0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #300 -: Януари 13, 2012, 19:18:05 pm »
magi_st, имахме такъв проблем преди време.
Сменихме съда с по- голям, сменихме и мястото.

п.п. Проблем е също ако има нещо, което пречи отгоре (над wc) или пък е плътно до стена.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #301 -: Януари 13, 2012, 20:38:22 pm »
Момичета и аз имам котенце, вече е на почти 3 годинки де :P Обаче понеже се готвим за бебче исках да попитам, има ли, някакви ваксин, и какви, които можем да и направим?
Ние иначе редовно я къпем, даваме и хапчета за глисти и ии дотам ... не сме я ваксинирали досега, но и тя, не е излизала от вкъщи! Ще се радвам да ми помогнете със съвети


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #302 -: Януари 14, 2012, 14:47:57 pm »
Здравей, нашата котка също не излиза от вкъщи, но й правим задължително ваксина. Във всеки ветеринарен кабинет ще ти кажат какви ваксини са необходими. Хапчета за паразити, давам всеки месец, по препоръка на вета, откакто бях бременна, преди това май на 3 месеца. Също ти препоръчвам, ако не е кастрирана, да го направите. Иначе засега нашата котка си живурка все още необезпокоявана съвместно с бебетата, скоро обаче и нейният рахат ще свърши :D.


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #303 -: Януари 14, 2012, 20:45:57 pm »
Пепка, мерси за съветите, не е до стена и няма нищо отгоре, днес нямахме никакви проблеми ще видим утре как е.Аз все още си мисля, че е заради отсъствието на мъжът ми, ще видим.

krasavicata нашите и двете са ваксинирани и обезпаразитени, и двете имат паспорт и редовно ги водим на ветеринар.

А направи си изследване за токсоплазма.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #304 -: Януари 14, 2012, 21:45:03 pm »
Много ви благодаря за съветите момичета! Ще я  заведем да я ваксинират тогава ;) Имам изследвана иначе, токсоплазмоза още в началото, когато я бяхме взели, отирицателна ми беше!


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #305 -: Януари 15, 2012, 10:11:38 am »
Представям на вашето внимание една грозна и смотана котка, която си мисли, че е плюшено мече :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #306 -: Януари 15, 2012, 10:46:13 am »
Хи хи Мимка това са едно коте и едно мече дружки  :P Ама, много е сладка, защо грозна?!? Това същото коте, дето имаше проблем с него ли е  :D?


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #307 -: Януари 15, 2012, 11:44:04 am »
Същото :) Ми...какво да ти кажа, човек трябва да е реалист за външния вид, много е грозна горката, но си я обичаме. Иначе е наистина много смотана. Сега няма проблем с ходенето до тоалетна, ходи си само в тоалетната, в ъгъла, близо до сифона. Смотана е, защото всяка нормална котка идва да се гали и когато и писне да я милваш просто се дръпва. Но нееееее....нашата я мързи да се дръпва и просто включва шевната машина в действие (хапе точно като шевна машина), че и ръмжи бясно. Умираме от смях.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #308 -: Януари 15, 2012, 19:31:22 pm »
Същото :) Ми...какво да ти кажа, човек трябва да е реалист за външния вид, много е грозна горката, но си я обичаме. Иначе е наистина много смотана. Сега няма проблем с ходенето до тоалетна, ходи си само в тоалетната, в ъгъла, близо до сифона. Смотана е, защото всяка нормална котка идва да се гали и когато и писне да я милваш просто се дръпва. Но нееееее....нашата я мързи да се дръпва и просто включва шевната машина в действие (хапе точно като шевна машина), че и ръмжи бясно. Умираме от смях.

Ха ха ха Мимка, котето си е с характер :P и нашата ни трипосва така иначе, като и писне да я мачкаме :)))))))


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #309 -: Януари 15, 2012, 21:12:38 pm »
Змимка, хубавица е рошлата!
krasavicata, заведете котката да я ваксинират, по-скоро за нейно здраве е. Важното за токсопалзмозата е да не излиза навън, да не яде сурово месо и в момента, в който разбереш, че си бременна да не й пипаш тоалетната. То и преди това да не я пипаш,ама кой ще се грижи за горката котка тогава.
magi_st,  моят котак така прави като не му е изчистена тоалетната или ако му мирише прекалено силно. Директно ака пред гардероба без да му мигне окото. Сложете й нов съд, по-голям, за да си рови на воля.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #310 -: Януари 15, 2012, 21:44:39 pm »
Шмати, тоалетната е голяма и го е правила при изчистена и сменена току що тоалетна.Голямата ходи и си върши работата, но малката не.А и тя е страшно глупава.Не си заравя акото, не може и голямата ходи след нея да и го заравя.Абе един цирк сме в къщи.

Змимка, тая котка е само за мачкане :) разкошна е.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #311 -: Януари 15, 2012, 23:02:40 pm »
Смотана е, защото всяка нормална котка идва да се гали и когато и писне да я милваш просто се дръпва. Но нееееее....нашата я мързи да се дръпва и просто включва шевната машина в действие (хапе точно като шевна машина), че и ръмжи бясно.

Ох, олекна ми! Мимс, все едно аз съм го писала за нашия котарак. Само дето не ръмжи иначе хапане и драскане колкото искаш. Не го прави от мързел, характера му такъв- лудогорски.  :lol:  :lol:  :lol:
Днес го къпахме, голям проблем, не обича вода и толкоз.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #312 -: Януари 16, 2012, 18:26:22 pm »
Ние нашата котка сме е къпали само веднъж, че се беше посрала, повече не посмяхме :D.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #313 -: Януари 16, 2012, 21:10:29 pm »
Ние нашата котка сме е къпали само веднъж, че се беше посрала, повече не посмяхме :D.

Много ви благодаря за съветите!
Eille ние редовно я къпеме нашата, даже напоследъка сама си влиза с някой от нас в банята и си чака ;)
Не излиза навън и яде само гранули иначе, от които си има любими и предпочитания :)))) А за тоалетната и изобщо не се грижа аз  :P


*
В очакване ....
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #315 -: Януари 17, 2012, 21:59:01 pm »
Змимка, тази котка си направо като плюшено мече.. много си е хубаво котето!
Идва ти да го намачкаш - правилно са ти написали за изложба е!

Да ти изпратя ако искаш нашият Беки - по лигава котка не съм виждала, спи постоянно и как не му се ходи до тоалетната направо не знам!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #316 -: Януари 18, 2012, 14:37:14 pm »
Мистерията е разгадана.Тъй като бяхме само с една котешка тоалетна при две котки, голямата е имала териториални претенции за тоалетната, демек бие малката като ходи до тоалетна.И малката се е принудила да върши работата пред печката.Сега сме с две тоалетни и всеки си има негова.На мен ми е чисто и спокойно, а котките сега се бият за скривалището под телевизора :)

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #317 -: Януари 18, 2012, 20:30:00 pm »
И сега да ви покажа нашите красавици :) Шарената е голямата Миси, а бялата с три петна е Гиги :)

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #318 -: Януари 20, 2012, 18:28:16 pm »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #319 -: Януари 20, 2012, 18:29:00 pm »
Ауууу... супер!