0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Може ли някой да ми каже МБ задължителна ли е преди икси и ако не е чиста проблем ли е стартирането на процедурата?
в Плевенската клиника е задължителна. Ти в коя клиника си?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Може ли някой да ми каже МБ задължителна ли е преди икси и ако не е чиста проблем ли е стартирането на процедурата?
Задължителна е, даже мисля че е задължителна вече и по Наредбата N28, според мен, не стартирай процедура без чиста МБ, проблеми с нея, водят до спонт аборт ...


Здравейте,
тези задължителни изследвания трябва ли да се правят след датата на заповедта
примерно аз ще си взема заповедта на 08.08 , а си очаквам цикъла на 28.07
т.е. ако трябва да е след датата на заповедта,ще трябва да чакам следващия цикъл-28.08
Всъщност става дума за хормоналните изследвания на 3-ти ден от цикъла и за щитовидната жлеза
оффф дано някой ме разбра  :BangHead:
Цитат
Здравейте,
тези задължителни изследвания трябва ли да се правят след датата на заповедта
примерно аз ще си взема заповедта на 08.08 , а си очаквам цикъла на 28.07
т.е. ако трябва да е след датата на заповедта,ще трябва да чакам следващия цикъл-28.08
Всъщност става дума за хормоналните изследвания на 3-ти ден от цикъла и за щитовидната жлеза
оффф дано някой ме разбра  :BangHead:

Не,не е задължително!Отиваш на 3-5 ден от МЦ при твоя лекар,казваш му ,че ще получиш заповедта на 08.08 и че искаш да направите предварителните изследвания за да можеш да стартираш веднага след като я вземеш.Друг е въпроса дали лекаря(клиниката)няма да почива през август,повечето в този период не работят.
Дано съм била полезна!Успех!
Момичета, смятамнда си взема направления за вирусологията от личният лекар, само че гледам че ми исках хив 1,2  и за хипатит с. И някакъв показател анти.

От хормоните кои за задължителни за фонда, тъй като имам щитовидни пускани , както и атителата. Първото ми е преди 6 месеца 2,57 тсх, но то е след лъчение, след цветна снимка , ампоследното е от юли и е 1,07 ....не смятам да я дебна щитовидната, защото нямам оплаквания и да я пускам, ако не ензадължителна,


Назначили са ми и според мен излишно тестостерон и прогестернон, те не са задължителни нали? А аз и нямам показания и оплаквания, редовен цикъл, редовна овулация, ние сме с мъжки ф-р.


Въпроса ми е коиса задължителните по фонда
*
а като цена колко струват изследванията на жената преди процедура ?
*
Всяка клиника има различни цени. Най-добре е да провериш ценоразписа на сайта на клиниката, чийто пациент си. Ако няма ценоразпис на сайта,  се обади на регистратура и попитай за цените.

Теб те интересуват изследванията непосредствено преди процедура или изобщо изследванията, които се назначават при постъпването като пациент в клиника по репродуктивно здраве?



*
Всяка клиника има различни цени. Най-добре е да провериш ценоразписа на сайта на клиниката, чийто пациент си. Ако няма ценоразпис на сайта,  се обади на регистратура и попитай за цените.

Теб те интересуват изследванията непосредствено преди процедура или изобщо изследванията, които се назначават при постъпването като пациент в клиника по репродуктивно здраве?
Интересуват ме изследванията преди процедура за жената !
*
Хормони:
Е2, FSH, LH, Пролактин - около 18 лв на хормон
ТСХ - не знам каква е неговата цена
ПКК- около 22 лв
Вирусология - Спин, Васерман, Хепатитите. Тяхната цена също не я знам.

Пак казвам, за да не става объркване, най-добре провери цените на изследванията в клиниката,  в която ще правиш ин витро опита.

п.п. имаш ли правена ЦС? Ако не то е добре да я направиш. Цената ѝ е между 120-300 лв., зависи от това дали ще я правиш с упойка или без.
*
Хормони:
Е2, FSH, LH, Пролактин - около 18 лв на хормон
ТСХ - не знам каква е неговата цена
ПКК- около 22 лв
Вирусология - Спин, Васерман, Хепатитите. Тяхната цена също не я знам.

Пак казвам, за да не става объркване, най-добре провери цените на изследванията в клиниката,  в която ще правиш ин витро опита.

п.п. имаш ли правена ЦС? Ако не то е добре да я направиш. Цената ѝ е между 120-300 лв., зависи от това дали ще я правиш с упойка или без.
  преживяхме 3 извънматочни, няма тръби за ЦС
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Всяка клиника има различни цени. Най-добре е да провериш ценоразписа на сайта на клиниката, чийто пациент си. Ако няма ценоразпис на сайта,  се обади на регистратура и попитай за цените.

Теб те интересуват изследванията непосредствено преди процедура или изобщо изследванията, които се назначават при постъпването като пациент в клиника по репродуктивно здраве?
Интересуват ме изследванията преди процедура за жената !

Тези, които Мецани ти е написала :lol: плюс серология, МБ, Цитонамазка и евентуално НК клетки ( в няои клиники, много държат на тях) :lol:


*
Микробиолигията и цитонамазката са по 20 лв ( приблизително). Имунолонологичните изследвания( вкл. нк-клетки)  когато ги правих бяха 260 лв. Но зависи от клиниката - някои клиники изискват имунологични изследвания, други не.
*
Микробиолигията и цитонамазката са по 20 лв ( приблизително). Имунолонологичните изследвания( вкл. нк-клетки)  когато ги правих бяха 260 лв. Но зависи от клиниката - някои клиники изискват имунологични изследвания, други не.
инвитро процедурата се поема от фонда, а само изследванията преди процедурата се заплащат?
*
Да, изследванията преди процедура се заплащат от пациента.
В първия пост на тази тема можеш да прочетеш какво поема и какво не поема Фондът:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.0
*
Хормони:
Е2, FSH, LH, Пролактин - около 18 лв на хормон
ТСХ - не знам каква е неговата цена
С направление за гинеколог (който да ти даде направление за половите хормони) и ендокринолог (ТСХ) може да минеш по ЗК.

ПКК- около 22 лв
Вирусология - Спин, Васерман, Хепатитите. Тяхната цена също не я знам.
За тези личният лекар може да ти даде направление.
*
Здравейте предварителните изследвания за инвитро задължително ли трябва да се направят в инвитро клиника или може и в други лаборатории .
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте предварителните изследвания за инвитро задължително ли трябва да се направят в инвитро клиника или може и в други лаборатории .
Можеш да ги направиш където си искаш,те са за сметка на пациента.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Здравейте предварителните изследвания за инвитро задължително ли трябва да се направят в инвитро клиника или може и в други лаборатории .

Малко зависи и от това в коя клиника си , например в КИРМ Плевен миналата година, държаха всички да са правени само при тях и не признаваха от други места 8O
Но в Селена Пловдив, нямаше такова изискване :lol:


*
Здравейте предварителните изследвания за инвитро задължително ли трябва да се направят в инвитро клиника или може и в други лаборатории .

Малко зависи и от това в коя клиника си , например в КИРМ Плевен миналата година, държаха всички да са правени само при тях и не признаваха от други места 8O
Но в Селена Пловдив, нямаше такова изискване :lol:
Първия ми опит беше в Плевен  :balk_160:
около 1000 лева ми излязоха предварителните изследвания