0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #180 -: Декември 04, 2010, 18:26:20 pm »
Eille, Макси получи инвагинация( чревна непроходимост) не можеше да ака, и къде ли не я водихме, правиха и клизма и какво ли още не, добре че попаднахме на доктор Димов и той я оперира още същия ден. Сега е много добре вече започна и пакости да прави пак  :D

Искам и аз да споделя впечатленията си от клиника Бест вет,където др.Димов оперира и нашия котак.Оказа се,че се е родил криптокрих?!? 8OИ щеше да си живее така до полова зрелост,след което щеше да направи карцином на тестиса...

Заведох го там за кастрация,когато беше на 6-7 месеца,а се оказа,че единия тестис не е в скротума,не е в ингвиналните тръби ,а е...направо си е бил в стомахчето.Направиха му сериозна коремна операция и Док. каза,че до година е щял да направи карцином и да умре,ако не сме били решили да кастрираме 8O
Бях го водила преди това на друго място,за общ преглед,още като го взехме,но не откриха,че е с един тестис ?????

Коко е вече на година и пет месеца и си е живичък,сладуна.
« Последна редакция: Декември 04, 2010, 18:30:25 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #181 -: Декември 05, 2010, 17:26:57 pm »
 :hello2: :bighug:Знам какво значи да загубиш животинка ,защото тя става член на семейството ,става като детенце.Винаги съм се заричала ,че повече край няма да взема животно, защото всеки изживява такава загуба тежко но не .Винаги има нещо покрай мен.Нещо, което те дърпа за крачолите или те дебне под масата.А пък като замърка ,или започне да маха с опашка като метроном ти става хубаво.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #182 -: Декември 05, 2010, 17:46:11 pm »


Искам и аз да споделя впечатленията си от клиника Бест вет,където др.Димов оперира и нашия котак.Оказа се,че се е родил криптокрих?!? 8OИ щеше да си живее така до полова зрелост,след което щеше да направи карцином на тестиса...

Заведох го там за кастрация,когато беше на 6-7 месеца,а се оказа,че единия тестис не е в скротума,не е в ингвиналните тръби ,а е...направо си е бил в стомахчето.Направиха му сериозна коремна операция и Док. каза,че до година е щял да направи карцином и да умре,ако не сме били решили да кастрираме 8O
Бях го водила преди това на друго място,за общ преглед,още като го взехме,но не откриха,че е с един тестис ?????

Коко е вече на година и пет месеца и си е живичък,сладуна.
Да, напълно е възможно при "скрит" тестис да развие карцином, добре че сте го кастрирали. Това се случва по - често при кученца, доста по - рядко при котки. При нас повечето животинки се кастрират в много ранна възраст и съответно се предотвратява опасността.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #183 -: Декември 05, 2010, 21:28:33 pm »
Д-р Димов е прекрасен специалист, освен това се отнася с огромна съпричастност към кучето и стопаните. Ние с мъжа ми не бяхме на себе си в понеделник и двамата аз името си не можех да кажа - плачех като водопад. Попитах го само какво бихте направили за вашето куче, той каза - ще го отворя и ще опитам всичко ...
В сряда аз вече се бях стегнала и много вярвах, че ще победим гнусния тумор, доктора видя и отново беше много мил, даже получих похвала, че съм си събрала акъла ...
Накрая, когато екипа излезе от операционната - всички бяха страшно милии подкрепящи ... доктора беше много разстроен попита "Нали ми вярвате, че направих всичко възможно ..."

С чисто сърце го препоръчвам - дано не ви се налага...
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #184 -: Декември 13, 2010, 17:42:39 pm »
Чак сега виждам какво е станало...

Фани, много съжалявам за Хъки, наистина беше чудесно куче! То е в кучешкия рай и ви гледа от горе.

Прегръщам те!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #185 -: Декември 28, 2010, 09:53:01 am »
Хайде помагайте  :)

Мойта кучка  :wink: е разгонена, кога трябва да я заведа при мъжкия (или в случая да взема мъжкия в къщи :lol:, че стопаните му не искат да се занимават с две кучета). До сега който питах ми казават седмица след като е започнал цикъла й :lol: :D :lol:, ама дали е така? :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #186 -: Декември 28, 2010, 15:07:14 pm »
Радостинка, самата кръв се променя и става по-бистра, тогава кучетата са най-фертилни. При различните породи е на различен ден (от 7 до 14), така че най-добре се консултирай с ветеринар.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #187 -: Декември 28, 2010, 15:24:51 pm »
Моето кученце го водехме м/у  10 и 14 ден и тогава забременяваше. Например ще я заведете на 10 ден, на 12 ден и на 14. Веднъж я водихме само 1 път и не забременя. Тя беше малка порода - японски хин и живя 17г.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #188 -: Декември 28, 2010, 15:51:49 pm »
Ами аз поизчаках, днес вече е май 10-ти от цикъла й, а и както казва Лемончето има промяна в кръвта от ден, два...много по-бледа е, като разредана, много по-прозрачна и като количество понамавя вече.
Ще видим какви ще ги свършат  :D
Сега се опознават в къщи и нашата мома се правила на срамежлива :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #189 -: Декември 29, 2010, 23:14:49 pm »
Аз да си задам въпроса, който може да не кефи много хора - а тази скачка регламентирана ли е според правилата на БФК (Българска Фередерация по Кинология)??? Ааа, сигурно ли е, че тези кученца, които ще се родят, в един момент няма да се озоват на улицата???

Моля ви, бъдете отговорни!!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #190 -: Декември 30, 2010, 08:22:35 am »
Рали, били конкретизирала?
Честно не съм запозната с правилата на БФК?
Ама каго гледам и кученца няма да имаме...нещо не се харесаха :wink: или отново не уцелихме момента кога да ги съберем...
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 08:31:56 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #191 -: Декември 30, 2010, 09:36:06 am »
Радостинка, остави ги малко заедно, тя си знае кога е момента. А ако не го допусне - значи си има причина (вероятно в него или наистина момента е пропуснат).

Рали, и аз не съм наясно с въпросните правила, но тук очевидно кученцата са желани и не ми се вярва да останат на улицата. Би ли дала линк, за да прочетем и да се ограмотим.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 09:37:49 am от lemon »
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #192 -: Декември 30, 2010, 10:12:42 am »
Е, имат затопляне в отношенията :), ще бъдат заедно и днес, но утре така или иначе трябва да върнен мъжкия на стопаните му.

Мислила съм какво ще правим кученцата после, наистина ако имаме такива се надявам да им намерим добри стопани :), със сигурност няма да ги оставим на улицата де.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #193 -: Декември 30, 2010, 10:59:32 am »
Радост, дано наистина успеете да намерите добри стопани, не е мисия невъзможно, но е трудно. У нас винаги е имало приемни животни, август гледах изхвърлени бебета пинчероподобни, и успях да ги задомя благодарение на една група за помощ на бездомните животни във Варна, иначе не знам как щях да се справя. Ентусиасти много, докато бебето не им препикае килима и изгризе мебелите и обувките.
Ще копирам едно мнение, което на мен много ми допада:
Хората просто не разбират и не искат да разберат нещо.
Който членува в киноложка организация, се нагърбва с отговорности, защото тези организации имат развъдни правилници. Тези правилници включват здравни изследвания на родителите, екстериорни оценки, оценка на темперамент и куп други изисквания, за да бъде допуснато дадено куче до развъдна дейност. След това развъдчикът поема отговорност да намери стопани(кутретата на добрите развъдчици са запазени обикновено години предварително), и чрез договор двамата се задължават с бъдещи ангажименти.
Защо той не може да стане безотговорен? 1. Защото ще го изключат от клуба 2.Защото в света на кинологията всичко се крепи на репутацията на т.нар. "reputable breeder", загубиш ли я, си аут.

Когато вие си развъждате у дома, не спазвате никакъв кодекс. Най-малкото защото не знаете произхода на вашето куче, не са проследени генетични заболявания в линията, не са ясни рисковете от дадена връзка. Може да заплодите сестра с брат без да знаете и без да ви мигне окото. Може да съчетаете гени така, че да получите летален ген или тежка малформация. Тук във форума си имаме трикрако хъски, плод на домашно развъждане и несъзнателна близкородствена връзка. Това в природата се избягва чрез естественият отбор, при домашните животни чрез изкуствения. Когато плодите напосоки, вие не извършвате изкуствен отбор (селекция). Вие създавате нещо, което не е търсено, правите го безцелно (за да задоволитесвоя емоционална потребност, не потребност на кучето) и способствате свръхпопулацията.
В природата в глутницата вълци се размножава само алфа двойката. На 10 животни едно е родоначалник. При домашните кучета всяко може да има поколение, работа на човека е да избере това едно измежду 10. Ако всички 10 имат поколение, става катастрофата, на която сме свидетели.
Животните нямат емоционална потребност да създават поколение и не страдат, ако нямат такова. Те имат само инстинкт за продължение на рода, свързан с оцеляването на вида. Инстинктът, забележете, е в услуга на вида, но най-често във вреда на индивида - раждането и разплождането не прави кучето по-здраво, напротив, изтощава го, подлага го на рискове, продължението на рода не цели оцеляването на индивида. Оцеляването на вида домашно куче никак не е застрашено, точно обратното. В целия свят глобално погледнато има много повече кучета, отколкото домове за тях. Това значи, че излишъкът се изтребва и измира по особено гаден начин. Създавайки свръхпопулация, човек извършва жестокост. Всяко безцелно създадено животно е свръхпопулация.
http://forum.dog.bg/topic/36641-%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0/page__st__120


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #194 -: Декември 30, 2010, 17:51:36 pm »
Мерси, Ели!

Моето куче си остана мома, от една страна защото я взехме голяма (на 4 години), а от друга - нямах време да се занимавам с кученца. Не съм и мислила на кого да ги давам, но усещането ми е, че кокерчетата са едни от най-желаните породи и нямаше да ми е трудно да им намеря добри стопани.

Дали заради това или по друга причина, но кучето ми разви тумор на гърдата наскоро, който успешно оперирахме. А тя, милата, е на 13 години вече.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #195 -: Декември 30, 2010, 18:21:19 pm »
radosttinka, ето ти професионално мнение  :lol: /не от мен, от мъжа ми  :oops:/.
След започване на цикъла на женската може да ги събирате. Ако тя позволи на кавалера да я "покрие" /така се изрази  :lol:/, трябва да ги събирате 3 пъти през ден. Ако не стане "работата", значи женската не е готова. Трябва да се изчака и да се опита пак след няколко дни. Каза още, че няма как да не се харесат, нито мъжкият има специален момент. При нас пробването се избягва с тестове за нивото на прогестерон, не знам дали са разпространени в Бг.
Дано съм била полезна и успех!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #196 -: Декември 30, 2010, 22:31:01 pm »
Общо взето Eille е отговорила на въпросите ви, но общо взето - изисква се кучетата и двете да са родословни, да членуват в съответния клуб на породата, в зависимост от породата да са покрили определени здравни изисквания, плюс стандартните такива.

Аз специално съм се интересувала от лабрадорите (по обясними причини), и за нас изискванията са следните:
- кучето да е с родословие
- поне три пъти оценка Отличен или Много добър от специализирани изложби
- кучето да има изследване за Тазобедрена Дисплазия, и степента му да е А или Б (в краен случай)
- да не носи ген за глаукома
- да е бруцелоза canis негативно  - това важи за абсолютно всички кучета, когато се прави скачка

Отделно, не трябва да се забравя, че целта на развъждане на кучетата е да се развъждат такива, които да отговарят на всички качества на породата. В случая с лабрадора трябва да се търсят качества на спокойно куче, което лесно се поддава на обучение, куче с качества на помощник на хората, любвеобвилно спрямо деца.

И те така...

Лично мое мнение (вече споделяно и от Ники) : в къщи само Ники е Алфа куче, Дарки е доооста далеч от това положение, скачка няма да го огрее.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 22:41:39 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #197 -: Януари 05, 2011, 21:22:42 pm »
И аз да допълня с мир  :lol:

Благодарение на домашните сватби, най-отговорно твърдя, че породата английски кокер шпаньол в България  е ИЗЧЕЗНАЛА. Просто няма такива кученца ... След загубата на Хъко, къщата ни заприлича на гробница - просто беше ужасно. Калин и аз ревем буквално от сутрин до вечер. Даже командировахме Колето при баба и деди, да не ни гледа в тоя вид. Калин ставаше сутрин и ходеше сам по пътеките, дето са се разхождали двамата, аз спях с одеалцето му - абе ужас ви казвам.Накрая решихме, че няма да сме предатели, ако си вземем ново кученце и се започна голЕмото търсене.
Познавате си ме - "Фани-китайската капка"  :wink: Просто изчетох де каквото можеше да се изчете и изтръшках де що имаше обяви, развъдници и магазини в България ... Запознах се БГ клуба на кокерите - много симпатични хора, обаче те развъждат само американски кокери ...
Оказа се, че понеже кокерите са сравнително популярни кучета, са кръстосвани абсолютно безугледно и безобразно по съседски, роднински и още незнам си как, в следствие на което в момента на пазара има доста кучета, които се продават под заглавие "Кокер", но всъщност те са четвърт сетер, една осемнайста  дакел, три четвърти вълкодав, обаче бащата е истински кокер ...
Същото нещо се е случило с породата пудел у нас ... просто изродена в "Българско бяло куче". Уверих се в това преди 4 години, когато търсих пудел на майка ми. Тогава намерих по абсолютна случайност качествено животно, не искам да си спомням за парите ...

Покупката от магазини, борси и развъдници в БГ няма да коментирам... Само да отметна, че регистриран развъдник за английски кокер  шпаньол у нас НЯМА!!!

Така че - спрете да кръстосвате кучетата по домашному, просто защото:
- съсипвате породата
- рискувате да се родят болни кученца
- не правите добро на собстевното си животно, а задоволявате егоистичното си желание да си поиграйкате с бебета кученца ...

Горното не казвам с лошо, просто помислете защо го правите.

Представям ви Роджър Трети  :lol:   (в семейството ни го предхождат Роджър Първи и Роджър Втори - кокерите на мъжа ми - мир на праха им):

http://www.facebook.com/album.php?aid=270405&id=696805348&l=eda89ab408


И последно - ако искам да гледам и обичам безпородно куче, което си е прекрасно и няма нищо лошо, напротив, но тогава няма нужда да давам пари (м-у 200 и 250 кинта) и да си купувам нещо под заглавие "кокер" или "пудел". Има доста приюти, по-добре да си взема животно от там.






« Последна редакция: Януари 05, 2011, 21:26:59 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #198 -: Януари 05, 2011, 22:01:19 pm »
И аз имам малък проблем с чистите породи...
Когато решихме да вземем куче, съквартиранта каза или да е чиста порода или пари не дава. След много ровене и търсене се отказах от БГ и се ориентирах към чуждестранна доставка...
Сега обаче кучо порасна и му търся жена... :)
Исках да ви питам - ншкой има ли Френски булдог и знае ли нещо за възпроизвеждането им? Четох, че не можели да заченат и родят по естествен път...? До колко е истина или глупости в нета се чудя...

Страхотен е Роджър Трети  :) Честито !
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #199 -: Януари 06, 2011, 20:08:29 pm »
Фани, Роджър Трети е много, много хубав, да се радвате взаимно едни на други дълги години. Разкажи детето как го прие?

Иначе и от мен последно за домашното развъждане - това е една от основните причини за бездомните кучета. Българите нямат културата да кастрират домашните си любимци, втълпено им е, че задължително трябва родят. Тъй като чипирането не е задължително, всеки може да изхвърли кучето си без последствия. Скоро слушах Анимъл Рескю София - според тях в София се изхвърлят над 15 000 кучета годишно! После защо не можем да се справим с бездомните животни, отделно че ужасно ме е жал за тях.
Така че и аз призовавам да бъдем отговорни!
Raissa777, аз бих се обърнала към развъдника, от който съм купила животното.
http://www.braverysbg.com/