на време да се покрият, само лежат и му дават да ги скубе, мачка и т.н. Аз останах така  8O като гивидях какво му позволяват при положение, че на мен за много по-млко биха ми издрали ръцете.Та изчакай, виж как ще върви с котката  задължително я кастрирай!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #410 -: Октомври 24, 2012, 14:46:36 pm »
Благодаря,Маги,мисля,че с теб си бяхме писали по въа някъде из другите теми:) Ще я кастрирам задължително.Един лекар обясни,че имала кисти по яйчниците и затова разгонванията били толкова на често.Това не ме притеснява. Аз също не мога да си представя да я оставя,предполагам,тук,в темата вие ще ме разберете,защото другите не разбират.Котките се привързват към дома и си и е истински шок и ужас да отидат на ново място, не искам да я огорчавам така, още повече че след време ще си я прибера със сигурност.А и е душица,късокосместа е,ще чистим повече, разбира се, и в началото ще стои в едната част на апартамента,но мисля да пробваме така. :)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #411 -: Октомври 24, 2012, 14:51:40 pm »
Чандра, много е тъжно  :bighug:
Прегръщам те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #412 -: Октомври 24, 2012, 15:07:24 pm »
Момичета имам нужда от съвет!
Решили сме да вземем на децата две птички,
четохме за породи, за папагали, за канарчета
в момента на пазара има много видове!
Вие какви отглеждате, особености, изисквания?

Врабец, ти имаше папагалче спеше в една чаша  :lol:,
нали не бъркам?

 :flower: Благодаря предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #413 -: Октомври 24, 2012, 15:19:28 pm »
Афродита възможно е, вече ми се сливат нещата :) Иначе аз защо ти казвам, че е от не пускането редовно на мъжкар.Голямата ни котка в началото нищо не и давахме за разгонване, докато не започна да зачестява и не стана по два пъти на месец.Котката страдаше, спря да се храни, беше някакъв ужас.Тогава и бихме инжекция с хормони.Всичко беше ОК, но решихме вместо да ги тровим и двете една кастрация и всичко е перфектно.Първия и втория ден след кастрацията трябва да има някой покрай котето постоянно, защото е зашеметено и трябва да се грижите за него.След това вече е пушка.И нашите са късокосмести, и аз чистя по на често.

Мише свекърва ми има вълнисто папаглаче.Общо взето аз само тях поснавам.ПИщят много като приказваш, може да ги научиш на номера ако си постоянен.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #414 -: Октомври 24, 2012, 15:27:07 pm »
Мише, първо имах едно папагалче, след това взехме още едно да са си дружки, че много самотно спеше в тая чаша.
Много са сладки, но много цапат  :?. Освен това нашите излизат и извън клетките и са страшно досадни. Щом са навън, освен ако не спят, постоянно трябва да се занимаваш с тях.
Ако вземете някакви мънички, които не излизат, предполагам, че няма да цапат толкова, но иначе си е разправия.
Ето ги, готови за бели, Рокси и Мони:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #415 -: Октомври 24, 2012, 16:02:39 pm »
Малки вълнисти са най лесни за отглеждане, а и не правят много поразии. Перушина и просо няма как да не хвърчи щом има пилета в къщи, колкото и да са предпазени и приспособени клетките. Аз имам един звяр - жако, който за секунди унищожава всичко до що се докопа, с изключение на желязо. Хвърчи перушина и плюе семки нарочно през клетката и ме "поощрява" като му чистя. Скоро в зоомагазина чух да пеят едни птички - малки и жълти на цвят ... красиво пееха.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #416 -: Октомври 24, 2012, 16:04:27 pm »
Да,и нашата така,направо залиня,като риба скалария беше:)
Относно пиленцата-ние гледахме 12 години щиглец(с друго име кадъна)-уникално красиво пиленце,което пее божествено,а най-хубавото,че беше полско пиле и може да се държи на студено,та си го гледахме и на балкона.
За съжаление вече май са в червената книга и не ги продават.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 17:32:45 pm от afrodita279 »
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #417 -: Октомври 24, 2012, 17:09:03 pm »
Аз имам един звяр - жако, който за секунди унищожава всичко до що се докопа, с изключение на желязо. Хвърчи перушина и плюе семки нарочно през клетката и ме "поощрява" като му чистя. Скоро в зоомагазина чух да пеят едни птички - малки и жълти на цвят ... красиво пееха.
avallon, покажи го твоя красавец. Излиза ли навън?
Много ги харесвам жаката. Гледахме за 10 дни на една приятелка красавеца и мъжа ми искаше и ние да си вземем, но аз бях категорично против. Вече съвсем щях да лудна от чистене. Тримата щяха да ми разкажат играта. Иначе беше голяма забава особено сутрин като започнеше целия му репертоар - то не бяха свиркания, аларми, песни, лаене, мяукане, квакане, абе пълна лудница.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #418 -: Октомври 24, 2012, 18:59:23 pm »
Чандра, не очаквах да прочета такова нещо!  :balk_145: :balk_144: :balk_145: На едно по - добро място е!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #419 -: Октомври 24, 2012, 20:14:24 pm »
Много благодаря за подкрепата, момичета! :bighug:
Днес е още по-тъжно без него. :( :( :( Някак е празно не само у дома, но и (както съпругът ми казва) една частичка в мозъка сякаш е незапълнена...

Рали, кой е Мъни? Аз само Дарк знам...

Имам и голяма дилема,ако всичко при нас е наред, и догодина родя здрави бебчета, сърце не ми дава да я дам на родителите ми, а всички ме съветват да я махна :?

Афродита, сестра ми има три момчета след ИКСИ и през цялото време - и на процедурите и на бременностите и след това имаше ДВЕ котки (виждат се и горе на снимката :)). Това не е било проблем... Мога да я попитам, дали е вземала специални мерки...
Какъв е този доктор, който говори за кисти на яйчниците просто заради чести разгонвания? Според мене съветът на magi_st е много добър и точен...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."