0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Съпругът/а, които не е болен подписва съгласия, че ще се подложи на процедурата, въпреки заболяването на другия.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Извадка от медицинския стандарт за асистирана репродукция, който е Приложение №1 към Наредба №28 за асистирана репродукция:

3. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава:
.....
3.15. донорството на яйцеклетки от HIV, HBV, HCV, сифилис позитивен дарител;
3.16. донорството на сперматозоиди от HIV, HBV, HCV, сифилис позитивен дарител;
3.17. ползването на сперма от съпруга (партньора), в случай че той е HIV позитивен, a жената е негативна, освен след получаване на информирано съгласие от жената и при условия в лечебното заведение за специална обработка, елиминираща риска от трансмисия, и за отделно съхранение (криоконсервиране) според СОП;
3.18. ползването на сперма от съпруга (партньора), в случай че той е сифилис позитивен, a жената е негативна, до излекуването му;
3.19. ползването на сперма от съпруга (партньора), в случай че той е HBsAg и Anti HBc позитивен, a жената е негативна и не е ваксинирана срещу HBV;
3.20. инсеминирането на HIV позитивна жена или поставянето на предимплантационни ембриони в маточната й кухина.

lili2011, мисля, че това дава отговор на въпроса ти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
magi_st, това не е точно. цитирала съм наредбата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Благодаря и на двете, тъкмо се зарових и разбрах. Хората с ХИВ (дори и партньори, не донори) нямат право на асистирана репродукция (ако правилно съм разбрала Наредба № 28 от 2007). Или по-скоро жената може да приеме, ако е съгласна от партньор с ХИВ, но ако тя е с ХИВ не и се полага АРТ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Благодаря и на двете, тъкмо се зарових и разбрах. Хората с ХИВ (дори и партньори, не донори) нямат право на асистирана репродукция (ако правилно съм разбрала Наредба № 28 от 2007).

не съвсем.

ако жената е негативна за ХИВ, виж т.3.17 - има възможност.

но ако жената е позитивна за ХИВ - забранена е АРТ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравейте,
в момента поемат ли си някакви изследвания от фонда (за задължителните става въпрос), или всички се плащат от пациента.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Здравейте,
в момента поемат ли си някакви изследвания от фонда (за задължителните става въпрос), или всички се плащат от пациента.

тези изследвания не се поемат от фонда. плащат се от пациента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

само спермограмата струваше 416лв,
8O 8O 8O Сори за спама, но каква е тази спермограма за 416 лв, златна ли? :(

И при мен се назначава за втори път спермограма на тази цена. При д-р Владимиров сме и сме в началото на втори опит. Май съм много уплашена и съм се отчаяла предаврително... Особено като знам какво следва...
И ние сме при Владимиров, но платихме за спермограма по Крюгер около 40лв, може би сте имали и други неща включени в изследването и затова да е толкова скъпо
Момичета, искам да попитам тези, на които им предстои инвитро-иски при Александров/Варна/, дали сте пускали изследвания за щитовиднат dali sa puskali а жлеза и дали сте пили ел-тироксин преди инвитрото??? Вчера моята ендокриноложка ми изписа минималната доза от 12.5 единици ел-тироксин...да го пия 25 дена и пак да пусна TSH.... Ох, незнам какво да правя, толкова ми е объркано...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
само спермограмата струваше 416лв,
8O 8O 8O Сори за спама, но каква е тази спермограма за 416 лв, златна ли? :(

И при мен се назначава за втори път спермограма на тази цена. При д-р Владимиров сме и сме в началото на втори опит. Май съм много уплашена и съм се отчаяла предаврително... Особено като знам какво следва...

няма спермограма на такава цена. вероятно са назначени други изследвания на спермата. информирайте се в клиниката (на регистратурата) какво ви назначават и за какво плащате съответните суми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Моля,някой да ми помогне с мнение,много съм притеснена-имам два неуспешни опита инвитро,сега правим изследвания за предстоящ опит,НО резултатите ми на anti-TRO(MAT)са 257.7 при референтни стойности >75.Зная че е свързано с щитовидната жлеза,но нищо повече.Кажете ми какво означава този резултат.Благодаря предварително.
iinli_379_ , не мога да ти помогна с конкретно мнение, но може да зададеш въпроса си в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28834.700 там се коментират само резултати от изследвания свързани с щитовидната жлеза и момичетата, които пишат със сигурност ще ти дадат съвет.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Благодаря ти radosttinka
Здравейте! Имам питане: колко е валидността на вирусологията? До колкото знам беше 6 месеца, но дочух, че вече е 3 месеца.Дали бих могла да ползвам изследвания от месец май? Тогава валидността беше 6 месеца със сигурност.


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*
Здравейте момичета.С тези спермограми и на мен ми е настръхнала косата.Аз също съм в клиниката в Плевен и дадохме за нея 353лв.А миналата година беше от порядъка на четиристотин и нещо но не помня точно.Като тогава ни трябваше най обикновена спермограма за фонда а и сме с женски фактор.И както е казала jam по горе гледайте какво се изписва и плаща.Сега ще ви отегча малко но вижте ние за какви изследвания на спермограма плащаме и не вярвам всичко това да е било необходимо.СПЕРМОГРАМА.ТЕРАТОЗООСПЕРМАЛЕН ИНДЕКС ПО KRUGER-TYGERBERGS -TZI.Candida spp.Trichomonas vaginalis.Mycoplasma hominis.Ureaplasma urealyticum.Директна микроскопия и изолиран микроорганизъм.И всичко това за едно заключение-висок оплодителен материал.А миналата година заключението беше абсолютно негоден.Ако се беше повторило същото незнам как щяхме да продължаваме да ги правим на тея цени.А и честно казано незнам какво мога да кажа на док.Той изисква това а ние какво искаме никой не ни пита.И последно да уточня.До тука ни е излезнало около 900 лв.Ако сложа и пътни незнам.А имаме още пред нас.
*
Здравейте! Имам питане: колко е валидността на вирусологията? До колкото знам беше 6 месеца, но дочух, че вече е 3 месеца.Дали бих могла да ползвам изследвания от месец май? Тогава валидността беше 6 месеца със сигурност.

Валидността наистина вече е 3 месеца и изследванията от май няма да ти свършат работа.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С
Змимка, благодаря, че си се сетила да напишеше кодовете. Моят личен лекар по-пирнцип е много разбран и предполагам, че ще ми дада направелние, когато ми потрябват тези изследвания за процедура.
Здравейте и от мен! Много са ми странни тези цени, които коментирате. В клиниката в София, къдете правих ин витрото преди втория опит решихме да направим разширена спермограма с всичко, което предлагаха, единствено нямаше имунология, защото беше отделно при други специалисти. Тогава платихме около 160 лв, тъй като вече съпруга ми беше правил 1 път обикновена спермограма, иначе щеше да ни струва 210 лв  или нещо такова. Тези цени, които вие коментирате са направо удари под кръста.  Но дано поне да имате успех! Пожелавам ви го от сърце!