0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #420 -: Октомври 24, 2012, 21:20:30 pm »
Благодаря ви,обнадеждавате ме.Чандра,ако имаш възможност и настроение,може да попиташ за двете котки и да ми пишеш примерно на лични да не спамим тук.Аз решихе и те са твои и си помислих каква пълна къща:) но тя пак е пълна,щом освен двете котки има и тризнаци:)))
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #421 -: Октомври 25, 2012, 00:44:21 am »
Чандра, Рали, много съжалявам за другарчетата ви  :(. На нас това тепърва ни предстои...

Афродита, няма по- любима "играчка" на децата ми от котарака! А и той много ги обича. Единственото, което направихме, беше да му махнем ноктите, защото дереше ужасно.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #422 -: Октомври 25, 2012, 07:24:28 am »

Рали, кой е Мъни? Аз само Дарк знам...


Немската овчарка на нашите... ето този сладур...



Много ми е.... като се сетя за него, една буца ми застава на гърлото и дълго време не иска да се махне, но на 14 години, след прекаран инсулт и неподвижност на задните лапи... Колкото и да е тежко, ако наистина ги обичаш трябва да вземеш немислимото решение :(

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #423 -: Октомври 25, 2012, 10:38:57 am »
Само това намерих от този комп., снимките са много стари, още е в първата си "къща". Пускам го рядко, повече зимата, защото ако реши, че ще лети се забива на най неподходящите места , не дай си боже някой отворен прозорец да уцели. Да не говорим че моментално се мята върху нещо за унищожаване, стойката, върху която му е клетката я рендосва и прави на клечки за зъби, преди година си прегриза клона върху който седеше. Иначе репертоара му е много богат - сам се пита и сам си отговаря, вика ни и ни строява всичките подред. В началото правеше котарака на луда калинка, като постоянно го викаше да яде с моя глас, вече обаче не му минава номера. От година две застроиха съседния парцел и хората от среща си умират от смях, та ги чувам у дома. Само един случай ще разкажа с един новодомец - спрял колата под нашия прозорец и рови нещо в багажника, а нашия от горе с един укорителен тон: "Какво правиш ти бе .... а?, човека така се стресна, че си удари главата във вратата.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #425 -: Октомври 27, 2012, 16:44:14 pm »
В началото правеше котарака на луда калинка, като постоянно го викаше да яде с моя глас, вече обаче не му минава номера. От година две застроиха съседния парцел и хората от среща си умират от смях, та ги чувам у дома. Само един случай ще разкажа с един новодомец - спрял колата под нашия прозорец и рови нещо в багажника, а нашия от горе с един укорителен тон: "Какво правиш ти бе .... а?, човека така се стресна, че си удари главата във вратата.

 :jump12:


Рали, Чандра, съжалявам за животинките!  :(

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #426 -: Октомври 27, 2012, 16:46:31 pm »
avallon, как се казва разбойника?  :lol:
Ани, много са ми сладки кокерчетата  :D Само за мачкане  :D Красавец е Анди.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #427 -: Октомври 27, 2012, 17:36:28 pm »
Ани, мнго салдък Анди! Кокерчетата са големи бесници! :biglove:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #428 -: Октомври 29, 2012, 09:39:05 am »
Цитат
avallon, как се казва разбойника?
Роко ... но го произнася много характерно, някак си с натъртване и патос.
Анди е страхотен.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #429 -: Декември 18, 2012, 13:26:51 pm »
Моя красавец вече го няма . Разкошен персиец на 10 години. Исулт. Имаше кардиомиопатия три години и половина на поддържаща терапия, толкова се надявах, че ще го държи до старост. До последно нормален котешки живот и сякаш бяхме забравили че е болен дори ( с изключение напомнянето със сутрешните дози лекарства). Докато не падна.... и 10 часа по късно - няма го вече.
В сряда си видях отрицателния тест, а в четвъртък срещу петък Рони получи инсулта. Вече не знам какво коледно "чудесо" да очаквам още. Боже колко ми е криво ..., не искам у дома да се прибирам - 5ти ден.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #430 -: Декември 18, 2012, 13:39:59 pm »
Момичета имам нужда от съвет!
Решили сме да вземем на децата две птички,
четохме за породи, за папагали, за канарчета
в момента на пазара има много видове!
Вие какви отглеждате, особености, изисквания?

Врабец, ти имаше папагалче спеше в една чаша  :lol:,
нали не бъркам?

 :flower: Благодаря предварително!


Мише, то си зависи от папагала и от децата  :)
При мен двете женски, папагалката и детето се оказаха несъвместими  :lol:
Детето подава ръка с блузата от горе, от страх да не я клъвне, а папагалката се възмущава и нервира и я плаши, че ще я клъвне, когато види намотаните ръкави отгоре. Ходи обяснявай и на двете  :lol: Та те вечно са възмутени една от друга и се подминават сърдити  :lol:
Женска му работа  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #431 -: Декември 18, 2012, 13:52:21 pm »
avallon, няма да плачеш. Знам какво е да загубиш любимо коте. На мен в ръцете са ми умирали три котки, за трите съм плакала като за член семейство.
Знам много добре как се чувстваш. Ще ти е криво известно време, после болката ще отмине, накрая ще си вземеш друго животинче.
Сегашната ми котка е дъщерята на предишната ми, която почина от рак на бъбреците. Остави ми я в наследство, беше от последното й котило - едно пухкаво бяло ангорско коте. Моля се тя да живее малко по-дълго от останалите котки, защото всичките до една си отиваха едва навършили 7 годинки.
Не се притеснявай и за  :bfp: на Коледа стават чудеса и вярвам, че не след дълго и ти ще видиш положителен тест!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #432 -: Декември 18, 2012, 14:02:08 pm »
Моя красавец вече го няма . Разкошен персиец на 10 години. Исулт. Имаше кардиомиопатия три години и половина на поддържаща терапия, толкова се надявах, че ще го държи до старост. До последно нормален котешки живот и сякаш бяхме забравили че е болен дори ( с изключение напомнянето със сутрешните дози лекарства). Докато не падна.... и 10 часа по късно - няма го вече.
В сряда си видях отрицателния тест, а в четвъртък срещу петък Рони получи инсулта. Вече не знам какво коледно "чудесо" да очаквам още. Боже колко ми е криво ..., не искам у дома да се прибирам - 5ти ден.

 :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #433 -: Декември 18, 2012, 14:06:46 pm »
Не съм спряла да плача. Мъжа ми легна и 48 часа не стана, 48 часа троха не хапна. Сега е гневен. И мен ме е яд. Цял живот съм живяля с котки и кучета, той също , много сме погребали, много улични сме спасявали, много и не сме успявали да спасим. Това обаче беше най-обичливото, нежно и мило животно, което някога сме имали - също спасено , само че от много лоши стопани 8 месеца бито, щото видиш ли много косми пускал персиеца ... не искал да живее в коридор.
В момента, в който се спомене за нова котка млъкваме и се споглеждаме, виновни как се забързахме да заменим/забравим Рони.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #434 -: Декември 18, 2012, 14:20:38 pm »
Авалон, вземете се в ръце и поизлезте мъничко. За четири години загубих 4 котки и 3 кучета и дядо ми включително, да не го забравям. Той почина, месец след него си заминаха трите кучета в двора му. След това кучето в къщи, след това взимахме няколко котета и си заминаваха поради различни причини. Последното го сгазиха на улицата и детето още не знае и реве за него много. На човек в такъв момент му идва в повечко, но с времето трябва да се опита малко по малко да се вземе в ръце и да продължи напред. Ново коте няма да замени старото, но би донесло радост в дома ви  :)
Аз си ги спомням всичките, и дръвчетата в двора и животинките. Сещам се за тях с усмивка и също така с усмивка си спомням за хубавото време прекарано заедно. Живота е такъв. няма нищо вечно на този свят. Остават само спомените.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #435 -: Декември 18, 2012, 14:40:31 pm »
avallon, много съжалявам за котенцето ви  :(. Ако това е утеха, вероятно се е спасило от мъки след инсулта.


Днес ще трябва да закараме нашето коте на "хотел" за малко повече от 2 седмици. Като си спомня в какво състояние го намерихме, когато го оставихме за 2-3 дни /не беше ял, не се беше "мил"/, сърцето ми се къса, но нямаме избор.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #436 -: Декември 18, 2012, 14:58:58 pm »
avallon, съжалявам  :(
elle22, нямате ли друг вариант, приятели, съседи, щом там не ги гледат добре животинките?
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #437 -: Декември 18, 2012, 15:30:02 pm »
Авалон, съжалявам за загубата ти. Чувството на празнота и на мен ми е добре познато. Пак ще го видиш - него и всички други - на Небето един ден. Веднъж, на едно детенце, починало любимото му котенце и то много плакало. Отишли на църква за да го успокоят и да запалят свещички. Там, свещеникът минавал покрай тях и видял разплаканото дете. Попитал го защо плаче и то разказало за мъката си. Детенцето попитало: "Отче, ще видя ли пак своето коте един ден, когато отида на небето като баба?" и свещеникът му отговорил: "Разбира се чедо, щом имаш нужда от него и то ще бъде там в Рая с теб за да бъде радостта ти пълна." Така, детенцето се успокоило, че пак ще види един ден своето изстрадало коте, което вече щастливо го чакало на небето и правело компания на баба му. Станало му по-добре. След няколко дни, още му било тъжно, че няма кой да гушка и казало на родителите си: "Искам пак коте сега да си го гушкам, а после да имам две на Небето!" И родителите му спасили друго коте, което било също много обичано от цялото семейство.  :a_cat_04:   :bighug: :grouphug2:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #438 -: Декември 18, 2012, 15:32:27 pm »
avallon, много съжалявам.Аз не мисля че ще го забравите ако си вземете друго животинче, но то ще ви даде искрица топлинка и сили.Още съжалявам, че след като почина кучето ни не си взехме веднага друго, това се отрази пагубно на дядо.

elle22, така са котаците, скърбят и залиняват, особенно като им отнемеш и средата.Ние като пътуваме ги оставяме в къщи, но даваме ключ я на майка я на девера да минават всеки ден.Но винаги сме за малко извън града.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #439 -: Декември 18, 2012, 15:37:54 pm »
Така, е, Маги  :(. За жалост сме сами отвсякъде и не можем да разчитаме на никого.
Поне ще е на сигурно в болницата, в която работи мъжът ми и ще го глезят.