0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #160 -: Октомври 27, 2010, 14:59:40 pm »
jordanka arnaudowa, пожелавам ти да излезе, че си е изкарала някога пустата му токсиплазмоза, това означава, че имаш антитела и повторно заразяване е невъзможно. Има два титъра - единия е за минала инфекция, а другия за настояща. Ако не си е карала, тогава прехвърли на мъжа ти почистването на котешката тоалетна или е чисти с ръкавици. Също така внимавай с неизмити зеленчуци или недопечени меса, защото от тях по-лесно можеш да хванеш токсиплазмоза, отколкото от котаците.


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #161 -: Октомври 28, 2010, 15:46:51 pm »
Не смея даже да отворя линка. Преди три дни отидох до ветеринарната клиника за морална подкрепа на една приятелка, чието куче е много болно и се прибрах с котенце. Малко, бяло и оранжево, простреляно със съчма. Нямаше място в стационара и хората, които го водеха, се чудеха къде да го приберат. Та сега е у нас. Ще се наложи най-вероятно ампутация на простреляното краче, но с мъжа ми искаме да потърсим поне още едно две мнения. Къкъв човек трябва да си, за да стреляш по коте?
много пъти съм се питала-защо  хората сме толкова жестоки.Ние сме такива към себе си-бием се, избиваме се ,убиваме за 2-3 лева -то какво остана в отношението към животните.Защо не се поставят на тяхното място, че може да постъпват с тях така ,както се отнасят към животните.Искам поне веднъж да стане така-човекът и животното да си сменят местата.Ами тогава...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #162 -: Октомври 29, 2010, 09:36:40 am »
Момичета, тази сутрин получих мейл от "Най-смешните животни и хора на планетата", че на 6.11.2010 в предаването ще покажат тази снимка на Тедка :)


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #163 -: Октомври 29, 2010, 11:36:04 am »
 :goodluck: Нашият дзвер постоянно се зъби и много хапе.Това куче е лудо-не дава да го пипнеш,, камо ли да го помилваш.Направих един път тази грешка и не повтарям.Казала съм му ,че като му изпадат всички зъби, тогава ще го милвам.Много е зло.Хапе наред-карал ме е да влизам в стаята през пропореца ;моята свекърва също е хапана много пъти.Казах й, че такива кучета ги умъртвяват веднага-то не подлежи на нищо.Много ми е интересно ,понеже гледам'' Говорещият с кучета'' дали ще се справи с нашият дзвер.Иначе е много красив-булонка.Другото е голямо-драхстер и всеки мисли, че тя е лоша-но не нали знаете приказката-Дребно но вредно!. :croc: :kittenyarn:много са кротки само ,че едната като не я пуснеш да се качи, събаря всичко на земята и вършее наред.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #164 -: Ноември 03, 2010, 21:52:31 pm »
От два дни ми няма котето  :(. То си излизаше и някой си го е харесал сигурно. Направо сърцето ми се къса. Такава мила душичка. От два дни не съм на себе си. Дано някое дете го е взело и му се накарат да го върне.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #165 -: Ноември 04, 2010, 00:08:04 am »
Разлепи много обяви в района. Един наш близък приятел си загуби котарака - явно разгонен скочи от терасата да дири женска... разлепи обяви около целия квартал, обяви възнаграждение, раздаде обяви и на децата, които всеки ден играят там в квартала, да се оглеждат. Котьо се завърна, решихме че е прочел обявата, видял е, че се притесняват за него :D
Дано скоро се върне котенцето.


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #166 -: Ноември 04, 2010, 01:50:38 am »
Змимка , чудесна е снимката, ще накара всички да се ухилят :)

lidia, напълно те разбирам и аз, толкова време съм прекарала по терасите, за да се оглеждам за предните два котарака.
Сега новият ни образ Тито не смея да го пусна още навън, но рано или късно ще иска да излезе, порасна магарето и хапе като змийче, и аз чакам да паднат бебешките зъби.
Ето го дивака - в почивка


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #167 -: Ноември 04, 2010, 03:36:37 am »
Мимка, много чаровна тая твоя мадама  :lol:.
Лиде, котето ти само ще се върне, като му огладнее д.то  :). Нашият Каспар се беше изгубил /писах горе как го осиновихме/, но откакто живее с нас - изобщо не ще да излиза през вратата.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #168 -: Ноември 04, 2010, 08:21:04 am »
Eто и нашето куче Доби.Мъжки на 2 години.Името му идва от доберман, защото баща му е такъв.
 

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #169 -: Ноември 05, 2010, 17:33:47 pm »
Мимка, Теди е страхотна.

Симба и вашия разбойник е голям сладур

Златенд дъжд готин кучо си имате.

Аз да ви представя няшите мадами да видите как се спи най-добре.Апропо голямата ми е бягала два пъти но само за през ноща и после се връща умряла от глад и затова са си само домашни котки и на терасата не ги пускаме дори.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #170 -: Ноември 05, 2010, 18:00:29 pm »
Ние сме в къща с двор и котаче си седеше навън. Излизаше само до мрежата и беше много галъовно. Трети ден го няма и се съмнявам, че само е отишло където и да е  :(
Дано поне го гледкат добре. Направо не съм на себе си тези дни. свършиха ли котките та опряха до моята  :(. И детето пита за него, засега и казах, че е отишло при майка си на гости, обаче се чудя за колко време ще мине номера. и тя много тъгува.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #171 -: Ноември 29, 2010, 17:33:37 pm »
С огромна мъка влизам тук, за да ви кажа, че миналата седмица нашето момче Хъкълбери си отиде  :balk_145: :balk_145:

Всичко стана ужасно бързо и абсолютно неочаквано за нас - още не можем да се опомним. Това, за което влизам тук е да споделя нещо, според мен важно за хората отглеждащи кучета в София:

1.
Има поне две (може и други да има, но аз тези знам) клиники в София, в които можете веднага и едноврвеменно да направите изследвания на кръв, биохимия, рентген, ехограф специално с материали и реактиви за кучета. Това са Син Кръст и Централна Ветеринарна Клиника

2.
Ако кучето ви се нуждае от опитен хирург - без съмнение препоръчвам д-р Димов от БестВет

3.
След навършване на 7 годишна възраст - всяка година водете кучето си на контролен преглед за ПКК и биохимия и ехография на коремни органи. Трябва да призная, че въпреки, че съм правила това редовно, моето момче си отиде от много агресивен тумор на панкреаса, развил се в рамките на 4, 5 месеца. Но все пак, правете това редовно ...



ПС
Лека нощ мило мое момченце - ти знаеш колко много те обичам и колко безумно ми липсваш ...
http://www.facebook.com/album.php?aid=263369&id=696805348&l=90c665632c
   
В очакване ....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #172 -: Ноември 29, 2010, 17:56:26 pm »
Много съжалявам за загубата ви  :(... Направили сте всичко по силите си, но доколкото знам от мъжа ми, заболелите от рак на панкреаса нямат шансове...
Дано момченцето ви да е на по - добро място!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #173 -: Ноември 29, 2010, 19:35:09 pm »
Фани, кучето ти ми беше от любимците и страшно ме натъжи новината.  :( Разкошно куче. Прегръдки.
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 20:03:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #174 -: Ноември 29, 2010, 22:29:45 pm »
Фуси, съжалявам за загубата ви  :(
Цитат
Ако кучето ви се нуждае от опитен хирург - без съмнение препоръчвам д-р Димов от БестВет

Напълно съм съгласна с Фуси. Д-р Димов оперира нашата Макси в петък по спешност, ако не беше той сигурно щяхме да я изпуснем. Всички в клиниката са много любезни и приятни млади хора. Ето я и нея:

 
 





*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #175 -: Ноември 29, 2010, 22:47:07 pm »
Фуси, много съжалявам, Хъкълбери не е бил просто куче, а член на семейството ти.

Дениса, какво се е случило с Макси?


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #176 -: Ноември 30, 2010, 08:55:07 am »
Фусинко....

МОСТ НА ДЪГАТА
На самия край на небосклона има място наречено Мост на Дъгата. Когато животното умира, особено ако то е било много любимо за някой в този живот, то попада на Моста на Дъгата. Там има безкрайни поля и хълмове, по които нашите приятели могат на тичат и да играят всички заедно. Там има изобилие от храна, вода и слънчева светлина и там на нашите любимци им е топло и комфортно.
На това място всички болни и стари животни се превръщат в млади и пълни с енергия; имащите травми и осакатявания отново стават здрави и силни. Времето за тях минава неусетно, ако само си спомним за тях в своите мечти и сънища. Животните там са щастливи и доволни от всичко освен едно - всяко от тях си е отишло рано и е оставило в този живот някой много скъп за него човек.
На Моста на Дъгата животните тичат и безгрижно играят всички заедно, но идва ден, когато някое от тях неочаквано се спира и гледа в далечината. В неговите очи пламва огън, а тялото му започва да трепери от нетърпение. Неочаквано то напуска своите събратя, лети над изумрудено зелената трева, и краката му го носят все по-бързо и по-бързо.
То ви забелязва; и когато вие и вашия любимец накрая се срещате, здраво се прегръщате, щастливи от това, че сте се събрали и повече никога няма да се разделите.
То ще бъде лудо от щастие, ще лиже вашето лице, вашата ръка отново ще го гали нежно по главата, и вие още веднъж ще погледнете в преданите очи на  своя любимец, толкова за дълго напуснал вашия живот, но никога не напуснал вашето сърце.
Сега вие можете да пресечете Моста на Дъгата заедно...

 :bighug: :bighug: :bighug:

R.I.P. Хъкълбери, почивай в мир мило момче

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #177 -: Ноември 30, 2010, 11:24:25 am »
Eille, Макси получи инвагинация( чревна непроходимост) не можеше да ака, и къде ли не я водихме, правиха и клизма и какво ли още не, добре че попаднахме на доктор Димов и той я оперира още същия ден. Сега е много добре вече започна и пакости да прави пак  :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #178 -: Ноември 30, 2010, 11:35:44 am »
Fussii искренно съжалявам за кучето ви.Знам как то става част от семейството.

Denisa добре е че сте намерили добър лекар.И сега е с яка?Браво.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #179 -: Ноември 30, 2010, 11:46:29 am »
Маги, с яка е, за да не си ближе и дърпа шевовете, до вчера беше и с абокат, но добре че го махнаха, че много я дразнеше.
Нека са здрави всички животинки, душички сладки.
Рали, страхотно е това което си написала.