0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #440 -: Декември 18, 2012, 19:58:32 pm »
Знаете ли, гадното в цялата ситуация е, че  папагала, който е говорящ го вика по име постоянно. Днес през деня му се е карал с моите думи и глас, такова конско му е дръпнал, че мъжа ми се е чудил да реве ли да се смее ли. В същност това му е и част от репертоара и в началото много го юркаше за храна докато Рони не схвана едва доловимата разлика в имитацията на тембъра. Иде ми да му извия пилешкия врат. Трябва да се свиква някак си. То по принцип е смешно ама на мен не ми се смее хич.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #441 -: Декември 19, 2012, 13:25:48 pm »
авалон, ако ще ти стане по-добре - имам едно малко коте, което ако искаш мога да ти го подаря. Спасихме го, беше в морската градина преди да се застуди, самичко и не можеше даже още да яде твърда храна, беше се навряло в една дупка и ако го бяхме оставили там още същата вечер щеше да измръзне или да се удави, защото заваля проливен дъжд. Сега живее с други 3-ма хубавци-котараци в една стая вкъщи (не ги пускаме да се разхождат заради бебчо, живеят си само в тази стая). Те са ми от баща ми след като почина и са на по 8-10-13 години. Приеха го малкото, но вече станаха доста... Извинявай, ако ти досаждам или те обиждам с нещо.... ако пък те интересува може да ми пишеш тук или на лични...
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 13:28:16 pm от rosefromstars »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #442 -: Декември 19, 2012, 14:11:58 pm »
rosefromstars изобщо не ми досаждаш, нито обиждаш. Живея в къща, в двора храним 5 котки, от към улицата храним още две. Ако успея да ги хвана им давам дронцит. Полудиви са. Едничко е ми слабост, наричам го буцефал, защото е черен и на върха на опаката малко снопче бяло. Веднага мога да прибера някое, но си мисля, че ще е нещастно животинчето, защото са родени на свобода. Другото е, че са ловци и дебнат пилетата, 100% ще налетят на папагала, той пък е звяр и хапе жестоко(мен до кокал).... та ще стане една. Една от женските се беше качвала няколко пъти по асмата, да влиза ако е отворен прозореца и добре, че и двата пъти си бях в къщи и предотвратих последствията, та поради тази причина отрязахме асмата миналото лято. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #443 -: Декември 19, 2012, 14:27:51 pm »
Ехе, Браво, Авалон!  :) Браво, че им помагаш! Супер! Забравих да ти кажа, че в тази стая имаме и гугутки - две бели (щяхме да ги носим на село, че бащата искаше да гледа гълъби и гугутки, после се оказаха, че и двете мъжки), и не сме имали проблем с малкото, може би защото го намерихме много малко и свикна с тях. Никой от котенцата не ги напада, а само ги гледат от време на време :) . Даже едно прилепче беше влязло онзи ден и лежеше на пода, но никой не отиде да го изяде или нещо подобно, само ми го показаха като го душеха и ме гледаха. Много са ми добрички, много ме слушкат и въобще не са диви, то ако правеха проблеми милото нямаше да ги изтрае  :lol: . Явно и ти имаш доста, за които да се грижиш - браво  :) . А, това - най-малкото като реши да се качва на леглото се мята на гърба на най-възрастното и го използва за трамплин да се качи горе на леглото (защото е още мъничко и му е трудно само). Освен това, понякога спи на гърба на най-възрастното, страхотна гледка  :D . Трябва някой път да ги снимам така :)
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 14:33:32 pm от rosefromstars »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #444 -: Януари 26, 2013, 13:24:36 pm »
Да помоля за едно рамо а ... :oops:
може ли да ни харесате ей таз снимка а?
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=477916698933904&set=a.477027492356158.109113.358420287550213&type=1&theater
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 13:28:30 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #445 -: Февруари 04, 2013, 13:27:11 pm »
"харесах я" надявам се.че не е късно
а кученцето е прекрасно,с тази дегизировка прилича на Английски лорд
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #446 -: Февруари 04, 2013, 13:36:18 pm »
+1 и от мен :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #447 -: Февруари 04, 2013, 13:45:24 pm »
благодаря момичета  :lol:
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #448 -: Февруари 04, 2013, 14:30:35 pm »
страхотен е !

Уф,аз пуснах обява в продавалника,че подаряваме нашият персиец и сега ми е много тъпо.Много е добричко и гальовно,но по ред причини трябва да се разделим.Девера се оказа алергичен ,иначе щеше да отиде при него.
Много хора ми писаха,а обявата е от 2 часа,та съвсем ми докривя.А и как ще изберем,на кой да го дадем,дали ще попадне на добри стопани.
Някои от кандидатите имат и по още едно персийче и не знам това добре ли е.От една страна си мисля,че ще си играят заедно,но пък нашият не се е събирал с други животни.Да не го нападат,за да си защитят територия ме е страх.Ако някой е гледал повече котки,да сподели.
<br />
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #449 -: Февруари 04, 2013, 14:49:51 pm »
Зори, разбира ли се с кучета ... мога да му стана приемна мама временно, пък като си го поискате ще ви го върна.

Поне няма да имаш съмнение как ще бъде гледан  :lol:
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #450 -: Февруари 04, 2013, 14:58:57 pm »
нямам представа,не е събиран с други животни,но е страхлив.Като имаме гости се крие.
<br />
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #451 -: Февруари 04, 2013, 15:03:25 pm »
Аз имам две и мога да кажа, че е много индивидуално.При нас голямата е много териториална и бие малката.Но имам познато с по 3 котки, които спят заедно.

Трудно е намирането на съвестни стопани и мога само да ти пожелая късмет.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #452 -: Февруари 04, 2013, 15:08:57 pm »
Едва ли ще стане значи ... Роджър е свръх любвеобвилен и емоционален - ще го побърка
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #453 -: Февруари 04, 2013, 15:13:57 pm »
Ако са две женски - не те съветвам, ако са мъжки е по-вероятно - но всичко е много относително и е въпрос на характер - в рамките на месец ще стане ясно дали ще се спогодят. Например, при нас Лео е много добър и приема всички (и мъжки и женски, и малки и големи, и нови и стари), но Беба пък не търпи никой и само се дразни и бият с Буба (двете женски, които живеят отделно заедно), а пък Рижко приема само по-малки от него нови (мъжки и женски) и не понася въобще Беба. Успех на теб и на сладурчо ти желая от сърце! Дано намерите най-добрите стопани за него! :bighug:
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 15:16:57 pm от rosefromstars »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #454 -: Февруари 04, 2013, 18:24:20 pm »
благодаря ви!Мъжки е нашият!
Много хора ни се обадиха и не знам как ще изберем.
<br />
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #455 -: Февруари 04, 2013, 20:33:47 pm »
Пу, да си имам късмета. От няколко дена прибрахме едно болно коте и в момента още е много, много зле  :( ..... Иначе z22 щях да се наредя.
Аз не бих се доверила на хора, които за първи път ще си взимат животно.
Моя прекрасен персиец си отиде преди месец и половина ..... още го чакам сутрин да ме събуди.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #456 -: Февруари 09, 2013, 20:02:24 pm »
Моля ви за по едни стиснати палци за любимия на сърцето ми дядо Арес. Разболя се сериозно и не знам какво ще се случи  :(.




Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #457 -: Февруари 09, 2013, 20:55:54 pm »
Ой, милият. Дай Боже да е лек изходът от ситуацията.  :bighug: :goodluck:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #458 -: Февруари 10, 2013, 13:27:26 pm »
Стискам силно палци да се оправи Арес!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #459 -: Февруари 10, 2013, 13:45:20 pm »
И аз съм със силно стиснати палчета и искренни молитви за любвиобилния Арес!  :bighug: :bighug: :bighug: