0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #380 -: Май 31, 2012, 07:34:37 am »
 :lol: :lol: :lol:

Нашата любима е ей това одеало:



*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #381 -: Май 31, 2012, 15:00:43 pm »
 :jump12: Добре де, всеки има право на любов, ама котето кастрирано ли е?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #382 -: Май 31, 2012, 15:04:59 pm »
Да, преди 11 г, но не му пречи на любовния живот. Веднъж изневери на одеалцето с едно мече, но си простиха  :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #383 -: Май 31, 2012, 15:10:12 pm »
Elle, Елфи,  :jump12:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #384 -: Май 31, 2012, 16:28:24 pm »
Ох, явно нищичко не разбирам от котки  :lol:. Мислех си, че след като вече е евнух, няма да има мераци. Сега се налага да обяснявам на сина ми какво прави котаракът  :lol:...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #385 -: Май 31, 2012, 18:34:17 pm »
Мимс, кастрирай я, да не се мъчите взаимно... не е вредно изобщо, напротив. Аз на Роджо също съм му подготвила кастрация за лятото.
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #386 -: Юни 13, 2012, 11:43:28 am »
Змимка, много се забавлявах с разказа ти  :lol:
Дара има неблагоразумието да се разгони 1 път и
веднага след това и бе отнето това право.
Една вечер ходи като пияна и на другия ден вече беше
същия тазманийски дявол който си е. Хич не знам как ще се оправим с нея
като се появи бебо, нонстоп спи в леглото от сега.
Аз го покривам с разни платове, но в началото колко ли пъти ще забравям и ще
се налага да се пере всичко. А има ли нещо на простора
прави най-невероятните акробатични изпълнения да свали всичко от там
и да се въргаля по пода с дрехите.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #387 -: Юни 17, 2012, 14:56:59 pm »
По повод дрехите на простира - в един нормален свят, ако гълъб се омота в нечие пране и падне ошашавен на нечия тераса, на около 20 см от нечия котка, резултатът е само един - най-щастливата котка на света. Разградската действителност - половин час успокояване на Радка, първо от тати, после от мама. Сигурно дълго още ще сънува кошмари, а гълъбът дълго още ще се задавя от смях...
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #388 -: Юли 24, 2012, 15:12:37 pm »
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1271992522380&set=a.1228222028145.2030939.1306891763&type=3&theater Да, покажа и моята бяла пухена принцеса, която се казва Айси (в превода Ледче) и е най-голямата лигла на света! Много си я обичам и е същинско маймунче на моменти. То е голям чвор това коте, и най-готиният момент е, че като дойде да ти мърка - ейййй няма отърване!  :lol: Тя има тъжна история, и не случайно е толкова глезена и обичана. Преди 14 години имах друга котка, която живя 7 години и почина от котешка чума, тогава много котета починаха, старата тигрова котка издъхна в ръцете ми. Ужасът ми беше голям и цял ден бях плакала в училище, те ме освободиха от часовете, като ме видяха колко съм разстроена. Мина се не мина време, и аз пак замрънках на наще, че искам коте. Защото съм котколюбива а дрънкам! И майка ми каза, че иска само бяло коте и точка. Та брат ми усърдно се зае със случая и каза, че щели да оплодят една тигрова котка на един негов приятел с огромен бял персиец и, ако имало бяло коте щели да ни го дадат. Така и стана, тигровата роди и единственото беличко ни го дадоха на нас. Тя си беше с хубави жълти очи и бяла с къс косъм, но имаше само едно сиво петънце на главата, което изчезна, когато Тути порасна. Брат ми я кръсти така в превод от английски - значи Зъбче. Та тути като си играеше с него, много обичаше да го хапе и за това така си и остана като име. Та, като се наложи да се пренасяме от апартамента взехме и Тути с нар, обаче така и не я кастрирахме. Мама я беше страх и все още я е страх да кастрира животинки, защото понякога не се дозира очно упойката и те не се събуждали след това. та Тути стана от гражданка - провинциалистка на село и какво стана тя забременя и народи една камара котета, които ние раздавахме и подарявахме. Обаче все бяхме нещастни, защото тя като раждаше все имаше мъртвородени бели котенца, а ние искахме тя да има и поне едно бяло. Преди около пет години нашата маца ни изненада с голямо котило от 5 чисто бели котета - направо ангелчета, така се радвахме, че ще подаряваме белички мъници и така се получи че те едва навършиха и месец и започваха хора, да идват и да си взимат. Тути много се ядоса, че тези котета бързо й ги взехме, а тя беше прекрасен родител. И маймуната на следващото лято реши да направи следният номер: разгони се, ние бяхме решили да й дадеме хапчето, но то беше последно и тя го изплю, вече и тя беше станала на 7 годинки, и доде на двора с един уникално сив котарак и се "ожениха" пред очите ни... сещате се за какво говоря. Беше ми смешно да ледам коти какво правят и беше голям кикот. И след 3 месеца Тути роди две прекрасни бели котенца, момченце и момиченце. Беше октомври 2008-година. За много кратко време Тути рязко отслабна, не ядеше и отстрани, където са бъбреците много се поду. Притеснихме се. След около двайсетина дни решихме, че ще я водим на лекар тя оказваше да се храни, а котетата проядоха котешка храна. И мама като занесла котката на доктор, в първият момент решили, че котето има кисти на яйчиниците, но решили все пак да я отворят и да видят какво е реалното състояние. Майка ми се съгласила, отварят те ... и какво да видят рак на бъбреците в напреднал стадий, цялата й коремна кухина в тумори. Наложило се да я приспят, защото иначе щяла да се мъчи в адски болки и краят пак щял да бъде летален. Ох, колко сълзи изроних за това прекрасно създание.... за моята изключително умна и добра Тути....
Обаче, стана студено и ден по-късно прибрах двете осиротели котенца в ателието ми в София на топло и на спокойно. Един месец тия мъници се състезаваха, кой ще надбяга другарчето си и тупуркаха по пода много смешно... Синът на тогавашният ми шеф, беше решил да си вземе коте с приятелката си, защото и нейно коте беше починало и момичето страдало. Та казвам му аз, че имам прекрасно мъжко бяло късокосместо коте, което ако искат може да го вземат. А Айса сестра му не я давах, защото беше с по-пухкава козина и я исках за себе си. Дойдоха, взеха го мъника, купиха му за над 100 лева всякакви котешки принадлежности, за да живее котето охолно и щастливо, но радостта им не траяла дълго. Един ден го намерили и пречупен врат. Какво се е случило не знам, но пак плаках горчиво. И тогава, пренесох изцяло огромната обич, нежност и грижи към Айси - единственото ми бяло, пухкаво и щастливо, гледано коте. Даже годеникът ми, също се грижи за нея като й купува какви ли не котешки джунджурийки. Даже на моменти ревнува много смешно, когато започна да й говоря и да я галя тази малка сладка котка, която се надявам да има по-добро здраве и да бъде с една идея по-дълголетна от останалите ми котараци, че се оказа, че съм изгледала един тон котки - и май, винаги в дома ми ще има място за една котешка прелест....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #389 -: Юли 28, 2012, 22:43:57 pm »
Здравейте момичета!
За съжаление трябва да се разделим с моя домашен любимец :(( местим се да живеем под наем,а там няма да позволят да си го вземем  :balk_145:
Много сме привързани с моето детенце към него и си го обичкаме много и искаме да попадне при хора които ще го обичат много  :heartbeat: а тук в Зачатие е най-подходящото място.Някой ако иска да го осинови да ми пише на лични.Прилагам снимки на нашия любимец

             
             

Вярвам!!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #390 -: Юли 29, 2012, 19:08:34 pm »
Бебешори, много е тъжно, нямате ли начин да си вземете котето, хазяите ви може да излезнат разбрани, може и те да имат домашни любимци, нищо не се знае.


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #391 -: Август 09, 2012, 15:01:06 pm »
Не знам дали съм в темата, но от около 2 седмици си имаме малка сова на балкона. Каца на климатика и редовно ни изкарва акъла през нощта (балкона е на спалнята).

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #392 -: Август 09, 2012, 16:32:14 pm »
BeBeShOri*,
Какво стана с котето? Ще питам хора, които искат бяло коте. Ще се опитам да ти помогна.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #393 -: Август 29, 2012, 05:28:54 am »
Здравейте :)
отдавна не съм качвала снимки на моята сладурана, ето някои нейни с нови номера  :D


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #394 -: Август 29, 2012, 15:58:03 pm »
Да знаете коректен ел. магазин за принадлежности за животинки? - каишки, купички за храна, играчки и т.н.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #395 -: Август 29, 2012, 17:51:40 pm »
Тара, би ли ми казала от къде си, за да мога да ти помогна? В София има доста зоомагазини, така че мога да ти кажа няколко, но първо ме светни от кой град си :) Дано да съм ти полезна.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #396 -: Август 30, 2012, 08:25:08 am »

Приятел ме отмени и напазарува за кучето.

от разглеждането на зоомагазините в интернет, останах с впечатлението, че някой неща са доста завишени....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #397 -: Август 30, 2012, 10:09:28 am »
Тара, повечето неща през интернет са завишени, гледах поилка за кучета и котки тип фонтан, която струваше навремето 100 лева, но предпочетох моята маца да пие от по-голям съд - намерих й един леген, и тя си пие от него.  :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #398 -: Август 30, 2012, 22:05:15 pm »
Тара, повечето неща през интернет са завишени, гледах поилка за кучета и котки тип фонтан, която струваше навремето 100 лева, но предпочетох моята маца да пие от по-голям съд - намерих й един леген, и тя си пие от него.  :D
Такава поилка (става за кучета и котета) има и в Джъмбо! Цената и беше по спомени към 39.90 лева  :D


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #399 -: Август 31, 2012, 15:36:23 pm »
Красавице, Благодаря ти :)