0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #200 -: Януари 06, 2011, 21:36:55 pm »
Мерси  :lol:

Как го прие детето ... добър въпрос! Един ден рева - ама за всичко - искам да ставам, не искам да ставам; гладен съм - не ми се яде; сърдит съм ти, не си ми приятелка, Фани, много си нахална  :D :D и прочие... Ревност ужасна. Втория ден беше под надслова - той не е бебе,аз съм бебе - аз дишах дълбоко и мълвях тибетски мантри.
Третия ден започна да ходи на 4 крака и да лае ... Нико, не кучето ... около седмица ми се разказа играта. Сега са партия - Нико не дава гък да кажеш на кучето, даже оня ден заплаши баща си, че ако продължаваме да взимаме играчките на Роджи, Нико щял да напусне този дом и да отиде в друг град

Чипирането вече е задължително. Обаче няма единна ел. база данни, което обезмисля таз процедура ...
В очакване ....
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #201 -: Януари 06, 2011, 22:56:20 pm »

Raissa777, аз бих се обърнала към развъдника, от който съм купила животното.
http://www.braverysbg.com/


Благодаря за предложението !
Макс го купихме от чужбина и много трудно ми се вижда да му търся любима там...
А иначе, когато преди почти 2 години търсех из БГ породисто куче попаднах точно на този сайт, хората от Плодив...То май само този сайт излизаше тогава. Тези хора си имат двойка кучета и тях ги чивтосват. Спомням си тогава говорех с тях, казаха ми че ще имат кученца след 6-7 месеца, но надали ще има свободно за продан...и ако има, то ще е женско ( аз исках мъжко, чисто черно...) . Първо не ми се чакаше и второ ми обявиха цифра около 1500 Евро, а ние купихме кучето пак за толкова, но в лева! Въобще...малко се бяха улетели, вероятно точно заради слабия избор у нас.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #202 -: Януари 07, 2011, 11:22:38 am »
Ей това са твоите хора според мен

http://www.brfk.org/chlenove/klub-frenski-buldog-balgariia

свържи се с тях
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #203 -: Януари 07, 2011, 12:41:43 pm »
Дами, 1500 евро за породисто куче просто...
Затова няма чисти породи в българия. защото цената е огромна, хората нямат пари и плащат по 200 лв за кръстоска с не породисто.
Веднъж минахме покрай цветарника на Богров. Един човек, овчар от село Подгумер беше намяткал 4 палета в кашона. За 80 лв се сдобихме с най- дебеличкото. Не ме интересуваше, колко е чисто. Исках само да оттърва поне едно от жегата и да му дам любовта си. Малко преди това почина моята женска каракачанка от старост и тази окраска и муцката му, разтуптяха сърцето ми. Така се прибрахме с пале на 40 дни.
Много се извинявам, но 3000 лв за куче не мога да отделя. Не мога да прибера улично или да взема от пансион, защото сме с малко дете и не го познавам. болестите също ме притесяват. След като кучето от бебе мине през всички имунизации, прегледи и обезпаразитявания, нещата придобиват различен вид.
Разбирам ви, вас любителите на чисти породи, но да си признаем, че са малко хората които могат да си го позволят.  :) Това не значи, че трябва вечно да си стойм без домашен любимец нали. А що се отнася за изхвърлените кучета, ами породисти, не толкова породисти или изобщо не породисти, то си е до стопанин. Има идиоти, които изхвърлят децата си, вие за изхвърлено куче се ядосвате. За тези трябва да има една хубава глобичка от 1500лв примерно. Ако няма да гледат животното по една или друга причина, да го дадат в приют заедно с паспорта му. Да е ясно къде е живяло, какъв е характера му, какви имунизации са му слагали. Живяло ли е с деца и как се е държало с тях. Такова куче бих си взела.  :)
Хората по света го правят, може да стане, но в нашата България не може...
Истината е, че Българина се учи да живее по правилата, само ако няколко пъти му бръкнеш добре в джоба. Хората по света имат солидни глоби ако не сортират боклука си, а ние все още го тъпчем в сметища  :(. цялата работа ни е такава. Съжалявам, че се отплеснах, обаче много ми тежат тези неща на душата.

Фани, кученцето е много сладко  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #204 -: Януари 07, 2011, 14:54:39 pm »
Лиде, темата е мноооого дълга. Разбирам те напълно ... за мен 1000 кинта за кученце а)е много и б)не виждам смисъла, но има хора, които могат да си го позволят и няма нищо лошо в това.
Покрай нашите патила аз много се самообразовах по темата и ми стана ужасно интересно. Първо всяко кучило има най-много три линии кученца
- изложбена линия - много скъпи
- линия за разплод
- линия домашен любимец - цените зависят от развъдника ама това по принцип са най-евтините кученца

Истината е, че качествените животни няма как да струват малко ... Ето ти пример с хората, които развъждат американски кокери у нас. Това са две семейства, които имат съответно родословни и регистрирани две женски и две мъжки кучета. Според мен те развъждат кучета от любов към породата, не за да печелят. Както и да въртя сметките, няма как да са на печалба
Техните кучета струват:
- ходене до Унгария, престой транспорт и прочие
- едно подобно кученце, купено от линия за разплод (за кокери говорим) струва минимум 500 евро
- тука - водене по изложби, такси, регистрации и пр., груминг, подготовка за изложби
- ветеринарни прегледи и сетрификати за здравословно състояние
- при заплождането и дай  боже раждането - ваксини на всичките кученца, хранене и т.н
Няма как едно кученце от такива родители да струва малко ... Като имаш предвид, че въпросните хора не заплождат женските кучета всяка година, а поне през една... То е ясно, че хората не го правят за да печелят, а за да има чистопордни кучета американски кокер шпаньоли в БГ

Моята мечта е един ден ако се видя в пари да си внеса качествени кокер и спрингер шпаньол (моето куче мечта), да намеря още съмишленици, че сама няма дя се справя и да възродим породата у нас.

Не е въпрос на префърцуненост, макар че аз съм си стара фръцла :wink:, просто чистопородното куче е красота, носи търсените качества, стойката, муцуната - абе красиво животно ... Хъката беше без родословие но оценката му беше много висока ... незнам как да го обясня - удоволствие е да гледаш красив кокер в действие  :lol: Как плува, търси, носи ... еееех Хъки  :( :( Предполагам така е и за другите породи

Работата е там, че ако купуваш куче по обява или от човек, просто купуваш мелез, в което няма лошо, но защо да даваш пари ... Незнам дали съм ясна... Ние също не сме финансови колоси, но точно защото не цъфтим, не мога да си позволя неоправдан разход. А да купя кокерче от магазин, борса или човек е точно това - да дам 200 - 250 до 400 лева за кученце, което въобще няма общо с кокера, само продавача му така твърди
Ако ще се купува куче от човек по обява, поне да се видят родителите и къде са гледани кученцата.Попадала съм на обяви със снимки на кученца в щайги, мазета, представете си как се гледат животните ...

Мое мнение - кученца от кашон не е добре да се купуват по две причини:
- не знаеш нищо за здравословното състояние рискуваш ужасно много бебето куче да умре след дни от паровироза, лептоспироза, гана и т.н. Няма как в кашона да познаеш дали е болно
- стимулираш човека, който ги продава да заплоди кучката си отново и по същия касапски начин да ги гледа и продава. Щом сега е намерил хора да купят - ще намери и следващия път
- не спасяваш куче като купуваш от такъв човек, защото насърчавайки го да продава, загробваш още поне едно кучило

Роджър ни го донесе приятелка от Унгария. Тя е българка, живее там от 20 години, близка ни е затова ни направи голяма услуга. Просто там кинологията е супер развита и си купуваш добро куче от регистриран развъдник на прилична цена. Роджър ни излезе (според мен приятелката ни се е пазарила яко  :wink:)към 250 евро. Боби ни го донесе с нейната кола, така  и така се прибираше в БГ
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 15:34:39 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #205 -: Януари 07, 2011, 17:36:26 pm »
Фани Благодаря ! Ще се свържа  :)

При нас мъжа ми държеше повече да е породисто, но в интерес на истината се оказа прав. Той се занимава с лов и от там много държи на породите. Каза, че като са малки не си личи, но като започнат да растат все избиват я на Дакел, я на нещо друго...Една съседка си купи Френски Булдог и уж черен, но с месеците му избиха разни петна, та сега е петнист...
В крайна сметка решихме, че ако ще правим нещо - да е като хората...все пак не взимаме куче всеки ден! Ние го гледаме като наше дете. И е много красив  :) на мама Гарджето.
На мен любима порода ми е Американски Стафордшир Териер, но все пак сме в апартамент и се съобразявах да е по-дребна порода.

ПП: Нашето куче стана агресивен след като се роди бебето... :? Не знам, пази ли го, какво..но е малко кофти.

За кучетата в кашон...аз сигурно ще искам да ги купя всичките. Много ми е жал...
А в Китай стоят така пред ресторантите, да си избереш кое да ти сготвят  :( Ужасна работа!
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 17:39:09 pm от Raissa777 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #206 -: Януари 07, 2011, 18:14:31 pm »
А в Китай стоят така пред ресторантите, да си избереш кое да ти сготвят  :( Ужасна работа!
Иии.. там няма да ходя. Ще се прибера със страхотно психическо разстройство. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #207 -: Януари 07, 2011, 19:04:06 pm »
Ау, Фани, много е готино кучето! Да ви е живо и здраво и да ви слуша! И вие него!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #208 -: Януари 07, 2011, 20:36:14 pm »
Аз също не мога да си позволя да гледам породисто куче, но пък не би ми дошло на ъкъла да развъждам непородисто такова. Повярвайте ми не е толкова страшно да прибереш бездомно животно - консултирала съм се със доста ветеринари. Винаги сме оставяли животното на стационар за обезпаразитяване, кожна проба и кръвна картина. Ветеринарите все пак преценяват здравословното състояние на животното, не мисля, че това от кашон е по-малко опасно от това от казана :D. Така че по-добре кученце от приют, отколкото няколко стотин лева за такова от зоомагазин или домашно производство. И двете са еднакво породисти.
Иначе в момента куче нямаме, само коте, но някой хубав ден :D


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #209 -: Януари 07, 2011, 20:53:10 pm »
Напълно ви разбирам за породите и ние имахме някакъв вид булонка, но каква един господ зне, важното е че кучето беше страхотно.Бях го обучила, но баба и дядо при който заживя в един момент го разглезиха тотално.Важното беше, че им беше другарче и то голямо.Почина и много исках да им взема друго, но те не искаха, много тъжиха.
Аз сщо съм решила след време да взема улично куче, но малко трябва да е.Иаме две котки и трябва да свикнат с него още като е бебе.Иначе имам приятелка която си купи породист йоркширски териер от чужбина е, но тук не може да намери мъжки за разплод, макар че иска да има малки.

Фуси малкия е разкошен, а реакцията на Нико е много интересна :) Много се радвам, че сте си взели нов сладур в къщи, пълни къщата и душата със сигурност :)
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 22:44:45 pm от magi_st »

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #210 -: Януари 07, 2011, 21:44:46 pm »
Представям ви Роджър Трети  :lol:   (в семейството ни го предхождат Роджър Първи и Роджър Втори - кокерите на мъжа ми - мир на праха им):

http://www.facebook.com/album.php?aid=270405&id=696805348&l=eda89ab408

Фуси, великолепен е Роджър! Просто страхооооотен! Пожелавам ви от сърце, да се радвате дълги години един на друг...  И Хъки видях - много хубаво момче... Искрено ти съчувствам за раздялата!... :(

Ето малко снимки и от нас. Това е Арчи - той на 11.12. започна 11-тата си година... На втората снимка комуникира от почтено разстояние с котараците на сестра ми...  :lol:



Когато Арчи беше млад (пък и ние ;)), сме ходили по изложби и сме вземали награди, но тази страст продължи много кратко време...  
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #211 -: Януари 10, 2011, 17:03:14 pm »
Фусиндо, Роджър е малко бижу  :biglove: Да ви е жив и здрав, само радости от него!

Цитат
Моята мечта е един ден ако се видя в пари да си внеса качествени кокер и спрингер шпаньол (моето куче мечта), да намеря още съмишленици, че сама няма дя се справя и да възродим породата у нас.
Еееех, мечти, мечтиии... ама аз си мечтая за развъдник на лабчета и нюфчета  :lol: :lol: :lol:

Цитат
Ако ще се купува куче от човек по обява, поне да се видят родителите и къде са гледани кученцата.Попадала съм на обяви със снимки на кученца в щайги, мазета, представете си как се гледат животните ...
Реално, ние с Дарки точно така направихме. Плюс, че мама и тати са с родословие, видяно персонално от нас. Просто хората не са членове на БРФК, съответно и скачката се прави извън техните правила. Факт, поехме риск, който за съжаление тогава не осъзнавах много точно, но повярвайте ми - ако сега трябва да взимам лабрадор, с всичко, което знам, бих си купила родословен, пет (домашен любимец) категория, в съсобственост с развъдчика. Това е най-добрия вариант специално за мен, защото ако няма да имам развъдна дейност, изобщо не ми трябва животно от клас различен от този на домашния любимец.

А колкото до взимането на животно от приют - Лиде, не съм съгласна с теб. Зависи от приюта, например в Богров всички животни се ваксинират, обезпаразитяват, кастрират. Има бебета на по 3-4 седмици. Нищо не пречи, ако не човек не иска да вземе куче на години, на които не му се знаят характер и прочие, да вземе бебе, което да възпита така, както той смята за добре. Лично аз бих си взела, не смятам, че любовта към дадено животно се определя от породата, ама пусто не мога да се съобразявам само със себе си... То мен ако ме питате, бих прибрала всички нещастни и бездомни животни, ама това тема на друг разговор  :oops: :oops: :oops:





Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #212 -: Януари 21, 2011, 21:17:33 pm »
Интересна дискусия, ако позволите ще се включа и аз. :)
Имам 3-годишен котарак, в паспорта му е вписан като "Европейска късокосместа порода" - евфемизъм за "улична првъзходна"... Това е без значение за мен, обичам го и е част от семейството, всичко му е позволено и, както казвам на шега, е най-преданият мъж в живота ми.  :D Мисълта ми е, че породата няма никакво значение, човек се привързва и заобичва животинчето, аз пари за котенце или кученце не бих дала, не от скъперничество, а защото за мен те са като деца и не трябва да се купуват и продават.
Верно, предишният ни котарак беше персийски и извънредно красив, но го намерихме на улицата в един дъждовен и студен ден, премръзнал и кален, още бебе, не знам как е попаднал навън. Прибрахме го, за да му дадем обич и дом, макар че тогава приличаше на проскубано мишле. А сегашния Пухчо - една приятелка спаси цялото котило, стопанинът искал да ги хвърли в реката, стигала му една котка... Така се сдобих и аз с пухена топчица, и на останалите намерихме любящи стопани. Хората могат да бъдат много жестоки, това не мога и не искам да го разбирам...
Сори за дългия пост, но не се стърпях да се изкажа. :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #213 -: Януари 23, 2011, 09:49:16 am »
Момичета, имам въпрос към тези от вас отглеждащи котки. Кой е по-добрия вариант за животното кастрация или хапчета да не се разгонва, защото нашата Макси е улично коте и нямаме намерение да ражда? Тя вече има една коремна операция и не ми се иска отново да я подлагаме на това.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #214 -: Януари 23, 2011, 10:07:07 am »
Дениса, за женските не съм много запозната, досега все мъжки сме имали по случайност. За тях ветеринарите препоръчват кастрация, но стават по-дебели и мързеливи. Сегашният ми котарак не е кастриран, така си минава разгонванията с малко повече мяукане и това е, жал ми е да го подлагам на операция, като съм я виждала с очите си и ми изглежда като издевателство над животинчето. Но нека някой с женска котка ти каже кое е по-добре.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #215 -: Януари 23, 2011, 10:13:02 am »
Serendipity, и на мен не ми се иска нищо да и давам ама живеем в апартамент, а и женските яко мяукат. До нас имат женска и преди да я кастрират беше ад като се разгони. Аз ще се консултирам и с ветеринар ама все пак реших да питам и тук как стоят нещата. Имаме още малко време тя е на 5 месеца.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #216 -: Януари 23, 2011, 10:52:04 am »
Дени моето мнение е че е кастрацията,нащо коте от тези хапчета получи гнойна торба в матката и пак се наложи кастрация,така че ако не смяташ да имате котенца то по добре кастрирайте животното,ако искате поколение ще си я чакате най добре да си мине разгонването и по естествен път....който ще е доста мялкащ ама не е нещо което дане се търпи :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #217 -: Януари 23, 2011, 11:00:35 am »
Благодаря ти и тук, Маймуно сладка  :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #218 -: Януари 23, 2011, 17:12:21 pm »
denisa, и аз съм 100% за кастрация. Моята котка я кастрирахме след като роди, обаче се оказва, че е най-добре това да се случи още преди първото разгонване. По-мързелива не е станала, единствено малко и увисна корема, но според ветеринара не е проблем. Самата кастрация предпазва животното от доста болести.
Ето и един линк с по-подробна информация:
http://www.bezdom.info/index.php?option=com_content&view=section&id=11&Itemid=72

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #219 -: Януари 23, 2011, 17:18:07 pm »
Дени и аз съм за кастрацията, макар че и двете ни котки за сега са на инжекции, на пролет сме решили една по една да ги кастрираме.Ако искате да мине време между двете кормени операции, може първоначално да и биете хормонални инжекции, доста по-щадящи са от хапчетата, казвам го от опит.
На нас ветеринаря ни каза да изчакаме едно разгонване на малката и тогава да я кастрираме, колкото до това дали стават мързеливи и дебели, голямата без да е кастрирана е мързелива и дебела 5 кила е и само се чуди къде да се завре да спи.